Jump to content

Visser

Forumowicze
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Visser

 1. Będę starał się dowiedzieć czy ten monitor podlega wymianie na gwarancji. Tylko do kogo mam się z tym zwrócić? Do sklepu x-kom w którym kupiłem ten monitor, czy bezpośrednio do serwisu LG?
 2. Dwa miesiące temu kupiłem monitor LG 24MP59G z matrycą ips. Niedawno zauważyłem coś dziwnego. W momencie gdy obraz na monitorze powinien być całkowicie czarny to nie jest on taki. Widać wówczas wyraźnie takie świecące jaśniejsze plamy w rogach monitora. W lewym górnym w prawym górnym i w prawym dolnym rogu mają one kolor biały a w lewym dolnym żółty. Gdy gram, oglądam filmy albo przeglądam internet nie jest to aż tak bardzo widoczne. Najbardziej widoczne jest to przy zgaszonym świetle i gdy większa część monitora powinna być całkiem czarna (np. przy uruchamianiu komputera albo gdy po ukończeniu gry wyświetlają się napisy końcowe). Załączam link do zdjęcia na którym pokazane jest jak to wygląda. Przy czym muszę zaznaczyć że gdy patrzę na monitor gołym okiem to nie jest aż tak źle jak na tym zdjęciu. To znaczy te plamy mają wówczas dużo mniejszą powierzchnię. Czy występowanie takich plam jest normalne? I czy można to jakoś naprawić? imgur.com/a/yFxjrwO
 3. Przez dwa tygodnie nie będzie mnie w domu. Ogrzewanie będzie wówczas wyłączone. Jako, że dom jest słabo docieplony, a mają nadejść jeszcze duże mrozy, to temperatura w domu może spać poniżej zera. Czy przechowywanie komputera przez dłuższy czas w tak niskiej temperaturze, nie spowoduje jego uszkodzenia?
 4. Mam stary, prawie dziewięcioletni komputer: procesor Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 4GB Ram DDR2, GeForce GT740. Mam na nim zainstalowany system Windows Vista 32 bit. Na tym systemie nie można już zaktualizować najbardziej podstawowych rzeczy takich jak na przykład przeglądarki internetowe. Poza tym wiele programów wymaga do działania systemów 64 bitowych. Chciałbym zainstalować na tym komputerze Windows 10 64 bit. Ma on jednak dużo wyższe wymagania sprzętowe niż Vista. Oczywiście nie jestem w stanie grać na moim komputerze w najnowsze wysokobudżetowe produkcje, jednak sporo gram w starsze gry i gry niezależne. Czy jeśli zainstaluję Windows 10 64 bit to nie będzie tak, że z powodu wymagań sprzętowych tego systemu, gry które teraz działają w miarę płynnie, będą działały dużo wolniej?
 5. Skyrim w wersji Legendary Edition kupiłem już dawno, ale dopiero teraz po raz pierwszy będę w tą grę grał. Chciałem zapytać, czy powinienem instalować fanowskie patche? Bo gdzieś przeczytałem że ta gra ma mnóstwo bugów, że jest zabugowana do tego stopnia, że bez fanowskich patchy może być nawet problem z ukończeniem głównego wątku. Czy to prawda?
 6. @2real4game Zrobię tak jak mówisz i napiszę zgłoszenie do pomocy technicznej Steam. A nie wiesz czasem czy można do nich pisać w języku polskim, czy trzeba po angielsku?
 7. Dzisiaj nie mogłem się zalogować na Steam gdyż zapomniałem hasła. Kliknąłem więc "nie mogę się zalogować" a następnie wybrałem opcje "I forgot my Steam account name or password". Następnie wybrałem opcję przesłania kodu do odzyskiwania konta na mój adres e-mail. Wprowadziłem otrzymany kod na Steam. Myślałem, że to już koniec i będę mógł zresetować hasło, jednak po wprowadzeniu kodu wyświetliła się następna strona na której pisało, że muszę wprowadzić dowód mojego ostatniego zakupu w postaci numeru karty płatniczej jej daty ważności oraz kodu zabezpieczającego. Obraz tej strony znajduje się tutaj: http://imgur.com/a/DbY3h Wprowadziłem te dane, jednak wówczas otrzymałem informację, że nie udało się zweryfikować karty. W końcu przypomniałem sobie hasło, więc nic nie muszę już resetować. Jednak mam następujące pytanie: czy strona na której wprowadziłem numer karty rzeczywiście należy do Steam? Pytam, gdyż później przeczytałem, że pomoc techniczna Steam nie pyta nigdy o numer karty jej datę ważności oraz kod zabezpieczający. Pomoc techniczna Steam może zapytać najwyżej o cztery ostatnie cyfry numeru karty: http://imgur.com/a/8eOWl Mam nadzieję, że nie dałem się złapać na jakąś próbę phishingu.
 8. Czy Outlast da się uruchomić na 32 bitowym Windowsie?
 9. Wie ktoś, gdzie można kupić Dragon Age 2 ze wszystkimi DLC? Bo na Steamie nie ma, a na Originie jest tylko wersja podstawowa.
 10. Czy w tą Castlevanię da się grać w miarę komfortowo na klawiaturze i myszy, czy trzeba raczej używać pada?
 11. Wie ktoś może jak pokonać Sansa? Bo podchodziłem do walki z nim już chyba z pięć razy i za każdym razem błyskawicznie ginąłem.
 12. @UP Jeśli płacisz abonament to masz dostęp do wszystkich dodatków. Nie musisz nic dokupować.
 13. W Kanadzie powołano niepełnosprawnego na ministra, a w Polsce Macierewicza.
 14. Visser

  Doba bez prądu

  @Stillborn Odnoszę wrażenie, że mi nie wierzysz. Niestety to co napisałem w poprzednim moim komentarzu to prawda. Musiałem kiedyś wytrzymać tyle czasu bez prądu. Chociaż nie w sercu Arktyki, tylko w Małopolsce. Oczywiście tak długi brak prądu nie był spowodowany złymi warunkami atmosferycznymi.
 15. Visser

  Doba bez prądu

  Jeden dzień bez prądu to nic wielkiego. Ja kiedyś musiałem przeżyć 39 dni bez prądu. Zimą. W bardzo kiepsko ocieplonym domu.
 16. @ Pzkw VIb Dzień Jedności Narodowej nie zostało wprowadzony, żeby okazać wrogość Polakom. Jego wprowadzenie ma dużo prostszą przyczynę. W Związku Radzieckim uroczyście obchodzono rocznicę wybuchu rewolucji październikowej. Po upadku Związku Radzieckiego najpierw zmieniono nazwę tego święta a w roku 2004 oficjalnie je zniesiono. No i trzeba było je czymś zastąpić. Zastąpiono je Dniem Jedności Narodowej upamiętniającym wypędzenie Polaków z Kremla, nie po to, żeby okazywać wrogość Polakom, tylko dlatego, że daty rocznic obydwu tych wydarzeń są bardzo do siebie zbliżone. Rocznica rewolucji październikowej według kalendarza gregoriańskiego przypada 7 listopada, rocznica wypędzenia Polaków z Kremla przypada na 4 listopada. Dodam też, że to święto nie zostało wymyślone przez Władimira Putina. Wypędzenie Polaków z Kremla było upamiętniane w Rosji także przed rokiem 1917. Poza tym twierdzenie, że upamiętnianie zwycięstwa nad Polakami oznacza automatyczną deklarację wrogości jest co najmniej dziwne. W wielu państwach świata świętuje się zwycięstwa militarne odnoszone w przeszłości, nie oznaczają one jednak automatycznej deklaracji wrogości wobec zwyciężonych. Czy Polska przywracając obchody rocznicy Cudu nad Wisłą uznała Rosję za swojego wroga? Jeśli zechcesz odnieść się do mojego postu to byłbym bardzo wdzięczny gdybyś darował sobie swoie zwyczajowe docinki które stosujesz wobec ludzi nie podzielających Twoich opinii takie jak np. "nie wiem po czym masz takie zaburzenia postrzegania rzeczywistości, ale nie bierz tego więcej" albo "pezet wali czółkiem w biurko zastanawiając się nad głupotą niektórych forumowiczów".
 17. @ Holy.Death 9 kwietnia 2015 roku prezydent Bronisław Komorowski przemawiał w ukraińskim parlamencie. Wychwalał on wówczas obecny rząd Ukrainy, oraz stan stosunków polsko-ukraińskich. Niemal zaraz po zejściu prezydenta z mównicy parlament przytłaczającą większością głosów przyjął uchwałę gloryfikującą OUN i UPA. Na mocy tej uchwały OUN i UPA zostały uznane za organizacje walczące o niepodległość Ukrainy zaś za okazywanie "lekceważącego stosunku" wobec tych organizacji przewiduje się odpowiedzialność karną.
 18. A może by się tak trochę pouczyć ?
 19. Dzisiaj dowiedziałem się o czymś naprawdę absurdalnym. Początkowo myślałem, że jest to jakiś żart, niestety okazało się, że to prawda. Otóż są ludzie, którzy twierdzą, że gra Pillars of Eternity jest TRANSFOBICZNA. Twierdzą oni tak, ponieważ w grze (chyba na jakimś nagrobku albo czymś podobnym) można znaleźć następujący wierszyk: ?Here?s lie Firedorn, a hero in bed, He once was alive, but now he?s dead, The last woman he bedded, turned out a man, And crying in shame, off a cliff he ran.? No i teraz ci wszyscy ludzie domagają się usunięcia wierszyka z gry. Śmiać się czy płakać? Tutaj Totalbiscuit komentuje całą sprawę: https://soundcloud.c...-of-transphobia Nie jest to pierwszy taki przypadek. Kilka dni temu Lionhead Studios (twórcy gry Fable) umieściło z okazji obchodzonego w RPA Narodowego Dnia Dekoltu na swoim twitterze następujący obrazek : https://archive.today/fC0eJ Oczywiście natychmiast pojawiły się głosy, że obrazek jest seksistowski. Został on błyskawicznie usunięty a twórcy przeprosili wszystkich którzy poczuli się nim urażeni.
 20. Autor tego artykułu (http://www.playerattack.co.uk/news/2014/10/17/hatred-is-the-neo-nazi-hate-crime-of-video-games/) twierdzi, że gra Hatred promuje rasizm i białą supremację. Ponadto oskarża on twórców gry o związki ze skrajnie prawicowymi organizacjami takimi jak NOP i Młodzież Wszechpolska. Normalnie nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
 21. Zauważyłem, że bardzo dużo ludzi narzeka na szóstą część Hirołsów. Ja jeszcze w nią nie grałem, kupię ją dopiero, gdy cena edycji kompletnej obniży się do jakiegoś rozsądnego poziomu. Czy ta gra jest naprawdę aż tak słaba?
 22. Zauważyłem, że dosyć często zdarza Ci się krykować przygodówki studia Daedalic Entertainment. Dlaczego aż tak bardzo ich nie lubisz?
 23. @UP A na jakiej podstawie twierdzisz, że ten samolot został zestrzelony przez separatystów? Bo póki co nie ma na to żadnych dowodów. Nawet rząd Ukrainy twierdzi teraz, że zestrzelenie samolotu przez separatystów to tylko jedna z możliwych przyczyn katastrofy. A ten ukraiński wojskowy samolot transportowy, o którym pisałeś, został zestrzelony, gdy podchodził do lądowania, czyli znajdował się dość nisko nad ziemią. Zaś ten malezyjski samolot pasażerski leciał na wysokości dziesięciu kilometrów. Samolotu lecącego na takiej wysokości nie da się zestrzelić za pomocą przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych. Aby zestrzelić samolot lecący na takiej wysokości konieczne są zaawansowane systemy obrony przeciwlotniczej. Separatyści nie dysponują takim systemami. A nawet gdyby jakimś cudem je posiadali, to nie potrafili by ich obsługiwać.
 24. Właśnie ukazał się trailer piątego epizodu The Wolf Among Us: http://www.telltaleg...sn-eu-7-10-ios. Podano też datę wydania tego epizodu: 8 VII 2014.
×
×
 • Create New...