Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Pytanie do tych co już grają. Czy po imporcie postaci z ME2 i zmienieniu klasy z żołnierza na szturmowca moja postać będzie mieć ten sam lvl, na którym skończyłem ME2 grając żołnierzem?

Tak, ja miałem szpiega w ME2 a teraz wybrałem Adepta, reszta jest nie naruszona

@edit

Racja też mi coś ściągało jak dodałem 2 DLC i dałem odświeżenie gry, myślałem że to może dlc mi ściągało, ale 2 bronie po 20mb? nie bardzo.

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć co dzieje się w sytuacji,gdy nie mamy żadnych save'ów z poprzednich 2 cześci. Zwłaszcza pod koniec ME2 było kilka ważnych wyborów,które znajdą swoj skutek odrazu na początku ME3. Jak będę mógł zadecydować,co zdarzyło się wcześniej i jak potoczyły się rózne wątki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, cholera, zawiedziony :( Dostałem dzisiaj EK i gra tnie się tak jak w demie. Nie mogę w to, kurde, uwierzyć - wiele razy powtarzałem, ale ME1 i ME2 chodziły cudownie w full detalach, dzisiaj rano grałem w Arkham City (full detale, dx9, nawet AA włączone) i chodziło super. Co więcej, muszę wyłączać Origina w grze, bo gra haczy przy przesuwaniu myszki. Beznadzieja :( ktoś pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Proponuje pisać na pomocnej dłoni, a najlepiej na social forum BIO.

Kolejny update co do wrażeń z gry (trochę spoilerów będzie):

Pamiętacie demo? I tych krzykaczy krytykujących "brak rozbudowanych dialogów"? No więc pragnę powiedzieć, że właśnie przechodzę misję z dema, jeszcze nie dotarłem do etapu jakiegokolwiek strzelania, a już gadam/chodzę tam dłużej aniżeli trwa całe demo... Innymi słowy - to co dali w demie, to fragmenty, wycinki misji, a nie całość. Co w sumie dobre było, bo nie poznawaliśmy plotu.

Dalej - polecam chodzić jak najczęściej z naszym kolegą z DLC (jak ktoś ma). Jest arcyciekawy, super komentarze

(zarówno zabawne, jak i hmm zmieniające nasze wyobrażenie o Proteanach, które powstało na bazie dotychczasowych dwóch gier)

No i jeśli Wrex przeżył Wam w ME 1, to....to

zobaczycie starego dobrego Wrexa

:)

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEvil

Czyli jest tak, że jeśli importuję postać którą ukończyłem ME2 i którą udało mi się osiągnąć 30 poziom doświadczenia, to gdy rozpocznę grać tą postacią w ME3 to od razu będzie ona na 30 poziomie doświadczenia? Przecież gdy zaczynamy grę postacią niezaimportowaną to jest ona na pierwszym poziomie doświadczenia. Tak duża różnica poziomów wydaję mi się dość dziwna, ponadto chyba trochę psuje ona zabawę, gdyż w ME3 mając 30 poziom jesteśmy w stanie od razu maksymalnie rozwinąć 2 albo 3 umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Można sobie zaklinać rzeczywistość, ale rozbudowanych dialogów, to w tej grze akurat jest jak na lekarstwo, co łatwo zweryfikować, wystarczy włączyć youtube.

Owszem, jest pewna różnica względem dema po imporcie "sejwa". Bodaj dodatkowo dwa razy można wybrać między żenującym, binarnym, paragon/renegat.

Jak to są rozbudowane dialogi, to nie wiem gdzie ich nie ma.

Widziałem jak dotąd wystarczająco dużo, z różnych etapów gry, a im więcej tym gorzej. Misje na jedno kopyto, karabin w łapska i przebijamy się przez zastępy niemilców, akcja przerywana jest przez z rzadka interaktywne cutscenki i tak wkoło Macieju. Schematyczne do bólu, a przez to nudne. Wyjątek stanowią strefy non combat, Normandia i Cytadela, być może coś jeszcze, ale i te elementy sprawiają jakieś dziwne wrażenie. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że to jakaś budżetówka, nie produkt "AAA"

Elementy rpg zostały wykastrowane, jak tylko się dało. Gwoli ścisłości, prosty rozwój postaci, odrobinę zmodyfikowany względem dwójki i customizacja broni nie czyni z ME3 jeszcze "erpega"

Jeśli ktoś szuka rozbudowanego, ale jednak shootera powinien się zastanowić nad zakupem, jeśli komuś marzy się crpg, to cóż... Niech marzy dalej.

Ja odpuszczam, zarówno ME3 (wiem, że plułbym sobie w brodę), jak i wszystko, co wyjdzie pod szyldem Bioware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visser

Ja mam po tym imporcie 54pkt do rozdania, tak samo nowi Towarzysze którzy dołączają do drużyny. Ale wrogowie są proporcjonalnie rozwinięci i na jeden poziom wyższy niż domyślny z kiepskim AI naszych towarzyszy czasem ciężko mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eustachy

A czego oczekiwałeś? Zbieramy pomoc do walki. Trwa wojna. Chciałbyś "spacerkiem po Tuchance" przy piwku namówić Krogan do pomocy? I analogicznie resztę? Scenariusz przewidywalny, ale jaki miał być inny? Żeby był wg. Ciebie ambitny?

I kiedy niby Mass Effect był crpg? Bo ani w 1ce, ani w 2ce takowy nie był. W tej grze ma być akcja, walka, świetny scenariusz na galaktyczny świat i problemy nim targające, a nie gra w której 3/4 czasu spędzę nad zastanawianiem się, na co wydać ten 1 punkcik doświadczenia, żeby go nie zmarnować....

Krótko mówiąc, oczekiwałeś czegoś innego od ME, a to zupełnie inna gra i pod tym względem powinno się ją oceniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się pyka :) Śmiga na moim złomie lepiej od poprzednich części. Sama gra wciąga jak nie wiem pomimo tego, że to już praktycznie nie RPG. Znacznie bliżej temu do Borderlands niż np. Skyrim. Dialogi zostały makabrycznie poucinane. Wybieram jedną z opcji dialogowych i oglądam scenkę potrafiącą trwać kilka minut, gdzie w nic nie można ingerować aż do kolejnej opcji dialogowej. Ale tak czy inaczej, fabuła jest świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suub

Wejdź na gram.pl i w zamówienia. Tam masz przy zamówieniu zapewne dołączony link do twojego kodu. Ten kod wpisujesz do Orgina i masz karabinek.

@down

Sorki, źle przeczytałem. Moim zdaniem tez przy zamówieniu będzie kodzik, ale nie dam głowy.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suub

Wejdź na gram.pl i w zamówienia. Tam masz przy zamówieniu zapewne dołączony link do twojego kodu. Ten kod wpisujesz do Orgina i masz karabinek.

Tyle że ja kupiłem na gry-online.pl, no nic jutro przydzwonie do supportu.

Miał ktoś problemy z importem save do ME3? Słyszałem że jak ktoś się bawił edytorem to jakiś błąd wywala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po ok 6h gry. Narazie wrażenia jak najbardziej pozytywne. No co tu mówić, stary dobry mass effect. ;)

Strasznie podoba mi się EDI jako postać, oraz to jak chce się upodobnić do ludzi (miłosne zaloty do jokera

:D) Podoba mi się też rozwiązanie ze zbieraniem floty na ostateczną bitwę, motywuję to trochę do działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak EA Polska nie kłamało gra ruszyła dziś w nocy czyli 8-go. Kurcze a ja mam tyle pracy :(

Napisy można sobie ustawić w dowolnym języku - angielski też jest.

Tylko niestety ponieważ nie grałem w ME1 wybory, które tam zostały wybrane za mnie (grając w ME2 miałem jakiś wybór ale nie wiedziałem o co chodzi) nie były za ciekawe. Po co mi Kaidan? Wrex nie żyje. Fajne jest to, że mogę sobie wybrać dowolny zapis z wszystkich sejwów dwójki.

No i działa multi.

Edytowano przez Jacekxyz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czemu muszę do pracy chodzić jak jest mass effect :(

Tak apropos dialogów. Jeśli ktoś narzeka na dialogi, moim zdaniem specjalnie się nie zmieniły w stosunku do poprzednich części. Więc nie rozumiem pretensji o ich słabą jakość, skoro z 2ki i 1ki były chwalone. Ja zupełnie nie czuje się źle też z "filmowością" gry. Teraz dużo realniej to wygląda, bo Normandia żyje, widać, że poszczególni członkowie rozmawiają ze sobą (co słyszymy), a nie jak dotąd, całą grę siedzą w jednym miejscu i ruszają bezdźwięcznie ustami....

Zawsze się dziwiłem, czemu twórcy gier nie tworzą zmieniającego się obrazu miast/miejsc w których bywa gracz... Tutaj tego nie brakuje.

Dalej - kwestie niemożności wybierania niektórych postaci do misji - moim zdaniem fabularnie są dobrze wytłumaczone. Na ten przykład Thane

jest chory i nie nadaje się do walki już, siedzi w szpitalu i czeka w sumie na śmierć

, co było do przewidzenia po 2giej części. Miranda

ukrywa się przed Cerberusem

, a Jack

jest nauczycielką w Akademii Grissoma

Totalnym bezsensem byłoby, gdyby znów mieć wszystkich w teamie... Niniejszym dla mnie wybór Bio jak najbardziej słuszny.

Na Normandii latają z nami

Wrex i Mordin

, ale oni mają swoje zadania do zrobienia i też fabularnie klei się to, dlaczego nie można ich wybrać do misji.

Bardzo podoba mi się kwestia gromadzenia sojuszników na ostateczną bitwę. Wciąż nie mam pełnej gotowości bojowej, ale małymi kroczkami zbliżam się do celu. Rozczarował mnie tylko wkład

Raknii

w wojnę. Spodziewałem się ich statków wojennych, walczących na pierwszej linii z Reaperami. Ale i tutaj mamy wytłumaczenie fabularne, bowiem

królowa jest ostatnia, więc wyprodukowanie znaczacej siły wojennej zajęłoby sporo czasu, co więcej rasy obecnie żyjące w galaktyce wciąż pamiętają jakim zagrożeniem Raknii były i mogłoby dojść do nieporozumień

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...