Skocz do zawartości
xandi

Tekken (seria)

Polecane posty

Opinie zasłyszane:

-Jeśli jesteś nowy w Tekkenie (ew. pod względem umiejętności początkujący/średni) powinno być OK (choć profesjonaliści podobno narzekają trochę).

-Przygotuj się na przechodzenie trybu "chodzonego". Jest potrzebny dla wielu trofeów, pieniędzy na customizację, a nawet filmików fabularnych. Wiele osób twierdzi, że jest nieudany, ale są też tacy, którym ten fakt nie przeszkadza. A jesli zależy ci głównie na samych pojedynkach, a nie na "otoczce", też powinno nie być najgorzej...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że premiera T6 już za nami, pora chyba odświeżyć ten temat. Co sądzą osoby, które już grały?

Dla mnie osobiście T6 jest krokiem w tył w stosunku do genialnego T5 DR; system jest strasznie noob-friendly: nastawienie gry wyłącznie na ofensywę, zbiedzone poruszanie się po arenie, system "rage" i parę innych rzeczy są moim zdaniem nie do przyjęcia. Nadal jest to świetna gra, ale brakuje jej dużo do tego, co reprezentowała sobą poprzedniczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zastoik lekki w postach :D.

Prawdopodobnie najlepsza gra na PSP. Myślę, że nie ma gry z lepszą grafiką oraz bardziej wciągającej (bardziej frustrująca jest Pursuit Force :D). Jest kilka aspektów, które wkurzają, ale wynikają one tylko z tego, że jestem czasami paralitą (Panda za mocna jest :D). Wiele możliwości, masa postaci, tyko nie za dużo lokacji. Aha jest jedno co mnie wkurza - wygląd postaci. Na "zdjęciu" Feng ma takie fajne chińskie gacie, a podczas gry ma jakiś żałosny zielony garnitur. Może to i głupota, ale na serio mnie to wkurza :/. Dobra idę rozwijać Bryana, moją ulubioną postać. Poza tym jeszcze Eddy, Feng i Kazuya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Aha jest jedno co mnie wkurza - wygląd postaci. Na "zdjęciu" Feng ma takie fajne chińskie gacie, a podczas gry ma jakiś żałosny zielony garnitur. Może to i głupota, ale na serio mnie to wkurza :/ ...

Bo pewnie naciskasz X, naciśnij przy wyborze postaci trójkąt, kwadrat, albo kółko i bedziesz mieć inny strój. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolego, wielkie dzięki!!! Wreszcie jakoś oni wyglądają :D.

Stereotyp o tym, że koleś nawalający w klawisze pokona gracza starającego robić się coś ładnego, jest dla Tekkena cokolwiek nietrafny. Zawodnicy mają tak wyostrzone style, że rzadko kiedy dowolne naciskanie klawiszy spowoduje odpowiednio szybkie zadawanie ciosów. Po prostu między naszymi ciosami są ogromne przerwy czasowe, na które przeciwnik tylko czeka. A wtedy gleba :D.

Kagex, jak popracuję jeszcze trochę Bryanem, to możemy się zmierzyć :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokończę swojego Ghosta (czyt. Raven), to go tu zamieszczę :admin_twisted:

Tak racja nawalanie w klawisze tu (znaczy w Tekkenie) nic nie da, ponieważ będzie on tylko kopał i boksował, a jak się zna kombosy i dobrze się opanowało uniki i obronę to nikt z tobą nie ma szans :)

PS. Grał ktoś już w Tekken 6 ? bo zastanawiam się nad kupnem :)

Kurcze, jak tak czytam o postaciach z tekkena 6 to widzę, że wszyscy znienawidzili moją ulubioną postać - Jin'a - który stał się tyranem. ::P

Edytowano przez Kazama
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to ja widzę, że strasznie kiepskim zawodnikiem jestem, bo, mimo, że znam parę kombosów Kinga i umiem miedzy nimi w miarę płynnie przechodzić, to mój kumpel nawalając losowo w klawisze jako Lilly mnie rozwalił (co prawda 3 razy na jakieś 12 możliwych, ale jednak). ale nic to, trochę się potrenuje. (i może awansuje, bo jak dotąd siedzę na Rayjinie, co jakiś czas będąc za porażki degradowanym do Fujina...), to się będzie mieć jakieś osiągi. Apropo Tekkena 6 - wie ktoś, jak się tam przedstawia historia mojej ulubionej postaci - Kinga??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie im nowsza część to gorsza od poprzedniej. Tekken zatrzymał się dla mnie na trójeczce. Do 3 to były naprawdę dobre i wciągające gry. 4,5,6 to dla mnie gnioty. Osobiście już nie gram w takie gry więc mi to zwisa jaka będzie następna część Tekkena.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jak ludzie narzekają z zasady... Najgorsza? Na głowę upadliście i tyle. Znacznie polepszona animacja, bardziej realna. Więcej ciosów. Dużo lepsze odgłosy walki i dźwięki. Ciekawsze areny oraz lepsza grafika... Jak wam tak źle to zróbcie kącik niezadowolonych, rozpieszczonych a także pokrzywdzonych dzieci. I !!UWAGA!! zróbcie lepszą. ;D

Faktycznie tak sobię myślę że T3 był dużo lepszy... Bo największa bolączka T6 to to że twarz składa się z większej ilości pikseli niż trzech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o fabułę (o ile fabuła w tym czymś jest).

Fabuła w bijatyce??? Nie nooooo ludzie! To tak jakby narzekać na brak symulacji usług prostytutek na trasie Alberquerque do Dallas w Hard Truck...

Edytowano przez TyRaNoX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wyśmienita , choć niepozbawiona wad. W serię ową gram od początku. Miałem to cyfrowe szczęście, iż wielu z mych znajomych, to uznani gracze, dzięki ogromowi pojedynków z nimi przez te lata, również prezentuje wysoki poziom.

Pamiętajcie. Aby grać w nią dobrze, nie wystarczy nauczyć się ciosów z listy dla swojej postaci. Należy znać każda kombinację do każdego, poznać framę datę, by wiedzieć, co i po czym można wsadzić.

Jakie dane zagranie ma opóźnienie. Dodatkowo znać basic juggles - vide wiedzieć, że dla Hwo po t+3, będzie to 2,4, (FL), 2, p+3 (FL), HH. Oczywiście setupy i wszelakie customy, również należy znać. Tak, do każdego, by podczas d+3,4,2,d+4,3_t+3_2, p+3,_d+4 wiedzieć gdzie, i czym można się wciąć, wszak Tekken , to gra do dwóch błędów. Juggles zabierają ok 69dmg (basic) a pasek przy podstawowym ustawieniu ma ok 144 dmg. Należy pamiętać, że przy CH ciosy zabierają nieco więcej.

Grafika jest porządna. Nie jest to szczytowy poziom, ale należy pamiętać, że konsole otrzymały bardzo opóźniona konwersję. Sfera audio jest na bardzo wysokim poziomie (szczególnie odgłosy walki).

System jest znakomity. Nie jest Tekken grą wyważoną, rozbieżność jest olbrzymia pomiędzy postaciami. Taki Steven, Bryan, Bob, Feng są niesamowicie potężni - juggles, okizame, customy, ściana, et cetera.

Oczywiście nie jest T6 tak wspaniały jak T3, ale dla pasjonatów serii to porządny wybór, za który warto 4 Kazimierze dać (obecnie, nieco taniej). Szkoda tylko, że on line jest niedopracowany.

Mając 4-5/5 gra się niemal jak przy versus, problem jest jednak taki, że nie z każdym taką wartość osiągamy. Tu SF IV bije T6 na łeb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziel lubiłem Asukę, miałem nią ... to coś po Expercie. Ale żebym pamiętał, co to ... wiem, że dosyć nisko, ale mam 12 lat i moi koledzy ... nie są za bardzo utalentowani (Drugi najlepszy po mnie miał Shihana Yoshimitsu) więc szpan był ;). Generalnie wolałem zawsze VS Battle, Asuką można niesamowite kombosy, wyciskac, pecherze na palcach sa kara. A, i moja uwaga - przy postaciach takich jak Asuka, Yoshimitsu, czy Christie, losowane naparzanie w klawisze nie opłaca się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...