Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Wolne dyskusje

  

479 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mój ulubiony gatunek gier to:

    • Toporem przez łeb, czyli RPG
      240
    • Z shotguna między oczy, czyli FPS
      109
    • Co ma piernik do wiatraka, czyli przygodowe
      11
    • Jestem demonem prędkości, czyli ścigałki
      14
    • Kocham Larę C., czyli akcja
      33
    • głosuję na Platformę, znaczy się platformówki
      3
    • go, go, go private, czyli RTS
      37
    • Stadiony świata, czyli gry sportowe
      11
    • Inne
      21


Polecane posty

i też tak :D, ale też nie wiadomo co i jak ale będzie, coś mi qumpel mówił że ma nawiązywać do filmu :D.

Twój kumpel musi w takim razie pracować w IO, lub Eidosie, skoro jako jedyny jest posiadaniu informacji o grze nawiązującej do słabej ekranizacji, która premierę miała dość dawno. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i też tak :D, ale też nie wiadomo co i jak ale będzie, coś mi qumpel mówił że ma nawiązywać do filmu :D.

Twój kumpel musi w takim razie pracować w IO, lub Eidosie, skoro jako jedyny jest posiadaniu informacji o grze nawiązującej do słabej ekranizacji, która premierę miała dość dawno. ;)

Nie zawsze warto wierzyć w to co mówi podpity mój kolega z papierosem w ustach :D (Nie piję nie palę ale w klawiaturę cały dzień walę :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzyke w grach to podobała mi sie ta w "GGXX". Napewno ktoś to pamięta, nie? :) Bo jak dla mnie to jedna z najlepszych bijatyk na PC jaka do tej pory wyszła. A tak wogóle czy ktoś sie zastanawiał z kąd się wziął "Justice"? Bo ja mam peną teorię... według mnie to ludzie tworzący gre "zjechali" go z "Teknomana". :) Tak więc to zwykły teknomam ukryty pod nazwą gearsa "Justice". :D Czy ktoś wogóle jeszcze pamięta "Teknomana"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne dyskusje, no dobra, ja mam pytanie, przeszłem jak na razie dwie polskie gry, które określam (nie tylko ja oczywiście) za najlepsze mam tu na myśli: Wiedźmina i Painkillera. Nawiązując do tych gier chciałbym się dowiedzieć na temat gry "THEY" robionej przez CD-PROJEKT RED, ponieważ dawno o niej w CDA nie mówiono, a chciałbym się o niej coś już kurczę dowiedzieć, nie wiem może ktoś coś już o niej wie???? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... Skoro to wolna dyskusja co zażuce temat ^^

Co sądzicie o stworzeniu gry na podstawie 2 horrorów po których zobaczeniu większość dzieciaków miała problemy z pójściem spać czy wyjściem na dwór po ciemku [starsi gracze wiedzą o czym mówie ^^) (niestety teraz tylko niektórzy o nich pamiętają) mianowicie chodzi mi o Koszmar z Ulicy Wiązów [Nightmare on Elm Street] i Piątek 13 [Friday 13] :)

Wyobraźcie te 2 świetne serie horrorów jako gry w Next Genowiej oprawie graficznej i trzymające klimat filmów i napiszcie co sądzicie o takim pomyśle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają tak wyglądać to ja dziękuję :D

http://pl.youtube.com/watch?v=3p713bNaO4A Koszmar z ulicy wiązów

http://pl.youtube.com/watch?v=1raUvGNbZFg Piątek 13

:D żartuję, sądzę że pomysł nieżly Freddy VS Jason 2 ten film miał powstać ale NIE powstanie szkoda :( .

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=23627

Co do gry, czyli co ? jeteśmy jednym z tych co maja przeżyć i walczyć z Freddym lub Jasonem ?, czy też robimy masakrę jako wyżej osoby, jak ta druga opcja to bomba :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane już są kolejne dwie gry które ukażą się w eXtra Klasyce:

-Supreme Commander

-Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata

Dla niewtajemniczonych - gry które zostały ogłoszone wcześniej to: Unreal Antologia, Titan Quest: Immoral Throne oraz Painkiller: Overdose. Czyli jesteśmy już w połowie (CD Projekt zapowiedział dziesięć nowych gier). I zapowiada się coraz lepiej. Nie wiem jak wy, ale ja z niecierpliwością czekam na zastrzyk nowych tytułów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cracki na pewno są nielegalne. Ponieważ do orginalnych wersji gier są niepotrzebne. Ale spolszczenia?

Powiedzmy: Ktoś kupi grę (orginalną!) w wersji obcojęzykowej. Za jakiś miesiąc wychodzi wersja PL. Więc co teraz zrobić?

Z aspektu prawnego jak jest ze spolszczeniami nie wiem. (na prawie się nie znam.)

Moim zdaniem taki temat (o czym pisać nie wolno!) powinien się znaleść.

PS: W temacie "Zanim założysz nowy wątek..." Smugg napisał - "Ten dział zawiera tylko wątki związane bezpośrednio z CD Action. Jakiekolwiek inne wątki dotyczące np. gier, porad itp. nie mają tu prawa bytu. "

Mogę się mylić ale z CDA nie dużo to ma wspólnego

Jak dla mnie cracki to dobra rzecz. Mam oryginalną płytę, instalacja full, a ja muszę żonglować płytami, dajcie spokój. A tak uruchamiam i płyta się w napędzie nie zużywa. A co do spolszczenia, to nie polecam. Ich jakość jest tak niska, że żal je czytać. Lepiej włączyć jak są do wyboru napisy angielskie i szlifować język.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowik - wiesz, Twoja sprawa, że się nie uczysz języków. Dzisiaj znać angielski nie jest powodem do dumy, zaś go nie znać - jest powodem do wstydu.

Jak dla mnie cracki to dobra rzecz. Mam oryginalną płytę, instalacja full, a ja muszę żonglować płytami, dajcie spokój. A tak uruchamiam i płyta się w napędzie nie zużywa. A co do spolszczenia, to nie polecam. Ich jakość jest tak niska, że żal je czytać. Lepiej włączyć jak są do wyboru napisy angielskie i szlifować język.

W naprawdę niewielu, niewielu grach które mam (a mam ich dziesiątki) do grania potrzebna jest płyta cd. Ostatnio nawet dwie z nich odpadły bo blizzard wydał patche które sprawiają, że D2 i Starcraft nie potrzebują płyty.

A z ta żonglerką to totalnie wymyślasz, bo teraz mamy epokę DVD i do tej pory widziałem tylko jedną grę która potrzebowała dwóch płyt do instalacji, a i tak po zainstalowaniu nie potrzebuje żadnej z nich (Sacred 2).

A co do jakości spolszczenia - to WSZYSTKIE gry prócz tych wydanych przez Cenegę są bez zarzutu. Klnę tylko że w zakupionym ostatnio Sacredzie 2 nie ma do wyboru języka. Jest przetłumaczony trafgicznie i z błędami. Oprócz beznadziejnego generatora nazw itemów, to podam inny przykład: jak mamy "drzewko umiejętności", to jedna gałąź inaczej nazywa się w instrukcji, inaczej na drzewku, inaczej w itemach które dają do niej premię, i inaczej w umiejętnościach które dają do niej premię. I weź tu się połap. Musiałem przez pół godziny kombinowac i główkowac przy awansie na drugi lvl, żeby się połapać że "Technologie" w grze oznaczają "Utraconą Fuzję" z instrukcji, i "Zagubioną Fuzję" z umiejętności....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naprawdę niewielu, niewielu grach które mam (a mam ich dziesiątki) do grania potrzebna jest płyta cd. Ostatnio nawet dwie z nich odpadły bo blizzard wydał patche które sprawiają, że D2 i Starcraft nie potrzebują płyty.

A z ta żonglerką to totalnie wymyślasz, bo teraz mamy epokę DVD i do tej pory widziałem tylko jedną grę która potrzebowała dwóch płyt do instalacji, a i tak po zainstalowaniu nie potrzebuje żadnej z nich (Sacred 2).

A co do jakości spolszczenia - to WSZYSTKIE gry prócz tych wydanych przez Cenegę są bez zarzutu. Klnę tylko że w zakupionym ostatnio Sacredzie 2 nie ma do wyboru języka. Jest przetłumaczony trafgicznie i z błędami. Oprócz beznadziejnego generatora nazw itemów, to podam inny przykład: jak mamy "drzewko umiejętności", to jedna gałąź inaczej nazywa się w instrukcji, inaczej na drzewku, inaczej w itemach które dają do niej premię, i inaczej w umiejętnościach które dają do niej premię. I weź tu się połap. Musiałem przez pół godziny kombinowac i główkowac przy awansie na drugi lvl, żeby się połapać że "Technologie" w grze oznaczają "Utraconą Fuzję" z instrukcji, i "Zagubioną Fuzję" z umiejętności....

Zainstalowałem ten cały patch do D2 i d**a, gra jak chciała płyty tak chce. I nie wiem jakie gry Ty kupujesz, prawie każda (wyjątki oczywiście są, ale jedna gra na dziesięć) nowa gra jaką dostanę wymaga DVD z napędzie (Mass Effect, Assasin's Creed, DoW: Soulstorm). Nie wiem też jakie jest Twoje kryterium oceniania jakości spolszczenia gier. Ta cała "wielka lokalizacja Mass Effect" to jedynie strata czasu, wystarczy wpisać sobie na You Tube "mass effect wrex pl" aby się o tym przekonać. Oczywiście to jeden przykład, ale podobna sytuacja miała miejsce przy HoM&M 5. Polacy po prostu nie umieją podkładać głosów do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak instalowałeś ten patch, ale ja na dwóch komputerach aktualizowałem D2 i już płytki nie potrzeba.

A z tym wymaganiem płytki w napędzie w relacji ze zużywaniem nośnika, to zwyczajna przesada. W wielu wypadkach płytka jest sprawdzana na starcie gry i ewentualnie np. przy wczytywaniu scenariusza. Pozostały czas zwyczajnie sobie leży w napędzie (chyba że mamy grę, która nie instaluje wszystkiego na dysk i część rzeczy doczytuje z cd/dvd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoldator: Mi też Diablo 2 na najnowszym patchu domaga się płytki. Nie ma jednak co się przejmować, bo problem z wkładaniem płyty można łatwo rozwiązać. Zrób sobie obraz płyty na dysku i odpalaj potem z obrazu. Nie dość, że krócej Ci to zajmie i to płyta się nie będzie bardziej rysować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoldator: Mi też Diablo 2 na najnowszym patchu domaga się płytki. Nie ma jednak co się przejmować, bo problem z wkładaniem płyty można łatwo rozwiązać. Zrób sobie obraz płyty na dysku i odpalaj potem z obrazu. Nie dość, że krócej Ci to zajmie i to płyta się nie będzie bardziej rysować.

Tylko czy robienie obrazu płyty jest legalne. Niektóre gry się nie zainstalują jeżeli ma się wirtualny napęd, a w ogóle crack zajmuje kilka mega a obraz kilka giga przy dysku 80 giga to nie mała oszczędność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby D2 działało bez płytki, musisz przegrac odpowiednie pliki z płyt do folderu z grą. Mi bez płyty działają:

Spellforce 1 i 2, Diablo 2, Wiedźmin ER, Sacred 2, Wszystkie Gothiki, Fallouty 1 & 2, Starcraft, wszystkie DoW oprócz Soulstorma, Heroes IV, i wiele, wiele innych, ale nie chce mi się wymieniac.

Nie wiem też jakie jest Twoje kryterium oceniania jakości spolszczenia gier.

Moje kryteria: ilość błędów, wierność tłumaczenia (znam angielski bardzo dobrze, i gdy gram w gry w wersji kinowej to jedno widzę na ekranie, a słyszę coś zupełnie innego), Również jakość czcionki, podkładanych głosów, gra aktorów, oddanie "smaczków" obecnych w grze (tutaj najbardziej podpadły mi tłumaczenia falloutów - pod tym względem po prostu tragedia). Liczy się też dla mnie zgodność aktorów z poprzednimi częściami gry (i tutaj wielki plus dla serii Gothic). No i dystrybutor - jak widzę napis "Cenega" na opakowaniu, to instaluję zawsze angielską wersję (jeśli jest taka możliwość). Z innych smaczków ze stajni cenegi: 3/4 zbroi w Sacredzie 1, niezaleznie czy były płytowe, skórzane, drewniane, gów...nie inne również, to nazywały się "Jadowita zbroja wieśniaków". O ile da się przeżyć "Jadowita" to nie mam pojęcia co cięzki umagiczniony pancerz ma wspólnego z wieśniakami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :P po co Crack skoro możesz sobie obraz płyty zrobić :P, no chyba że ma na to zabezpieczenie :D, (lub chcesz miejsce na dysku oszczędzać) bo mi płytka z DEMO wersją CHROME nie chciała się wczytać, ale napęd wykrywał bo chuczał:D, zrobiłem obraz (trochę to trwało) i z obrazu git majonez zainstalowałem wyczekiwanego chromka :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór fallouty 1 i 2 to legendy więc może warto zaryzykować ale ja nie, przepadam za falloutami.A z drugiej strony, pierwszy far cry był bardzo dobry jak na tamte, czasy i teraz jeszcze się trzyma więc możesz też zaryzykować.

Ale ja wybrał bym Far cry'a 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie chciałem bardziej zadać pytanie, ale nie ma większego problemu, jeśli ktoś napisze jaką grę proponuje na święta lub jaką chciałby dostać. ;)

Otóż ja mam w tej kwestii pewien dylemat. Zastanawiam się między kilkoma grami, najpoważniej myślę o wyborze między Assasin's Creed a Kolekcji Wszech Czasów HoMM, która jest straszliwie droga... Assasin's Creed niby prowadzi na liście Action TOP w CDA i wiele osób opowiada o nim w samych superlatywach, ale ma on jednak kilka mniejszych lub większych niuansów i nie wiem, czy nie zraziłyby mnie one do tej gry. HoMM zaś to seria legendarna, postawić całą kolekcję na półce to zaszczyt, a rozrywki będzie na całe święta i jeszcze wiele, wiele miesięcy dłużej... Na dodatek pojawiła się nowa edycja Kolekcji Wszech Czasów, którą kilka minut temu zobaczyłem w CD-Action. :) Cena bardzo wysoka... Może rodzina się zlituje i kupi, ale czy nie lepiej byłoby zagrać w "hit 2008 roku", a Heroesami zająć się później? Ale ten album, ścieżki dźwiękowe, dodatek do H5, dwustronny plakat, koszulka, piękne pudełko...

Co wy myślicie? Może proponujecie coś zupełnie innego? Czekam na ciekawe odpowiedzi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyna muzyka godna sluchania jest Hitman, nie wazne jaka czesc, bo w kazdej cos sie trafia.

/ EDIT . ~Eternith /

Kup sobie czesc 3 herosow i starczy. 4 jeszcze daje rade, ale jak zobaczylem co stalo sie z czescia 5, nawet nie chcialem i nadal nie chce czegos takiego dotykac.

Assassin Creed, za jakis czas bedzie w tanszej serii. Wtedy bedzie warty kupienia.

Tam wlasciwie, idzie sie po sznurku.

Informator - Zadanie informatora - Informator - Egzekucja

Nowa lokacja

Znajdz Informatora - Zadanie informatora - Informator - Egzekucja

Nowa lokacja

I tak bez konca, do konca gry.

Mozna sobie pochodzic po miescie, pozwiedzac, grac na staty.. zabic iles tam templariuszy, zebra tyle i tyle flag, tego i tego goscia, skoczyc z tylu punktow widokowych i nic poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że ostatnie kontynuacje gier są niezłe, ba, nawet znakomite, ale, cholera, coś w nich brakuje..

I tak Far Cry 2, doskonała grafika.. ale gdzie ta fabuła znana z "1"? :/

NFS Undercover - niby OK, graficznie daje radę, ale fabularnie jednak gorzej od MW. A szkoda..

TR: Underworld - kolejna przygoda z Larą w tle. Brawo! Tylko gdzie tu rewolucja? kolejny odgrzewany kotlet, w nowej panierce.. nieco inaczej przyprawiony.

CoD WaW - też niby fajna kontynuacja, ale "4" bardziej mnie wciągnęła. Oby Modern Warfare 2 nie okazał się plotką (okazał się..ale może będzie inaczej?)..

I na deser.. Fallout 3 - świetny, szczególnie początek. Ale za dużo w nim z Obliviona.. a to gra, choć ciekawa, to po jakimś czasie nieco nudna. Wolę zrezygnować z otwartego świata na rzecz ciekawszej fabuły.. a łażenie po świecie i rozwalanie bez celu, oraz wykonywanie średnich misji to nie dla mnie. Gdyby trochę się postarać (kieruję te słowa do twórców) - mielibyśmy same hity! Tylko dlaczego wyszło jak zwykle, świetnie, ale nie końca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...