Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

Ostatnia kolejka Ekstraklasy byla strasznie nudna, nawet najbardziej oczekiwany pojedynek nie dawal wiele emocji, najwazniejsze sytuacje zostaly rozwiazane w 3 minuty (Bardzo mile przyjecie bylego zawodnika na swoim obiekcie). No i ostatni mecz ktory zakonczyl sie wynikiem 2:2 mial wspaniale bramki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska dobrze zaczęła przygotowania do Euro 2016. 

Wygraliśmy z Serbią, ale był to słaby mecz w wykonaniu naszych piłkarzy.

Dzisiejszy mecz z Finlandią pokazał, że możemy być spokojni o zmienników na Euro.  Nawałka ma o czym myśleć. Krychowiak jest pewniakiem do gry. Dobrze zaprezentował się Zieliński. Na tą pozycję jest duża konkurencja: Linetty, Mączyński, Jodłowiec.

Skrzydłowi pokazali się z dobrej strony.  Błaszczykowski zagrał znakomicie w meczu z Serbią. Ma on problemy w klubie, ale nie może go zabraknąć w kadrze na Mistrzostwa Europy. Wszołek pozytywnie mnie zaskoczył w dzisiejszym meczu. Grosicki w ostatnich meczach kadry prezentuje  poziom i jest pewniakiem do gry na skrzydle.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrk był niezły jeszcze przed 30 kolejką, kiedy Trybunał wstrzymał karę dla Lechii Gdańsk dzień przed tą fazą spotkań. Poza tym Komisja Odwoławcza dosyć długo zwlekała z decyzją w sprawie Lechii, wydali ją dopiero 45 dni po wniesieniu odwołania (więc oni też nie są bez winy)! PZPN twierdzi, że klub nie miał prawa wnieść sprawy do Trybunału Arbitrażowego, bo to sprawa dyscyplinarna, a klub przedstawił ją jako regulaminową. W końcu Lechia wycofała skargę, ale powoduję to taki efekt, że w grupie mistrzowskiej zagra Ruch, a nie Podbeskidzie. Górale na pewno są wściekli, bo zostali wyprowadzeni w pole przy zielonym stoliku.

Swoją drogą - prezes Trybunału Arbitrażowego jest pan Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości za rządów PO. 

Cyrk był niezły jeszcze przed 30 kolejką, kiedy Trybunał wstrzymał karę dla Lechii Gdańsk dzień przed tą fazą spotkań. Poza tym Komisja Odwoławcza dosyć długo zwlekała z decyzją w sprawie Lechii, wydali ją dopiero 45 dni po wniesieniu odwołania (więc oni też nie są bez winy)! PZPN twierdzi, że klub nie miał prawa wnieść sprawy do Trybunału Arbitrażowego, bo to sprawa dyscyplinarna, a klub przedstawił ją jako regulaminową. W końcu Lechia wycofała skargę, ale powoduję to taki efekt, że w grupie mistrzowskiej zagra Ruch, a nie Podbeskidzie. Górale na pewno są wściekli, bo zostali wyprowadzeni w pole przy zielonym stoliku.

Swoją drogą - prezes Trybunału Arbitrażowego jest pan Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości za rządów PO. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak ludzie wnieśli race na stadion? Terrorysta mógłby w takim razie spokojnie wnieść bombę na stadion.
 

Dobrze, że meczu nie oglądałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mieli jakąś "umowe" z PZPN. Zresztą jak ktoś chce wnieść to wniesie, nie ma siły. 

On 02/05/2016 at 10:13 PM, trzpelek said:

@up a jak wybobrazasz sobie zakonczenie tak waznego meczu walkowerem?

Normalnie. No sorry, ale race leciały w Malarza, kibicom Lecha nie chodziło juz o zwykle zadymienie tylko mieli określony cel. Ostatecznie Marciniak po prostu nie miał odwagi, za duża presja, za dużo oficjeli na trybunach. Jego szczeście, że Lech ostatecznie nic nie wcisnął, bo gdyby w takich okolicznościach wyrównali i np. wygrali w karnych to smrodu byłoby na kilka tygodni do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2016-polsat-stworzy-platne-kanaly-ktore-pokaza-wszystkie-mecze/xlkvyz

Niezłe piłkarskie jaja. Będę musiał dodatkowo zapłacić żeby obejrzeć wszystkie mecze Euro, Polsat chyba na główkę upadł. Mam wszystkie kanały sportowe Polsatu i znając życie to dodatkowe kanały będą kosztowały minimum 15 zł. Z drugiej strony może będziemy musieli zapłacić tak jak za gale PPV czyli 50 zł.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie igrało, igrało i sie doigrało. W poprzednich sezonach tańczyli nad przepaścią, ale jakos się udawało. W tym sezonie polecieli, stajac się tym samym pierwszą ofiarą reformy. Po 30 kolejce: 9 miejsce, a przez chwilę nawet ósme. Miesiac później - 16 i bez szans na wejście wyżej niż piętnaste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawa końcówka w naszej lidze.
Legia zagrała w bardzo dziwnym składzie.  Fajnie jakby Piast zdobył mistrzostwo, ale raczej jest to niemożliwe. Z drugiej strony nasza liga jest dziwna.
Jednego spadkowicza już znamy. Drugim może być niestety Górnik Zabrze. Górnik musi wygrać z Termalicą, a Śląsk musi wygrać z Łęczną. Nie wierzę, że Zabrzanie wygrają z Termalicą.

Dziś ogłoszenie szerokiej kadry na Euro. Nawałka na pewno nie będzie miał problemu z bramkarzami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza kochana liga zbliża się ku końcowi. Walka w grupie mistrzowskiej o mistrza była bardzo ciekawa, dlaczego była dlatego że nie przewiduje sensacji w postaci straty punktów przez Legię. Lecz zespoły które będą nas reprezentować w pucharach to dla mnie wielkie niespodzianki. 

Dla mnie wielki smutek w grupie spadkowej, wszystko wskazuje że Górnik Zabrze spadnie z ligi. Są matematyczne szanse, jednak  w cud nie wierzę zwłaszcza że Górnik nie potrafi w tej fazie wygrać na wyjeździe. 

 

Euro 2016 transmisje płatne, Polsat wie jak popsuć humor kibicom :smile:, nie będę tego komentować bo tylko na usta mi przychodzą same wulgarne słowa.  Ale tylko jedno powiem, mieć kablówkę i płacić ponad 100 zł, i nie obejrzeć wszystkich meczów takiej rangi bez dodatkowych opłat to dla mnie jest chore. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie spadlo z tej ligi hukiem, na podstawie tej druzyny widac, jak bardzo wazna jest forma psychiczna pilkarzy, ale jednoczesnie mozna powiedziec, ze gorale nie zasluzyli na grupe mistrzowska z powodow wynikow w grupie spadkowej, a w ich miejsce wskoczy Areczka oraz Wisla Plock (watpliwe czy Zawisza wywalczy awans)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawałka powołał szeroką kadrę na EURO 2016.
Nie ma większych niespodzianek. Szukała nie został powołany do kadry. Jego przykład pokazuje jaka piłka nożna jest dziwna. Był on podstawowym obrońcą w kadrze Nawałki, ale obecnie rzadko gra w klubie. Podobnie jest w przypadku Mili.
Zaskoczeniem dla mnie jest powołanie Cionka do kadry. Z drugiej przeglądam jego statystyki w ostatnich meczach i Cionek gra bardzo dobrze. 
Oby Glik nie miał problemów ze zdrowiem. Walka o drugie miejsce na środku obrony powinni stoczyć Pazdan i Salomon.
Pewniakiem na lewą obronę wydaje się Rybus. Zmiennikiem powinien być Wawrzyniak
Dobrze, że Nawałka nie ma problemów z bramkarzami. Wg mnie na Euro nie pojedzie Tytoń.

Nie ma większych niespodzianek w powołaniach pomocników. Mila był bohaterem w meczu z Niemcami, ale obecnie gra przeciętnie. Zaskoczyło mnie powołanie dla Starzyńskiego. 
Ciekawe czy Nawałka zabierze na Euro 4 czy 3 napastników?
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutek w Zabrzu, niestety spadliśmy z ekstraklasy a co najgorsze nie graliśmy źle w tym spotkaniu.  Przed rundą dodatkową powiedziałem sobie żeby mieć jakiekolwiek szanse na utrzymanie trzeba wygrać wszystkie trzy spotkania u siebie. Niestety mecz trzeci u siebie z Koroną był dla mnie decydujący, gdybyśmy wygrali ekstraklasa byłaby dla nas.  Teraz liczyć na to żeby drużyna się nierozpadła, i uwierzyła że da się awansować od razu w przyszłym sezonie.  Nowy stadion nie przyniósł szczęścia, ale chyba jak się nie mylę Zabrze będzie miało największy stadion w pierwszej lidze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia MISTRZ MISTRZ MISTRZ! Dublet na stulecie klubu, brzmi dumnie. Żegnamy natomiast dwie śląskie drużyny: Podbeskidzie i Górnika Zabrze. Miejmy nadzieję, że Arka i Wisła wniosą w przyszłym sezonie sporo piłkarskiej jakości.


Dla Górnika spadek, dla Lecha europejskie puchary w TV. Czy klątwa Kucharczyka działa? Tak czy inaczej - karma is back.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale Górnik spadł do 1 ligi. Wierzę, że za rok wrócimy do Ekstraklasy.  Mamy ładny stadion, fantastycznych kibiców i w końcu nie ma już takiego zadlużenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 15/05/2016 at 8:25 PM, mateusz(stefan) said:

Legia MISTRZ MISTRZ MISTRZ! Dublet na stulecie klubu, brzmi dumnie. Żegnamy natomiast dwie śląskie drużyny: Podbeskidzie i Górnika Zabrze. Miejmy nadzieję, że Arka i Wisła wniosą w przyszłym sezonie sporo piłkarskiej jakości.

Wisła Płock jeszcze musi powalczyć, ale to raczej formalnosć. Trudno uwierzyć, że teraz wszystko wtopią.

 

Piast walczył, walczył, ale zabrakło albo doświadczenia albo zwyczajnie głowy. Po podziale zrównali sie z Legią punktami dwa razy i zaraz potem przegrywali mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2015/16 się zakończył wspaniałym finałem Ligi Mistrzów. Zarówno Atletico jak i Real zasłużyli na ten finał. Jednak moja sympatia była po stronie Atletico. Ten zespół z roku na rok gra coraz to lepiej, wyeliminowali naszpikowaną gwiazdami Barcelonę jak i Bayern.  To im moim zdaniem należało się z przebiegu całej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zwycięstwo. 

 

Już nie długo wielkie Euro 2016, więc pozwolę sobie zadać już pytanie.  Jak oceniacie szanse Polaków?.  

Moim zdaniem sukcesem czyli planem minimum  bez dwóch zdań jest wyjście z grupy. Jeśli to zrobią to później będzie się grało lepiej, ponieważ presja która będzie im towarzyszyć w grupie spadnie. 

Odpowiadając na własne pytanie, sądzę że Polacy odpadną w 1 / 8 finału. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był piękny finał Ligi Mistrzów według Ciebie? :) No jak całe życie jestem za Realem, to tego finału chociaż wygrany pięknym bym nie nazwał.

Jeżeli chodzi o nasze szansę na EURO, to uważam że możemy być nawet czarnym koniem. Na chwilę obecną nikt się nie wyróżnia tak jak w poprzednich latach, Niemcy padaka, Anglia nadal słaba, Hiszpanie obniżyli loty, Francja też średnio... jak dobrze pójdzie to nawet ćwierćfinał może być :)

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał może i nie był piękny, ale na pewno był bardzo emocjonalny i nerwowy, szczególnie dla kogoś kto utożsamia się z jedną z tych drużyn, podobny do tego z Lizbony z 2014 r.

Z całego serca polecam przeczytać całą otoczkę przed karnymi oraz filmik w ich trakcie. Czułem się tak samo jak oni emocje, nerwy, strach, a gdzie tu jeszcze karnego strzelać.

http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=67012

https://www.facebook.com/RealMadridPL/videos/10154144107539178/

Kto kocha piłkę zrozumie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...