Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2013 zawartość

Polecane posty

Ok, sprytne, choć niezbyt fair są zabiegi ze strony francuzów. Rozumiem. Ale nadal pojąć nie mogę, że dwie całkowicie różne gry jak Conviction i Blacklist otrzymują te same oceny, choć przy Skazańcu tyle było narzekań, że to nie to samo, że ten postęp to za przeproszeniem d*** a nie postęp. No i Ubisoft wrócił do starej formuły, dodając to co spodobało się w Conviction tak by otrzymać produkt dla starych wyjadaczy i nowych, nieznających marki klientów. Powstał więc produkt optymalny. Skoro 5 część się nie spodobała nikomu w redakcji( a przynajmniej nikt nie wyrażał aprobaty dla nowego kierunku serii), a 6 to powrót do korzeni to w jaki sposób ciągle widnieje ta sama ocena, nawet pomimo tego że wszystkie minusy z recenzji z nr specjalnego z roku 2010 nie mają uzasadnienia w Blacklist? A Czarna Lista ma w mocy prawie te same plusy + genialny multik ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem z ocenianiem numerycznym jest taki, że siłą rzeczy każdy recenzent wypracowuje sobie w bólach własną skalę i bywa tak, że nijak one do siebie nie przystają. Ba, wciąż, po wielu latach potrafią ewoluować. Sam dopiero niedawno przestałem uznawać poprawne tytuły wysokobudżetowe o wysokich "production values" za "ósemki", bo zbyt wiele razy uznałem, że w zasadzie to szkoda na niektóre pieniędzy - podczas gdy "8" to już górne 20%, elita, prawie boskość - rzecz, którą warto nabyć bez względu na poglądy itp. Jest to oczywiście dyskusja płonna, bo unifikacja ocen i usystematyzowanie ich a la Computer Bild Spiele czy z naszego podwórka nowy Click to z kolei krok w stronę nudy, mechaniki i wyzbycia się emocji - a nie o to wg mnie chodzi w całym tym growym biznesie.

Podsumowując zatem: V i BL pisały dwie różne osoby, które mają różne gusta i szukają innych rzeczy w grach, a do tego posługują się własnymi skalami ocen. Żadna z nich nie uważa się za wyrocznię (mówię też za gema, bo i tak tu nie zagląda i się nie dowie :}) i dopuszcza, a nawet zachęca do wyrobienia sobie własnej opinii. A poza tym 7 to nie przeciętność. 5 nią jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego powinien być Gamewalker. Nawet bardzo ograniczony. Żeby czytelnik zagłębiając się w lekturę pisma myślał o ciętych ripostach Smugglera i o grze numeru, a nie o tym, że w CDA panuje samowolka i każdy pisze co chce, a w tekście można opisać piardyliard rzeczy, które w następnych numerach stają się błahostkami. Bo brak termowizji i skopany sposób ukrywania się może nie mieć takiej samej wartości jak brzydka grafika. I wtedy przy kolejnej części autor poprzedniej, oficjalnej recenzji mógłby napisać, że to i to jest sehr gut. a tamto niech rzeczywiście idzie się schować. Nie oczekuję, że dziennikarz będzie na stałe przypisany do jednej serii, gatunku itd. Fajnie by było po prostu przeczytać zdanie osoby, która popełniła poprzednią recenzję. I nadal nie przekonuje mnie teza, że siódemka siódemce nierówna. Nie czytam Enki-Action, ani nie jest to Gem-Action. Oczekuję normalnej spójnej recenzji zakończonej sprawiedliwą oceną, a również miło by się było dowiedzieć czy fajniejszy jest postęp "na 7" i ciągłe porównania do Gacka, czy jednak lepiej wrócić do korzeni i być archaicznym dinozaurem. Też na 7. A może nie opłaca się słuchać redaktorów czekających na "powrót w obręby danego tytułu" i wiernych fanów, skoro finalnie i tak nie ma różnicy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Popieram. Brak Gamewalkera o wszystkich grach bardzo boli.

Czy tylko mi się wydaje, że w recenzji Saints Row 4 2 ostatnie akapity w części "Chyba ty" to ta sama treść w lekko zmienionych słowach? Berlin się powtarza. No i zgadzam się, że z resztą redakcji, że gra nie zasługuje na 10. Jest za mało dobrej muzyczki w stacjach radiowych i nie można grać w co-opa na jednej kopii gry (2 pady i split screen). Gra na 10 powinna mieć te fragmenty dopracowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer i Tipsomaniak przejrzany, i wydaje mi się, że to najlepszy nr w roku, a książeczka... gorsza od poprzedniej.

Ciekawe gry, kaszanka, apki mobilne (choć i tak nie mam smartfona). Płyty obejrzałem, i:

  • czemu nigdzie nie pisaliście, że Among the Sleep to ALPHA?
  • W The Black Heart pisaliście, że jest wiele postaci, a na screenie jest 6. Są inne plansze z nimi czy jak? :co:
  • W modach jest jeden, który ma w wymaganiach Dead Island, a obrazek jest z... WoTa. Czy to błąd w matriksie?

Jak przeczytam numer, napiszę więcej, to takie pierwsze wrażenia. :D

PS Allor, gratuluję. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zakupiony, już czeka na przeczytanie. Najpierw zabrałem się za tipsomaniaka. I szczerze powiem że jestem zadowolony. zastanawia mnie tylko jedno:

Czy tylko ja tak mam, że ramka z opisu Octodada (str. 28 tipsomaniaka) znajduje się przy opisie gry Uplink (str. 41) ? :)

Ogólnie numer po wstępnym przejrzeniu uznaje za bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam taki błąd.

Jak już pisałem, poprzednia książeczka wyszła wam o wiele lepiej. Poradnika do WoWa nie przeczytam, a temat główny, choć ciekawy, nie zaspokoił mojej ciekawości.

Szpile jak zawsze ciekawe, listy i komiksy też. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę przygodę z magazynem CD Action. To nie do pomyślenia, żeby nowego numeru nie było w trzech sklepach i żebym musiał przejechać dziesiątki kilometrów w poszukiwaniu poprzedniego (i tak nie znalazłem, więc mam dziurę w kolekcji). Także nie wiem co robicie, zmniejszacie nakład? Czy Bydgoszcz i okolice to jakaś dziura, gdzie magazyn nie dociera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie temat i widzę, że tylko ja miałem ogromne szczęście ze swoim egzemplarzem CDA. Otwieram sobie stronę 69, a tu kawał kartki od 68 jest wygięta i nieodcięta (czy sklejona) od poprzedniej strony, przez co uniemożliwione mam przeczytanie recenzji na 67.

Może po prostu pokażę zdjęcie:

zdjęcie

Przecięcie tego nożyczkami może być problematyczne. Pierwszy raz od chyba 14 lat trafiłem na taką wadę fabryczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę przygodę z magazynem CD Action. To nie do pomyślenia, żeby nowego numeru nie było w trzech sklepach i żebym musiał przejechać dziesiątki kilometrów w poszukiwaniu poprzedniego (i tak nie znalazłem, więc mam dziurę w kolekcji). Także nie wiem co robicie, zmniejszacie nakład? Czy Bydgoszcz i okolice to jakaś dziura, gdzie magazyn nie dociera?

Naklad bez zmian. Raczej nawala dystrybucja - pewnie bedzie za dzien/dwa. Ale zaraportujemy to. Ale prosze o konkretna informacje -- czyli konkretnie gdzie nie ma CDA? Miasto (ew. dzielnica).

PS. A co bedzie jak kiedys w sklepie obok nie bedzie chleba - zerwiesz z jego jedzeniem?

A jak dziewczyna nie przyjdzie na randke? :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Osioł

Możesz odesłać do redakcji. Smuggler wymieni smile_prosty.gif. A jeśli będziesz sam "naprawiał"... Ja bym użył nożyka do papieru,a nie nożyczek.

@PLDan

"Do Bydgoszczy będę jeździł, a tu nie kupię". smile_prosty.gif

Rada - pojedź z Zawiszą na wyjazd do Poznania. Tam kupisz. smile_prosty.gif

"A na drugi raz zanim coś powiecie o naszym handlu, to się długo zastanówcie" smile_prosty.giftongue_prosty.gif

A poważnie. Bydgoszcz to duże miasto. Jeśli naprawdę nigdzie nie ma CDA to dziwna sprawa. Ja w swoim wiejskim sklepie kupiłem bez problemu.

@DOWN

Twój też. Spoko, mój stary wróci. Ten jest tylko okolicznościowy na jeden tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: w szpilach odniesiono się do tekstu z "Gazety Wyborczej", który krytykował CD-Action i traktował o upadku pism przez internet (m.in. w 1996 roku). Całkiem zabawne się to wydaje. Ma ktoś może link do tego? Próbuję wpisywać różne frazy w wyszukiwarkę, ale tego artykułu Google nie znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba go w formie elektronicznej nie bylo i nie dziwie sie. Powiedzmy, ze autor nie do konca siedzi w temacie i chcial powiedziec... w sumie to sam nie wiem o czym tak naprawde, bo mowil o wielu rzeczach. To bylo chyba w ktorej piatkowej edycji GW ale wiecej nie pamietam.

A jakby sobie poczytal nasze pismo, to wiedzialby, ze w 1996 pismo padlo nie przez internet, a przez bank, ktory tez padl wraz z kasa wydawcy (pomijajac fakt, ze i tak juz mialo problemy ze sprzedaza, no ale to byl taki finisher). No ale kto by teksty dla malo wymagajacych czytal, skoro mozna samemu posnuc dzikie teorie. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A który to dokładnie numer Gazety Wyborczej?

Mija 13 rok odkąd czytam CDA ale dalej zasypiam przy tych waszych tekstach. Nie wiem czym to jest spowodowane. Przecież tekst Qn'ika (dawniej E. Wedel) o Duck Tales jest fajny. Ten screen z oryginału przypomniał mi, że GRAŁEM kiedyś w tą grę na Pegasusie + ten etap z lianami przypomniał mi się smile_prosty.gif. Ale to nie zmienia faktu, że od wczoraj nie mogę skończyć czytać numeru bo zasypiam. Ktoś jeszcze tak ma? smile_prosty.gif

@DOWN

Byłoby tak gdyby nie to, że przydarzało mi się to także gdy miałem 15,17, 20 lat itp. To że prawie każda twoja odpowiedź jest typu "to twoja wina" też jest wkurzające smile_prosty.gif.

To nie moja wina. :P

Poza tym - suchar od Smugglera zawsze smaczny smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...