Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Rejestrując się na forum, wiedziałem, że znajdzie się ktoś taki, ale żeby już pierwszego dnia? Otóż po niecałych 14 godzinach o rejestracji zostałem oceniony w superlatywach - jedną gwiazdką. Otóż jest to moim zdaniem zabawne, bo ani nikogo nie obraziłem, ani nie trollowałem, ani nie wyśmiewałem czyjegoś sposobu pisania postów. Nie wiem dlaczego, ale bardzo przypomina mi to (usuniętą jeszcze przed moją rejestracją) funkcją negatywnego oceniania postów. Z tego, co wyczytałem, to zebrała się taka grupka, co wszystkich "minusowała". Tak jest w tym przypadku, a takie zachowanie uważam po prostu za haterstwo i wnioskuję o usunięcie funkcji ocen profilu.

Swoją drogą - można zobaczyć, który jegomość wystawił ocenę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym przejmować.

Pamiętam okres, gdy można było i plusować i minusować posty. Sam wtedy w pewnym okresie zachowywałem się jak rozkapryszone dziecko rozpacz.gif

Jak na każdym forum znajdą się osoby, które będą choćby dla zabawy dawać jedną gwiazdkę za profil lub za bloga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się zrobić coś, aby nowo założone tematy z Luźnej Jazdy nie wyświetlały się na liście najnowszych tematów? Jeśli ktoś będzie coś sobie w LJ napisać, to i tak napisze, a moim zdaniem wydłuża to oczekiwanie na rozwiązanie problemu, choćby tych z Pomocnej Dłoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Luźna Jazda jest częścią forum tak samo jak wszystkie inne działy - rozumiem brak naliczania postów, ale nie popadajmy w paranoję, mimo wszystko pierwsze posty w tematach mają jakiś przekaz i sens, może akurat ktoś zobaczy coś co go interesuje. Jak ktoś chce pomagać to i tak zajrzy do pomocnej dłoni czy sprzętu

Edytowano przez podbiel
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod lawiną działów, czy to sprzętowych, czy sportowych, zagadkowych, czy też w Luźnej Jeździe - każdy temat może zaginąć pod lawiną innych tematów. Świetnymi przykładami są właśnie LJ i Pomocna Dłoń i tematy sprzętowe, czyli te, w których to najczęściej zakładane są tematy. Aktualnie Luźna Jazda zawiera 840 tematów, i to chyba (z tego co wyczytałem w chyba już nieaktualnych statystykach) po niecałym półroczu istnienia. Wow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

840 tematów to i tak nie jest więcej niż w np. dziale zakupowym (~1300 tematów w analogicznym przedziale czasu - i to w samym subforum dotyczącym PC), więc nie rozumiem obaw. Idąc tym tropem powinniśmy wywalić z najnowszych tematów dział zakupowy, żeby nie przykrywał innych (bo przecież np. Pomocna Dłoń nie jest mniej ważna).

Nie wiem czemu by miał służyć ten panel po okrojeniu go z najpopularniejszych forów. Jak ktoś chce mieć na oku najnowsze tematy na forum (nawet te z niepopularnych działów), to zwyczajnie użyje opcji "Zobacz nową zawartość".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy często pomagają mają najprawdopodobniej włączone powiadomienia w działach, w których się udzielają, więc nie sądzę, żeby nawał nowych tematów z LJ jakoś znacząco wpływał na uzyskanie odpowiedzi w działach pomocowych.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną propozycję zmiany. Mianowicie chodzi mi o cytowanie.

Obecnie cytując kogoś na górze ramki otrzymujemy coś takiego

"XXX dnia o godzinie powiedział"

Jesteśmy na forum internetowym, na którym ciężko jest coś "powiedzieć", można raczej "napisać" ;)

Dlatego proponowałbym to poprawić, niby nie jest to nic rażącego, ale tak dla poprawności politycznej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej. Dodatkowo mam pewną prośbę, także odnośnie cytowania. Otóż, gdy ktoś chce cytować, mógłby zaznaczyć interesujący tekst w danym poście, a następnie wcisnąć cytuj. Aktualnie trzeba kopiować, i wklejać, co nie jest zbyt dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to kosmetyka, zobaczymy co da się z tym zrobić. Aczkolwiek ja wolę formę "powiedział", daje mi to poczucie głębszego zaangażowania w dyskusję. Drugie, jeśli odpowiednia wtyczka dla naszego forum istnieje, pojawić się może w terminie Interia wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś takiego już było to przepraszam za dubla.

Może by wprowadzić do regulaminu zapis dotyczący tematów o serialach telewizyjnych. Bo trochę głupie jest to, że w dziale Seriale tworzonych jest kilkanaście nowych wątków o nowych serialach. I byłoby fajnie gdyby nie to, że w większości są one martwe. Tzn. zakładający temat rzuca pierwszy post, potem może drugi a potem nic się nie dzieje i tak to wisi do padnięcia serwerów. Boli mnie to jako serialomaniaka.

Może by wprowadzić zapis, że zakładający nowy temat o aktualnym serialu ma obowiązek go aktualizować gdy pojawiają się kolejne odcinki i tak przynajmniej do końca 1 sezonu. By nie było to tylko zajmowanie miejsca. A jakby ktos tego nie przestrzegał to mógłby dostać osta lub zakaz zakładania kolejnych tematów o serialach. Albo żeby moderator mógł przenosić do archiwum te martwe tematy by nie zajmowały miejsca.

Taka moja propozycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko chodzi o to, by nie powstawało tyle pustych tematów o serialach w których nikt nic nie pisze. Żeby nie zakładać tematu zaraz po pilocie a poczekać chwilę i spojrzeć szerzej czy dana produkcja jest tego warta i czy jest popularna. Ja uważam, że jakieś reguły w tym temacie by się przydały.

Ale jasne najlepiej wyśmiać i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...