Jump to content
deBug

Czat - rozmowy o pupie maryni

Recommended Posts

to teraz zamiast "witam", będę pisał "spierd..." i zobaczymy, czy to pierwsze jest rzeczywiście takie niegrzeczne

a tak serio, to piszę przeważnie "dzień dobry", albo "cześć", ale nie widzę niczego złego w pisaniu "witam". zresztą sama autorka tekstu nie wyjaśniła, dlaczego nie powinniśmy tak pisać*, ani jakie stosować zamienniki

2/10

*bo pitolenie o jakimś decorum i kontakcie bezpośrednim to argumenty** z [beeep]

** a to nawet nie są jej argumenty, bo sama raczyła napisać jedynie, iż nie lubi tego słowa w mejlach, bo się neagtywnie kojarzy

• Upvote 2

Stary tekst.

Ja w pracy używam "Dzień dobry", "dobry" albo "cześć". Wszyscy inni używają "witam" (w tym szefostwo), ale nie jestem tak chamski jak autorka tekstu, by ich z góry przez to "skreślać".

Widziałem też już różnych frustratów na FB, którzy komentowali ten tekst i ostro atakowali ludzi, którzy przyznali się do używania "witam" wyzywając ich od chamów, nieuków i wieśniaków. Hm...

4 minuty temu, Noobirus napisał:

Widziałem też już różnych frustratów na FB, którzy komentowali ten tekst i ostro atakowali ludzi, którzy przyznali się do używania "witam" wyzywając ich od chamów, nieuków i wieśniaków. Hm...

Jak wielkie trzeba mieć kompleksy, żeby podbijać sobie samoocenę czymś takim. 

Ja co prawda wyrażenia "witam" nigdy nie używałem w korespondencji, ale jak ktoś to robi, to co? Język rozwija się cały czas. Może zacznijmy się spinać na tych co nie używają już formy "drzewiej" zamiast kiedyś. 

Witam chyba po prostu zmieniło znaczenie, a do jakiegoś sztywnego zgreda zawsze można napisać "dzień dobry". 

4 minuty temu, 47 napisał:

no ale wiesz, ze to fotoszop, nie?

Ale to nie prima aprilis :( a pojawiło się na oficjalnym fanpejdżu sklepu

20 minut temu, Germanotta napisał:

Ale to nie prima aprilis :( a pojawiło się na oficjalnym fanpejdżu sklepu

Cytat

This is a Photoshop job of Croc Martens, the make-believe unholy lovechild of a Doc Marten boot and Croc sandal. They're not real, but don't let that stop you from posting them on Facebook with a 'SHUT UP AND TAKE MY MONEY LOL'. Seriously though, there's no way a Doc Marten would ever bang a Croc. I don't even think those cheap $6 shoes my mom always bought me when I was a kid would bang a Croc. They would mark up the gymnasium floor and get me kicked out of PE though, so there's that.

A poza tym to bardzo słaby szop i każdy kto na niego się nabrał powinien się wstydzić.

Nawet odcienia nie chciało się zmienić, a co dopiero faktury materiału. Widać, że przód to plastik a tył to skóra.

GTA V to yojc, a Mafia 3 to 8azyliszek

GTA V to stara trylogia Gwiezdnych Wojen, a Mafia 3 to nowa trylogia. 

GTA V to Dalajlama, a Mafia 3 to Adolf Hitlerem całujący z języczkiem Józefa Stalina

GTA V to Korea Południowa, a Mafia 3 to Korea Północna.

• Upvote 3

58 minut temu, Abyss napisał:

GTA V to Korea Południowa, a Mafia 3 to Korea Północna.

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia to bardzo złe porównanie.

• Upvote 1

Te dolne bumpery to masakra, jak chwyciłem pada to dopiero po chwili przypomniałem sobie o ich istnieniu, kiedy grając w demo Sanica nie mogłem znaleźć guziora odpowiedzialnego za rozpędzenie się. Serio, powinny być lepiej zamieszczone, wymacać je przy pierwszym kontakcie jest trudno.

Pograłem też w samouczek Splatoona. Sterowanie widokiem przy pomocy całego kontrolera mi nie podpasowało. IMO lepsza byłaby normalna kamera.

Znafca nintendo/10

3 godziny temu, Arturzyn napisał:

Te dolne bumpery to masakra, jak chwyciłem pada to dopiero po chwili przypomniałem sobie o ich istnieniu, kiedy grając w demo Sanica nie mogłem znaleźć guziora odpowiedzialnego za rozpędzenie się. Serio, powinny być lepiej zamieszczone, wymacać je przy pierwszym kontakcie jest trudno.

Pograłem też w samouczek Splatoona. Sterowanie widokiem przy pomocy całego kontrolera mi nie podpasowało. IMO lepsza byłaby normalna kamera.

Znafca nintendo/10

Mi tam wygodnie.

A normalne sterowanie jest, chociaż w przypadku niektórych broni, np. snajperek, lepiej sprawdza się nienormalne. Dlatego nie gram snajperkami. 

• Upvote 2