Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

@Up

Ze znikającymi teksturami w ekwipunku też miałem problem, na dobrą sprawę mi to nie przeszkadzało, wystarczyło chyba ekwipunek otworzyć jeszcze raz i działało. Możliwe też, że po prostu ekwipunek "nachodził" na jakąś inną teksturę, stąd takie problemy.

Szkoda, że dopiero teraz dowiedziałem się o edycji rozszerzonej z nowymi questami i tak dalej, z chęcią bym pograł, ale w grudniu przechodziłem Gothica od nowa i nie chciałoby mi się przechodzić tego od nowa po tak krótkim czasie, nawet jeśli są nowe questy i frakcje. To nie Skyrim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc:

Gothic Edycja Rozszerzona to dość duża modyfikacja uzupełniająca do gry Gothic. Projekt skupia się przede wszystkim na tym czego nie dokończyli twórcy gry, oraz na wprowadzeniu nowych elementów. Gracz ma teraz możliwość większej interakcji ze światem, może warzyć mikstury, kopać rudę, czy pracować dla mieszkańców kolonii. Ponadto rozbudowane zostały wątki fabularne z podstawowej wersji gry. Jako Bezimienny będziemy mieli możliwość stawić opór tyranom takim jak Gomez czy Ryżowy Książę. Znudzeni klasycznym podziałem na trzy gildie poczują nieco świeżości w Obozie Bandytów. Bandyci to grupa osób, która postanowiła zignorować plany Magów, polecenia Magnatów i odrzuciła wiarę w Śniącego. Ci ludzie to wyrzutki z różnych obozów dla których liczy się przetrwanie, a nie ideały...

Co zawiera wersja 1.4 (lista uproszczona):

ponad setkę zadań pobocznych i głównych

nową gildię: Bandyta

możliwość zostania Kretem lub Kopaczem

nowe sposoby przyjęcia do obozów

możliwość zostania Guru

ciekawe miejsca w kolonii: obóz łowców orków, myśliwych, Strażników Starej Kopalni

wiele wydarzeń fabularnych: spotkanie czterech przyjaciół, bunt zbieraczy, zatargi o opuszczoną kopalnię

zadania różnego typu: poszukiwanie przedmiotów, kombinowanie z dialogami, naprawianie palisady i inne

nowe tekstury otoczenia

nowe tekstury menu i interfejsu

umiejętność alchemii i warzenie mikstur

umiejętność górnictwa i wydobycia rudy i złota

gotowanie

nowe umiejętności łowieckie (pozyskiwanie sadła kretoszczura, mięsa gadów i inne)

możliwość modlitwy do bogów i proszenia ich o łaski

palenie różnych rodzajów tytoniu w fajce wodnej

usprawnione smażenie mięsa na patelni (kilka sztuk na raz)

Carnage Graphic Patch

Balans w wersji 1.4:

system bossów:

Podczas rozgrywki spotkamy mocniejszych przeciwników, którzy na poszczególnych etapach gry dadzą nam się we znaki. Po pokonaniu takiego przeciwnika bohater otrzyma doświadczenie oraz bonus do jednego z trzech atrybutów (to do jakiego będzie ustalane zależnie od metody walki: mag otrzyma punkt many, wojownik siły, a łucznik zręczności)

zmniejszone poziomy potworów:

Po pokonaniu podstawowych przeciwników, bohater otrzyma znacznie mniej punktów doświadczenia. Ilość doświadczenia za potwory nie przekroczy 200 pkt.

zmniejszone wartości obronne pancerzy

zwiększone wymagania broni, część broni będzie nawet wymagać dwóch atrybutów

znacząco wzrosły ceny magicznych zwojów

masakrycznie zwiększone ceny amuletów i pierścieni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy w kwestii modów - po Returning i Global Mod szykuję się kolejny duży dodatek od fanów. Modyfikacja zwie się Oddyssey i zaoferuję nam 4 krainy do zwiedzenia, tj. Woga, Khorinis, Vengard oraz Varant. Więcej informacji o Odyseji znajdziecie na http://themodders.org/index.php?topic=23421.0. Zaznaczę, że grupa GothicRecoveryTeam zaczęła pracę nad lokalizacją, a roboty mają sporo, ponieważ modyfikacja oferuję ponad 200 godzin grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ta wersja 1.4 wygląda naprawdę zachęcająco, i może znajdę czas w tym roku by ją wypróbować.

Daje znacznie więcej możliwości na zarabianie rudy, lecz jednocześnie utrudnia nam grę przez wstawienie dodatkowych bossów, czy zmniejszenie ilości punktów doświadczenia za potwory. Może i ma to ręce i nogi.

Edytowano przez Xazy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie interesuje mnie, co sądzicie o dubbingu z modyfikacji Złote Wrota do G2NK? Nie jestem zbyt wymagający w kwestii nagrań dialogowych, ale wydaje mi się, że w owej modyfikacji było kilka dobrze zagranych postaci. Pomijając aktorów, którzy ewidentnie dysponowali słabej jakości mikrofonami, jak na przykład osoba wcielająca się w Bezimiennego - niestety. (Choć i do tego przyzwyczaiłem się po pewnym czasie.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie interesuje mnie, co sądzicie o dubbingu z modyfikacji Złote Wrota do G2NK?

Nie był zupełnie beznadziejny, ale jak wspomniałeś, nie dysponowali odpowiednim sprzętem by zrobić z tego coś dobrego.

Lecz jak słucham "profesjonalnego" polskiego dubbingu, to czasami mam wrażenie że to czy mówi aktor czy kompletny amator, nie ma żadnego znaczenia.

W każdym razie, zgadzam się że dobrze zrobili twórcy że postawili ścianę tekstu, zamiast bawić się w nagrania.

Nie wiem jak wy, ale zły dubbing potrafi mi zepsuć zabawę, i trudno mi się do niego przyzwyczaić.

Edytowano przez Xazy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę sobie właśnie sagę Gothic, dzisiaj zakończyłem dwójeczkę wraz z dodatkiem. Następna w kolejności jest trójka, tylko mam tutaj mały dylemat... Trzecią część przeszedłem raptem raz, jakieś 5 lat temu i był to czas, kiedy tzw. Edycji Rozszerzonej jeszcze nie było - grałem wtedy bodaj na CP 1.6. Nie wiem natomiast co zrobić teraz. Chcę trójkę przejść kanonicznie, aby kontynuować historię w Zmierzchu Bogów i Arcanii (wiem, odważne przedsięwzięcie :)), dlatego zastanawiam się czy doinstalować do trójki Quest Packa i Content Moda wraz z Konsekwencjami, czy jednak pozostać przy czystym, maksymalnie upatchowanym Gothicu 3.

Oba rozwiązania mają swoje zalety, gra z modyfikacjami - wiadomo, więcej zabawy, z drugiej strony w G3 bardzo dawno nie grałem i go nie pamiętam, więc nie wiem czy będę potrafił dodatkowy content docenić, no i też zastanawiam się, czy wszystko będzie pasowało do Zmierzchu Bogów.

Innymi słowy - czy Edycja Rozszerzona na tyle poprawia grę, że można się odejść bez modyfikacji, czy jednak QP wraz z CM na tyle wzbogaca grę, że naprawdę warto je zainstalować?

Swoją drogą, grał ktoś w Konsekwencje? Czytałem na dwóch forach, że podobno dodaje czwarte zakończenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothic 3 nie ma żadne czwartego zakończenia, a co do edycji rozszerzonej w wersji 1.75 warto zaznaczyć, że zawiera ona zarówno QuestPacka i Content Moda. Pierwszy dodatek wprowadza nowe zadania, drugi dodaję pewne zbroje, jak np. zbroję strażnika świątynnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goliat

No nie do końca, Edycja Rozszerzona to po prostu ładna nazwa Community Patcha 1.7x. Quest Pack i Content Mod to co innego.

Co do zakończeń - wiem, że w czystym Gothic 3 nie ma czwartego zakończenia, natomiast znalazłem pewne tropy świadczące o tym, że istnieje takowe w modzie Konsekwencje 2.02 i - co ciekawe - kończy się ponoć intrem Risena. Niestety informacji o nim znalazłem w internecie tyle co kot napłakał, stąd pytanie. smile_prosty.gif

@Tommygun2

Hah, o opinii Piranii nie słyszałem, dzięki.

Edytowano przez Joneleth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną chodzi od dłuższego czasu kolejne powtórzenie Gothica. Jedynkę sobie jednak chyba odpuszczę i polecę z G2.

Jednak nigdy nie grałem z żadnymi modami/questami itd. Są jakieś, które dodają nowy content, który można wykonywać równolegle z główną historią? Np. nowi npc w Khorinis itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja sobie odświeżałem sagę i szukałem informacji na ten temat, to wpadły mi w oko dwa mody - Returning i Global Mod, oba dodają sporo nowej zawartości. Wydaje się, że to takie dwa największe. Osobiście zdecydowałem się jednak na zagranie w czystą grę, obawiałem się powtórki z Mrocznych Tajemnic (fajne, dużo nowych zadań, ale klimat uleciał hen, daleko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joneleth

Przecież napisałem w poprzednim poście, że edycja rozszerzona zawiera quest pack i content mod, a że to oddzielne twory wiem nie od dziś. W każdym razie, jak pobierałem wersję cyfrową z cdp.pl to gra zawierała oba wspomniane dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...