Skocz do zawartości
xandi

Tekken (seria)

Polecane posty

Nie będę się wkręcał w proroctwa, jak ten Tekken będzie chodził na PC, ale chciałem się podzielić moimi ulubionymi postaciami. Więc 1vs1 - Julia, Hwoarang, King, Kazuya, Jun, Asuka, Zafina, Lili, Leo. Tag Battle - Julia+Michelle, King+Nina, King+Hwoarang, Asuka+Lili, Zafina+Kazuya, Leo+Xiaoyu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abel, gdy pobije M.Lawa myli go z Fei Longiem.

Mi się wydaję,że opierali się na Brucie Lee.

Te ich okrzyki, style walki i nagi tors.

Skąd u Marshalla Lawa te blizny?

O ile dobrze pamiętam Bruce Lee też miał te same.

Mała różnica Bruce miał na brzuchu, a Law na piersiach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniono wymagania wersji PC Tekken 7. Są one całkiem rozsądne, ale trzeba się przygotować na sporą ilość wolnego miejsca na dysku twardym (zresztą patrząc na rozmiary dzisiejszych produkcji to zaczynam wnioskować, że dysk 1 TB to nie tak dużo w dzisiejszych czasach).  Oto one:

Wymagania minimalne:

  • System: Windows 7/8/10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i3-4160 @ 3.60GHz lub odpowiednik
  • Pamięć: 6GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2GB, GTX 750Ti 2GB lub odpowiednik
  • Wolne miejsce na dysku: 60GB

Wymagania zalecane: 

 

System: Windows 7/8/10 (64-bitowy)

Procesor: Intel Core i5-4690 3.5 GHz lub odpowiednik

Pamięć: 8GB RAM

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub odpowiednik

Wolne miejsce na dysku: 60GB

Ponadto wersja PC posiadać będzie również edycję kolekcjonerską za 570 zł, a w skład zestawu wchodzi figurka, soundtrack oraz steelbook. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kilka dni temu premiera Tekkena nastąpiła, a w temacie cisza, to może go odkopię: jak tam wasze wrażenia po tych kilku dniach grania? Sam już zakupiłem, ale nie wiem kiedy uda mi się zagrać. Jak spisuje się tak sama gra jak i port PC? Nie ukrywam, że premiera na PC była dla mnie niemałym zaskoczeniem, Tekken zawsze kojarzył mi się z konsolami Sony i już jego pojawienie się na konsoli Microsoftu nieco mnie zdziwiło. Fabularnie jest w miarę ok (ja wiem, że w bijatykach ten aspekt najważniejszy nie jest, ale ta historia Mishimów ciągnie się i ciągnie)? Jestem też ciekawy jak wypada sterowanie na klawiaturze. W takim Mortal Kombat co prawda większość czasu przegrałem na padzie, ale ostatnimi czasy jest z nim coś nie tak i nie za bardzo będę miał jak go wykorzystać przy Tekkenie 7, a GamePada od Wii U raczej pod PC nie podepnę :) Zależy mi głównie na zabawie solowej i okazyjnym graniu w multi, bez żadnych większych aspiracji do osiągnięcia w tym trybie czegokolwiek wielkiego: ot, chęć pogrania z kimś żywym, tym bardziej, że zawartość singlowa nie jest jakoś porażająco duża. Z serią Tekken mam bardzo dobre wspomnienia, bo co prawda fabularnie nie za bardzo je ruszałem to czy to całkiem sporo pogrywałem z siostrą w Tekkena 3 czy u kumpla na jego PS2 w nowsze części. Liczę po prostu na tą samą dobrą zabawę, którą to miałem przed laty, a nie wielką rewolucję. Jak się zapatrujecie na nową odsłonę pod tym względem? Jestem ciekaw waszych opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo dobrze się gra. Tryb fabularny zajmuje jakieś 1 - 1,5h. Później są jeszcze fabułki postaci, które nie są w głównej fabule. Każdy z 10 minut może zajmuje? Offline możesz grać do upadłego dzięki trybowi Arcade. Przy samej personalizacji postaci możesz spędzić dużo czasu. A gra na PC jest chyba najlepsza ze wszystkich. Unreal Engine 4 daje radę. :D O sterowaniu na klawiaturze Ci nic nie powiem, bo osobiście używam arcade sticka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z 15 min w Tekkena 7 (niestety brak czasu).
Na szczęście wymagania nie są wygórowane i trzyma 60fps (standardowe ustawienia grafiki - medium [na high nie próbowałem jeszcze - ale i tak wygląda ekstra]) na moim niezbyt nowym sprzęcie.
Spodobało mi się to co widziałem przez te 15 min i ogromnie się cieszę, że po tylu latach w tekkena można natywnie pograć na PC ! :)
Pozostaje jeszcze podłączenie pada i czerpanie radochy z gry <jupi>

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pograłem trochę w pobliskiej wypożyczalni gier (swoją drogą jak ten gość jeszcze trzyma ten cały cyrk, to pojęcia nie mam) w tego nowego Tekkena. Mniejsza z tym. Spodziewałem się, że usuną w końcu te miśki, ale się przeliczyłem i te futrzaki nadal są. Serio nie można byłoby zrobić jakąś normalną postać, tylko w kółko wstawiać te wynalazki? Mimo to gra się ok, choć z tą ilością dostępnych postaci, to przegięli. W Tekken 6 było ich na starcie 36, a tu  jest ich chyba 30. Biednie jak na start z nową generacją, a już nie wybaczę pozbycia się Julii. To dobra odsłona, ale raczej na PC tego nie kupię, Wstrzymam się do kupna PS4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle temat zwierząt w Tekken 7 to ciekawa sprawa. Jakiś czas temu obrońcy praw zwierząt czepiali się obecności kangura Rogera w serii Tekken, dlatego w siódemce się nie pojawił. Ale miśka to już się nie czepiali, widocznie wyszli z założenia, że wszystkie miśki to fajne chłopaki nie wolno ich ruszać ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pograłem mniej więcej 10 godzin i jak na razie jestem niesamowicie (oczywiście pozytywnie!) zaskoczony. Nawet nie jakością samej gry, bo tutaj nie spodziewałem się niczego złego: chciałem dostać to co dawno temu dawało mi masę frajdy i to właśnie dostałem. Jakość portu była jednak dla mnie wielką niewiadomą, a co się okazało? No jest super. Ultra detale, stała liczba klatek, szybkie czasy wczytywania, sensowny match-making, zaskakująco wygodne sterowanie na klawiaturze. Coś czuję, że sporo jeszcze czasu spędzę na graniu w tego Tekkena. Powiedzcie mi: was też tak bardzo denerwuje Akuma? Niesamowicie irytujące były walki z nim w kampanii, a ponoć w multi też nie jest z tym za fajnie, szczególnie ten jego Rage Art potrafi dać w kość. Macie jakąś taktykę (gdyż jeszcze akurat przez to przebrnąć mi się nie udało) na

 

pokonanie tego właśnie przeciwnika w bonusowej misji kampanii? Nawet jeżeli docieram (a może ze dwa razy mi się udało) do końca walki i Akuma odpala swoje Rage Art to nie potrafię go zablokować, a nie wyświetla mi się żadne QTE ani nic, chyba, że jestem ślepy)?

 Trochę mnie to męczy już, nie powiem.

Edytowano przez Kiro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona postać z serii Tekken? Oczywiście, że Law (Forest/Marshall). Jego Flip Kicki są już kultowe dla całej serii, podobnie jak aura bijąca od tego godnego odzwierciedlenia Bruce'a Lee. Poza tym Yoshimitsu, bo samuraj-cyborg potrafiący latać jak helikopter, robić niezwykle szybkie uniki kosztem życia, a potem móc je zregenerować, a do tego nie da się w pełni przewidzieć wszystkich jego ruchów? 
Swoją drogą, gram aktualnie w Tekken tag Tournament 2 i stwierdzam, że mechanika boundów dla wprowadzenia kombinacji Tag jest naprawdę uciążliwa. Nie mogę się doczekać, aż zagram w 7, bo wyczuwam, że razem z "szafą grającą" pozwoli mi wrócić do czasów niezapomnianej "trójki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ulubionych postaci trochę mam, ale postaram się wymienić - Julia, Michelle, Jun, Asuka, Alisa, Leo, Zafina, Xiaoyu, Hwoarang, Kazuya, King. Ostatnio sporo czasu spędzam grając Lili, ale dopiero jak zmieniłem jej włosy na czarno. Blondynek nie bardzo znoszę, ale po takiej przemianie jest to całkiem fajna postać. Poza tym można nią niezłe cyrki odstawiać. Ma bardzo widowiskową i wymagającą technikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przychodzę z dylematem.

Pamiętam czas, gdy grałem w tekkena. Nawet tą (nie) ostatnią wersje - 6 na PS3. Cudo, zwłaszcza jeśli masz z kim grać.

Potem przez ręce przewinął się jakieś Street-fighter. Dla mnie wielkie g... a zrobić w tej grze coś - nie dla mnie. Szybko zapomniałem o niej.

Potem wyczaiłem, że niektórzy grają na arcade stick / tournament to każda gra na tym. Czy lepiej - nie wiem. Sceptycznie do tego podchodziłem, problematyczne to dla mnie było.

Smutno : (.

Mam ochotę na T7 (drugie tyle dlc :,). No i mam pytanie - jak to wygląda w praktyce? Mógłbym być zadowolony? Ten przeklęty Stick daje lepszą zabawę/możliwości? 

Pomijam, że korzystałbym z xbox360 controller. Taki wspierany - to się kiedyś zaopatrzyłem.

Raczej w takie gry nie grałem wcześniej (prócz sf) na padzie od x360/tylko dobry dualshock

 

Ewentualnie myślę o Mortal Kombat (też nie miałem okazji grać). Nic szczególnego nie wiem o tej grze. Tylko jakiś krótki gameplay widziałem.

Nawet kawałek filmu kieedyś ;p.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Edytowano przez alicer24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz Street Fightera za kupę, to stick nie jest potrzebny do szczęścia. Ze względu na kręcenie młynków "gałą" to całkiem przydatna rzecz, ale niekonieczna do dobrej zabawy. Przy Tekkenie jest inaczej, bo za blok odpowiada tylko wciśnięcie "tył" (lub stanie w miejscu bez oznak życia i nie trzeba się produkować z tymi półkolami) i na sticku do takiego Mortala trzeba przypisać sobie odpowiedni przycisk koło gały, a nie dla każdego jest to wygodne. Odradzam natomiast granie w bijatyki na padzie od Xklocka, bo ten d pad do tego typu gier się nie nadaje. DualShock jest dużo lepszy. Graj w Tekkena na padzie od Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...