Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

Wygląda na to, że Legia jakoś się doczołga do tej Ligi Mistrzów, nieważny styl, jakoś w końcu wygrali w Dublinie.  W każdym razie jest to na razie jedyny polski zespół regularnie grający w fazie grupowej europejskich pucharów i po awansie do LM jeszcze bardziej może odskoczyć innym polskim zespołom, jeśli chodzi o ekstraklasę (na razie idzie im średnio, ale to dopiero początek sezonu), szczególnie jeśli mówimy o finansach. Bo za sam awans Legia dostanie 12 mln Euro plus dwa miliony za przejście czwartej rundy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Legia otworzy nam bramy "Piłkarskiego Raju", na razie otworzyła je w 50%, teraz nie można tego stracić, choć już stracili Nikolica, według plotek.

Tyle lat minęło od pamiętnych meczów Widzewa czy Legii w LM(oglądałem je w TV), nie jestem kibicem Legii, ale na europejskim podwórku kibicuję im jak najbardziej, to jedyny nasz klub, który sobie jakoś radzi i przeciąga się do fazy grupowej czy to LE a teraz mają szansę na LM, rozumiem, że każda grupa dla nich to "grupa śmierci" , ale przecież za samo bycie i granie z klubami z czołówki europejskiej ma się fortunę jak na polskie warunki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie czytają tego moi znajomi i fani Górnika ( na szczęście nikt nie wie, że ja to ja), ale zawsze kibicuję naszym zespołom w pucharach.  Legia powinna bez problemów awansować do fazy grupowej LM.

Górnik w końcu wygrał w 1 lidze.  Jestem załamany postawą graczy Górnika w 1 lidze. Może wygrana w końcu obudzi piłkarzy Górnika Zabrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak skomentujecie obecną sytuację w Legii Warszawa? Dla tych co nie wiedzą, linkuje: [LINK] . Póki co, trzech piłkarzy przeniesionych do rezerwy. Czy Leśniodorski odważy się na ruch, by zwolnić np. Rzeźniczaka który jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w kadrze Legii? Sprawa jest ciekawa, zapraszam do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że najbardziej utytuowany, skoro obecnie co wyjdzie na boisko, to zawala bramkę (żeby tylko jedną...). Z tej trójki to trochę szkoda Brzyskiego, bo chyba obrywa rykoszetem. Dziś dla Legii mecz sezonu i w sumie tylko to się obecnie liczy. Najlepiej, żeby szybko strzelić, to powinno kompletnie wybić Irlandczykom myśli o awansie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźniczakowi słusznie się oberwało, od początku sezon co mecz, to jego gapiostwo słoną kosztują zespół, tj. utratą bramki. Vranjes to powinien wylecieć z Legii także, nie wiem po co go wogóle brali go do tej drużyny.  Szkoda Brzyskiego, bo próbował jakiś akcji ofensywnych przeciwko Arce, ale życie bywa brutalne.

A tak poza tym w końcu mamy polski zespół w Lidze Mistrzów! Kucharczykowi bramka po prostu się należała, bo wg mnie grał najambitniej z wszystkich legionistów. Ale niektórych piłkarzy za to, jak się prezentowali dałbym ostrą reprymendę, mam tu na myśli Moulina i Jodłowca, Hlousek też się nie popisał. I mamy też niespodziankę w czwartej rundzie, gdyż Roma u siebie dostała baty z FC Porto, wynik 3:0 dla portugalczyków. Szczęsny zawalił jedną z bramek, w dodatku Roma kończyła mecz w dziewiątkę. Ciekawi mnie, co wydarzy się jutro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat, ale w końcu jest. Mistrz Polski wreszcie awansował!!! Kucharczykowi gol się należał jak najbardziej i można było siespodziewać, że wpadnie po tym, jak Kuchy został przesuniety na szpicę. Irlandczycy musieli się otworzyć, a długa piłka na ściganie się to coś, co on bardzo lubi. Raz spalił (chociaż tylko sędziowie tego spalonego widzieli), za drugim razem już nie było żadnej opcji, żeby cokolwiek gwizdać. A mecz był jak deja vu z Saint Patricks: też stracony gol, też długa nieudolność. Wtedy w końcówce wcisnął Radović.

 

A Włosi wiedzieli co robią jak z innymi silnymi zespołami naciskali na UEFA o zmianę zasad kwalifikacji. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już 3 klub w LM. Dobrze trafiła Legia, cieszę się, jest co oglądać, jakbym mógł z chęcią bym pojechał na takie mecze do Dortmundu czy Madrytu, ale nie mam takiej możliwości. Na pewno lepsze to niż grupa z CSKA, przecież i tak nie wyjdą z żadnej, a tak marketingowo na wielki plus i to powinno się liczyć.

Grupa F:
Real Madryt
Borussia Dortmund
Sporting Lizbona
Legia Warszawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia trafiła do bardzo ciekawej grupy.  Legia jak zdobędzie jeden punkt w fazie grupowej LM to będzie wielki sukces. Może jak strzelą bramkę to też będzie sukces? Będę kibicował Legii ( mam nadzieję, że koledzy i fani Górnika tego nie czytają- zawsze kibicuję polskim klubom w pucharach), ale coś czuję w kościach, że Legia skompromituje się w LM.

Co się dzieje z Górnikiem Zabrze? Górnik miał walczyć o awans, a będzie walczył o utrzymanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legioniści, mogą nawet coś ugrać będąc na własnym podwórku. Wybranie stadionu na Łazienkowskiej do rozgrywania spotkań to świetny ruch ze strony zarządu wobec kibiców. Podobnie zresztą jak bilety z piewszeństwem dla karnetowiczów. 

W La Liga bez zmian, Barca gra swoje, Królewscy grają swoje. Atletico powinno wykorzystać fakt z jakiej klasy rywalami grali i po prostu wygrać te spotkania, bo wiadomo, że gonić za punktami będzie gorzej.

BPL wygląda niezwykle ciekawie. Czerwone Diabły wreszcie wychodzą na prostą a ja wierzę, że na Old Trafford wreszcie nastały lepsze czasy, które zakończą się zwycięstwem w lidze, Ligą Europy i sukcesem w LM w następnym sezonie. Mourinho chyba nabrał nieco pokory i wszystko zmierza ku lepszemu :3

Cieszy forma Lewandowskiego i jego dwa hattricki a jeszcze bardziej chyba dwa gole Milika we wczorajszym meczu z Milanem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/29/2016 at 8:01 PM, trzpelek said:

Ja tez za nia nie przepadam, za ten pamietny mecz w Lubinie w sezonie 2013/14 kiedy to Legia zdobyla karnego ktorego nie bylo, a punkty byly nam bardzo potrzebne do utrzymania...

Urocze, ale moze tak przedstaw całą sytuację, a nie tylko wygodny dla Ciebie fragment? No to lecimy:

 

1. Zacznijmy od samego wyniku: Zagłebie - Legia 1:3 (0:3 do przerwy). Karny był w 20 minucie, przy stanie 0:1. To była 30 kolejka. 

2. To był pierwszy sezon reformy, Zagłębie po tym meczu miało jeszcze bonusowe 7 spotkań na utrzymanie się (nie wygrali żadnego, zaliczyli dwa remisy, z czego jeden zrewidowano na walkower dla rywali za burdy na trybunach, ale to byla 37 kolejka i było już pozamiatane)

3. Zagłebie nawet jakby wygrało to NIE miało szansy wskoczyć do czołowej ósemki, i tak by grali w grupie spadkowej i tak.

4. Ze względu na takie a nie inne zasady podziału punktów Zagłębiu cokolwiek dawało tylko zwycięstwo. Dokładniej dawałoby aż 1 punkt wiecej po podziale (a Miedziowym do utrzymania zabrakło 9)

 

Ten karny wiec absolutnie nic nie zmieniał, i to nawet przy założeniu, że bez niego Zagłębie by co najmniej mecz zremisowało. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co się zarejestrowałem, ale widzę temat o piłce nożnej - walę jak w dym! Trochę dziwne, że ostatni post jest sprzed dwóch tygodni. Ożywimy to trochę?

Dzisiaj kolejna część meczów grupowych LM. Może skupimy się na dyskusji o naszej rodzimej Legii? Chciałbym zacząć od tego, że naprawdę mocno dziwi mnie ta cała nagonka na "Wojskowych". Tyle lat czekaliśmy na polską drużynę w Lidze Mistrzów, a jak już do niej trafiają... to co? Przychodzi dobra pora na pokaz kreatywności? Nie jest ich winą, że trafili na dosyć silną grupę (nie będzie to żadna niespodzianka, jeśli awansuje Real i Borussia, naprawdę). Różnica klas między Legią, a wymienionymi przed chwilą jest ogromna. Awans dzięki szczęściu (wylosowanie Dundalk) to czysty fart. Cieszę się widząc Legię w Lidze Mistrzów, od pierwszego meczu życzę im powodzenia.

 

Wracając do samego meczu Legia-Real... w poprzednim meczu "Wojskowi" pokazali, że nie chcą pokazać się jako chłopcy to bicia. Bardzo wysunięty atak sprawił kilka kłopotów defensorom z Madrytu, ale kiedy potrzebne było dobre wykończenie... no właśnie, tego wykończenia brakowało. Właśnie zaczyna się mecz, a ja liczę na dobry występ obu drużyn. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla całej warszawskiej drużyny!!! Wyciągnąć z wyniku 0:2 do 3:2 to prawdziwa sztuka, nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że to Real będzie gonił wynik. Co prawda - skończyło się na remisie, ale tak wielkie gratulacje dla całego warszawskiego zespołu. W pierwszym meczu z Dortmundem piłkarze pod wodzą Hasiego wyglądali, jak dzieci we mgle, wydawało się, że nie pasują do tych rozgrywek. Rewanż z Realem z Jackiem Magierą pokazał, że dorośli do Ligi Mistrzów. 

Mecz naprawdę mógł się podobać, piękne bramki, akcje, cieszące oko podania to prawdziwa uczta dla oczu, mecz godny Ligi Mistrzów. Oby więcej udanych występów z udziałem polskich zespołów w europejskich pucharach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem bardzo zadowolony, naprawdę dobry mecz w wykonaniu Legii! Nie spodziewałem się walki jak równy z równym. Oczywiście Real był nieco osłabiony (brak Ramosa, Marcelo, Casemiro), jednak nie zmienia to faktu, że Wojskowi sprawili niemałą niespodziankę. Zmiana trenera to wprowadziła to zmiana oczywiście na plus, Magiera wydaje się być właściwym człowiekiem we właściwym miejscu. Świetny mecz, cóż więcej można dodać?! GRATULACJE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z obronca tytulu, ktory pod wodza Zidane'a jeszcze nie stracil w meczu 3 bramek i to na dodatek druzyna podniosla sie z 0-2. Wiadomo, szkoda bo 5 minut przed koncem druzyna prowadzila ale rownie dobrze mogli to przegrac (poprzeczka Realu w ostatniej minucie). Wiem, ze Real gral bez kilku podstawowych zawodnikow ale Ronaldo, Bale, Benzema grali i nawet jesli grali na pol gwizdka (nikt im nie zabronil grac na maksa) to powinni Legie zmiesc. Warto pamietac, ze jeszcze miesiac temu dostawali 6-0 od BVB i Hasi na konferencji pomeczowej mowi, ze tak beda wygladaly mecze w LM bo wlasnie taka jest roznica klas. Teraz Legia udowodnila, ze wcale tak nie musi byc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćmy też uwagę, jakie rezerwy posiada Real, niejeden klub chciałbym mieć takich piłkarzy, który wartość nierzadko przekracza 30 milionów euro.  Mam tu na myśli takich piłkarzy, jak Kovacić, Danilo, czy też Morata. Jak zwrócił uwagę seba grali bez kilku podstawowych piłkarzy, ale to wcale nie umniejsza zasług Legii. Niejeden klub chciałby mieć takie kłopoty bogactwa, jakie ma Real, jeśli chodzi o wybór zawodników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadałem się dawno.

W nosie mam czy Real grał na 100% czy na 50%. Wisi mi to czy grała taka gwiazda czy inna. Legia grała z obrońcą trofeum Ligi Mistrzów. Legia z kraju, którego zespoły cyklicznie dostają lanie w europejskich pucharach od średniaków. Teorie "Legia mogła wygrać", "Legia mogła przegrać" można włożyć sobie w buty, bo wynik końcowy to 3:3, a zwolenników obu teorii znajdzie się sporo. Fakt jest taki, Mistrz Polski, który zaczął ten sezon fatalnie (nie pozdrawiam Besnika Hasiego) podstawił się najlepszej drużynie w Europie, a nawet można powiedzieć, że przez chwilę ich poważnie wystraszył. Możesz pluć na Legię, możesz rzucać obraźliwe hasła, ale nie odbierzesz im tego sukcesu, bo niewątpliwe remis z Realem nim jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...