Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Dla miłośników przygodówek

Polecane posty

Tak pierwszą część ukończyłam, ale bez satysfakcji za to z ogromnym poczuciem zmęczenia, irytacji i frustracji. Nie warto, są naprawdę gry, które dają przyjmność z grania i nie doprowadzają przy tym gracza do szału ;)

Mimo wszystko podziwiam. Chociaż ciągłe robienie notatek w zeszycie, może lekko irytować i zniechęcać. Kto wie... może na starość jednak wrócę do niej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic mi nie mów. Mnie przejście, a właściwie przejechanie etapu z labiryntem zajęło.. bo ja wiem.. ze 3 dni? A jak wreszcie się udało, to nie czułam nic poza zmęczeniem i ulgą, że mam to wreszcie za sobą. Rozrysowywanie drogi, cofanie się i próbowanie od początku... Ja mam zdecydowanie inne wyobrażenie o przyjemności z grania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooch, Myst to seria dla jakichś masochistów. Pamiętam, że kilka lat temu podarowałam znajomej na urodziny drugą część Mysta (bodajże). Zaraz na drugi dzień zostałam poproszona o pomoc w przejściu jakiegoś etapu. Niby, co dwie głowy, to nie jedna i nie powinno być z grą problemów, ale... Grało się koszmarnie. Nigdy nie zapomnę, jaki to cudowny "prezent" kupiłam znajomej. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evillady bez obrazy, ale tą recenzję pierwszego sezonu Sama i Maxa napisałaś za wcześnie ;/ Prima Aprilis jest 1 kwietnia :P

Nie pasuje Ci grafika... Taaa a reszta przygodówek robiona jest na Cry Engine 2 ;] (swoją drogą chciałbym taką zobaczyć :D)

Humor jest "świński" tylko w paru miejscach (tak wiem, że w całej grze ukazał się jeden motyw z głupimi żartami w odcinku nr. 3, ale to nie znaczy, że taki jest w całej grze...) Nie przytoczyłaś na przykład postaci Sybilli zmieniającej zawód co odcinek, czy Bosko, który cierpi na manię prześladowczą i w każdym odcinku staje się "kimś innym", czy też (co mnie najbardziej rozwalało) jego "wynalazków". Tak. One były genialne xD Spluwa szczelająca cebulami za okrągły milion baksów to jest to !

Zagadki- no cóż, może TY jesteś starą, przygodówkową wyjadaczką i kostkę Rubika układasz stopami w pół sekundy, ale większość obywateli (w tym ja) no cóż... jakby Ci to napisać... Nie zjadamy zębów przy "adwenczurach" a największą dla nas zagadką może być sposób pokonania bossa (obojętnie którego :P) w Kangurku Kao. Zagadki są śmieszne (co najważniejsze) świetnie wyreżyserowane (Debata wyborcza z Lincolnem zwaliła mnie z krzesła xd) i miejscami sprawiają trudności. Dalej...

Mało wciągająca?! CO-CO-CO-CO-COMBO !!!

Ja po każdym zakończonym odcinku miałem ochotę ukończyć kolejny ! (z braku czasu postanowiłem grać jeden na tydzień, w piątkowy wieczór :) ) Każdy epizod był zróżnicowany i inny. W tej grze jest to coś, co ciągnie do przodu. Może to humor? Może to postacie Sama i Maxa? Nie wiem. Ale jest to coś.

Schematyczność i powtarzalność.

Jak już pisałem... Każdy odcinek jest zróżnicowany i inny. Nie przypominam sobie czegoś co notorycznie powtarzało się w tej grze.

Dla mnie. No cóż. 11/10 Wspaniała, relaksująca przygodówka :)

PS. Złóżmy jakąś petycję do CDP o wydanie drugiego sezonu Sama i Maxa (z Boberkiem i Mannem na pokładzie). Tylko po premierze Wiedźmina 2. Teraz CDP ma podobno potworne problemy finansowe.

Pozdro dla wszystkich miłośników przygodówek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Senshin!

Dzięki za Twoje uwagi :) Nie wiem tylko, czy moderzy nie zasygnalizują nam za chwilę, że tego typu dyskusje powinniśmy prowadzić na stronie, na której recenzja została opublikowana ;) Na przyszłość więc zapraszam do komentowania na Adventure Zone na forum, albo bezpośrednio pod tekstem. Nie ma obawy, że komentarz zostanie przeoczony. Co do Twoich uwag natomiast... cóż, nie jesteś w nich odosobniony. Ta moja recenzja, podobnie jak recenzja pierwszej części Myst wzbudziła wśród czytelników najwięcej kontrowersji i... dobrze! Najgorszy tekst to taki, który czytelników ani ziębi, ani grzeje. Nie zapominaj jednak o tym, że recenzja z samej definicji jest mocno subiektywna. Mnie ta gra nie zachwyciła absolutnie niczym i dlatego wytknęłam jej to, co uważam za jej słabe strony. Co absolutnie nie zmienia faktu, że ktoś może się przy niej doskonale bawić. Sama o tym napisałam sugerując to, o czym piszesz: że gra jest skierowana raczej dla początkujących, albo takich, którzy nie mają hyzia na punkcie przygodówek, jak również dla tych, którzy lubią ten rodzaj humoru. Jeśli dobrze się bawiłeś przy tej grze, to tym lepiej dla Ciebie.

Zwrócę Ci tylko uwagę na jeden fakt. Gdybym była odosobniona w surowej ocenie tej gry zapewne sprzedałaby się ona w większej ilości egzemplarzy prawda? No właśnie. Tymczasem wyniki sprzedaży mocno rozczarowały CDP i zadecydowały o tym, że druga część nie zwitała do tej pory do naszego kraju. Może więc jest coś na rzeczy. Tym bardziej, że wówczas jeszcze CDP nie borykało się z takimi problemami, z jakimi zmaga się w tej chwili.

A teraz czas na przyjemniejsze sprawy ;)

UWAGA! UWAGA! Serwis Adventure Zone ogłasza kolejny konkurs!

Tym razem dajemy Wam szansę na wygranie 5 egzemplarzy gry Atlantis: Evolution. Co trzeba zrobić, żeby wygrać? Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania konkursowe. Szczegóły zabawy znajdziecie pod tym linkiem:

Konkurs Atlantis: Evolution

Konkurs trwa do 28 marca br., do godz. 20:00.

Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę Ci tylko uwagę na jeden fakt. Gdybym była odosobniona w surowej ocenie tej gry zapewne sprzedałaby się ona w większej ilości egzemplarzy prawda? No właśnie. Tymczasem wyniki sprzedaży mocno rozczarowały CDP i zadecydowały o tym, że druga część nie zwitała do tej pory do naszego kraju. Może więc jest coś na rzeczy. Tym bardziej, że wówczas jeszcze CDP nie borykało się z takimi problemami, z jakimi zmaga się w tej chwili.

Evillady tu nie chodzi raczej o surowe oceny Sama i Maxa tylko bardziej o to, że przygodówki to chyba gatunek gier na który jest najmniej popytu w Polsce. Polacy chyba nie lubią łamać głów przy zagadkach i nie potrafią dobrze się przy tym bawić. No cóż, za granicą potrafią skoro Telltale Games wydaje już trzeci sezon ;/

+ piraci. Oni też sobie lubią pograć w przygodówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Przecież S&M to gra, która zbierała bardzo dobre noty w prasie branżowej. Oceny takie, jak moja są w mniejszości, a jednak są i nie jest to pierwszy przypadek, kiedy branża ocenia coś świetnie, a gracze tego nie kupują (w przenośni i dosłownie). Poza tym dochodzą tu jeszcze dwie kwestie, o których poniekąd wspomniałeś - wysoki poziom abstrakcji humoru w tej grze, a taki rodzaj humoru jest Polakom w większości dość odległy oraz fakt, że problem piracenia gier na PC jest ciągle ogromny.

Nie do końca zgodzę się jednak z tym, że w Polsce przygodówki się nie sprzedają. Jasne, daleko nam do Niemiec, gdzie popyt na te gry jest tak duży, że nawet dla takiej polskiej produkcji, jak Art of Murder: Karty Przeznaczenia powstaje demo po niemiecku, ale brak takowego po polsku (sic!). Pomijam też Japonię, gdzie ogromną popularnością cieszą się lekko erotyzujące gry przygodowe. A jednak tytułów przygodowych wydawanych na naszym rynku nie brakuje. IQ Publishing wypuszcza ich kilka w miesiącu. Są wśród tych gier tytuły słabsze, są mocniejsze, ale jednak są! A gdyby się nie sprzedawały w ilości zadowalającej wydawcę, to zwyczajnie by się u nas nie pojawiały.

Że nie wspomnę już o Machinarium, które zajmuje w tej chwili 5 miejsce na liście Top Sales Empiku.

Jednym słowem... nie jest tak źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię przygodówki, ale nie wszystkie. Według mnie najlepsze to:

Tajne Akta Tunguska ( zagadki, fabuła ( miodzio ) )

Sherlock Holmes i Tajemnica Srebrnego Kolczyka ( tak samo jak u Tunguski )

Włatcy móch i Wrzód na d... ( zagadki zbyt łatwe, fajne są za to żarty i klimat serialu, gra jest za krótka)

Blondynka w opałach ( nawet, nawet )

Machinarium ( chyba nie muszę wyjaśniać )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak w ramach spóźnionego zajączka na Święta ;)

UWAGA! UWAGA! Serwis Adventure Zone ogłasza kolejny konkurs!

Tym razem dajemy Wam szansę na wygranie 5 egzemplarzy gry Return to Mysterious Island: Mina's Fate. Co trzeba zrobić, żeby wygrać? Tym razem konkurs jest nieco bardziej wymagający. Będziecie musieli rozpoznać grę po obrazku. Szczegóły zabawy znajdziecie pod tym linkiem:

Konkurs Return to Mysterious Island: Mina's Fate

Konkurs trwa do 21 kwietnia.

Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

----------------------------------------------------------------------------------------

Odświeżam temat by zacząć tradycyjnym już... tak, tak, nie mylicie się:

UWAGA! UWAGA! Serwis Adventure Zone ogłasza kolejny konkurs!

Zapewniam, że takiej zabawy jeszcze nie było! Konkurs dotyczy gry Dark Fall: Lost Souls, a możecie w nim wygrać... możliwość podłożenia głosu pod jedną z dwóch postaci w grze! Oczy Was nie mylą, para zwycięzców zostanie zaproszona na nagrania do Warszawy 17 lipca tego roku i chociaż przez chwilę będzie się mogła poczuć, jak profesjonalni aktorzy dubbingowi! Konkurs trwa od dziś, to jest 22 czerwca do 5 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone 9 lipca. Wszelkie szczegóły znajdziecie pod tym linkiem:

Konkurs na dubbing do gry Dark Fall: Lost Souls

Zachęcam do wzięcia udziału w zabawie i życzę powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować niedoinformowanych że na stronie

www.instantaction.com jest dostępny trial(30 minut ale napisy trwają okolo3) gry

The Secret of Monkey Island?: Special Edition

Potrzebna jest nowa Java i nic więcej.

Gra dostępna jest także na Facebooku ale trzeba mieć konto.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak na Facebooku, to ja chętnie zajrzę, dzięki za info!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Raz jeszcze odświeżam temat więc może to znaczyć tylko jedno:

UWAGA! UWAGA! Serwis Adventure Zone ogłasza kolejny konkurs!

Tym razem do wygrania 10 egzemplarzy gry The Whispered World! Zabawa nie jest łatwa, ale zapewniam, że warto! Ze szczegółami konkursu możecie się zapoznać pod tym linkiem:

Konkurs The Whispered World

Zachęcam do wzięcia udziału w zabawie i życzę powodzenia!

EDIT: 03.11.2010r. - ech tyle fajnych gier przygodowych wyszło ostatnio, a Wam się o nich dyskutować nie chce? No to może chociaż macie ochotę na prostą zabawę graficzną, w której na dodatek można wygrać 10 egzemplarzy Black Mirror 2? Jeśli tak, to zapraszam pod TEN LINK. Miłej zabawy! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z Małpią Wyspą.. pierwszą część w miarę sprawnie przeszedłem może ze 4-5 razy używając tylko "H" głównie nie przez brak pomysłu co zrobić ale by oszczędzić sobie czasu jak :)

Cześć druga to jednak masakra... dawno dawno temu przeszedłem trzecią część bez żadnych pomagajek i wydawało mi się że jestem przygodówkowym "hardkorem" :) Jestem na 70% gry i ze 3 razy zdarzyło mi się zacięcie takie że nie miałem pojęcia co dalej :) nawet zły jestm na to że ten system podpowiedzi wprowadzili bo kusi by naciskać jak się człowiek godzinę mota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli utkniesz na jakiejś łamigłówce na tydzień (wink-wink Reah) i będziesz sobie łamał głowę przez ten cały czas nie zaglądając do solucji, to podzielę się z Tobą moim medalem z ziemniaka "Dla najbardziej tru przygodówkowego hardcore'a). ;) A poważnie MI to klasyk, również jeśli chodzi o poziom trudności. Popatrz na to z innej strony. Przebrniesz przez tę grę, to we wszystkie pozostałe będziesz grał lewą ręką i do tego przez sen. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khem powiem tak - u mnie drugi Fallout cały czas czeka na swoją kolej, że o przygodówkach w ilości zbliżającej się do -dziestu nie wspomnę. :laugh: A mimo to... Jak już gram, to po solucję sięgam tylko w ostatecznej ostateczności. ;) Zmieniając nieco temat - ktoś tu grał już w Black Mirror 2? Jak wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie The Legend of Beowulf - w kategorii przygodówek to raczej taka wieczorynka - nie za długa. Sympatyczna gra, zabawne nawiązania do znanych filmów, śmieszne przerywniki w formie komiksowych obrazków. Początkowo myślałem, że to może coś w stylu serii Goblins, ale jednak nie. Beowulf to typowa przygodówka z kreskówkową grafiką i tradycyjnie z mocno nietypowymi rozwiązaniami. Warto pochwalić całkiem miłą muzyczkę, a także pomysły na minigierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć z rozwiązania jakiej zagadki w grach przygodowych jesteście szczególnie dumni, oczywiście bez użycia solucji. W moim przypadku był to Gabriel Knight 3 i zagadka "Le Serpent Rouge". Kto grał ten wie, pięć dni nad nią siedziałem, aż w końcu się udało. To jest chyba jedyna zagadka jaką będę pamiętał do końca życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim polecam następujące gry przygodowe:

-Syberia (obie części)

-The Longest Journey: Najdłuższa Podróż+Dreamfall The Longest Journey

-Paradise

-Fahrenheit

-Post Mortem

-Podróż do wnętrz ziemi

Jest to tylko kilka z wielu wybitnych gier przygodowych :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...