Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Dla miłośników przygodówek

Polecane posty

Najlepszą przygodówka którą ja grałem jest gra "Beyond Good and Evil", gra ma wszystko (no prawie wszytko mogli by dać trudniejsze zadania) co przygodówka powinna mieć w sobie, Ciekawy świat, bohaterów (Jade aka "Shauni", Pey'j) i fantastyczną fabułę i grzechem by było zapomnieć o boskiej ścieżce dźwiękowej która gra ma sobie, gra naprawdę warta kupna, a nie długo wychodzi druga cześć tej fenomenalnej gry, miejmy nadzieje że dalsze przygody Jade i Pey'j będą takie same ekscytujące co z pierwszej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak naprawdę Beyond Good & Evil zalicza się na przygodówkę ale jeśli tak to w takim razie dla mnie to też jest najlepsza przygodówka na świecie. ^_^ A jak nie to zostaje mi Amnesia: The Dark Descent. Grałem też w Książe i Tchórz, The Longest Journey i Ace Ventura. ;) Wszytkie miodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie Barrow Hill. Gra jest zaskakująco straszna, a do tego ciekawa - oczywiście jak na produkcję właściwie amatorską (w sumie to praca jednej osoby). Zaskakuje tym bardziej ponieważ przyjęta forma jest daleka od współczesnych standardów. Minusy - jest bardzo krótka, animacje postaci wyglądają słabo - to można było chyba zrobić troszeczkę lepiej. Klimaty z okolic magicznych kamieni, druidów itp. jakoś mi nie podchodzą. Gdyby okazało się, że wszystko jest tylko przekrętem to może byłoby lepiej. Dobra dla maniaków przygodówek, jako lekka przekąska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna wiadomość dla wielbicieli przygodówek. Studio którego współtwórcą był Benoît Sokal, twórca m.in. obu części Syberii White Birds Productions zostało zamknięte z powodów finansowych. Czy to gwóźdź do trumny trzeciej odsłony Syberii? Oby nie, bo ja chętnie bym zagrał.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=56244

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś Torin's Passage? Była to moja pierwsza przygodówka. Dodana chyba do KŚG...

Szkoda, że płytkę zniszczyłem kilka lat temu...

Dosyć ciepłym uczuciem ją dążę, i wielokrotnie ją przechodziłem. Tak to w temacie przygodówek się więcej nie mogę wypowiedzieć ponieważ nie potrafię w nie grać : <

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starcie się przyznam, że nie pałam do tego gatunku miłością, ale ma on swoje perełki, których jak dla mnie grzech byłoby nie znać. Pierwszą genialną przygodówką jaką wymienię to Tajne Akta Tunguska, grałem z płytki cda i w grze się zakochałem, jeśli kiedykolwiek sequel będzie w cda od razu wypróbuję. Druga gra przygodowa to taka z elementami horroru, a mianowicie Darkness Within ten z cda, było klimatycznie, zagadki miały przyzwoity stopień trudności, chciałem nawet kupić dwójkę, ale po recenzji w ostatnim Cd-Action mi przeszło. Trzecia gra przygodowa którą bardzo lubię to Penumbra, gra bardzo, ale to bardzo straszna z łatwymi zagadkami i świetną fabułą. Następna gra, o której opowiem to Ace Ventura, moja pierwsza przygodówka z humorem i ogólnie pierwsza, którą polubiłem, podobna i równie fajna gra to Chłopaki nie Płaczą. Ostatnia grz przygodowa to Sherlock Holmes iTajemnica srebrnego kolczyka, którą lubię z niewiadomego powodu. Warto wspomnieć o grach z serii Scooby-Doo, ale to krótka znajomość bo grę wziąłem na chwilę od brata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję tej trzeciej części Syberii. Pierwsze dwie odsłony były genialne, powalały klimatem. Tam naprawdę czuło się tą taką atmosferę przemijania, że całe te miasta i inne lokacje już najlepsze swoje czasy mają za sobą. A co będzie z trzecią częścią? Mam nadzieję, że jej za bardzo nie popsują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatni post został napisany dość dawno, ale do rzeczy. Ostatnio wziąłem się za serię przygodówek o Texie Murphym, wiem że Overseer jes remake'iem Mean Streets. W związku z tym mam pytanie czy te tytuły różnią się jakoś fabułą, czy jest to po prostu to samo tylko w lepszym opakowaniu ? Druga sprawa, czy warto zapoznać się z serią Phantasmagoria ? Przyznam szczerze, że w jedynkę pograłem z 10 minut u kumpla i jakoś mnie nie wciągła, w przeciwieństwie do Gabriela Knighta 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cabal powiedzieć że niezłą klasykę wyciągnąłeś :), to naprawdę stare point and click i nie myślałem że ktoś o nich jeszcze pamięta, sam co prawda grałem tylko w Lure of the Temptress, ale i tak polecam. A co do przygodówek to nie wiem czy w tym temacie był poruszany watkę ScummVM wiele dobry klasyków posiada ten emulator, sam zaliczyłem na nim kilkanaście pozycji w większości gry od LucasArt, takie jak seria Monkey Island, Indian Jones. Jeśli ktoś jest fanem oldschoolowych p&c to niech czym prędzej zaopatrzy się w ten emulator, fanu co niemiara. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę ukończyłem Sublustrum. Oczywiście gdyby nie Adventure Zone to bym się trochę pomęczył z tą grą. Nie jest ona jakoś przesadnie trudna, ale czasami przyda się wytężyć wzrok. Ja najbardziej zaciąłem się przy ruchomych schodach. Po prostu nie zauważałem, że zmieniają położenie. :) Ogólnie fajny klimacik i wyjątkowo nie głupia w treści. Patrząc na inne raczkujące (fabularnie) gatunki gier to przygodówki wchodzą już w jakąś kulturę wyższą. Pomysłowe wykonanie. Nie jest nudno. Gdzieś w połowie klimat gry wywraca się o 180 stopni. i jest jeszcze ciekawiej. Pod koniec myślałem, że będę musiał założyć okulary 3D. Niezłe filmiki i dobre zakończenie, po którym zacząłem się dopiero zastanawiać o co tak naprawdę chodziło w grze. Plus: teksty czyta lektor. Ostatnio nie mam ochoty gapić się w dialogi itp. Jeśli komuś zacznie się wydawać, że gry robią się coraz bardziej prymitywne to może sobie odpalić np. Sublustrum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie części Syberii miałem szczęście ukończyć. Jeżeli chodzi o pięknie opowiedzianą niezwykłą historię, to dawno nie widziałem tak dobrych gier.

Na obecną chwilę czekam na moje CDA 07/2011 z prenumeraty. "A Vampyre Story" to ponoć dobra gierka. Mam zamiar przekonać się o tym osobiście. :happy:

Podobają mi się też stare przygodówki, typu "Monkey Island" albo chociażby rodzimy "Teenagent". Starsze przygodówki, oczywiście nie te z Polski, są świetnym sposobem na szlifowanie angielskiego. Taki prywatny sposób :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo posiadania edycji kolekcjonerskiej Mysta nigdy szczególnie nie przepadałem za grami tego typu, choć trochę w nie grałem. Mam obie części Schizm, teraz poluję na REAH. Ogromnym sentymentem darzę polskie gry: Nowy Teenagent (poznany dzięki pełnej wersji w Gamblerze) - świetny humor, fajna historia, głosów użyczyły legendy polskiej sceny growej; Skaut Kwatermaster (też Gambler) - ta gra ma fajny klimat i muzykę; Książę i Tchórz - jedna z najlepszych przygodówek ever z Arivaldem jako jednym z głównych bohaterów. Miałem oryginał w kartonie, ale byłem młody i głupi i całość poszła się kochać (oddałbym wiele by cofnąć czas i to naprawić; teraz została mi wersja z reedycji). A.D.2044 to już jednak słaby tytuł. Podobnie Wacki: Kosmiczna roz(g)rwyka, choć te miały kilka fajnych momentów;). Z zagranicznych miło wspominam Ace Venturę . Nigdy zaś nie rzoumiałem fenomenu The Longest Journey - Najdłuższa Podróż. Gra nie potrafiła mnie urzec. Dreamfall odpuściłem sobie po paru minutach. Tajne Akta: Tunguska wciągnęły mnie na długo, ale z jakiegoś powodu nie skończyłem. Uwielbiam Post Mortem i Still Life. Na przejście czekają m.in. Paradise, Ceville, The Lost Crown a także cykle Larry oraz Monkey Island. Sporo tytułów planuję kupić, choć ostatnio kupiłem King's Quest Collection (części od 1 do 7) i jestem bardzo dumny. Za najlepsze przygodówki uważam cykl Syberia, które traktuje w zasadzie jako jeden tytuł. Ostatnio skończyłem Gray Matter i jestem urzeczony: fabułą, klimatem, muzyką, bohaterami. To wg mnie najlepsza po Syberii gra przygodowa w historii.

Niestety słabo znam cykl Gabriel Knight (grałem tylko trochę w trójkę; wersja z Clicka!); poluje także na Amerzone (choć jeśli idzie o gry Sokala to całkowicie odbiłem się od Sinking Island)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)poluje także na Amerzone (...)

Znajdziesz na GOGu, 10 dolków, ale może będzie jakaś promocja - sam czekam :)

A co do promocji z GOGa, to dwa dni temu miałem okazję kupić sobie Still Life - jestem już przy końcówce (więc nie mogę powiedzieć ze 100% pewnością czy fabuła jest dobra - Fahrenheit też miał świetną fabułę do ostatnich 20-tu minut) i muszę napisać, że do tej pory jest rewelacyjnie - fabuła wciąga i trzyma w napięciu, gra mi się w nią lepiej, niż w niektóre gry akcji. Moim zdaniem SL przewyższa Post Mortem (tę grę też uwielbiam) pod względem prowadzenia fabuły (w PM moim zdaniem dużo lepiej pokazany był wątek McPhersona, w SL natomiast oba wątki są dla mnie równie interesujące) - nie chodzi mi tu o samą historię, tylko raczej o reżyserię. Myślę jednak, że sequel jest trochę gorszy pod względem niektórych zagadek - jest zdecydowanie łatwiejsza (choć porównywanie lokacji ze zdjęciami - rewelacja!), choć nie wszystkie zagadki są do końca logiczne (a przynajmniej mają zbyt wiele interpretacji, jak choćby

zagadka z dopasowywaniem numerów z obrazów do kawałka tekstu - moim zdaniem prawidłowe rozwiązanie nie jest najbardziej logicznym

). Także podsumowując, gorąco polecam! (Czytałem, że niestety Still Life 2 nie trzyma poziomu, ale nie mogę się wypowiedzieć, bo jeszcze nie grałem)

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze przygodówki? Oto lista:

- The Tiny Bang Story- skończyłem tę grę w kilka godzin i jest to bardzo sympatyczna przygodówka. Ma kilka trudnych zagadek (m.in. końcowa łamigłówka w 2 rozdziale), ale większość przechodzi się z marszu.

- Machinarium- robocik Josef to bardzo fajna postać. Gra urzekła mnie historią, której próżno szukać w innej takiej grze (wyjątek: ANB)

- The Next Big Thing- humor przede wszystkim. Postacie są bardzo wyraziste, a szurnięta Liz to bardzo fajna postać.

- A New Beginning- największy przeciwnik Machinarium. Historia, choć inna, bardzo mnie wzruszyła.

- Still Life- brutalność+przygodówka? I like it! Bardzo dobra gra z niemniej dobrą bohaterką.

Mogę wyróżnić też inne przygodówki, które też są dobre, ale nie tak dobre jak te u góry: Return to Misterious Island 1&2, A Vampire Story, Sam & Max. Niedługo prawdopodobnie dojdzie też Syberia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję gry Broken Sword 2 the Smoking mirror. Ktoś może zna stronę z której można ją legalnie ściągnąć, bądź zakupić?

Wersje dostosowaną do najnowszych systemów operacyjnych można kupić choćby na Steamie lub serwisie gog.com.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zupełny amator przygodówek, który skończyl raptem 3, chciałem się zapytać o jakieś konkretne polecane tytuły. Ostatnio mam spory problem w wciągnięciu się w jakąś, próbowałem Runaway serie z Cd-a, ale jakoś nie przemawia do mnie system zagadek, bądź też ich zupełny brak + jakieś dziwaczne rozwiązywanie problemów w sposób zupełnie odbiegający od rzeczywistości. Wiem, że przygodówki to bardzo charakterystyczny gatunek gier, gdzie nawet jeśli tytuł jest uważany generalnie za b.dobry, to jego poszczególne elementy mogą konkretnemu graczowi tak nie przypaść do gustu, iż cała gra jest praktycznie na straconej pozycji. Dlatego uściślę moje pytanie.

Nie szukam przygodówki gdzie jest dużo wyzwalaczy np. jak w Black Mirror gdzie jeżeli nie zrobiliśmy jakiejś nie mającej żadnego związku czynności albo nie przeprowadziliśmy dialogu to nie możemy posunąć się dalej, czegoś takiego nie znoszę dlatego black mirror sobie odpuściłem.

Szukam gry klimatycznej, chociaż jak wiadomo 80 % najlepszy przyg. taka jest

Ważne są dla mnie zagadki, generalnie je uwielbiam, tam jakieś ustawianie dźwigni, tutaj jakaś typowa logiczna łamigłówka, logicznych zagadek nigdy za wiele.

Nie trawię mystów, uru'ów i innych potworków, za nudne jak dla mnie, za smętne

Fabuła nie musi być jakaś genialna, ważne żeby była wciągająca

Wolę gdy głównym bohaterem jest facet smile_prosty.gif W końcu w grę trzeba się wczuć, a ciężko mi się postawić w sytuacji jakiejś fajnej laski, bo fajną laską nie jestem

Dziękuje za wszelką pomoc w doborze tytułu

Btw zupełnie nie przeszkadza mi jeżeli gra jest starsza, nawet z tamtego tysiąclecia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...