Skocz do zawartości

Dla miłośników MMO i MMORPG


Pzkw VIb

Polecane posty

Ok życie na WoWie się nie kończy, może to nie jest Rasowe mmorpg ale

GUILD WARS polecić muszę bo gra jest wielka przyjazna i dla tych co lubią PvE

a nie zawsze korzystają z pomocy innych ludzi - najlepsza bardzo fajnie się biega w singlu jak i w party.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 451
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Widzę, że temat troszke stanął w mijescu... Trzeba go troszkę "przepchnąć" :D

Więc, potrzebuje pomocy w znalezieniu jakiejść ciekawej gry MMORPG

Interesują mnie gry darmowe, bez abonamentu

Gry które mi się nie spodobały, albo już grałem, które odpadają przy wyborze to:

Tibia, Metin2, Silkroad Online, Archlord, Runes of Magic (dzięki CDA juz nie gram...), SUN, Perfect World...

To chyba na tyle... Są już wakacje, a ja nie mam czym zabijać czasu, więc prosze was o pomoc :)

Dzięki! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem istoty prośby o podawanie kolejnych tytułów gier MMORPG, skoro jest już tego kilkanaście stron. Na prawdę ciężko je przeglądnąć?

Jeżeli to potraktujecie jako offtop to przepraszam, ale nie można tego tak po prostu przemilczeć. Zwykłe nabijanie liczby postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Runes of Magic

Gra byłaby świetna gdyby nie IMO totalnie spartolony system dwuklasowości. Jak dla mnie jest on całkowicie nieprzemyślany i stworzony tylko po to aby niepotrzebnie wydłużyć rozgrywkę. Konieczność naprzemiennego zdobywania doświadczenia obiema klasami sprawia że gra szybko się nudzi (ileż można bić te same moby), zwłaszcza że przełączając się na klasę poboczną tracimy możliwość korzystania z ekwipunku klasy głównej (chyba że bijemy poziomy m/w jednocześnie, wtedy jesteśmy w stanie utrzymać staty na poziomie wymaganym dla obecnego eq). Nie ma też możliwości całkowitego porzucenia drugiej klasy, bo bez niej nie jesteśmy w stanie zbudować dobrej postaci. Niestety nie jest to GW, gdzie system dwóch klas był zaletą a nie wadą. Tam ten system dawał tylko nowe możliwości rozwoju postaci, nowe buildy itd. jednocześnie pozwalając na swobodną rozgrywkę tylko jedną klasą (jak np. mój warrior). W RoM niestety tak się nie da, dlatego nie mam zamiaru dłużej kontynuować przygody z tą grą. A szkoda, bo gdyby nie ta jedna wada byłby to MMO prawie idealny, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego darmowy charakter.

Powiem tak, lvl drugiej klasy nie bijesz poprzez walenie mobow, tylko poprzez wykonywanie questów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odbiłem się od RoM bardzo mocno. Imho gra próbuje przyciągnąć do siebie grafiką, ładnym blurem i mikropłatnościami (jest teoretycznie darmowa). Zainstalowałem wersję z CD-A, potem przez kolejne 8h ściągałem update (klnąc w niebogłosy), wreszcie udało się odpalić...

Porównywałem do WoW'a, grając w tegoż przez ostatnie 2-3 lata. Animacje postaci kiepskie, ogólnie wieje nudą, świat średnio ciekawy, mimo polskiego języka nie rozumiałem niektórych schematów gry. I nie wiem, kto wymyślił, aby grindować zabijając grzyby :dry:

Ogólnie brak jest tego "czegoś", po mojemu wygląda to mimo wszystko na budżetówkę.

Można ściągnąć triala WoW i popykać przez jakiś czas za free - polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz ciekawego, f2p MMORPG i nie przeszkadza Ci Cash Shop to możesz spróbować Allods Online.

http://en.allods.gpotato.eu/

Masz wiele archetypów postaci, różne sposoby rozwoju, max 40 LVL. Osobiście gra mi się bardzo podobała, aczkolwiek Cash Shop ma dosyć duży wpływ na rozgrywkę, więc ci, którzy płacą mają o wiele łatwiej - na przykład perfumy redukujące debuff 'Fear of Death'.

Możesz także zobaczyć Battle of Immortals, wspomnianą parę postów wyżej. Ja dobiłem tam 50+ lvli i mi się znudziła, bo questy nie były zróżnicowane - zabij to, zbierz tamo, tyle, że w różnych ilościach i różne rodzaje potworów. Dungeony imho niezbyt ciekawie zrobione, ale jak kto lubi.

Jeśli jednak zdecydowałbyś się płacić za grę to bierz WoWa. 70-80zł prepaid na 2 miesiące. Są też strony, gdzie nabijasz punkty, które możesz wymienić na prepaidy do gier, ale nie polecam bo nie ma wielu ofert dla Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MMO to mi spodobał się Cabal Online. W WoWa grałem jakiś czas i to nie na privatach ale nie przypadł mi do gustu.

Nie jestem jakimś tam hardkorowcem jeśli chodzi o MMO ale polecam Cabala :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to grałem w takie gry jak :

Silkroad Online

Metin 2

Niedawno grałem w RoM i nie wiem czemu ale zacząłem grać w Runes of Magic tak mi się podobał uh oh i ah i po jakimś czasie zonk biegam i już nie sprawiało mi to radości.

Silkroad jest gra wyśmienita według mnie ale bym JOYMAXA zabił za te kolejki na serwer.

A metin szkoda mówić grałem bo każdy grał ale osobiście gry nie polecam...(Tylko mnie za to nie skatujcie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

niedawno (chyba) zapowiedziana gra. Wygląda ciekawie i myślę, że szykuje się hit zwłaszcza, że twórcami są ludzie odpowiedzialni za king's bounty. Wstępna premiera zaplanowana na 2012.

co sądzicie?

btw. bardzo podoba mi się początek ścieżki dźwiękowej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingdom Under Fire II

Co sądzicie o tej grze? Premiera będzie miała miejsce w 2011 roku wiec już niedługo. Z tego co czytałem będzie to gra cRPG nastawiona bardziej na online-wa rozgrywkę z elementami strategii RTS

Więcej o tym możecie poczytać tutaj http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12410

Z tego co widać na obecna chwile gra prezentuje się bardzo ładnie, bynajmniej takie jest moje zdanie.

Enjoy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Runes of Magic słyszałem tylko tyle, że jest to gra bardzo podobna do World of Warcraft. Najlepsza grafika spośród darmowych gier MMO. Napisałem najlepsza wśród darmowych MMO, żeby później nikt nie napisał, że tam jest brzydka grafika. Jest brzydka, ale jak na darmową grę bardzo poprawna. Questy są strasznie nudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Runes of magic jest też najdroższą spośród darmowych MMO :P. Po prostu osiągnąć coś sensownego w tej grze bez wydawania realnej kasy to bardzo dużo wysiłku i czasu przy niej spędzonego. Pamiętam jak kilku moich znajomych przestało w to grać, bo doszli do wniosku, że za abonament w płatnym mmo płaciliby tyle samo, czy nawet mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś gra w Allods online, kiedyś testowalem, niby ok, fajnie ale za dużo trzeba było sie wspomagać item shopem. Teraz podobno wprowadzono troche zmian mających na celu zmniejszyć dysproporcje miedzy płacacymi i resztą graczy. Ciekawi mnie czy to sie sprawdza i czy warto już w to grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , nie chciało mi sie przeglądać 20 stron tematu ale możliwe że nikt nie pisał o tej wspaniałej DARMOWEJ grze MMORPG .

Jest to gra twórców MU ONLINE i ARCHLORDA w wersji europejskiej pod patronatem WEBZEN -u a mam na myśli

SUN ONLINE Gra działa dopiero rok i co tydzień wprowadzane są kolejne updaty które ciągle wzbogacają rozgrywkę. Jest to mmorpg oparte w dużej mierze na questach ale nie zabraknie też grindu . Dorobić jest się dość łatwo ale żeby być naprawdę dobrym trzeba juz popracować . Zachęcam do grania BARDZO dużo polaków ( najlepsze gildie na serwerach to polskie gildi) bardzo ładna grafika coś jak Lineage II lub archolord .

Instalka waży 2 Gb naprawde warto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu praktycznie większość wychwala MMORPG dość nieznane a ja zaproponowałbym serie Guild Wars. Jest to gra za którą płacisz raz (ok 50 zł w platynowej kolekcji za każdą część a jest ich aż 4) i grasz do woli. Co prawda jest już dość stara i liczy sobie kilka lat ale według mnie zasługuje ona na miano świetnego MMORPG i doczeka się kontynuacji! W grze jest masa polaków i miła atmosfera chociaż przyznam sam że jak się zaczyna to nie prędko stanie się dobrym graczem bo jeżeli chcecie dobrze grac to trzeba nieźle się postarać. Ogólnie gra wymaga od gracza dużo myślenia i refleksu. Szczerze polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...