Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Piłka Nożna VI

Polecane posty

Ja tam mam nadzieję, że ich nie wykluczą. To nie piłkarze rzucali, tylko hołota z trybun (pewnie w kibiców Legii też rzucali i dlatego było tam wcześniej takie poruszenie).

Tak, i też bym wolał, żeby mecz w czwartek się odbył i Legia na boisku wywalilą Kukesi z pucharów. Tylko znowu przypomina się 1998 i nóż rzucony w Baggio. Wtedy też to była tylko jedna osoba. Wisła z pucharów w kolejnym sezonie została wykluczona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzycha nie jest już trenerem Górnika. Mam nadzieję, że z trenerem Ojrzyńskim Górnik zacznie wygrywać. Jutro mecz z Termalicą i przed rozpoczęciem sezonu obstawiałbym, że Zabrzanie bez problemu wygrają ten mecz.

Zespół z Zabrza ma również nowego prezesa. Sytuacja finansowa jest coraz lepsza. Górnik nie ma już długów i czekam tylko na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzycha nie jest już trenerem Górnika. Mam nadzieję, że z trenerem Ojrzyńskim Górnik zacznie wygrywać. Jutro mecz z Termalicą i przed rozpoczęciem sezonu obstawiałbym, że Zabrzanie bez problemu wygrają ten mecz.

Zespół z Zabrza ma również nowego prezesa. Sytuacja finansowa jest coraz lepsza. Górnik nie ma już długów i czekam tylko na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Kolega po napisaniu tego i obejrzeniu meczu musiał się bardzo zdziwić. Termalica się rozpędza, zobaczymy na jak długo wystarczy im pary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla naszych zespołów, które grały w eliminacjach LE.

Legia na początku spotkania miała problemy, ale dobrze bronił Kuciak. Legia powinna bez problemu awansować.

Nie spodziewałem się tak wysokiej wygranej Lecha. Awans jest już raczej pewny.

Może w końcu będziemy mieli dwa zespoły w fazie grupowej LE.

W pucharach zawsze kibicuję naszym zespołom i liczę, że zdobędziemy dużo punktów do współczynnika klubowego ( czy jak to tam się nazywa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Messi nie doszedł do siebie po Copa America. Przegrany finał odcisnął na nim piętno. Athletic jest nieprzewidywalną drużyną. Potrafi rozegrać doskonały mecz, stosując pressing na połowie rywala, przeplatając słabszymi występami. Brakuje Muniana, z nim będą silniejsi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już rywali naszych zespołów w LE:

Legia trafiła na Napoli, Club Brugge i FC Midtjylland.

Legia ma spore szanse na awans. Napoli jest dobrym zespołem, Brugge jest średniakiem europejskim. Klub z Danii nie powinien zagrozić zespołowi z Warszawy.

Uważam, że Legia i Napoli powinny bez problemu awansować do kolejnej rundy LE

Lech trafił na FC Basel, Fiorentinę i CF Belenenses.

Faworytami tej grupy są Basel i Fiorentina. Lech będzie miał problemy z awansem. Liczę jednak, że Lechici sprawią niespodziankę.

W pucharach zawsze kibicuję naszym zespołom, więc liczę na dobre wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rywale na pewno nie są łatwi, więcej szans na awans ma moim zdaniem Legia. W każdym razie, jak patrzyłem na koszyki przed losowaniem na koszyki to z pierwszego ciężko naprawdę było trafić na jakiś słabszy zespół, były w nim naprawdę dobre zespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie zespoły trafiły do trudnych grup. Awans którejkolwiek z nich będzie sporym osiągnięciem. Wydaje mi się, że trochę łatwiej będzie miała Legia, Napoli jest po ostrej przebudowie, Club Brugge i Duńczycy z Midtjylland są chyba w zasięgu. Lech może mieć trudniej, bo Bazylea i Fiorentina to zespoły znacznie mocniejsze od nich, które na pewno nie zlekceważą rozgrywek pucharowych. Z tego całego grona mam wrażenie, że Belenenses jest najsłabszym zespołem. Grupa legionistów też nie jest łatwa, ale trochę bardziej wyrównana, dlatego im daję większe szanse na awans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliśmy trafić do bardziej trudniejszych grup, lecz te grupy co wylosowaliśmy i tak są trudne. Patrząc na formę Lecha w lidze daję im zerowe szanse na dobre wyniki. Nadzieja jest w tym że na L.E się sprężą i będą grać o niebo lepiej niż w rozgrywkach ligowych. Faza grupowa to wielka kasa dla Polskich klubów, wiec mobilizacja powinna być na 100%.

Co do Legii to niby mają szansę awansować lecz nie mogą grać tak jak w lidze. Wszystkie zespoły w grupie są silne nawet Duńczycy. Z tej grupy każdy ma szanse na awans, zapowiadają się ciekawe spotkania.

Bolączką naszych drużyn jest to że nie potrafią grać na wielu frontach. Lech jak do tej pory spisuje się dobrze w L.E, ale w lidze gra marnie. Legia gra lepiej, ale również nie ma stabilizacji takiej by pogodzić wszystko, również zdarzają się im wpadki. Uważam że Lech zacznie grać lepiej w lidze jeśli odpadną oby jak najpóźniej z L.E. Legia uważa moim zdaniem że i tak da radę w lidze, więc wszystkie siły teraz stawia na fazę grupową L.E. Oby się na tym nie przejechała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mecz z Niemcami, a tu taka cisza.

Faworyt jest tylko jeden. Remis będzie sukcesem naszej kadry. Liczę, że nasza kadra kolejny raz sprawi niespodziankę i wywalczy korzystny wynik z Niemcami. Zastanawiam się jakim składem zagramy. Dużo mówi się o trzech defensywnych pomocnikach i Miliku na skrzydle. Chciałbym żeby zagrali z Milikiem i Lewym na ataku.

Lewa obrona jest problemem dla naszej kadry. Jędrzejczyk powinien zagrać na tej pozycji.

Na bokach pomocy powinni zagrać zagrać Grosik i Kuba.

Będzie to trudny mecz i nawet jak przegramy, to nikt nie będzie miał pretensji do naszej kadry ( chyba, że przegrają 5-0). Wierzę w naszych zawodników i liczę na dobry wynik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przegraliśmy, ale po walce, choć druga połowa była gorsza w naszym wykonaniu. Ciągle nie rozumiem czemu Nawałka tak promuje Olkowskiego, który po prostu na tym poziomie grać nie potrafi.

W grupie po dzisiejszym "wyczynie", Szkocja znalazła się pod ścianą, ponieważ 2 kolejne mecze, to mecz z Niemcami oraz z Polską, która prawdopodobnie zdobędzie 3 oczka z Gibraltarem. Oba mecze Szkoci grają u siebie, ale to marne pocieszenie, a dla nas dobra wiadomość. Końcówka będzie interesująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz z Niemcami był w naszym wykonaniu całkiem niezły. Niemcy nie stworzyli sobie nawet połowy sytuacji z Warszawy, ale tym razem byli zabójczo skuteczni. Choć tak po prawdzie obrońcy mocno ułatwili im zadanie. Piszczek był dzisiaj chyba najgorszy na boisku. Mączyński udowodnił, że reprezentacja do zbyt wysokie progi. Nieskuteczny w obronie, a w ataku jeszcze gorszy. Druga bramka w ogóle nie powinna się była przydarzyć. Goetze ograł jak dzieci dwóch obrońców przed oddaniem strzału. Trzeba dobrać innego środkowego obrońcę do Glika, bo Szukała w zasadzie dysponuje tylko wzrostem. Jest nieporadny, źle się ustawia, do tego zbyt wolny i nie potrafiący się w ogóle ustawić. O dziwo najmniej działo się po stronie, za którą odpowiadał Rybus, który przecież nie jest nominalnym obrońcą.

Teraz kilka pozytywów. Nasza gra momentami mogła się podobać. Akcja bramkowa to stadiony świata. Cudowne podanie Milika do Grosickiego, następnie doskonałe dośrodkowanie zewnętrzną częścią stopy, a na końcu efektowny szczupak Lewandowskiego. Szkoda tej sytuacji z końcówki pierwszej połowy, kiedy instynktownie strzał Lewego obronił Neuer. Można było zejść do szatni z remisem i wystraszyć Niemców przed drugą połową. Na nasze szczęście Szkoci zgubili punkty w Gruzji i mocno skomplikowali sobie sytuację w grupie. Przed nami jeszcze trzy mecze, w tym decydujące starcia ze Szkotami i Irlandczykami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było blisko sprawienia niespodzianki, ale i tak nasza drużyna zagrała niezły mecz. Szkoda pierwszej połowy zwłaszcza początku gdzie straciliśmy dwie bramki. W tym momencie myśli przeszły by się nie zbłaźnić i nie przegrać zbyt wysoko. Jednak nasza drużyna pokazała charakter i waleczność co potwierdziła golem. Szkoda szansy Lewandowskiego, ale my też mieliśmy sporo szczęścia. Widziałem reakcje trenera Niemców który był zdenerwowany bo do 82 minuty wszystko mogło się zdarzyć, to znaczy że zagraliśmy niezły mecz.

Porażka Szkotów to miła dla nas niespodzianka, i teraz praktycznie wszystko w naszych i sąsiadów z Niemiec nogach. Liczę że Niemcy nie zrobią nam psikusa i oba mecze z Szkocją i Irlandią zremisują lub wygrają. Jeśli tak się stanie to nawet przy naszej porażce ze Szkotami w ostatniej kolejce u siebie wystarczy nam remis z Irlandią. Taki jest mój scenariusz na ostatnie trzy kolejki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie

-wygraliśmy

-nic wielkiego nie pokazaliśmy, a końcówkę to nasi przespali

-Fabiański umie jednak bronić

-rekordu wygranej nie pobiliśmy

Ale i tak wszyscy będą mówić o tej jednej bramce z 87 minuty meczu smile_prosty.gif

PS: Przy czym ja uważam, że Polska reprezentacja zrobiła, co zrobić miała i wygrała, a w jakim stylu to inna bajka (chyba bardziej niż rywali to obawiali się kontuzji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bundesliga.on...olfsburg/h1ebg4

Warto oglądnąć, oglądałem mecz w TV, ta 5 bramka Lewego to cud malina, wszystko mu dziś wychodziło, gdyby nie wybicie piłki przez obrońcę z linii bramkowej , to było by 6 bramek.

Mina trenera Bayernu po 5 bramce Roberta mówi sama za siebie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przegranym meczu Polaków w siatkówce zacząłem zmieniać kanały, a tu nagle na tvn24 informacja o pięciu bramkach Lewego.

Lewy przechodzi do historii i muszę przyznać, że ciężko będzie komuś szybciej strzelić 5 bramek.

Kibicuję Lewemu, żeby w najbliższym meczu naszej kadry strzelił minimum 3 bramki.

Obejrzałem wszystkie bramki Roberta i piąta bramka to jak nazwał użytkownik wyżej "cud malina".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże rozczarowanie wczorajszym meczem Szkocja-Polska. Lewandowski co prawda nie zawiódł (choć miał np. to majtnięcie) ale reszta drużyny kompletnie się pogubiła. Ani zawodnicy ani trener chyba nie wyciągneli żadnych wniosków z poprzednich dwóch spotkań z wyspiarzami. Bo ten mecz wyglądał prawie dokładnie tak samo jak one. Dobra gra tylko przez pierwsze 25 minut. Potem kompletnie się pogubili. Ciągle myślą, że jak strzelą jedną bramkę w pierwszych minutach, to uda im się utrzymać prowadzenie do końca meczu. A oczywiście się nie udaje. Z Niemcami wygraliśmy chyba tylko dlatego, że utrzymaliśmy remis do przerwy. Wczoraj, tracąc bramkę "do szatni" cudem wywieźliśmy ten remis.

Jestem też kompletnie zdegustowany postawą drużyny niemieckiej i ich przegraną z Irlandią. Strach oglądać nasz niedzielny mecz, bo ewentualne baraże w naszym wykonaniu czarno widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz dostarczył bardzo wiele emocji. Dla mnie, oglądało się go naprawdę przyjemnie. Gra Szkocji była dobra, Polska też wykonywała dobrą robotę, przynajmniej przez pierwszą połowę...a konkretniej od początku meczu do pierwszej bramki xd

Lewandowski to zdecydowanie napastnik światowego poziomu. Oglądanie jego gry było wyjątkowo satysfakcjonujące i naprawdę cieszyłem się, z tego cudownego, wymodlonego chyba, gola w ostatniej sekundzie meczu.

Po za nim niewiele można powiedzieć pozytywnego o grze konkretnych piłkarzy. Glik bronił dobrze, Fabiański trochę za dużo piąstkowania, Milik zaliczył świetną asystę. Najbardziej zawiódł Grosicki. Przez cały mecz mało co robił i to przez jego błąd Szkocja zdobyła bramkę...Ale to i on dośrodkował w ostatnich sekundach meczu, więc..może tak miało być?

Jestem całkiem podekscytowany tym co może się wydarzyć w niedziele. Do przejścia dalej wystarczy nam tylko remis(choć co prawda tylko 0:0, 1:1), ale mimo wszystko liczę na zwycięstwo naszych. W końcu gramy u siebie, morale powinny być w świetnej formie :)

A o meczu Niemiec się wypowiadać nie będę, mam wrażenie, że przegrali oni specjalnie, tylko po to by Polska miała trudniej z Irlandią. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zremisowaliśmy ze Szkocją. Polska powinna podwyższyć na 2:0 i jestem przekonany, że bez problemów zdobylibyśmy 3 punkty.

W jutrzejszym meczu nie zagrają Milik, Jodłowiec i Rybus. Są to poważne osłabienia w naszej kadrze. Jodłowca bez problemów będzie można zastąpić. Z Milikiem będzie już gorzej. Zastanawiam się co wymyśli Nawałka. Wątpię, że zagramy z dwoma napastnikami.

Zapowiada się ciekawy mecz i obstawiam 2:1 dla Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...