Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Disciples(seria)

Polecane posty

Super, nie mogę się doczekać. D3 jak dla mnie jest na chwilę obecną niegrywalne, wszystko jest źle, fuj i nie tak jak trzeba (oprócz niesamowitych portretów jednostek) i w ogóle bardzo się na tej grze zawiodłem. D2 jest moją ulubioną grą ever i bardzo się cieszę, że owo studio .dat się rozpadło, a serią Disciples zajmie się ktoś, kto wydaję się wiedzieć, o co chodzi graczom. Hooray! Czekam niecierpliwie. (Hirołsy 6 też jakoś za bardzo mi nie podeszły, ekrany miast, wracajcie! :'/ ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord:

Nah... ale nie aż tak, że kilkanaście tur bijesz jedną jednostkę, bo ma tyle HP, że praktycznie dwie bomby atomowe nie starczyłyby na powalenie go. W D2 jednostka "frakcyjna" zawsze miała wyższą "formę". A tutaj? Łucznik pierwszego typu na 20?! Zbyt duży nacisk na to, że bohater ma się miotać po mapie i bronić jednostek. A przy tym ilość PD, którą potrzebowałeś... niektóre dwupolowe jednostki z D2 tyle nie potrzebowały! Rozumiem, jak jest różnica między Orkiem a zwykłym giermkiem, ale nie kiedy ona jest tak absurdalna. I w dodatku rzeczony ork lubi podróżować w towarzystwie innych orków.

@InferV:

Hmmm... Portrety, owszem, są dobre, ale... Wolę te z D2. W trójce rzeczywiście jest pewien... "renesans", co mi się nie aż tak bardzo podoba, jak mroczne "średniowiecze" dwójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie ostatnio odświeżyłem Bunt Elfów. Obowiązkowa kampania Imperium zakończona (Mistrz Gildii + Łowca,

Uthera

dosłownie rozjechałem na 10 poziomie, samym herosem zadając 400 obrażeń na strzał) i znów przymierzam się do kampanii elfów (Mistrz Wojowników + Driada). Naszło mnie takie pytanie - czy ktoś się orientuje w chronologii kampanii w tej grze? Czy dzieją się one równocześnie, czy wykluczają się wzajemnie, czy może następują one w jakiejś kolejności? Jeśli tak, to kiedy mniej więcej dzieje się kampania elfów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dla czwórki podstawowej to kampanie się wykluczają. Np. Hordy i Legiony przy kwestii

Uthera-Bethrezena

. I tego jest więcej, choć głowy nie dam... Choć ogólnie lata nie są tam podawane. Poza typowym "minęło 10 lat od czasu Wielkich Wojen" czy coś w ten deseń... Możliwe, że to właśnie wtedy

Galean postanowił powrócić do swoich dzieci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam odpowiedź na to pytanie. Kampania Imperium i Legionów Potępionych toczy się jednocześnie i zarazem przedstawia podobne wydarzenia z różnej perspektywy. Kampania Górskich Klanów toczy się z boku, z niewielkim nawiązaniem do Legionów i Imperium (

Odnajdujemy tam i eskortujemy Uthera, ale poza tym krasnoludy mają swoje problemy i nie interesują się już nim po 'odstawieniu' go do Imperium

). Kampania Hord Nieumarłych zaczyna się blisko początku Imperium i Legionów, ale przeciwdziała zarazem późniejszym wydarzeniom pozostałych frakcji (

Druga misja to zabicie Uthera w postaci chłopca

). Po tej misji akcja dzieje się już niezależnie i doprowadza do wydarzenia, które ma miejsce w kampanii Elfów (

Wskrzeszamy Galleana

).

Więc jeśli interesuje Cię spójność fabularna dla Elfów, to powinieneś przechodzić w kolejności: Hordy Nieumarłych (Mroczne Proroctwo)-> Hordy Nieumarłych (Powrót Galleana) -> Sojusz Eflów (Bunt Elfów).

Jest to dość mocno zagmatwane, ale zakładając wersję 'Nieumarłych' kampanie Imperium i Legionów tak naprawdę są urywane na samym początku, więc nie biorą udziału w chronologii IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eech, pamiętam jak zagrywałem się w jedyneczke, to było coś, potem zakupiłem dwójkę Mroczne Proroctwo, i wpadłem jak śliwka w kompot, potem bunt elfów, powrót galleana...epicka gra, moja ulubiona rasa to Legiony, potem Nieumarli, resztą rzadko gram, mam takie zamiłowanie do demonów i nieumarlaków w grach, i jakoś tak zawsze tą 'złą' stroną gram. Disciples III wraz z dodatkiem uważam za DNO, i zbeszczeszczenie serii, to porażka, gniot, i mógłbym wypisywać jeszcze więcej, wczoraj odinstalowałem, zero nowości, no może poza umiejętnościami które uległy większemu rozwojowi, ale nic poza tym...zero nowych jednostek, mało map, kampania mnie zanudziła, i najgorsze...walka, oraz doświadczenie, no ludzie, opętany bodajże ( 1 lvl ) musi wbić 1570 expa o ile dobrze pamiętam, a za walke z goblinami ( ktore atakuja po 2 razy, a jak zostanie jeden to atakuje TRZY RAZY, przez co przegrałem walke nie raz nie dwa ) czy z wilkami dostaje się ok 70 xp...no dobrze, żeby jeszcze gra wciągała aby chciało sie dalej grac i expić, ale nie, gra tylko wkurza coraz bardziej, i ruch po polu bitwy...dla mnie lipa, mogli zmienić pole walki owszem, ale czemu od razu skopiowac pomysł z hirołsów ?

U mnie D3 ma 2/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, gdzie te czasy, kiedy całymi godzinami wraz z kumplami, zagrywaliśmy się w Disciples 2: Bunt Elfów (tak, nie Heroes III, tylko Disciples 2 ;) Epicka gra, miała super klimat, szkoda że "trójka", mająca z początku bardzo wysoki potencjał, nie dorównuje poprzedniczce (@up jednak aż do "DNA", to bym jej nie zaliczał ;))... Ulubiona rasa? Hmmm.... Ciężko stwierdzić. Imperium. Tak, ponieważ jest to najbardziej kompletna i uniwersalna frakcja. Ma niezłego łucznika, maga, tanków (centaur i łowca czarownic), no i prawdziwy skarb w grze, czyli healer. O ile dobrze pamiętam, to chyba jeszcze tylko elfy miały "pomoc"... (co nie zmienia faktu, że nieco lepsze wsparcie mają Legiony Potępionych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka nie powinna powstać. Tragiczna gra - chyba w nią grałem najmniej spośród wszystkich swoich pozycji, bo poświęciłem jej może 2-3 h i więcej nie mogłem. :stop:

A dwójka to oczywiście kapitalny tytuł, zdecydowanie moja ulubiona strategia. Tak jak uż. Glovis napisał w poprzednim poście - cenię ją wyżej niż Heroes III. Najbardziej upodobałem sobie krasnoludy - lubię grać wojownikami bez zbędnego kombinowania, a u tejże rasy wszystko było raczej proste i przyjemne. Inne rasy również przypadły mi do gustu. Często do Disciples II wracam, obecnie znowu mnie do niej ciągnie i trochę trudno mi się oprzeć. :wink:

Szczególnie, że do tej pory zaliczyłem jedynie kampanię krasnoludów, a resztę zaczynałem kilka razy i nigdy nie udało mi się ukończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem trójkę z dodatkami, ale jakoś nie mam ochoty w nią grać. Nie odpowiada mi trzeci wymiar i beznadziejna muzyka. Disciples 2 ma świetną grafikę, która się nigdy nie zestarzeje, no i miażdżący klimat.

zero nowości, no może poza umiejętnościami które uległy większemu rozwojowi,

Tak po prawdzie to Disciples 2 się (poza stroną audiowizualną) różni symbolicznie od Disciples 1. I ja nie mam nic przeciwko brakowi zmian w kontynuacji. IMO to właśnie ich nadmiar doprowadził do zrujnowania 'trójki' (trzeci wymiar, mobilność na polu bitwy, i tak dalej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka to rzeczywiście nie to, co dwójka... Choć maja teraz to poprawić (o czym pisał Deathdealer stronę wcześniej) i liczę, że się im uda. Choć bardziej z sentymentu, jakim darzę serię, bo klimatycznie się lekko różni. Nie wiem czemu ale w trójce, mimo tylu podobieństw do poprzedniczki, wydaje mi się, że trafiliśmy na "renesans" epoki (wygląd jednostek itp.), a D2 to takie "mroczne wieki"... które mi bardziej pasowały. Ale może to po prostu ja jestem skrzywiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta zmiana walki... To tak, jakby w piłce nożnej nakazano grać rękami - bezsensowne, bo wcześniejsze rozwiązania sprawdzały się dobrze. System potyczek to największa zaleta gry, która wyróżniła je z innych strategii turowych i dała sukces tej pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie poślizg - ale gra powstaje. Na tej czeskiej stronie można śledzić postęp.

Np. opis ekwipunku i interfejsu: http://www.disciples3.org/d3rebirth/29-d3r...and-totems.html

Gdzieniegdzie nowe modele, czy postacie Ras wodnych.

Trzeba by do nich napisać i dowiedzieć się więcej. Ja w sumie poprzestałem na kampani Imperium i poczekam z resztą na dodatek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wywiadu z człowiekiem z Akelii:

http://alldisciples.ru/modules.php?name=Ne...iew&sid=862

Jeżeli nie znacie rosyjskiego ani nie chce się Wam rozgyzać google'owego tłumaczenia, to Mortis na forum D3 streścił go następująco:

Według obecnych trendów, czyli spadku sprzedaży detalicznej gier pc, produkcja Disciples jest dla nas nieopłacalna. Rebirth również był nieopłacalny, ale ze względu na włożone koszty, zaangażowanie i pracę .dat i studia hex oraz na szacunek dla fanów serii postanowiliśmy go do końca zrealizować. Prace nad klanami zostają wstrzymane na czas nieokreślony

Trzeba też pamiętać, że wraz z Rebirth zakończyło działalność studio Hex, a sama Akela ma potężne problemy finansowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...