Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Disciples(seria)

Polecane posty

@UP:

Sadly, ale nie masz i "problem" dotyczy wszystkich. :) Mnie też lekko szlag trafiał, jak walkę, którą powinienem wygrać ostatnim żołnierzem, kończyła się porażką, bo w krytycznej chwili moje jednostki nie potrafiły dobrze wycelować. Nawet na wzmocnieniach. A tamci - widać nie ślęczą tyle przed kompami. :P

EDIT: Ktoś się w ogóle orientuje, czy ten Reincarnation wymaga podstawki/dodatku na Steamie, czy on jest stand alone i zawiera wszystko co do tej pory było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - Jak to ująłeś jest stand alone, i nie wymaga podstawki ;) Gra jest niezła, jeśli przebolejesz wszystkie błędy, które wymieniłem ;) Niestety masz tam tylko jedną kampanię: Hordy, jeśli chcesz zagrać w pozostałe to musisz kupić zwykłą trójeczkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh... zapomniałem, że patch-dodatek, który miał sprowadzić świetność starych Disciplesów nazywa się Rebirth, nie Reincarnation. I właśnie o Rebirth chciałem pytać... XD

Trochę mylące jest to nazewnictwo, bo nie o Wskrzeszenie się wszystkim rozchodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wszechojca... to co jest czym w końcu?! XD

No, ale faktem pozostaje, że u nas nie ma. Tak więc czy owy poprawka do gry działa solo i zwiera wszystkie dotychczasowe rasy?

@DOWN:

No i właśnie dlatego się pytam, żeby się potem nie naciąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a wiesz może, czym to się różni od tej premierówki, która kurzy mi się na półce? Czy te wszystkie zmiany, które wymieniłeś w poście z 20. stycznia, są zawarte? Chyba i tak poczekam na jakieś recenzje, bo wcześniej kupiłem "w ciemno" i wiadomo, co i jak. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było opisane na poprzednich stronach, popełniłem kilka stron wstecz bardzo duży post - poszukaj, a znajdziesz tam wszystkie informacje. Pisać mi się drugi raz nie chce. Jest bardzo wiele, bardzo znaczących zmian, obracających niektóre aspekty gry o 180*.

Widze, że nawet nie potrudziłeś się by zajżeć do linku, w kórym też część zmian masz wymione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, zacna informacja. Z tego co wyczytałem to Reincarnation naprawia większość rzeczy przez które nie ukończyłem podstawki. W dodatku gra w formie klucza na steam (ciekawe czy na samym steamie też się pojawi). Fajnie, bardzo fajnie, kupie na pewno, chociaż jeszcze nie wiem kiedy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było opisane na poprzednich stronach, popełniłem kilka stron wstecz bardzo duży post - poszukaj, a znajdziesz tam wszystkie informacje. Pisać mi się drugi raz nie chce. Jest bardzo wiele, bardzo znaczących zmian, obracających niektóre aspekty gry o 180*.

Widze, że nawet nie potrudziłeś się by zajżeć do linku, w kórym też część zmian masz wymione.

Odwołałem się do twojego posta z 20. stycznia, czyli właśnie tego, o którym sam napisałeś. No ok, mogłem nic nie pisać. Po prostu jestem już zagubiony w tych różnych nazwach, pod jakimi miała się ukazać ta poprawiona edycja gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie obowiązkowo kupię w tym miesiącu. Choć nie pamiętam, abym w podstawkę 3-ki grał, to tak zmodyfikowaną wersję na pewno odpalę, bo nawet teraz zaczął mi w myślach przygrywać motyw muzyczny z dwójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - właśnie przez te modele nie mogę się zmusić do zagrania w D1, już wolę klasyczną pikselozę w pierwszych Heroes. Za to dwójeczkę uwielbiam i wracam do niej czasami, trójka jest dobra ale niestety bugi sprawiają, że odechciewa się grać, mimo wszystko warto spróbować smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin:

Mi też nie, bo starałem się skupiać na awatarach, które wciąż są klimatyczne. Szkoda tylko, że uwagę odwracał komp, oszukując na szansach trafień. Albo miał kości sześciościenne, gdzie najniższa wartość to 4. I jest tylko jedna taka wartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aż tak niska cena? Na premierówkę wydałem już pieniądze, a okazała się być ona potworkiem, zupełnie niegrywalnym w porównaniu do dwójki. Jak można było zmienić system walki, który był esencją tej serii? puknijsie.gif Tzn. można było popykać, ale raczej z bólem. 55 zł za wersję cyfrową tego, czym ta gra powinna być od początku, to wcale nie jest aż tak mało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beth KS noob

Komp w ogóle strasznie oszukiwał w jedynce. Jak ktoś nie wierzy, to niech sobie zrobi eksperyment. Niech sobie stworzy mapkę w edytorze, zamknie przeciwnika na małej wysepce w rogu, otoczonej górami, i dla pewności posadzi kilka smoków wkoło. Tak żeby nie było szans ani podbicia levelu, ani wyjścia stamtąd. Resztę mapy normalnie. Jak się okazuje, tak długo jak mamy fog of war na zamku przeciwnika, tak długo postacie wyłażą na naszą część mapy, jak odkryjemy zamek, to nagle się okaże że przeciwnik nie może z bazy wyjść. Tak samo było zresztą w Hirołsach 2 i 3, draństwo i oszukaństwo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy też o czitach na zasobach, bo na tym komp, przynajmniej w jedynce, też raczej oszukiwał. Dopiero w dwójce można było spokojnie otoczyć przeciwnika, odciąć go od zasobów i patrzeć, jak przez paręnaście tur zbiera złoto na bohatera. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem tu z małym ogłoszeniem, ale skoro już jest rozmowa o AI to dorzucę swoje trzy grosze:

Nie rozumiem specjalnie narzekania na cheatujące AI w Sacred Lands, przecież właśnie tego brakowało w DII - przeciwnika komputerowego, który były cwany, bezwzględny i doprowadziłby cię do szczerzej nienawiści. Stare AI miało to do siebie, że było bezwzględne i potężne, sprawiając, że cel misji był wyjątkowo trudny do zrealizowania, bo robiło wszystko, by zmiażdżyć cię i uniemożliwić powrót do gry.

A teraz wracając do tego z czym tu przybyłem - znane i nielubiane (przynajmniej tak było w czasach, gdy widziano w nas hamulec postępu jakim miało być D3) forum disciples.pl ostatnio szaleje mapkowo (niebawem doczekamy się sklejenia dwóch zestawów scenariuszy, obecnie betatestowanych, w kampanie na bardzo dobrym poziomie) także w kierunku awangardowym - zainteresowanych dubbingowaniem pojedynczego scenariusza do DII zapraszam pod ten link w celu uzyskania dokładniejszych wiadomości. Niebawem pojawi się tam skrypt dialogów w formacie .doc

EDIT

Okazało się, że mamy problemy z mkechanizmem weryfikacji w procesie rejestracji, pracujemy nad tym, temat o dubbingu został wzbogacony o link do ogłoszenia o tym fakcie (wraz z linkiem do dostępnego bez rejestracji czatu forumowego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony poczekam na Reincarnation w wersji Steam, gdyż trójkę z dodatkiem mam właśnie na tej platformie. Muve podaje, że gra jest sprzedawana w postaci klucza Steam, jednakże nie mogę tego znaleźć w sklepie steam. Ktoś wytłumaczy?

Gra ma niedołężny game-play, rozłożony przez zmiany, które nawet nie zostały dokończone. Hexowe bitwy przykładem, gdzie magia wciśnięta do bitw zapewnia absolutny roflstomp (np. 1000 obrażeń z runy), podczas gdy najsilniejsze jednostki dochodzą do ~250. Tylko kilka plansz do potyczek (dwie?), absolutnie nie do przełknięcia kampania elfów.

Jednak wylewający się z monitora świat gry i tak mnie zatrzymał na około 60 godzin, co w moim przypadku jest niesamowicie dobrym wynikiem. Jeśli remake składa to do kupy w postać faktycznie działającej gry, już nie mogę się doczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muve podaje, że gra jest sprzedawana w postaci klucza Steam, jednakże nie mogę tego znaleźć w sklepie steam. Ktoś wytłumaczy?

Proste. Steam nie sprzedaje gry w twoim/naszym regionie więc nie zobaczysz jej w ich sklepie. A skąd muve ma klucze to już inna bajka. Osobiście gry w wariancie steama kupuję tylko gdy muszę i dobrze mi z tym. Ale to chyba offtop więc kończę, zanim sobie warna wystawię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...