Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Dla miłośników MMO i MMORPG

Polecane posty

Tak, tak żałuje e w to grałem... . Nigdy więcej w to nie zagram serio. Wszystko przez moich świrniętych kolegów z klasy, którzy mi pokazywali grę i mnie wciągnęło (tak samo z siebie). Ja im współczuję, gdyż jeden jest tak uzależniony, co zmarnował 400 PLN na skiny, dodatki itp. Levelując do 68 zmarnował kilkanaście nocy. Na szczęście ja się w sama porę oderwałem od tej przeklętej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh.. w oczekiwaniu na SW: TOR pomyślałem sobie, że zagram w jakieś mmo. Nie mam tu na myśli jakiegoś WoW'a, L2, GW itd. tylko zwykłą gierke przez przeglądarkę (jako, że nie widze dla mnie żadnej ciekawej pozycji mmorpg w tej chwili).

Problem w tym, że nie mam pomysłu w co :/

Kiedyś próbowałem grać jedynie w Ikariam i SWC - w oba przestałem. W Ikariam, przez ludzi, którzy lubili najeżdzać 'świeżaków' (a że trafiłem na bardzo zaciętego gostka to nie było sposobu się rozwinąć), a w SWC to chyba dlatego, że samemu grałem przez co trochę się zniechęciłem.

Co byście doradzili na chwilę obecną? nie ma znaczenia czy strategia, czy rpg, czy jeszcze co innego.

Czy w tym gatunku gier mmo istnieje jakaś stronka z zapowiedziami kolejnych tego typu gier (bo być może coś się nowego, godnego uwagi pojawi a ja nic nie będę wiedział)? A żadnej takiej stronki nie znalazłem.

Dodam jeszcze, że plemiona odpadają.

pozdro..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radził bym Time Edge, ciekawa gierka w przeglądarce, robisz armie przechodzisz z epoki do epoki, odwiedzasz lokacje, zbierając przy okazji przedmioty i zabijając bossów. Tylko że jak trafisz w złe miejsce, to mogą nieźle zfarmić... Ogólnie gra warta zobaczenia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś w tego nowego MMO "Rappelz" bo szukam czegoś z tego gatunku grałem w WoW dość długo i szukam czegoś podczas poszukiwań przeszedłem przez Metin 2 (1 godz.) Cabal (nawet nie było 30min) 4 Story (jakieś 2 dni), Perfect World International (1 dzień). I nie wiem czy ta gra się nadaje dla kogoś kto przeważnie gra w FPS'y (BF2142, OPF2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się napalam na GW2 i mam nadzieję, że jak przesuneli premierę znowu o rok, to szykują dla nas coś wyśmienitego.

Nie mogę się doczekać, czy będzie to hit na miarę WoWa??? ArtBook pierwsza klasa :D

PS.Czy wie ktoś, gdzie można go zamówić w jakimś polskim serwisie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wczoraj sprawdzić Secret of solstice

http://en.wikipedia.org/wiki/Secret_of_the_Solstice

Nawet niezłe, Mamy tutaj Klasycznego Wojownika, Skrytobójcę, Czarodzieja i jakiś Disciple (Taki Kapłan, Healer)

Można trochę się przyczepić że opiera się na grindzie, i sterowanie (chodzi mi że iwentarz nie jest pod klawiszem I jak przeważnie w grach tego typu jest), ale co tam gra jest przednia, jak ktoś lubi Mango-Anime podobne gierki powinien zagrać, złaszcza w jakiejś podpowiedzi wyczytałem że można sobie zmienić klasę u pewnego trenera, więc to plus, bo jak nam nie odpowiada granie Czarodziejem to się zmieni w Wojownika, na razie nabijam sobie do 20 lvlu postać, muszę przyznać że bardzo szypko się nabija lvle :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałem Runes of Magic i nie żałuję. :) Jest w 100% darmowe (płatne tylko niepotrzebne dodatki i bonusy) i naprawdę trzyma poziom. Ostatnio nie miałem czasu za bardzo żeby w niego grać, ale jak niedługo się trochę go znajdzie to sobie miło popykam. Polecam. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś w tego nowego MMO "Rappelz"

Nowego? Ja dwa lata temu od niego odszedłem, grałem rok. On ma już z 4-5 lat, tylko mniej więcej co roku wychodzą kolejne edycje dodające np. nowego dungeona czy potwory i przedmioty. Grafika jednak stoi w miejscu, chyba że się coś zmieniło odkąd nie gram. Na dłuższą metę nudny MMO, tylko grind i farm. Za kasę są mikstury podwajające expa i różne inne przedmioty powiększające dystans między płacącymi a nie. O questach nie wspominam, bo z tego co pamiętam, to były dość męczące (zabij 3 rodzaje potworów po 30 osobników każdy, niekiedy trzeba było biegać za nimi godzinę, bo respawnowały się dość wolno) i nie było za nie zbyt wiele expa czy golda. Oceniłbym Rappelz na 6/10. Ocenę podwyższa aspekt społecznościowy, bo IMO komunikacja jest tam o wiele lepsza niż np. w GW, gdzie po roku gry nie znalazłem właściwie żadnego porządnego kumpla do gry. W Rappelz mogłem bez problemu złożyć z friendów 3-4 osobowy team, a gdybym zapytał w gildii to nawet 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dopiero co się zarejestrowałem, więc witam szanownych forumowiczów jak i redakcję :)

Nie wiedziałem gdzie dać temat...

Otóż sprawa jest taka:

Zastanawiam się od dłuższego czasu, którą z gier w temacie kupić.

Żadna z nich nie ma triala... Recenzji w internecie nie ma zbyt dużo, a jeśli jest to z reguły jest zwykłą "wychwałką" a nie sumienną oceną i wypiskiem zalet i wad gry. Pewnie już się domyśliliście co bym chciał osiągnąć tym postem.

Jeśli ktoś z forumowiczów, redaktor ktokolwiek grał w obie gry (w co wątpie) albo zamierza kupić którąś z nich mógłby napisać szczerą recenzję gry ? Ewentualnie jeśli ktoś z redaktorów kto lubi MMO mógłby przetestowac i porownac te gry a potem dać to porównamie na forum bądz do CDA (to powinno zajac 1 strone, wiec duzo nie stracicie ;P) Byłbym wdzieczny.

CDA czytam juz z hmmm... 5-6 lat. Uwielbiam was bo kazda recenzja jest wyjatkowa, potraktowana z odpowiednim dystansem, a zarazem profesjonalna :) No i jeszcze Lubie czytać AR. Czasem wydaje mi się, że smuggler pisze sam do siebie te listy... Niektóre są tak absurdalne, że aż niemożliwe, że ktoś coś takiego napisał.

Jak źle umieściłem temat łaskawie proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam

Sirgo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył,że RPG to gry w,których odgrywa się postać?

Jeśli tak to znaczy,że taka gra ma mieć realizm i dobrą fabułę.

np. Dungeons & Dragons, w nich twoja postać musi jeść i pić,może iść na targ itd.

A teraz cRPG

Wybaczcie jeśli pomylę ale ten skrót znaczy: computer role playing game,czyli inaczej komputerowe RPG,właśnie.

Co do nich nie mam pretensji,a zwłaszcza do gier jak Neverwinter Nights,mają uproszczenie,gdyż komputer nie przewidzi co zrobi gracz dajmy na to czar życzenie: Te zaklęcie z D&D pozwala wypowiedzieć życzenie,które się spełni.

Jak więc komp przewidzi co gracz sobie zażyczy?!

A teraz MMORPG

Ludzie zachwycają się WoW-em, powiem wprost nie rozumiem tego.

Jak można się bawić obserwując pasek Expa i myśląc jeszcze 10 000 razy naciśnę 1 i będę miał level,i wreszcie założę tę zbroję.

Gdzie fabuła!?

Co robią te potwory,dlaczego atakują gracza!?

Bo im wróżka przepowiedziała dzisiaj śmierć!? (cytat z książki,chyba Graj Fabułą)

Właśnie

Dajmy na to Star Treka online, w tle biją się ludzie i borgi,a zleceniodawca questa stoi jak kołek,nawet nie strzeli,żaden potwór go nie zaatakuje,nie ma Fabuły jako takiej.

Dla mnie MMORPG to nie jest RPG!

Gdzie fabuła,gdzie dynamika!? (co do dynamiki to trochę przesadziłem,jest ona w D&D online, Mabinogi i Mabinogi Heroes,na tą trzecią wartp czekać!)

Napisałbym coś w stylu: "Mam nadzieje,że to wam otworzy oczy!",ale nie jestem takim typem,więc zanim odpalicie MMORPG,pomyślcie co znaczy nazwa tego gatunku,a zwłaszcza fragment RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie mmo wybrać? WoW, Aion czy Warhammer? A może coś innego? Ktoś doradzi co najlepsze?

Ja poleciłbym ci Silkroad Online. Dużo klas postaci do wyboru, dużo skilli, fajne eventy (niektóre są dla graczy z wielkimi lvl, ale większość dla wszystkich).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie mmo wybrać? WoW, Aion czy Warhammer? A może coś innego? Ktoś doradzi co najlepsze?

Jeśli chcesz płacić abonament to je kup, ale ja bym Ci polecił Guild Wars, w całości za darmo (chyba, że chcesz coś kupić np. zmiana nick'a), a dużo mu do tych gier, które wymieniłeś nie brakuje. Gra jest bardzo często aktualizowana, więc w zimę masz zupełnie inny wygląd miast nić w lato. Jest coś takiego jak "Święto Zimowego Przesilenia" gdzie możesz walczyć na śnieżki itp. Naprawdę polecam :) A jak abonament wchodzi w grę kup WoW'a :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMORPG to gry w których teoretycznie gracze sami tworzą fabułę. rzuceni w świat z lekka nakreślony (czasami trochę bardziej przez twórców) . mają tworzyć gildie, wojny, przyjaźnie itp. choć prawdę mówiąc cała istota tych gier sprowadza się do "chcę być najlepszy, mieć najlepszy sprzęt itp." to jest główna motywacja. nikt Ci nie broni wcielić się w "rolę" w jakimś MMOrpg. są serwery ze ścisłymi zasadami dotyczącymi rozmów zachowań. umówmy się też, że nawet w klasycznych pctowych erpegach panuje umowność. jedni wolą "ja sam i fabuła" a drudzy "ubiję smoka z kumplami" :) - mmorpg jest bliższe papierowym korzeniom RPG.

Nie cytuj całego posta, wybierz fragment, do którego chcesz się odnieść, lub napis @nick autora jeśli odpowiadasz na całość - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach> to samo co kolega powyżej - Pzkw

Moż rzeczywiście MMORPG nie jest tak urozmaicone tzn. nie możesz wszystkiego poprowadzić jak TY chcesz, bo grają w to inni ludzie. Sam uważałem, że gry MMO są głupie kiedy brat grał, ale gdy sam ściągnąłem i zacząłem grać to stwierdziłem, że jednak fajnie jest sobie pograć z kumplami i innymi ludźmi. Jestem ciekawy czy grałeś choć raz w taką grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...