Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Disciples(seria)

Polecane posty

Jakby tak połączyć ostatnie wydarzenia, czyli rozdawanie za darmo pakietu Disciples II - Gold na platformie cyfrowej Green Man Gaming, to rzeczywiście wygląda na to, że twórcy zwijając manatki dali fanom prezent pożegnalny. Wielka szkoda, bo aż wstyd się przyznać, ale w żadną część Disciples dotąd nie grałem.

Ponoć studio .Dat, również zostało rozwiązane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu1978, Dat. to już jakiś czas temu padło.

Spadek sprzedaży gier PC? Steam i Diablo 3 są zapewne przykładami.

Diablo3 to wyjątek potwierdzający regułę. Perfekcyjny marketing uczynił z tytułu taką wartość, że ludzie się na niego ślinili nawet nie wiedząc dlaczego (znam ludzi, którzy nawet nie lubią takich gier, a złożyli zamówienie na pre-order). Zwróć uwagę, że np. Heroes VI też nie sprzedaje się tak, jak założyli twórcy. Ubisoft również ma problemy finansowe (dlatego wypuścili taki niedopracowany produkt, któy wcale nie uratował im tyłka*), a studio BlackHole padło.

Twórcy Disciples pewnie po prostu "przefajnowali", chcieli zrobić grę zbyt drogą w stosunku do zainteresowania fanów. To zawsze była seria niszowa. Z drugiej strony jednak Disciples 3 IMHO dużo brakuje do Disciples 2, więc pod tym względem specjalnie nie żałuję.

* nie przypomina Wam to sytuacji z HoMM IV i próby ratowania się 3DO?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję, bo mimo wszystko lubiłem serię. Trójka była udziwniona, w stosunku do poprzedniczek, ale jednak pograłem trochę i będę grał dalej. A liczyłem także, że Rebirth poprawi przynajmniej część z tych "wymyślności".

Co do Ubi... to są na tyle duzi, że im podobna sytuacja nie grozi, co Akeli/.Dat - utrzymają się z innych marek. Poza tym - miałem na myśli także to, że Steam sam w sobie jest idealnym pomysłem dla mniejszych firm, bo pozwala na globalną dystrybucję. A to mogłoby uratować np. BlazBlue przed fiaskiem na PC.

@Wuwu:

Nie wiesz, czy nie planują czegoś podobnego na GOG-u? Przydało by mi się tam dodać D2Gold. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ostatnio ponownie zacząłem grać w Bunt Elfów. Trójka to słaby żart - zmiana walki na "Hirołsową" była wg mnie gigantycznym błędem - przecież potyczki były wyznacznikiem tej serii. Kupiłem tę grę, ale niestety, za długo nie wytrzymałem.

Za to dwójka nadal jest niesamowicie miodna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos D2, dysponujecie może spolszczeniem?

Kupiłem D2 GOLD w serii Almanach klasyki i spotkała mnie niemiła niespodzianka w postaci braku polskiej wersji. Niby to żaden problem, ale przyzwyczajenia z młodości pozostają. Nawiasem mówiąc, to brak tłumaczenia (opcjonalnego) to dla mnie skandal. Tym bardziej w cenie 40 zł.

Kiedyś miałem Disciples II i dodatki w takiej serii w niebieskim pudełku, Extra Klasyka czy jakoś tak i tam można było wybrać wersję językową. Pojedyncza gra kosztowała chyba 19 zł, ale to było przecież lata temu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft również ma problemy finansowe (dlatego wypuścili taki niedopracowany produkt, któy wcale nie uratował im tyłka*), a studio BlackHole padło.

Mówisz serio? Oni również? Jeszcze pamiętam, jak jakiś czas temu oglądałem na GameTrailers.com filmy z serii "Developer Diary", w których na temat gry wypowiadali się członkowie tego węgierskiego studia. Ale w tej branży się wszystko szybko zmienia...

@Wuwu:

Nie wiesz, czy nie planują czegoś podobnego na GOG-u? Przydało by mi się tam dodać D2Gold. :trollface:

Niestety nic mi na ten temat nie wiadomo, ale fakt - do biblioteczki GOG-owej przydałby się taki pakiecik :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka gry

Cytując tutaj polską stronę o Disciples:

Dnia 18.04.2012 w Rosji ukazał się "dodatek" do D3 - Disciples III: Reincarnation. Nie dodaje on żadnych nowych kampanii ani ras' date=' a jedynie wprowadza szereg ulepszeń, które nie został zaimplementowane w podstawowej wersji gry. Poprawiono i dodano m. in. bardziej otwarte mapy, możliwość poruszania się po wodzie, pola bitewne, czary, interfejs bohaterów, wprowadzono także kilka nowych jednostek. Dodatkiem zajmowało się studio Hex, które także pracuje nad "Górskimi Klanami". Na razie niestety nie wiadomo, czy Reincarnation zostanie wydany także w Polsce - jeżeli uda się uzyskać jakiekolwiek informację od CD Projektu poinformuję o tym na stronie.[/quote']

Rebirth został wreszcie wydany! (i już nawet dostępnych jest kilka patchy)! teraz tylko czekac, na oświadczenie CD Projektu smile_prosty.gif

Tak powinien wyglądać D3 od początku, to może ograniczyło by to problemy finansowe. Chodź bardzo chce mieć ten dodatek, to nie wiem, czy skłonny będe zapłacić za to samo w zasadzie raz kolejny. Mam nadzieję, że dla posiadaczy podstawki z dodatkiem będa jakieś ulgi.

Jednocześnie martwi, bo okazuje się, że prace nad dodatkiem z Górskimi Klanami, zostały przerwane

Niestety nie mamy dobrych wieści. Ze względu na problemy finansowe Akella zadecydowała o zamknięciu studia Hex i zamrożeniu na czas prac nieokreślony nad dodatkiem Disciples III: Górskie Klany. Producent D3 uznał ten projekt za nieopłacalny i niestety obecnie szanse na to, żeby kiedykolwiek ujrzał on światło dzienne i ogólnie na dalszy rozwój Disciplesa są dość nikłe...

Zastanawia tylko jedno. Studio .Dat zamknięte, Studio Hex - które przejeło obowiązki i wydało Rebirth - zamknięte, Akella ogłasza poważne problemy finansowe, świat Disciples stoi pod znakiem zapytania - a pomimo to, ciągle wypuszczają kolejne artworki dotyczące dodatku z Górskimi Klanami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jedna z moich ulubionych serii turówek siedzi i zdycha. O ile CDP raczej wyda ten dodatek, ale pytaniem jest cena - to w zasadzie mega patch, ale wciąż patch. Więc ile sobie zażyczą za niego?

No i szkoda, że Górskie Klany jednak nie dojdą do trójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu informowali, że wersja Disciples III: Reincarnation jest już przetłumaczona na język angielski i ma zostać wypuszczona na steamie. Tymczasem 4 miesiące później, nic na ten temat nie słychać. Ktoś się orientując co się z tym projektem dzieje? Wersja rosyjska już dawno została wypuszczona, nawet już wydane zostało kilka patchy.

źródło: http://disciples3.org/d3reincarnation/29-d3reincarnation/89-english-betatest.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wyszedł tylko jeden dodatek do Disciples III - z Hordą Nieumarłych, jednak nie zmieniał on żadnych mechanizmów poza podaniem nowej rasy i kampanii dla niej. Jednak inne studio, które przejeło prace nad grą zapowiedziało taką wersję odświeżona - początkowo zwaną "Rebirth", później przemianowaną na "Reincarnation".

Wersja ta nie dodaje żadnej nowej zawartości jak typowy dodatek, lecz jest wersją "zremasterowaną", w której mase rzeczy jest zmienionych, na podobieństwo Disciples II. I jest to wersja, która ma już w sobie dodatek. Rosja już dostała w kwietniu 2012 i narazie nigdzie poza jej granice wydanie to nie zostało opublikowane.

Edycja ta zmienia multum rzeczy min.

- mniejsze pola bitwy, coś na wzór tych z D2

- jednostki mają zbliżoną wartość punktów wytrzymałości i zadawanych obrażeń, przez co walka jest dynamiczniejsza i zbliżona do tej jaka była w D2 (w D3 trzeba się sporo namachać mieczem by zabić jednostkę)

- przemodelowane mapy z kampani dające większą swobodę w poruszaniu się (nie ma ograniczonych liniowych ścieżek)

- dodanie statków, bitw morskich oraz możliwości poruszania sie po wodzie

- dodanie nowych jednostek neutralnych (dwanaście)

- przywrócenie starych funkcji klasy złodziei

- dodanie masy nowych przedmiotów dla bohaterów

- zmiany w interfacie i kosmetyce

- nowe czary globalne

- 40 nowych run i 20 nowych umiejętności

- poprawiony system inicjatywy

- więcej map do multiplayera

- multiplayer działający przez steam

- przerobienie questów i powiekszenie ich liczby (niby dwa razy więcej)

- dodanie sporo nowych efektów graficznych (woda, dynamiczne cienie, trawa, warunki pogodowe, chmury rzucające cienie itp).

To narazie kilka co pamiętam. Dodatek Górskie Klany został wstrzymany, ale do tej pory co chwila wyciekają nowe koncepty graficzne.

Ogólnie zmian jest tak wiele i są tak znaczące, że zmienia postrzeganie gry całkowicie. Można powiedzieć, że ta wersja jest godnym następcą DII i czymś, czym DIII powinien być od samego początku.

Więcej info: http://disciples3.or...ld-edition.html

Ja sam zaprzestałem gry po przejściu kampani Imperium ludzi, by poczekać właśnie na ten dodatek, a sądząc po tym kiedy pierwszy raz o tym poinformowałem (10.2011) to czekamy już ponad rok smile_prosty.gif Wersja angielska jest właśnie zapowiedziana, ale kiedy się ukaże - no idea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze!!!, po przeczytaniu twojego postu, Deathdealer naprawdę poprawił mi się humor!! :-) , nie wiedziałem nawet że taka wersja Disciples III powstaje, szczerze mówiąc postawiłem krzyżyk na trójce, bo po prostu jest to dla mnie gra tragiczna (porównując do dwójki). Ale przy takich fundamentalnych zmianach to w tym momencie kupuję jak tylko gra się pojawi gdziekolwiek poza Rosją, po prostu uwielbiam tą serię i wierzę że jeszcze doczekam się gry z takim klimatem i mechanizmami jak Disciples II

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy graliście w pierwszą część Disciples i czy polecilibyście ją? Na gog.com cena jest bardzo niska, bo gra została objęta promocją. Gdy czytam opis i oglądam screeny, to wydaje mi się, że "jedynka" praktycznie niczym nie różni się od "dwójki". Oczywiście nie ma rasy Elfów. Grafika jest też nieco brzydsza, a jednostki mają inne "portrety". A poza tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jak masz dużo cierpliwości i lubisz starsze tytuły, to jak najbardziej polecam. Swego czasu ostro się w nią zagrywałem (ostatnio również zakupiłem ją na gogu), ale ostatnio się zbyt mocno wkurzyłem na nią. Jedyny feler jest taki, że wszystkie jednostki (z bodaj dwoma wyjątkami na + i masą na -) mają 75% szans na trafienie. To pół biedy, ale komputer oszukuje, bo on zawsze trafia, a pudła zdarzają mu się niezwykle rzadko, a u gracza jest odwrotnie tongue_prosty.gif

To, pod względem jednostek, uboższa wersja dwójki (np. góral to max), levelowanie jest ograniczone tylko do najwyższej możliwej formy (więc np. anioł nie zdobywa już potem doświadczenia; podobnie z bohaterami - ci mają też tylko dwa miejsca do użytku na przedmioty i nie mogą trzymać mikstur), jest trochę mniej czarów. Nie ma też przerywników na koniec i początek (lub są bardzo okrojone) każdej misji w kampanii. Mimo tego wszystkiego, jeżeli nie miałeś okazji zagrać - daj szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też tak będzie, choć jeśli kampanie będą w miare ciekawe, to pewnie nie będzie mi to przeszkadzać. Pewnie aż tak rozbudowane, jak w następczyni, to nie są, bo trudno mi to sobie wyobrazić. Do dziś nie przeszedłem wszystkich, a pierwszy raz grę uruchamiałem pewnie z 6-7 lat temu.

@behemort - z szansą trafienia nie było czasem podobnie w "dwójce"? Tam było chyba tylko nieco więcej, 80%. Z tym, że komputer czasem nie trafiał i była to jedyna szansa na jego pokonanie. icon_wink.gif

W takim razie chyba się zdecyduję, dzięki za opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ukończyłem trzecią część Disciples: Wskrzeszenie. Mam co do tego mieszane uczucia. Dwójkę kocham i mogę grać w nią bez przerwy, ma klimat, grywalność i niewiele błędów. Trójka jednak to nie to samo. Po pierwsze moja ukochana seria upodobniła się zbytnio do Heroes, na dodatek ma olbrzymie ilości błędów, czasem zanikają tekstury jednostek, innym razem gra wywali do pulpitu, niekiedy zanika pasek z bohaterem i surowcami co wymaga ponownego uruchomienia gry bez możliwości wyjścia do menu (pozostaje alt + F4). Na szczęście wypada pochwalić twórców za świetny system zapisywania, dzięki któremu po wielu błędach można się bez problemu pozbierać, gra co turę wykonuje autosave. Disciples posiada również piękną grafikę, cudowną ścieżkę dźwiękową oraz liniową, a mimo to wciągającą historię. Na koniec wspomnę o jeszcze jednej wadzie, gra ma niezbalansowany poziom trudności, mimo to grało się nawet przyjemnie za co ma u mnie zasłużoną 7/10 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak zainteresowany okładką tej gry zakupiłem dwie części dwójki: Bunt Elfów oraz Powrót Galleana (ta wersja zawiera chyba jeszcze dwa dodatki: Słudzy Ciemności oraz Strażnicy Światła, nie mylę się?) jakieś 8 lat temu. Grafika się dla mnie nie zestarzała, bo jest na swój sposób piękna. Udźwiękowienie trzyma poziom również. Powiem, że jedną z ras, jaka najbardziej mi się spodobała, to Hordy. Trójkę sobie gównie odpuściłem ze względu na brak Hord. A odnośnie samej gry? Mało co można jej zarzucić. Jednostki każdej strony mają swoje strony mocne i słabe, ale na pewno nie można odmówić tego, że każda strona ma swoje unikalne jednostki (Czarownica z Legionów lub Lisz z Hord, swoją drogą cholernie dobra jednostka!). System czarów również mi się podoba, każda strona ma swoje czary. Brak dźwięków dialogów (nie liczę filmów) zupełnie nie przeszkadza, obecność prostego edytora map i kampanii również można zaliczyć na plus. Zdobyć wrogą stolicę to nie lada wyzwanie. Strażnicy Miast miażdżą po prostu każdą jednostkę zarówno swoją siłą ataku, jak i wszelkimi ochronami. Na chwilę obecną, co mi się ciut nie podobało, to prefiksy jednostek wyższych niż te prawie-że-najlepsze jak np. Lisz a po nim Arcylisz. Ciut słabo. I odgłosy niektórych jednostek przyprawiały mnie o odczucie zażenowania. Głównie, elfickie, jak np. elficki złodziej. Ale, gra bardzo żywotna i fajna. Kampanie są ciekawe, jak i pojedyncze misje. Jeśli ktoś lubi jakieś RPG w świecie fantasy, to polecam. Nie zawiedzie się na tym ani trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Batonik

Pierwsze słyszę, by można było gdzieś legalnie ściągnąć D1. Skąd ta informacja?

@Elano

Stary, bez porównania. W dwójce to szanse były co najmniej wyrównane, jeśli nie na korzyść gracza, jeśli miałbym oceniać trafienia. W jedynce tak jak wspominałem - ty możesz mieć 3x anioła, 2x patriarchę, bohatera maga, a atakując wiwernę (65% szans ma na trafienie, bodaj) możesz przez jedną kolejkę ani razu nie trafić, a ona trafi wszystkich. Sprawiedliwość :P... albo po prostu mam pecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...