Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

Wylosowaliśmy ciekawych przeciwników.

Niemcy powinni zająć pierwsze miejsce. Wg mnie Polska powinna zająć drugie miejsce.

Pierwszy mecz z Irlandią musimy wygrać. Z Niemcami raczej przegramy. Oczywiście liczę, że uda nam się minimum zremisować z Niemcami. Ostatni mecz powinien zadecydować kto zajmie drugie miejsce.

Należy pamiętać, że na poprzednich imprezach również mówiliśmy, że mamy szczęście w losowaniu. Potem na ME/MŚ okazało się, że były to grupy śmierci :-)

Rywalizacja w pozostałych grupach zapowiada się bardzo interesująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Gdybym nie znał naszej repry, powiedzialbym, że powinni awansować z drugiego miejsca, a trzecie to już na luzie. Jednak pamiętając Ekwador, Austrię, czy Koreę nic takiego nie powiem :) Jakby nie patrzeć, łatwa grupa. Mogliśmy trafić do D albo E, a tam byłoby zdecydowanie smutniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa na pewno trudniejsza niż na ostatnim Euro, choć przeciwnicy prezentują się raczej solidnie, ale bez rewelacji. Niemcy nie są już zespołem bez skazy, drużyną, której boją się wszyscy. Zespół Loewa najpierw przegrał z Polską, ale później męczył się ze Szkotami, uległ Irlandczykom i po bardzo ciężkim meczu wygrał u siebie z Gruzją. Później porażka w towarzyskim meczu z Francją. Wygląda to tak, jakby nasycili się tryumfem na MŚ, nie znaleziono dobrych zmienników dla tych, którzy odeszli i widać efekty.

Północna Irlandia zaskoczyła w tych eliminacjach, ale patrząc na to jaką mieli grupę, to nie powinniśmy bać się wyspiarzy. Mieli w grupie Rumunów, Węgrów i Finów. Do tego Greków, którzy byli losowani z pierwszego koszyka, a uzbierali mniej punktów niż Wyspy Owcze! Ukraina także bez rewelacji. Trzecie miejsce w swojej grupie, za Hiszpanią i Słowacją. Wyprzedzili Białoruś, Luksemburg i Macedonię.

Wg mnie nasza grupa była o wiele trudniejsza, ograliśmy Irlandczyków, w mojej opinii mocniejszych od swoich pobratymców z Ulsteru. Powalczyliśmy z Niemcami. Z Ukrainą za Fornalika boleśnie przegraliśmy, ale była to lepiej grająca Ukraina i najsłabsza reprezentacja Polski od wielu lat. Nie ma co pompować balonika, że jedziemy po medal, ale wyjście z grupy powinno być celem minimum. Tym bardziej, że będziemy rywalizowali ze słabszymi piłkarsko ekipami. Oczywiście pisząc tak nie śmiem lekceważyć naszych rywali, ale grając na 100%, tak jak to było w ostatnim meczu z Irlandią w Warszawie powinno nam się udać. Tym bardziej, że mogliśmy trafić np. na Austriaków, Chorwatów czy Turków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyjście z tej grupy jest obowiązkiem po tym jak grała nasza reprezentacja w eliminacjach. Ja osobiście wierzę w Nawałkę że nie popełni błędów poprzednich selekcjonerów. Jednakże patrząc na poprzednie imprezy główne, mój optymizm maleje i szczerze powiem że nie wyjdziemy z grupy. Na poprzednich imprezach też sadziłem że wyjście z grupy jest możliwe, a jak się skończyło wszyscy wiemy. Dlatego teraz mówię zdecydowanie że nie wyjdziemy z grupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyjście z tej grupy jest obowiązkiem po tym jak grała nasza reprezentacja w eliminacjach. Ja osobiście wierzę w Nawałkę że nie popełni błędów poprzednich selekcjonerów.

Na poprzednich imprezach też sadziłem że wyjście z grupy jest możliwe, a jak się skończyło wszyscy wiemy. Dlatego teraz mówię zdecydowanie że nie wyjdziemy z grupy.

W jednym poście sam sobie przeczysz. Najpierw piszesz, że wyjście z grupy jest obowiązkiem i wierzysz w trenera, a już w następnym, że zdecydowanie nie wyjdziemy z grupy. Twój optymizm zmalał w ciągu jednego zdania?

Wg mnie jeśli zagramy w pełni swoich możliwości, nie zlekceważymy rywali, to po prostu musimy wyjść z grupy. Tym bardziej, że na tych ME do awansu może wystarczyć nawet zajęcie trzeciego miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwalifikacje o niczym nie świadczą - kilkanaście lat temu Serbia i Czarnogóra w dziesięciu meczach eliminacji straciła jednego gola, by w fazie grupowej MŚ stracić dziesięć.

Patrząc na atmosferę, liczę na wyjście z grupy. Bo to takie rzeczy często mają większy wpływ na sukces, niż umiejętności, których i tak polskim piłkarzom ostatnio nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 9-12 punktami straty do lidera po tej kolejce? Wykonalne, ale niewielkie szanse.

Gdyby mistrzostwo zdobył Arsenal to byłoby dopiero zabawne - wysydzany przez Mourinho Wenger zdobywa tytuł w sezonie, w którym portugalski bufon został z hukiem wywalony ze swojego ukochanego klubu. No ale to Arsenal, oni pewnie jeszcze 10 razy w tym sezonie zdążą coś spartaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik powoli może się szykować na 1 ligę. Piłkarze Cracovii robili na boisku, co chcieli, zaś Górnik nic ciekawego poza strzałem Gergela nie pokazał. Trzy bramki stracone przeciwko pasom fani z Zabrza powinni uważać za najniższy wymiar kary.

Co do meczu Lechia - Podbeskidzie, górale wcale jakoś tragicznie, jak sugeruję wynik. Sytuacja się zmieniła po czerwonych kartkach dla podopiecznych Roberta Podolińskiego. O ile pierwszy czerwony kartonik całkiem słuszny to w przypadku drugiego mam poważne wątpliwości, Do tego dochodzi dyskusyjny karny, wg mnie zagranie ręką było przypadkowe i sędzia mógł puścić grę dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Nie jestem kibicem Gornika, lecz watpie aby ten spadl w tym roku z ligi, przed nimi cala runda wiosenna z trenerem ktory nie w takich sytuacjach sobie radzil, wystarcza 3 wygrane mecze z rzedu, a Gornik bedzie mogl opuscic strefe spadkowa, scisk w tabeli jest wielki, co wplywa na ich korzysc. Na dzien dzisiejszy nie ma pewnego spadkowicza, kazdy ma szanse wydostac sie z dolka, nawet Podbeskidzie ktore dostaje baty. Pamietam jak rok temu Zawisza walczyl do ostatniej kolejki o zostanie w lidze, a zaczynal runde wiosenna majac na koncie jedynie....9 punktow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kibicem Górnika i również uważam, że Górnik nie spadnie w tym roku.

Dobrze, że Zabrzanie dobrze grali w końcówce roku i nasza sytuacja w tabeli nie jest najgorsza.

Oczywiście tak wysoka porażka nie powinna się wydarzyć. Po pierwszej połowie byłem przekonany, że przegramy tak 5:0.

Za tydzień derby z Ruchem. Będzie ponad 20000 widzów i Górnik musi ten mecz wygrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik zagrał bardzo źle w meczu z Ruchem. Zespół z Chorzowa wygrał zasłużenie. Szkoda kibiców, bo stadion był wypełniony w całości.

Zabrzanie mają teraz ciężkie mecze przed sobą: Śląsk, Lech i Legia. O punkty będzie ciężko, ale może Górnik zacznie w końcu wygrywać.

Dziś wielki hit w LM. Jestem fanem Bayernu i Juventusu. Szkoda, że te dwa zespoły zagrają już w tej fazie LM.

Będę kibicował Bayernowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem mecz Juve vs Bayern - kibicuje Bayernowi. Mecz naprawde ciekawy - Bayern mial przewage i to niezla, nie mowie tylko o 2 bramkach przewagi, ktora jednak roztrwonili. Rewanz wydaje sie formalnoscia, ale...jak to pilka - jedna bramka Juve, potem autobus na ich polowie i awans.

Bedzie ciekawie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem skrót ze spotkania Termaliki z Legią, fatalna gra w obronie i to musiało się tak skończyć. Poza tym szykuję się zmiana trenera w Zabrzu, bo Górnik jak słabo grał tak dalej gra bez polotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt się nie spodziewał, że Termalica tak wysoko wygra z Legią. Jak ktoś postawił kasę na zespół z Niecieczy to jest bardzo szczęśliwy.

Nasza liga jest bardzo dziwna.

Ojrzyński musi zostać zwolniony z Górnika. Zabrzanie grają fatalnie. Już za dwa dni Górnik zagra z Legią i ciężko będzie zdobyć choćby jeden punkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Smuda ma zostać trenerem Wisły. Będzie to już czwarta kadencja w roli trenera Białej Gwiazdy.

Cupiał musi bardzo cenić Smudę. Nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji w innym klubie.

Moim zdaniem zespół z Krakowa nie spadnie do 1 ligi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa SA w końcu w tym sezonie dostanie swoje wymarzone emocje. Zwłaszcza w grupie spadkowej. Tam, o ile tabela się nie rozciągnie w ciągu pozostałych 4 kolejek, to na dobrą sprawę widmo spadku będzie zaglądać w oczy każdemu, kto po trzydziestej serii będzie zajmował miejsce z przedziału 9-16.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FENOMENALNY mecz w Lubinie, emocje do samego konca, kontrowersja w koncowce spotkania. Wedlug mnie gol Dabrowskiego powinnien byc uznany. Ten mecz byl dobra reklama Ekstraklasy. Dzisiaj obejrzalem rowniez Gornik - Lechia, i wielkie gratulacje dla Gornika ktory gral w 10 a zdolal strzelic gola na wage jednego punktu, lecz dalej nie wiem co chcial osiagnac trener wystawiajac defensywny sklad. Mozna rowniez powiedziec, ze gdyby nie Kasprzik, Lechia wyjechalaby z trzema punktami, swoja droga dlaczego on siedzial polowe sezonu na lawce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...