Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

Zaraz będą Mistrzostwa Europy i szykuje się naprawdę zajefajna impreza. Zwiększona liczba drużyn to zwiększona liczba meczów, więc piłkarskie święto będzie dłuższe niż 4 lata temu. Znamy już skład naszej reprezentacji. Trochę szkoda Tytonia, który 4 lata temu spisywał się dobrze. Ja bym wybrał jego zamiast Boruca, czy nawet Fabiańskiego. Moimi faworytami do wyjścia z poszczególnych grup są:

Grupa A - Francja i Rumunia. Z tą drugą drużyną, to może myślenie życzeniowe, bo Szwajcarzy są nieźli i na poprzednich turniejach dobrze sobie radzili. Ale lubię stawiać na słabszych.

Grupa B - Anglia, Rosja. Raczej nie przewiduję niespodzianek, choć jakby wyszła Walia i/lub Słowacja to bym się nie martwił.

Grupa C - Niemcy i Polska. Znowu - bardzo bym chciał by się udało naszej reprezentacji.

Grupa D - Hiszpania i Turcja. Południowcy chyba otrzęśli się po klęsce na Mundialu, a Turcja bardzo dobrze radziła sobie w kwalifikacjach.

Grupa E - Włochy i Szwecja. Włosi są świetni na turniejach. A Szwedzi w obecnym stanie mają szansę przebić się przez Belgów i Chorwatów.

Grupa F - Portugalia i Islandia. Jeśli CR7 nic się nie stanie, to Portugalia ma szansę dojść do strefy medalowej. A Islandia to mój osobisty czarny koń mistrzostw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol123890

 Tytonia za Fabiańskiego? Przecież to Fabian ma pewne miejsce w bramce i na chwilę obecną jest zdecydowanie najlepszym Polskim bramkarzem...zdecydowanie numer 1 :)

Co do grup to moim zdaniem jeżeli zamiast Rosji awansuje Walia to nie będzie to żadna niespodzianka, podobnie jak Słowacja (po ostanim meczu z Niemcami...) baaa...pokuszę się o stwierdzenie że to chyba grupa śmierci, a Anglia wcale nie może być pewna wyjścia z grupy.

W grupie D obok Hiszpanów zdecydowanie bardziej niż Turków widzę Chorwatów. Turcja dobrze w kwalifikacjach? Przecież zajęli 3cie miejsce w grupie (za Czechami z którymi znów zagrają) a 6 z 18 punktów zgarnęli za mecze ze słabiutkim Kazachstanem :) Chorwacja z kolei przegrała tylko jeden mecz - z Norwegią, do tego 2 remisy z Włochami. Chorwacją też może się ubiegać o miano czarnego konia.

Grupa E Szwecja 12 z 18 punktów zrobiła z Mołdawią i Liechtensteinem :D Zlatan to nie wszystko, Belgowie spokojnie - pytanie tylko czy przed czy za Włochami.

Grupa F według mnie za Portugalią może się zdarzyć wszystko. Jak dla Mnie Austria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam mecz Polska - Holandia i mnie nasi piłkarze osłabiają. Nieskuteczność i powolność jak zwykle. Milik pudłuje a Pazdan tylko stoi. To taki drugi Jop - wkurza mnie ten obrońca. Jak zwykle nie mamy do nich szczęścia.

Jędrzejczyk na szczęście poprawił mi humor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też spodziewałem się więcej, po wielu nie widać zaangażowania, a Milik już jest zawodnikiem na tym poziomie, że powinien strzelać od razu nie myśląc, że mógł być spalony, bo nic się nie stanie prócz niezaliczonej bramki, a lepsze to niż nietrafiony strzał.

A co do Pazdana to w eliminacjach jego gra była dobra, więc liczę że wróci na ten poziom, bo jak zagramy z zespołami, które mają zawodników z topu to może być średnio jak on słupek udaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłabia mnie zasłanianie się Polaków tym że "To przecież Holandia, 3cia drużyna świata" :D Śmiech na sali...ten skład ciężko mi chyba nawet nazwać drugim składem. Gdzie Daley Blind , Janmaat , Afellay , Anita, Memphis Depay , Wesley Sneijder , Van der Vaart, Huntelaar , Van Persie, Stekelenburg, Heitinga, Van der Wiel, Robben, de Jong, De Guzman?

No jakaś kpina ten skład którym grali :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat już oglądam tą naszą reprezentację, tylu trenerów się zmieniło, ale postępu na boisku nie widać. Oni ciągle stoją i się patrzą i nie wiadomo na co czekają. Drugiego Mbtu nie będzie. :) Cała reszta składu najchętniej jak w 2014 roku Argentyna i Portugalia, podałaby do Lewandowskiego i niech on sobie radzi. :) Ale Lewy to nie CR7 czy Messi. On sam meczu nie wygra, ani nawet nie zremisuje. Ja nie wiem co robił trener Nawałka w ostatnim czasie, ale wczoraj na boisku w ogóle jego pracy widać nie było. Niestety.

A Legia ledwo została Mistrzem Polski w tym roku nie dzięki Pazdanowi, ale pomimo niego. Może jednak zmienić go na tego Solomona? Ale nie wiem co by tu jeszcze zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mimo wszystko wierzę w deklaracje o poobozowym zmęczeniu, które Holendrów nie dotyczyły. Dużo młodych zawodników z Ajaxu, PSV i tak dalej chciało się pokazać, bo takimi meczami mogą wejść do kadry na dłużej. A ta porażka właściwie niewiele zmienia prócz tego, że wiemy na pewno, że nie mamy lewego obrońcy i nie bardzo jest co z tym fantem zrobić. Jędrzejczyk znacznie lepiej grał po prawej stronie boiska, a Cionek jest stoperem. Mimo wszystko dziwi mnie nie korzystanie z Wawrzyniaka - w końcu po coś został on do tej kadry powołany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum umarło już dawno. Prawdziwe życie jest w LJ.

Polska wygrała zasłużenie z Irlandią. Powinniśmy jednak wygrać minimum 2:0. Najważniejsze są trzy punkty i to był nasz cel. Jestem pod wrażeniem gry Kapustki. Zastanawiam się kto zagra na bokach w następnym meczu.
Już za dwa dni z Niemcami. Remis będzie wielkim sukcesem. Jestem jednak optymistą i czuję w kościach, że zdobędziemy minimum jeden punkt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygraliśmy z Ukrainą i pewnie awansowaliśmy dalej. Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. W sobotę mecz ze Szwajcarią i Polacy powinni ich pokonać.Obstawiam wynik 2:0 dla Polaków. Może w końcu Lewy coś strzeli.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, po 45min w meczu z Ukrainą, zmieniłem koszulkę z normalnej na reprezentacyjną, wszedł Kuba i strzelił gola, poprzednie mecze, miałem założoną od początku, tak teraz będzie z Szwajcarią. Mam studio w domu u kuzyna, razem oglądamy meczyki przy piwku, szkoda straconych sytuacji Milika, a tej jednej Lewego z Ukrainą, bo raczej Lewy nie miał za wiele, pilnowali go ale to dzięki temu inni mieli więcej miejsca, łapałem się za głowę, co robi Milik, praktycznie z Niemcami mieliśmy lepsze sytuacje.

Po za naszym meczem, świetnie zapowiada się mecz Włochów z Hiszpanią, bo Portugalia nie powinna zagrozić Chorwatom. Oglądamy wszystkie mecze, za darmo, olać ten Polsat, nawet jak wywalił niemieckie kanały, to dodaliśmy sobie ręcznie i bez problemów dalej da radę oglądać, w najgorszym wypadku pozostały by Czechy, ale sygnał kiepskawy był u kuzyna, mamy z 15km do nadajnika w Zlatych Horach, ale dało by radę i tak oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska dziś zagra z Portugalią. Przed Mistrzostwami obstawiałbym grube pieniądze na ekipę Ronaldo. Dziś obstawiłem na Polaków.  Portugalia gra bardzo przeciętnie i mam nadzieję, że w dzisiejszym meczu polscy  napastnicy strzelą minimum 2 gole.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy też grają mocno przeciętnie, a Portugalia jednak ma indywidualności, które mogą to rozstrzygnąć. Ja wiem że trwa euforia ale nie można mówić że Polska gra super piłkę na tym EURO, no bez przesady...posiadanie piłki w ostatnich 3 meczach na poziomie 37% to jakaś kpina, statystyki podań - też. Tak na dobrą sprawę zwycięstwo ze Szwajcarami było w dużej mierze dziełem przypadku (no i Fabiana), nie zasłużyliśmy na wygraną tak samo jak Szwajcarzy na porażkę - ale taki jest sport i z tego możemy się cieszyć. Bardzo liczę że dzisiaj wygramy, ale jeżeli zagramy tak jak przez całe EURO to Portugalia jest w stanie nas zmiażdżyć :) Nie hejtujcie Mnie, na prawdę kibicuje naszym, ale patrzę też obiektywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się nie udało, w tym spotkaniu zagrali dobrze i do nikogo nie można mieć pretensji. Mogę nawet stwierdzić że zagrali najlepszy mecz w tym turnieju. Wiadomo że w drugiej połowie brakło nam sił, ale Portugalia nie wykorzystała tego.  Karne to loteria, ktoś musiał spudłować padło na nas więc mówi się trudno.  Z przebiegu całego turnieju wielkie :brawa:dla naszego zespołu.  Teraz szczęśliwi wracamy do domu, no i czekamy na rozpoczęcie kolejnych eliminacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up:

Mnie te wyniki nie dziwią, już jak było wiadomo jakie zespoły zagrają w L.E, to już stawiałem że żaden zespół nie zajdzie daleko. W tych rozgrywkach liczę tylko na Legię, owszem mogą sprzedać jakiś zawodników, lecz moim zdaniem nie będzie sprzedanych zbyt dużo.  Jednak walczą w L.M i to zobowiązuje by się nie osłabiać, tylko wzmacniać.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2016 o 14:34, trzpelek napisał:

Wczoraj Zaglebie pokazalo charakter w walce z Partizanem, 10 vs 11 nie bylo latwo, przy tak klasowym rywalu. Szkoda porazki Piasta, juz raczej nie maja szans na awans, a przydalby sie kazdy punkt do rankingu ^^

Na youtube widziałem na żywo relację z meczu. Zagłębie naprawdę pięknie grało, aż miło było popatrzeć, bo w przeciwieństwie do Legii pokazali charakter, jeśli chodzi o dobry futbol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że Zagłębie nie awansuje do kolejnej rundy LE.  Zagłębie nie ma nic do stracenia i obstawiłem na STS, że Zagłębie awansuje dalej.
Legia gra słabo, ale powinna wg mnie awansować do 4 rudny eliminacji LM.

W piątek Górnik Z. gra pierwszy mecz w 1 lidze. Coś czuję w kościach, że będzie ciężko awansować do Ekstraklasy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnikowi ciężko będzie powrócić do ekstraklasy, ponieważ gra tam kilka zespołów, które mogą sprawić im problemy i mają aspirację awansu do ekstraklasy.  W każdym razie o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej nie będzie łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...