Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2013 zawartość

Polecane posty

@Czekolada

Mam dla ciebie propozycję. Nielimitowany, darmowy internet 0,5 Mb/s http://aero2.pl/. Nawet FPS-y chodzą bez większych problemów.

A numer zapowiada się bardzo fajnie.

Interesowałem się tym, niestety, mieszkam w takim miejscu, że jeszcze nie ma zasięgu ;/.Pozostaje czekać do końca umowy bo jeśli się nie mylę to w moim miejscu zamieszkania Plus ma już zasięg HSPA+ ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Z Batlefieldem (Bad Company i trójką) były już 2 plakaty. Starczy na razie. Ale kozacko by było gdyby dali coś z GTA IV. W Empiku taki kosztuje cenę CDA a tak byłby za złotówkę smile_prosty.giftongue_prosty.gif. Albo coś z Total Warem.

Albo jako pełniaka Total Wara jakiegoś :PP, np:Medieval II (chyba, że już były ;0, to podajcie wtedy numer, zakupię pewnie bo strategie to coś co kocham :D) tongue_prosty.gif albo Napoleona smile_prosty.gif. (Shoguny oba mam ;), tak, tego z 2000 roku też ;) )

@UP

Może dziwne, że zapytam ale czemu piszesz, że w WoTa nie grasz skoro nie ma o nim chyba nic w tym numerze :O (no mody są ale to raczej...albo nie chce mi się pisać dalej po prostu pokerface.png )

@TOP

Już jutro do kiosku x)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moday do wota fajna sprawa, bo nie chce mi się ich nigdy szukać ani zasysać, ale z drugiej strony: po co skoro z każdym następnym rozszeżeniem większa część modów staje się nieaktualna i często nie sprawna, tymbardziej że w zbliżającym się patchu 8.8 mają coś zmienić co może spowodować że nawet mody nie potrzebujące aktualizacji co patch przestaną działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niby dziś najcieplej (23' C) ale rześko na dworze. Lato się skończyło sad_prosty.gif.

Czyli tak na szybko o nowym numerze.

-Tajny przekaz w Smugglerowym stylu informuje nas, że

urodził się Allor junior smile_prosty.gif.

- Bida wraca do CDA. Niby jesień się zbliża, ale reklamodawcy oszczędzają - spis treści znowu już na 3 stronie, umowa z Razorem się skończyła (z tyłu jest reklama Pentagramu) i znowu trzeba się podpierać butami od Deichmana. Bida panie, bida.

- Farba drukarska dalej jedzie na kilometr. Chętni mogą się sztachać smile_prosty.gif.

- Komiks Otisa przesadza z optymizmem IMHO.

- Nie ma dziewczyny miesiąca sad_prosty.gif

- Jak ktoś gra na jakimś instrumencie to ucieszy się z paru zapowiedzi Berlina o grach muzycznych. Ja nie gram na niczym smile_prosty.gif.

- Czekam na recenzję Infinity Crissis. Lubię bohaterów komiksów.

- Saints Row 4 wysoko ocenione i sporo tekstu. Gratka dla fanów.

- Wraca Duck Tales! Szkoda, że w słabym stylu.

- W pewnej formie wraca dział "Mobilne granie" zlikwidowany w 2009. Tylko czemu gem podnieca się jakby to była nowa nowość??

- Gem.ini jedzie po nowym XBoxie. Ale PS4 ma być niby lepsze. Się zobaczy jak trafi do sklepów.

- Historia Pism Komputerowych wspomina o Virusie (ale nie o tym że to było pismo tworzone przez ludzi z redakcji CDA i Hut był naczelnym). Wychodzi na to, że każde pismo próbujące podrabiać formę CDA - pada. Jakby Play czy Virus zostały multiplatformowe, tańsze i bez płyt za to z plakatami, IMHHO wychodziłyby do dziś smile_prosty.gif.

- W NL dalej za dużo IMHO zbędnych działów (English corner, Oczom nie wierzę, Współczesne gry w starej oprawie). Na cover dvd to dajcie.

- Dla mnie news sprzętowy miesiąca - realne obiektywy do smartfonów. Czad, szkoda, że pewnie drogo.

- Dzięki za test aplikacji - coś sobie wybiorę

- Fajnie, że są aż 4 teściki tabletów (w tym tylno okładkowego Pentagramu). Ceny i parametry mi się podobają.

- Fajna jest też reklama nowego filmu z Riddickiem

Tyle na razie, więcej, jak przeczytam numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najnowsze CD-Action, tylko i wyłącznie dla Tipsomaniaka. Tak jak ostatnio najnowsze CD-Action było ciągiem niepowodzeń i sporego zawodu (w mojej opinii), tak...

...Nawet Wam ten Tipsomaniak wyszedł.

Co jak co, dobór gier i ich opisy są całkiem całkiem i naprawdę niewiele by brakowało by w pełni "odptaszkować" liste tytułów wartych opisania w książeczce. Mimo wszystko dałbym miejsce, większe niż parę zdań przy innych tytułach, Bioshockowi pierwszemu i... <Lament jednego z dwóch fanów w Polsce, który desperacko chce by branża przypomniała sobie, że takie coś jak gry indie były przed Braidem> Aquarię AKA. Najlepszą Grę Indie Ever Bez Dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozbawili mnie "Podrywacze". Dziękuję Smugglerowi za nową edycję w NL.

Ale notka o złocie do WoT za miesiąc znowu jest pokrętnie napisana. Unikatowe kody dla nowych graczy (1000 zł i 3 dni konta premium) i 1200 zł dla obecnych graczy. "Co więcej sumują się one..." - już myślałem, że będzie można sobie kupić kilka CDA i po 1200 złota na jedno konto. Ale nieeee - to chodzi o sumowanie się 2 kodów z jednego CDA na nowe konto - co chyba jest oczywistością. I tylko to. Czyli tak jak pół roku temu będzie. Znowu nie ma zaś wyraźnie powiedziane, że tak naprawdę kody są jednorazowe i złoto z jednego CDA może zasilić tylko jedno konto. Proszę wyraźnie to podkreślcie na foli czy okładce przyszłego CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga będzie troszkę spoilerów z dzisiejszego numeru i nie tylko. Numer wg. mnie całkiem niezły, "zdecydowanie świetna, rzemieślnicza robota fachowców", szczególnie publicystyka za stron 78-91 daję radę. Jedno mnie jednak zadziwiło. Nr 218 - The Bureau - "...rażą przeciętna oprawa graficzna...". Nr 221, dzisiejszy - Janusowe liczko i grafika dobra, tak na 8. Z kolei beta-test SC:BLACKLIST, autorstwa enkiego, który twierdził że nowy Splinter "wygląda zacnie", dziś, tak na 6, albo na "weź, idź stąd". Dziwne, a szczególnie dziwna jest ocena końcowa - dokładnie tyle ile Conviction na konsole. W tamtym Gamewalkerze Smuggler pisał, że czeka na powrót do korzeni, a gem uważał, że "nowe to nie to samo co lepsze". No to jest, stary Splinter Cell, z nowym Samem i rozbudowanym multi, w którym enki, fan The Huntera powinien się rozsmakować, bez uproszczeń, z możliwością ogłuszania, z noktowizją i termowizją, bez czarno-białego wskaźnika ukrycia i z mapą (to wszystko minusy z recenzji SC:CONVICTION). Początek recenzji dzisiejszej, w której pominę tyrady filozoficzne enkiego o wizjonerstwie w grach, bo już się tego czytać nie chce, Raz chcecie powrotu do źródeł, a jak powrót się zdarzy to jest to "archeologia". Trochę konsekwencji Drodzy Redaktorzy. Albo pamięci o tym co się pisało wcześniej. Nie są to uwagi złośliwe, ale czytając to CDA mam wrażenie, że albo niektórzy redaktorzy zapominają o czym pisali kilka miesięcy wcześniej lub zwyczajnie ubarwiali swoje teksty. Chyba, że zwyczajnie nie da się niektórym dogodzić :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 218 - The Bureau - "...rażą przeciętna oprawa graficzna...". Nr 221, dzisiejszy - Janusowe liczko i grafika dobra, tak na 8.

Nie ja pisałem tekst do numeru 218, to raz. Dwa, że XCOM ma nierówną oprawę, ale z czasem zyskuje. W ogóle bywa, że gra na etapie zapowiedzi prezentuje się inaczej, niż w wersji finalnej, nic w tym chyba dziwnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika w kwartał, który minął od beta-testu z przeciętnej wg. gema stała się ładna na ósemeczkę (mimo powtarzanego w CDA nr 218 minusa o zerowej zniszczalności otoczenia i tekstów o rażeniu w oczy), ale ok, rozumiem, że the Bureau nadrabia architekturą i klimatem. A w jaki sposób Splinter nagle zbrzydł? Mi chodzi wyłącznie o spójność tekstów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papkin

Szkoda, że nie pisałeś nic przy poprzednich częściach Dragon Age (8+ i 7+). No nienawidzę tego w obecnym CDA. Dopiero przy zapowiedzi/recenzji następnych części dowiaduję się o istotnych wadach poprzedniczek. No po to jest mini Gamewalker i możliwość napisania felietonów, by pisać o wadach gier szybciej. A nie, że taki Allor czy Gem piszą po roku - dwóch dopiero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że zwyczajnie nie da się niektórym dogodzić sad_prosty.gif

"Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził" :]

Zdania na temat wielu gier nawet wewnątrz redakcji bywają silnie podzielone, ale wydajesz się zdawać z tego sprawę. Jeżeli chodzi o mnie konkretnie, poglądów zmieniać się nie wstydzę. Na ubiegłorocznym E3 Ubi pokazywało Sama wzywającego nalot i napierającego z karabinu maszynowego, w Paryżu posadzili nas przed pecetami i pozwolili się poskradać podczas burzy na dachu i we wnętrzach opuszczonego młynu (zakłócenia w goglach wywołane błyskawicami wyjątkowo mi podówczas podeszły), wreszcie przyszła wersja konsolowa do recenzji, gdzie okazało się, że takich momentów nie ma więcej i całość w większości faktycznie wygląda jak idź stąd. W mojej prywatnej (cóż, teraz i publicznej, wyrażonej w tyradzie o wizjonerstwie i podobnych) opinii, Blacklist potrzebny jest tylko Ubi i nikomu więcej. Tyle, że nie należy tak ordynarnie generalizować, więc ograniczę to "nikomu" do mojej osoby. Po prostu wolałbym, by utalentowani twórcy z Toronto mieli szansę zrobienia czegoś własnego, a nie stali przy fabrycznej taśmie pod dyktando tych większych z Montrealu czy Paryża. Zbiegiem okoliczności to mnie przypadł obowiązek napisania zeń recenzji (przyznam, ze walczyłem o Lost Planet 3, ale chyba też wyniósłbym z niego niewiele wspomnień).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...