Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2013 zawartość

Polecane posty

Wakacje się kończą, a najnowszy numer CDA (premiera we wtorek 27.08) będzie kosztował 16,99 zł, a więc o złotówkę więcej niż zwykle. Ale nie dołujcie się, dalej będzie już tylko lepiej.

Podwyżka ceny pisma wiąże się rzecz jasna z dodatkami uzupełniającymi standardowe 132 strony i 2 płyty DVD. A będą to: Tipsomaniak (dodatkowe 136 stron), kod na peta w Star Wars: The Old Republic, kod na towarzysza w Neverwinterze (a przy okazji klient tej gry na płycie) i skany rocznika 2002 CDA. No i nie zapominajmy o pełnych wersjach - są aż 4, z czego 3 po polsku. Skoro już o nich mowa, dajemy wam taktycznego FPS-a Operation Flashpoint: Dragon Rising, platformówkę z elementami gier logicznych Rochard PL, symulator lotu Il-2 Sturmovik PL oraz przygodówkę hidden object Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki PL.

Zacznijmy od Tipsomaniaka, który jak zawsze składa się z dwóch części. Ta duuużo większa nosi tytuł ?Gry inne niż wszystkie? i zawarliśmy w niej opisy gier wyróżniających się odmiennością - dużych i indyków, znanych i nieznanych. Czy to za sprawą fabuły, grafiki, dźwięku, tematyki czy sposobu narracji - te produkcje po prostu są... inne niż wszystkie. (Nie zabraknie też prezentacji sylwetek nietuzinkowych twórców). Krótko mówiąc, grubo ponad 100 stron bardzo ciekawej lektury. Część druga poświęcona jest grze World of Warplanes. Dlaczego właśnie jej? Bo szykujemy dla was pewną niespodziankę w następnym numerze (dociekliwym radzę poszukać w tym CDA -zdradzamy szczegóły, które ucieszą także fanów World of Tanks). Już się domyślacie?

W samym piśmie widać, że letni zastój się kończy, a branża po powrocie z urlopów wzięła się za nadrabianie zaległości. I dlatego możemy napisać po 3 strony o grach Dragon Age: Inquisition i EverQuest Next. W dziale W produkcji jest zresztą więcej godnych uwagi pozycji, bo graliśmy już m.in. w Scrolls (nowe dzieło twórcy Minecrafta), Might & Magic X - Legacy oraz Infinite Crisis. Do tego mamy przeglądy obiecujących indyków i gier muzycznych. W sumie zapowiadamy niemal ćwierć setki tytułów!

Dział recenzji zaczynamy od mocnego uderzenia, czyli Saints Row IV. Naprawdę niewiele brakowało, żeby gra dostała 10/10 - zabrakło jednego głosu. Recenzujemy też Divinity: Dragon Commandera, Lost Planet 3, Splinter Cell Blacklist, The Bureau: XCOM Declassified. Z mniej znanych, a wartych uwagi tytułów zapamiętajcie Dream Machine i nietypowy Papers, Please. Fanów kaszanek uprzedzam natomiast, że dostaną solidny kęs w postaci pierwszego epizodu Unearthed: Trail of Ibn Battuta. Wzięliśmy również na tapetę dodatki do Star Wars: The Old Republic (The Rise of the Hutt Cartel) i Metro: Last Light (Faction Pack). Znajdzie się nawet coś dla tych, którzy lubią grać w ruchu - przegląd produkcji mobilnych. Nie będę was tu zanudzał wymienianiem kolejnych tytułów (od tego macie spis treści poniżej), więc powiem krótko - w tej części pisma naprawdę sporo się dzieje.

Publicystykę otwieramy 4 stronami zatytułowanymi "Jak działa internet??. No właśnie - czy wiesz, jak to się dzieje, że po wpisaniu w przeglądarce adresu otwiera się oczekiwana strona? Piszemy też o fenomenie Steam Trading Cards ("Para w kartach?), rozmyślamy o przyszłości Xboksa One ("Co dalej, Xboksie??), przybliżamy "Granie zaangażowane? (a więc tytuły usiłujące przekazać istotne treści), prezentujemy przykłady już funkcjonującej rzeczywistości rozszerzonej ("Mój własny HUD?), zastanawiamy się w felietonie "Po co nam ten Kickstarter?? i piętnujemy specyficzną odmianę internetowych trolli ("The Griefers?). Pokazujemy też wpadki polskich twórców gier i rozmaite sposoby radzenia sobie z nimi ("Dziwne przypadki polskich developerów?) oraz przypominamy, "Jak w PRL-u informatyki uczyli? (nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać). A skoro o historii mowa, to będzie też czwarty odcinek "Historii pism o grach?. Znajdzie się też strona na refleksje o niejakim Philu Fishu ("Dzieci i ryby głosu nie mają?). W Grach Wiecznie Żywych wracamy do Tom Clancy?s Rainbow Six, a w Epitafium opłakujemy Division 9. No i jak zawsze wtykamy Szpile.

W dziale technologicznym znajdziecie megaporadnik poświęcony aplikacjom mobilnym (na smartfony i tablety) - radzimy, co warto ściągnąć, a czego należy unikać. A poza tym zwyczajowo proponujemy testy nowych kart graficznych, tabletów, monitorów, słuchawek, głośników, aparatów fotograficznych itp.

Nie braknie też Action Redaction i Na Luzie.

A na DVD - przypomnijmy - 4 pełne wersje gier (Operation Flashpoint: Dragon Rising, Rochard PL, Il-2 Sturmovik PL, Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki PL), klient do Neverwintera + kod na najemnika (nadrukowany na płycie), kod na peta do Star Wars: The Old Republic (również nadrukowany na płycie), skany rocznika 2002 CDA oraz dema, gameplaye, trailery, mody do World of Tanks i Skyrima, gry freeware, ebooki, bonusy... i wiele innych rzeczy.

Zainteresowanym przypominam: 27.08, 16,99 zł, Tipsomaniak. Do zobaczenia w kioskach i salonach prasowych!

#########W PRODUKCJI

Dragon Age: Inquisition

EverQuest Next

Ratchet & Clank: Nexus

Octodad: Dadliest Catch

Frontiers

F1 2013

The Wolf Among Us

Son of Nor

D4

Gry muzyczne:

Rocksmith 2014 Edition

BandFuse: Rock Legends

Muse

Kickbeat

Fantasia: Music Evolved

Gry niezależne:

Neverending Nightmares

Stick it to the Man

Our Darker Purpose

Tetrobot and Co.

Morphopolis

Fran Bow

Scroll

Might & Magic X - Legacy

S.K.I.L.L.: Special Force 2

Infinite Crisis

#############RECENZJE

Saints Row IV

Divinity: Dragon Commander

Lost Planet 3

Shadowrun Returns

Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist

The Bureau: XCOM Declassified

The Raven: Legacy of a Master Thief, ep. 1

Face Noir

Killer is Dead

Papers, Please

Payday 2

Rise of the Triad

DuckTales Remastered

Dark

The Dream Machine

Tales of Xillia

Star Wars: The Old Republic - The Rise of the Hutt Cartel

Unearthed: Trail of Ibn Battuta - Episode 1

Thunder Wolves

Metro: Last Light - Faction Pack

Brothers: A Tale of Two Sons

The Few

Fist Puncher

Gry mobilne

############PUBLICYSTYKA

Jak działa internet?

Para w kartach

Co dalej, Xboksie?

Granie zaangażowane

Mój własny HUD

Historia pism o grach cz. 4

Po co nam ten Kickstarter?

Dzieci i ryby głosu nie mają

The Griefers

Dziwne przypadki polskich developerów

Jak w PRL-u informatyki uczyli

Gry Wiecznie Żywe: Tom Clancy?s Rainbow Six

Epitafium: Division 9

Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK

Programy na smartfony i tablety

TESTY

Zotac GeForce GTX 760 AMP!

Gigabyte GeForce GTX 760 OC

Mysz Razer Naga 2013

Mysz Genius X-G510

Klawiatura Gigabyte Force K7

Tablet Pentagram Quadra 7 Ultra Slim

Kamerka do zadań specjalnych Natec Sport Cam HD50

Aparat foto z obiektywem 3DSamsung NX 300

Tablet GoClever Orion 101

Tablet Kruger&Matz KM0973G

Tablet Yarvik Xenta 8IC

Adaptery HomePlugAVM FRITZ!Powerline 500E

Adaptery HomePlug TP-Link AV500 Nano

Monitor 144 Hz AOC G2460Pqu 120

Słuchawki (bez)przewodowe Creative Sound Blaster Evo Zx

Głośniki 5.1 Creative A550

Słuchawki Razer Kraken Pro

########INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość płyt DVD

Prenumerata

##########################ZAWARTOŚĆ DVD#################

####Pełne wersje

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Rochard PL

Il-2 Sturmovik PL

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki PL

Neverwinter PL

###DEMA

Cubicity

Farm Frenzy 4

Fran Bow

Life Goes On

Viscera Cleanup Detail

###Freeware

Among The Sleep

Dead Planet

Halbjorn?s Wrath

The Adventures of Baron Hackenslausch

The Black Heart

The Lighthouse

The Train

####Modulator

Mody do World of Tanks i Skyrima

###Galerie

Dark

Face Noir

Rise of the Triad

The Raven: Legacy of a Master Thief

###Gameplaye

The Dream Machine

Unearthed: Trail of Ibn Battuta - Episode 1

###Zwiastuny

Batman: Arkham Origins

Worms Clan Wars

###E-booki

Rzyg

Córka sztukmistrza

O przesiadywaniu i jego skutkach

####Bonus

Action Mag

AlterPOP

Archiwum CD-Action 2002

FAQ - wersja 3.3.1

Tapety

###Na luzie

Obrazki i animowane GIF-y

Rysunki Marka Lenca

ScreenShock

###Riddick

Zwiastun filmu ?Riddick?

************************

####PEŁNE WERSJE

Operation Flashpoint: Dragon Rising

PEGI: 18

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,4 GHz, 1 GB RAM, GF 7600 GT/ATI X1800XL, 5,35 GB na HDD

Gatunek: FPS

Producent: Codemasters

Ocena w CDA: 8 (11/2009)

Multi: LAN do 32 graczy lub co-op do 4 graczy

[Fragment recenzji]

Flashpoint to strzelanka taktyczna, w związku z czym możliwość wydawania rozkazów ruchu, ataku czy przyciśnięcia ogniem danego celu jest jednym z głównych narzędzi, które warto opanować, jeśli chcemy odnieść w Dragon Rising sukces. W kolejnych misjach kampanii wcielamy się naprzemiennie w dwóch żołnierzy: porucznika Mulhollanda z oddziałów specjalnych oraz sierżanta Huntera z piechoty. Pierwszym z nich częściej przemykamy nocną porą chyłkiem na tyły wroga, zwykle starając się coś wysadzić i przygotować teren pod inwazję z użyciem ciężkiego sprzętu. Jako sierżant Hunter przede wszystkim strzelamy, ostrzeliwujemy i przyciskamy ogniem. Do tego dochodzą granaty i okazjonalny pocisk z rakietnicy w deszczu świszczącego nad uchem ołowiu. I bieganie. Dużo biegania. [enki]

UWAGA: Ponieważ Codemasters wyłączył już serwery do tej gry, multi jest możliwe tylko poprzez LAN, ew. z botami.

################################

Rochard PL

PEGI: 12

PC: XP/Vista/7, CPU 2,6 GHz, 1 GB RAM, GF 8000/ATI 2000, 2,6 GB na HDD

Gatunek: logiczna/platformowa

Producent: Recoil Games

Ocena w CDA: 8 (01/2012)

Multi: brak

[Fragment recenzji]

Rochard to ciekawe połączenie gry logicznej z platformówką. Tło stanowi walka z kosmicznymi piratami, choć samo strzelanie jest najmniej zajmujące. Tym, co przyciąga na dłużej, są ciekawie zmontowane zagadki środowiskowe. Do ich rozwiązywania służy G-Lifter. To wszechstronne urządzenie ma wbudowaną latarkę, może miotać ładunkami wybuchowymi bądź strzelać wiązką energetycznych pocisków. Najważniejsze jednak, że niczym Gravity Gun z Half-Life?a 2 pozwala przyciągać niewielkie przedmioty, a także przenosić je lub ciskać w określonym kierunku. Do tego dochodzi sposobność ?zniekształcania? siły ciążenia. Są również sale, gdzie grawitacja zwyczajnie zwariowała i biegamy po suficie. Rozwiązywanie zagadek i walka w tej perspektywie są z oczywistych przyczyn utrudnione, ale szalenie wciągające. [Eugeniusz Siekiera]

UWAGA Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################

IL-2 Sturmovik PL

PEGI: brak

PC: XP/Vista/7, CPU 400 MHz, 512 MB RAM, grafika dowolna z 3D i 32 MB, 581 MB na HDD

Gatunek: symulator

Producent: Maddox Games

Ocena w CDA: 9 (02/2002)

Multi: brak

[Fragment recenzji]

Ubisoft, wypuszczając na rynek grę, zapowiadał IL-2 Sturmovika jako najlepszy i najbardziej realistyczny symulator wszech czasów. Czy tak jest w rzeczywistości, najlepiej, by każdy ocenił sam. Wspomniany przez producentów realizm to rzecz względna, gdyż element ten możemy dowolnie skonfigurować i tym samym uczynić IL-2 Sturmovik prawie zwykłą strzelanką. Alternatywą dla ekstremistów jest włączenie realizmu na maksa. IL-2 Sturmovik to jednak nie tylko walki powietrzne - przecież tytułowy ?bohater? gry był samolotem szturmowym. Z racji tego ataków na cele naziemne nie brakuje - bombardujemy mosty, lotniska, budynki i kolumny wojska. [Eld]

###############################

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki PL

PC: XP/Vista/7, CPU 1,5 GHz, dowolna grafika, 512 MB RAM, 1,1 GB na HDD

Gatunek: hidden object

Producent: Artifex Mundi

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

Fajna i ładnie narysowana polska przygodówka, głównie z zagadkami typu hidden object, choć nie zabraknie też i innego typu łamańców głowy. Prowadzimy właścicielkę muzeum, która przygotowując wystawę na temat karaibskich piratów, uwalnia ducha jednego z nich. Nieumarły korsarz porywa córkę bohaterki i ta, chcąc ją uratować, podąża za nim na ukrytą wyspę. Produkcja nie jest trudna i nawet jak się gdzieś utknie, to system podpowiedzi, mapa, podświetlanie ważnych miejsc czy możliwość rozegrania partii mahjongga jako alternatywa rozwiązania zagadki powodują, że gra się lekko, łatwo i przyjemnie. Tytuł w wersji kolekcjonerskiej, która zawiera m.in. dodatkową przygodę rozgrywającą się po wydarzeniach przedstawianych w głównej edycji. [Ghost]

Okładka

gdft_c50_u7un2.jpg

Worek & Tipsomaniak

post-4-0-94357100-1377249438_thumb.jpg

post-4-0-95983000-1377249446_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZŁOTO! ZŁOTO! ZŁOTO!

Już za miesiąc kolejne złoto do WoT, bo konto w czołgach, samolotach i statkach jest zunifikowane i jedne do wszystkich trzech gier.

Miałem nie kupować tego numeru jak zwykle i czekać na przecenę. Ale daliście czołgi na okładkę. I już mnie macie. Takie trudne to było? :P:):D Oczywiście dalej nie wierzę w te bzdury, że okładka wpływa na sprzedaż, ale by jak najmniej było zeszłomiesięcznych okładek typu "Sekret Mnicha" ja rano we wtorek lecę do kiosku i kupuje ten numer. Szkoda tylko, że na złoto trzeba poczekać miesiąc, więc będę musiał przepłacać także za numer 11/13 (kolejne 115 tyś sprzedanych egzemplarzy :)).

Proszę nie narzekać na PRL w felietonach. Wielu forumowiczów uważa, że "Wtedy było lepiej" :P:):D.

Test aplikacji się przyda, bo mam Wi Fi pod ręką.

Macie moje 17 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GoGos753

Dobry numer nie mogę się doczekać recenzji SR4 specjalnie nie czytałem na żadnej stronie aby kupić pismo, w dodatku ten towarzysz w Neverwinter. I zadam takie pytanie mam nadzieje że nikomu nie sprawie tym problemu ale czym jest tipsomaniak (kupuje pismo od roku i nie jestem znawcą w tym temacie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za miesiąc proszę o wyraźny napis na foli/okładce, że kody na złoto są jednorazowe i nie sumują się. Nie chcemy przecież zrażać do CDA potencjalnych, przyszłych wiernych nabywców. No i CDA powinno być konkretne i zrozumiałe a nie cwaniakować. :) Przypadek marcowego nabywcy który kupił 5 numerów CDA z kodami WoT do dziś mnie rozczula.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena, która nikogo nie zainteresuje ale i tak pochwalę redakcję smile_prosty.gif

Recenzje wybraliście mistrzowskie ( chodzi o recenzje z okładki, ponieważ zestaw gier jest wspaniały ). Już się nie mogę doczekać.

Według mnie, jeśli chodzi o pełniaki, to zaszaleliście bo nieplanuję zagrać tylko w IL-2 Sturmovik, ponieważ już w niego kiedyś grałem smile_prosty.gif Rochard to mój numer 1 za co wielkie Dziękuję smile_prosty.gif Reszta magazynu jest zapewne równie dobra więc jest MUST HAVE.

Jedyne do czego mogę się doczepić to okładka ale nie ze względów ( WG to zło ) tylko dlatego, że preferuję okładki z bohaterami.

EDIT: Zapomniałem o Tipsomaniaku, który trafił w me gusta po całości bo od pewnego czasu gustuję w Indykach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wszystko numer zapowiada się nieźle, a nawet dobrze. Pełne Wersje.... no cóż są dobre. Flashpoint zapowiada się ciekawie, Rochard też pewnie wypróbuje, reszty natomiast chyba nie. Kolejny point'click, czyli dla mnie porażka kompletna, a Sturmovika nie tknę, gdyż stary dobry Ace Combat Squadron Leader na PS2 jeszcze czeka. Inne prezenty w postaci kodów do Star Wars oraz klient Newervinter-a jakoś bardzo mnie nie interesują. A tipsomaniak taki sobie. Po co komu poradnik do WoWP, jak można znaleźć go w sieci. np. tu : http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1359 . Dla mnie więc nietrafiony pomysł.

Recenzje, zapowiedzi oraz ogólnie gazetka całkiem niezła. Być może nawet przeczytam jakąś reckę. Okładka niezła, ale niczego nie urywa. Reasumując numer zapowiada się ciekawie, ale mimo wszystko poczekam co w tym miesiącu przyjdzie do biedronki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...