Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Dwie propozycje ode mnie :P :

  1. Zauważyłem pewną niekonsekwencję w grupach. Niektórzy "urlopowicze" są w grupie "odrzutki" (ale nie wszyscy), jednak zbanowani są w grupie "forumowicze". Czy dałoby się utworzyć grupę zbanowani, aby łatwiej było ich odróżnić od "zwykłych" użytkowników?
  2. Przydałoby się urozmaicić dział "Banicja i Ostrzeżenia". Sama nuda tam ostatnio - pirat piratem poganiany :P Żeby nie było monotonii - może jakiś cytat, udowodniający winę (raz już był)? ;) Ostatnio rozgorzała dyskusja o "niesłusznym" ostrzeżeniu... Odpowiedni cytat w "BiO" mógłby jej zapobiec (lub umiejętność czytania ze zrozumieniem u niektórych osób ;) )...
Edytowano przez DINO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Ja i pewnie inni moderatorze woleliby, gdyby cały czas nuda była w BiO i najlepiej nie trzeba było nic tam wpisywać. Cytatów nie trzeba. Czasem można wrzucić, choć dla nas to konieczne nie jest. Jeżeli użytkownik jest niewinny to sam się zgłosi i kulturalnie napisze na PW do moderatora, od którego otrzymał osta, że zaszła pomyłka, bo...(tu wstawi odpowiednie argumenty potwierdzające swoją niewinność to sprawa zostanie rozpatrzona jeszcze raz. Jeżeli zaszła pomyłka, to oczywiście ostrzeżenie zostanie cofnięte i sprawa zostanie zamknięta. Jednak większość przypadków karania za piractwo to posty proszące o pomoc w grze pirackiej/pytające skąd ściągnąć xxx . Jeżeli ktoś naprawdę nie wie za co dostał ostrzeżenie to niech zgłosi się na PW do moderatora lub niech napiszę w temacie UdM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pomysl moze zrobilibysmy actionowe radio jakbysmy zalozyli (ni potrzebne jest takie z autopilotem za ktore trzeba bulic ) tylko proste radio internetowe ja bym wam po tem napisal skrypt w stylu kto nadaje (by sie wyswietlalo), jaki utwor leci(i pisze), oraz nazwa audycji i przycisk sluchaj strone radia tez moge napisac pozdro czekam na szybka odpowiedz

ps czy jest u nas czat jesli nie to tez podsuwam pomysl na jego zrobienie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będziesz też płacił ZAiKSowi czy innej tego typu organizacji ciężkie pieniądze za wykorzystanie utworów muzycznych? Chcesz sobie radia posłuchać to odpal jakiś program do tego, np. screamer i tyle.

2. Czatu nie będzie. Na onetach i innych masz czaty, możesz sobie czatować.

3. Gdybyś miał czasem na myśli shoutbox, to polecam poczytać http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=25899.

4. Słyszałyś kiedyś o kropkach i przecinkach? Polecam ich używać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłaby może szansa na stworzenie tematu "Planszówki"? Ten rodzaj gier robi się coraz popularniejszy i z pewnością planszówki mają niejednego fana na forum ;) Co prawda, w dziale "Sesja RPG" jest temat o bitewniakach i o karciankach, jednak pokrewieństwo z planszówkami mają one niewielkie(a i temat "RPG, Fantasy, Steampunk..." nie pasuje zbytnio) ;) Uwzględniając także fakt, że grają w nie ludzie o bardzo różnych zainteresowaniach(także odległych od RPGów), najlepszym miejscem dla tego tematu byłby chyba dział "Rozrywka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz -> Własnie rozmów o chińczyku czy innych warcabach wolałabym uniknąć ;] Szczerze mówiąc myślałam raczej o takich grach jak np. Kleopatra, Descent, Neurol HEX, Cytadela czy inna Machina :D

Natomiast gracze mogliby w nich wymieniać nie tylko informacje dotyczące - które są warte/nie warte zakupu, jakich nowych dodatków można się spodziewać itd, ale także swoich rozwiązań wobec problemów, które zwykle pojawiają się, kiedy nie wiadomo, jak interpretować instrukcję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu doskonale widziałbym ten temat w OoG. Możesz(a jak nie Ty to ktoś inny) po prostu stworzyć temat "Gry planszowe" i po kłopocie. Ewentualnie komentarze. Tam widziałbym ten temat najlepiej.

Ps. Przy tworzeniu tematu warto byłoby narzucić konkrety regulamin, by nie było takiej sytuacji ;) :

-Poleci mi ktoś grę xxx?

-Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, w dziale "Sesja RPG" jest temat o bitewniakach i o karciankach, jednak pokrewieństwo z planszówkami mają one niewielkie

I przy okazji oba tematy są martwe (ostatni post o karciankach był chyba z rok temu ;)). Nie lepiej zrobić wspólny temat w "Rozrywce" o planszówkach, bitewniakach i grach karcianych? Wtedy przynajmniej jest mniejsze prawdopodobieństwo, że temacik umrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tematach FIFA 06 i Knight Online też nikt od dawna nie pisze ;] Może by je połączyć?

A tak na poważnie - bitewniaki, karcianki i planszówki są to zupełnie inne rodzaje gier, odległe od siebie jak RPGi i sportowe; łączenie ich nie ma sensu, zważając na to, że zwykle fani karcianek i bitewniaków mają swoje pojedyncze, ulubione systemy, którym poświęcają mnóstwo czasu i pieniędzy, natomiast planszówki wymagają tylko jednokrotnego zakupu(i ew. dodatków, ale to się rzadko zdarza), natomiast kupuje się ich wiele rodzajów ;) Dlatego też uważam, że planszówkom, ze względu na ich odmienność i od RPG i wymienionych przez ciebie rodzajów gier, możnaby poświęcić osobny temat ;)

Nie wspominając juz o tym, że bitewniaki się ostatnio ruszyły :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czy ja wiem? Jak dla mnie lepiej, żeby były osobno, łątwiej będzie szukać jakby co, no i j/w - w sumie nie za wiele mają ze sobą wspólnego.

No to moja propozycyja: na paru forach widziałem system "stawiania piw" (tak jest najczęściej zwany :P). Chodzi o to, że za posty, które okazały się pomocne, można wystawić pochwałę ("piwo" jak wolicie :rolleyes: ). Działa to w sumie w podobny sposób, jak ranking postów, tyle, że raczej korzystniejszy jest dla forum i forumowiczów - zachęca ich do pisania sensownych i/lub pomocnych wypowiedzi. Oczywiście mogą być także sytuacje wystawiania "po znajomości, ale raz: można zobaczyć, za jaki post wystawiono pochwałę, a dwa: pisanie postów dla rankingu jest chyba dużo gorsze:) Czasem też zdarzają się systemy na zasadzie "Zgadzasz się z postem czy nie?" ale nie wiem, czy to byłby dobry pomysł ;)

Nie jest to nic rewolucyjnego ani super ważnego, daje to tylko do przemyślenia - o ile ktoś nie zaproponował tego już wcześniej (nie szukałem tego, bo co miałbym wpisać? "Reputacja"? "Stawianie piw"? :P). No i zdaję sobie sprawę, że to nie jest pstryk palcami, nie mniej draństwo brzmi ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysl ;o)

Moze bylo by fajnie jesli bylo mozliwosc dawac innym ludziom punkty dla dobral pomoc?

Przyklad:

Ja: Ey stary! Ile kosztuje Tyskie?

Ty: 2,99!

I jusz ma punkty Reenomee!

I gdzies w profilu mozna widziecz ile Reenomee-Punkty on/a ma.

Albo tesc i tak:

Ja: Ey stary! Ile kosztuje Tyskie?

Ty: Ach, zostaw mie ty *!%&R/( !

I teraz mozna mu dac punkty minusowe, ktore potem sie zmnieszalow twoje postivne punkty.

Co o tym sądziczie?

Edytowano przez Legionista
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jusz ma punkty Reenomee!

I gdzies w profilu mozna widziecz ile Reenomee-Punkty on/a ma.

Ja jestem przeciwko. Czemu? Będzie to prowadziło do sztucznych zachowań i u niektórych osób podlizywanie się na siłę, by zdobyć jeszcze ten jeden punkcik więcej. Już wolę, by nie było żadnych punktów i ludzie pozostali sobą. Po miesiącu bycia na forum i tak w większości przypadków wiesz już czego po kim się spodziewać, więc lepiej ludzi oceniać po ich postach, a nie ile ma punkcików.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad:

Ja: Ey stary! Ile kosztuje Tyskie?

Ty: 2,99!

Ja: Ey stary! Ile kosztuje Tyskie?

Ty: Ach, zostaw mie ty *!%&R/( !

Przecież dajemy "nagrody" za takie posty. Nie ma podziału na minusowe i plusowe. Za obydwa posty są takie same punkty. Potocznie nazywane ostami. Na razie admin nie przewiduje systemu punktów, gdy pojawią się na pewno zauważycie i stosowny wpis tez się pewnie pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dajemy "nagrody" za takie posty. Nie ma podziału na minusowe i plusowe. Za obydwa posty są takie same punkty. Potocznie nazywane ostami. Na razie admin nie przewiduje systemu punktów, gdy pojawią się na pewno zauważycie i stosowny wpis tez się pewnie pojawi.

A jakie nagrody dostajemy?

Ja malem ten pomysl od Forumla.de strona niemiecka, ktora tesc obchodzie sie graniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym regulamin zapisać w jednym poście, a nie że muszę przeklikiwac sie przez bodajrze 10.. strata czasu. Wielu osobom, jak np mnie, nei będzie się chciało. Bedę sie trzymał zasad netykiety, ale regulaminu nie przeczytałem, i w tej formie nie mam zamiaru sie zapoznawać.

Jeden, jasno sformułowany, nei za długi regulamin - to moja propozycja poprawy forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie przeczytałeś. Jest jeden jasny, krótki regulamin. Poza tym są posty rozwijające pewne aspekty korzystania z forum, ale jest jeden główny regulamin.

Twój pomysł "połączcie wszystkie posty w jeden" jakoś nie koresponduje z "jasno sformułowany i nie za długi".

Poza tym są regulaminy działów, ale wciąganie ich do jednego dokumentu byłoby bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne zasady netykiety winien znać każdy szanujący się i chcący być szanowanym internauta. Regulamin forum jest jasno przedstawiony tutaj .

Co do poszczególnych regulaminów to w myśl zasady "kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one"-po prostu trzeba się dostosować do obowiązujących standardów. 5 minut czytania nikomu nie zaszkodziło, a na pewno zaoszczędziło jemu i innym pracy, niepotrzebnych pytań i odpowiedzi, które można zapoznać. Wierz mi, że wcale nie jest przyjemnie odpowiadać po raz n-ty na pytania, które padały to też regulamin jak i FAQ są takimi pomocnikami/wstępniakami wręcz obowiązkowymi dla każdego. Nie chcesz-nie czytaj, jednak jak potem ktoś Cię o coś upomni to nie bądź zdziwiony i nie tłumacz się: "Bo ja nie wiedziałem". To tak jak ze znakami i zasadami ruchu drogowego: chcesz jeździć prawidłowo i bezpiecznie dla siebie i innych, to musisz znać zasady i ich przestrzegać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie przeczytałeś. Jest jeden jasny, krótki regulamin. Poza tym są posty rozwijające pewne aspekty korzystania z forum, ale jest jeden główny regulamin.

w takim razie zwracam honor. sama zawartośc działu Regulamin mnie odstraszyła.

Twój pomysł "połączcie wszystkie posty w jeden" jakoś nie koresponduje z "jasno sformułowany i nie za długi".

nie? zawsze myslałem że jedno prawo na jeden temat wystarczy, i nie ma potrzeby powielania go.

Poza tym są regulaminy działów, ale wciąganie ich do jednego dokumentu byłoby bez sensu.

to się rozumie samo przez się...

mateusz(stefan)

rozumiem Twój punkt widzenia, i pozostaje tylko żałować, że tacy ludzie się trafiają, przez co przyzwoitsi internauci są z góry posądzani o głupotę.. tak, rozumiem to. Zawsze przeciez pod latarnią najciemniej.

EOT.

Edytowano przez wujo444
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z mienił status działu ze Smugglerkami. Niezarejestrowany - funkcjonujący jako "gość" - użytkownik nie ma możliwości wejścia do tego działu. W sumie zbędny zabieg i w niczym by nie przeszkadzał gdyby nie nagroda "Największy Spośród Tych, Którzy Odeszli". Sam Moderator otwierając ten temat napisał: "Tutaj głosujcie na tych, których najbardziej wam brakuje - może skłoni go to do powrotu".

Albo inne wypowiedzi:

"Powyższy tekst celowo był prowokacyjny, bo może DMS się zmobilizuje na tyle, żeby wrócić i odpowiedzieć..."

"DMS ? Może ten Zielony Alien kiedyś tutaj wpadnie, przeczyta ten temat i wróci."

Jak ma przeczytać i wrócić skoro i tak nie dostanie się do stosownego topicu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...