Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

Dziś wróciłem od kuzyna, od czwartku był tzw piłkarski szał, oglądałem meczyki, nie tylko te nasze wielkie dwa mecze.

Dużo nie ma co pisać, każdy widział co się działo w czasie meczu i po meczu. Cieszmy się, to co pokazali, było cudowne, wiadomo nie obejdzie się bez jakiś błędów, ale nasi wytrzymali i to co najważniejsze mamy Lewandowskiego, który wyrównał rekord strzelonych bramek w Eliminacjach. Kolejny mecz i bramka, kolejny jego rekord. "Goal Machine".

Wklejam rozpiskę co osiągnęła reprezentacja w tych eliminacjach, czyli rekordy:

Najwięcej zdobytych bramek: 33

Król strzelców: Robert Lewandowski ? 13 goli

Średnia zdobytych bramek: Robert Lewandowski ? 1.3 na mecz

Najwięcej strzałów na bramkę: Robert Lewandowski ? 25

Najwięcej asyst: Arkadiusz Milik ? 6

Najwyższe zwycięstwo: Polska ? Gibraltar 8:1

Najszybciej zdobyty hattrick: Robert Lewandowski z Gruzją

Tak wiem, jeszcze dziś i jutro są mecze, ale raczej nie wszystko dadzą radę pobić :P

Nie znam dokładnie przepisu, ale chyba karny był z kapelusza, bo głowa była "faulowana" a nie nogi, które były w polu karnym.

Niemcy ledwo wygrali z Gruzją co obrazuje jak daleko są od swojej dyspozycji, co mnie to mało obchodzi, bo liczy się nasza kadra.

Lewandowski dzięki tej opasce tez nabrał takiej odpowiedzialności, było widać, jak czasem krzyczy na swoich kolegów, który nie doskoczył do przeciwnika itd.

Co myśleliście jak zobaczyliście info o możliwej taktyce z Olkowskim i Linettym w pierwszym składzie, już w Cafe Futbol było o tym głośno i to się sprawdziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był wczorajszy mecz, każdy widział. Nie grali jakoś super, sporo było strat po których mogło stać się najgorsze, ale ostatecznie udało się wygrać i to było najważniejsze. Gol Krychowiaka taki trochę, jak to się kiedyś mówiło, szmata wpadła. Główka Lewandowskiego pierwyj sort i brawa za to. Karny prawdopodobnie z czapy bo jak się siedzi za irlandzką bramką to nie do końca widać.

Jeszcze żeby Grosicki grał lepiej i byłoby naprawdę super. Te jego niektóre wrzutki czy dryblingi mógł zagrać z większym zaangażowaniem. I ten rzut wolny z okolic narożnika pola karnego gdzie jest jedna "cegiełka" w murze i on w nią trafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myśleliście jak zobaczyliście info o możliwej taktyce z Olkowskim i Linettym w pierwszym składzie, już w Cafe Futbol było o tym głośno i to się sprawdziło.

Szczerze? Byłem zaskoczony tym składem i miałem złe przeczucia przed tym meczem. Na papierze był to skład mocno defensywny. Na szczęście były to tylko pozory. Bardzo dobrze zagrał Mączyński. Od początku eliminacji nie byłem do niego przekonany i dziwiłem się, że występuje on w podstawowym składzie. Jednak teraz już wiem dlaczego Nawałka postawił na zawodnika Wisły.

O Lewym nie ma co pisać. Dobry mecz zagrał Piszczek i Wawrzyniak jak i reszta obrony. Szkoda, że Irlandia miała? karnego. Wystarczyło, że Irlandia strzeli nam drugą bramkę i musielibyśmy grać w barażach.

Holandia nie zagra w przyszłorocznych ME. Szkoda, bo jest to jedna z moich ulubionych reprezentacji.

Na mistrzostwach zagra Albania i będę im kibicował jezyk2.GIF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albania awansowała dzieki punktom, które im się absolutnie nie należały. Jak można było dać walkower reprezentacji, której kibic wlatuje dronem na stadion? Na bezpośredni awans zasłużyli Duńczycy, miejsce Albanii jest w barażach. Niestety, ktoś zdecydował inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy trzech środkowych obrońców na których Nawałka będzie stawiał: Pazdan, Glik i Szukała. O formę Glika nie ma co się martwić. Pazdan również gra na dobrym poziomie. Szukała musi zacząć regularnie grać w Turcji. Cionek raczej zostanie skreślony przez Nawałkę. Nigdy nie byłem przekonany do Perquisa. Nawet nie wiedziałem, że gra dla Toronto. Uważam, że Nawałka nie da mu już szansy.

Mierzejewski jest typem piłkarza, który mógłby pomóc naszej kadrze. Miał kilka udanych występów w meczach kadry, ale również często zdarzały się słabsze występy w jego wykonaniu.

Szkoda, że Polański nie jest powoływany przez Nawałkę. Z tego co pamiętam był konflikt między Nawałką i Polańskim.

Mamy Krychowiaka, Mączyńskiego i Jodłowca, ale szkoda rezygnować z zawodnika, który regularnie gra w Bundeslidze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że jak do tej pory polska reprezentacja radzi sobie bez tzw. farbowanych lisów, a co do Szukały jak na razie gra w podstawowym składzie. Moim zdaniem na szansę zasługują młodzi Patryk Lipski z Ruchu Chorzów (dwa kapitalne podania przyniosły bramki Ruchowi Chorzów w meczu z Lechem, godnie zastępując Filipa Starzyńskiego, który wyjechał do Belgii), Bartosz Kapustka (bardzo dobry mecz przeciwko Legii, Kuciak miał spory problem z obroną jego strzału plus asysta w meczu).

Do tego grona na miejscu selekcjonera rzucił bym oko na Ariela Borysiuka (chociaż Lechia gra w kratkę, on poniżej pewnego poziomu nie schodzi), Patryka Tuszyńskiego (na razie grzeje ławę w Turcji, ale warto zauważyć, że jak dostał szansę w pucharze Turcji to strzelił gola plus dołożył do tego asystę), młodego Kornela Osyrę (całkiem dobrze radzi sobie w drużynie Piasta Gliwice), Jarosław Fojut z Pogoni Szczecin (warto zauważyć, że to głównie dzięki jego grze Pogoń straciła najmniej bramek w lidze, statystyki nie kłamią), Krzysztofa Janusa z Zagłębia Lublin (czołowy pomocnik tego zespołu, warto pamiętać, że to on odmienił losy meczu miedziowych przeciwko Błękitnym w Pucharze Polski) oraz Mariusza Stępińskiego wypożyczonego do Ruchu Chorzów z Norymbergii (najlepszy strzelec Ruchu, do tego dochodzi fakt, że ostatnio rozegrał kilka dobrych meczów w młodzieżówce).

Ja bym Perquisa i Mierzejewskiego bym sobie odpuścił, raz że ten pierwszy gra w lidze amerykańskiej, gdzie poziom nie jest za wysoki, zaś co do pana Mierzejewskiego, jak na razie nie sprawdził się w reprezentacji. Wolę jakiś młodych zawodników z ekstraklasy, którym warto dać szansę niż jakieś stare twarze, które mogą blokować wejście świeżej krwi do kadry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjechali jeszcze do Polski.

Jak już kiedyś napisałem: zawsze kibicuję polskim zespołom w LE. Nie spodziewałem się wygranej Lecha. Byłem przekonany, że Kolejorz pewnie przegra ten mecz. Przeglądałem ile płacą na Lecha i kurs wynosił 11-12 zł na Lecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiadomości piłkarsko - humorystycznych - jakaś osoba złożyła zawiadomienie na policję przeciwko Robertowi Lewandowskiemu za picie alkoholu w miejscu publicznym (chodzi o sytuację z szampanem po wygranym meczu z Irlandią). Lewandowski skomentował to krótko "Wasze Zdrowie", zaś w sieci jest pełno memów na temat tej sytuacji. Swoją drogą, jaką trzeba być oszołomem, żeby złożyć tego typu zawiadomienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Polsce.

Żużlowcy muszą czuć się zagrożeni, bo podczas zawodów również otwierają szampany.

Dobrze, że sprawa została już zamknięta przez Policję.

Mam nadzieję, że Górnik wygra z Podbeskidziem. Górnik powinien w końcu opuścić strefę spadkową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Podbeskidzie było zespołem lepszym.

Wczoraj udało się zremisować Górnikowi, ale nasza sytuacja jest nieciekawa.

Mistrzem rundy jesiennej został Piast Gliwice. Jestem zaskoczony, że Piast tak dobrze prezentuje się w lidze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczytałem o Arku Miliku, który zaliczył bardzo dobry mecz w barwach Ajaksu. Ładne dwa gole, szczególnie ten drugi z rzutu wolnego. Poza tym Nawałka rozesłał powołania z lig zagranicznych na spotkania z Walią i Czechami. Niespodzianek nie ma, te same nazwiska, co zawsze. Mam tylko nadzieję, że Teodorczyk wróci do kadry, w pierwszym meczu po kontuzji od razu strzelił bramkę w pucharze Ukrainy. Poza tym liczę na to, że selekcjoner da szansę chłopakom z polskiej ligi, a o kogo konkretnie mi chodzi, napisałem parę postów wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczu nie oglądałem, ale widziałem skrót meczu.

Karny był mocno kontrowersyjny. Dobrze, że polscy piłkarze byli skuteczni w drugiej połowie. Trzeba przyznać, że Nawałka ma "nosa" do zmian. Kapustka może w przyszłości być ważnym ogniwem naszej kadry. Na Lewego zawsze można liczyć.

Najważniejsze, że wygraliśmy to spotkanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście słyszeli wczoraj na żywo gwizdy po tym, jak sędzia podyktował "wapno". Własnych myśli człowiek nie słyszał w tym tumulcie :)

Pierwsza połowa wcale nie była najlepsza. W ogóle nic nie wychodziło, Islandczycy z kolei przeprowadzili dosłownie kilka akcji i każda była groźna. Ale byliśmy dobrej myśli. Byłem łącznie na trzech meczach na Narodowym w tym roku (- Gruzja, - Irlandia i - Islandia) i wszystkie gole jakie strzelali biało - czerwoni padały na bramkę, za którą siedzieliśmy. Także wiara była i się opłaciło. Kolejne mecze towarzyskie w marcu bo niestety do Wrocławia na spotkanie z Czechami nie dam rady pojechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik zremisował z Wisła. Niestety, ale muszę to przyznać, że Wisła powinna ten mecz wygrać.

Dobrze, że Jankowski nie wykorzystał sytuacji na 2:0.

Mam nadzieję, że w kolejnym meczu u siebie zdobędziemy komplet punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik Zabrze znowu remisował. Szkoda, że Górnik stracił bramkę w końcówce spotkania.

Ciekawe kiedy zespół z Zabrza zacznie wygrywać.

Lewy nie został nominowany do finałowej trójki piłkarzy nominowanych do nagrody Złotej Piłki. Obecność Messiego i CR7 była oczywista, ale dlaczego Neymar znalazł się w tej trójce to już nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik w końcu wygrał. Nie spodziewałem się, że zespół z Zabrza wygra to spotkanie.

Górnik dobrze zaczął mecz, ale później było coraz gorzej.

Gergel został bohaterem tego spotkania. Liczę, że w następnych meczach, Górnik wygra minimum dwa spotkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś losowanie grup Euro 2016.

Moja grupa marzeń to:

Anglia, Chorwacja, Polska, Islandia

Nawet nie wiedziałem, że z grupy mogą awansować nawet trzy zespoły. Cztery zespoły z 3 miejsc z największą ilością punktów awansują dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak? Podoba wam się grupa? Niemcy Ukraina Polska Irlandia Płn. Jak oceniacie nasze szanse? A jak z innymi grupami? Macie swój typ na grupę śmierci?

Wyniki losowania fazy grupowej Euro 2016:

Grupa A: Francja, Rumunia, Albania, Szwajcaria.

Grupa B: Anglia, Rosja, Walia, Słowacja.

Grupa C: Niemcy, Ukraina, Polska, Irlandia Północna.

Grupa D: Hiszpania, Czechy, Turcja, Chorwacja.

Grupa E: Belgia, Włochy, Irlandia, Szwecja.

Grupa F: Portugalia, Islandia, Austria, Węgry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...