Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Czy może mi ktoś powiedzieć ile zajmuje pakiet ME3 Edycja Deluxe na Originie do ściągnięcia?

W domu mam limity na internecie i nie wiem czy brać komputer do pracy.

/// :wallbash: wczoraj anulowałem stare zamówienie na originie, a parę minut później dowiedziałem się, że anulowano mi zamówienie na pudełkowe ME3 EK :confused: życie ///

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IllusiveMan7

Co masz na myśli mówiąc "opcja zbadaj"? :D

Dialogi wyglądają bardzo podobnie jak w ME2 (o ile nie wziąłeś opcji gdzie gra za Ciebie podejmuje decyzje fabularne). Zakładam, że grasz mając 100% kontroli nad wszystkim. Wtedy chmurka dialogów ma rozgałęzienia, np. masz kogoś na pokładzie Normandii, Jan Kowalski, więc masz możliwość poznania jego historii, powodow wstapienia do sluzby na statku/Przymierzu, opinii o statku etc. Standard mozna powiedziec.

W zaleznosci od rozwoju rozmowy mozesz oczywiscie wybrac jakies komentarze, dopytac o cos itp. Z kolei opcje "paragon" i "renegade" nie są już tak oczywiste w wyborze moim zdaniem, ale to też nie przy każdej rozmowie. Generalnie jest ok, nie ma powodów do narzekań. Tak tylko dziwnie się czuję, jak wiem, że Ziemia jest atakowana i rozpruwana, a ja chodzę sobie po Cytadeli i oglądam widoki... :)

EDIT:

@piotrusdobosz

10GB zajmuje edycja cyfrowa DeluXe, z małym haczkiem. Bez DLC From Ashes i innych rzeczy

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kurier obudził o 8:45 bo jeszcze wylegiwałem się, jest 12km ode mnie w mieście, będzie popołudniu.

Dobrze słyszeć dobre info o ME3 bo nie na darmo wydaje 143zł, a ludzie zaraz lubią hejtować, flemować itp. bo jakaś jedna opcja się nie spodobała.

Ja się zastanawiam czy na iplusie można się pobawić ze zmianą ip czy nie, albo w ogóle olać i walnąć nockę w piątek.

I pytanie jedno jest ta pokazana twarz Tali?? Ponoć miało być jak dobrze kiedyś news'y czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IllusiveMan7

Cieszę się, że mogłem pomóc :) Jeśli mam krytykować (a jak!), to mogę się czepić, że rozmowy czasem są nieco...infantylne. Dużo ich oczywiście nie mam za sobą, niemniej jednak miałem wrażenie, jakbym oglądał polski serial a la m jak miłość, albo klan... Zrzucić to można jednak na charakter bohaterów z którymi się stykamy, lub...mój charakter :)

@RedEvil

Sądzę, że warto, dla samej radości z wcześniejszego grania. O ile masz zmienne IP, bo za 1szym razem wątpię byś się połączył z serwerem koreańskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smyku jedna sprawa: jak jest z dialogami? Jest ich dużo, czy jest autodialog, i czy jest opcja zbadaj? To mnie najbardziej męczy, jeśli chodzi o ME3.

Jest opcja zbadaj, opcja autodialogu moze byc wlaczona w opcjach. Zrezygnowano z zapowiadanego wyboru miedzy rpg/akcja/fabula na rzecz poziomow trudnosci jak w me2.

@Doko, pytanie o kolejny spoiler. :)

Czy przekaźniki masy zostały zniszczone i wszyscy są odcięci od siebie?

Tak, przynajmniej w opcji koncowej, ktora ja wybralem. Byla mozliwosc zostawienia ich.

A jakby ktoś porównał demo do pełnej, to jest dużo lepiej czy raczej tak samo, chodzi mi o sam wygląd gry, a nie o gameplay, poprawili te nieszczęsne animacje?

Za duzo sie nie zmienilo, prynajmniej ja nie zauwazylem tego. Bieg dalej koslawy :D

I pytanie jedno jest ta pokazana twarz Tali?? Ponoć miało być jak dobrze kiedyś news'y czytałem.

Jest pokazane, jak zdejmuje maske, ale samej twarzy nie widac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doko - dzięki :)

Jeszcze jedno pytanie do grających, ale odpowiedź wydaje się oczywista bo nie zgłaszaliście problemów. Ktoś tutaj pisał, że twarze źle się importują z części 2 i wyglądają inaczej. Mam nadzieję, że to nie prawda i jest wszystko ok :)

Mam też nadzieję, że pojawią się zakończenia z Shepard która przeżyła. Grałem kobietą i jakoś tak dziwnie bym się czuł gdyby zginęła - tak jakbym sam "ubił" kobitkę. Facet Shepard ok, ale dziewczyna...

Edytowano przez Jacekxyz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankamilek

To jeszcze zależy czy już wykorzystałeś Online Pass czy nie, bo u mnie się okazało że gra została automatycznie przypisana do innego konta i aktywować jej na głównym już się nie da.

O ile nie pojawia ci się błąd "Online pass not found " to raczej coś z forum.

I z ciekawości zajrzałem na Metacritic > Mass Effect 3 > PC

Średnia ocena graczy na podstawie 272 głosów... 2.2/10

http://www.metacritic.com/game/pc/mass-effect-3

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HanPL

To frustraci, którzy jeszcze nie zagrali, a już im się nie podoba. Takich sporo przecież jest. Ewentualnie zakończenie im się nie spodobało i już cała gra jest do bani... heh

Jeszcze 2,5h w pracy i siadam do gry :D yeah.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z ciekawości zajrzałem na Metacritic > Mass Effect 3 > PC. Średnia ocena graczy na podstawie 272 głosów... 2.2/10
Banda pieniaczy, trolli i hejterów, z których większość nie widziała gry na oczy. Podobnie jak pianie z zachwytu nad produktem, którego się nie zna podobne oceny nie są warte funta kłaków ;) Zresztą przestałem przejmować się tą stroną już dawno temu o ile w ogóle kiedykolwiek miała znaczenie skoro teraz stała się w niektórych przypadków najzwyczajniejszym w świecie miejscem trollingu/hejtingu ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale prasa wcale nie jest od nich lepsza. Ot, jedni hejtują, drudzy hypują. Sorry, BioWare to jedna ze świętych krów prasy, czego by nie zrobili poniżej 8/10 nie zejdą (patrz Dragon Age 2). Znaczy zeszli by: jakby gra się w ogóle nie odpalała na żadnym pececie i konsoli. Ale i wtedy byłoby 6/10 za to, że gra co prawda nie działa, ale jakby działała to byłaby świetna. Miało być wielkie zakończenie trylogii Sheparda a już od kilku miesięcy wszystko wskazywało na to, że wielki to jest tylko balon pompowany przez marketingowców. I niestety filmiki na YT to potwierdzają. Oceny poziomu 2.1/2.2 są przesadą, ale tak samo przesadą jest 93 od prasy (za co? Chyba tylko za tytuł, developera i chęci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się waham, czy kupować:

a) w ogóle

b) teraz

c) w EA Classic

(Wiem, zapowiadałem, że kupię w EA Classic, jeśli w ogóle, ale muszę na własne ślepe oczęta zobaczyć, czy hejting uzasadniony, bo, jak widzę, opinie są podzielone). Poczekam na recenzję w CDA (czyli jeszcze tydzień) i podejmę decyzję - jakoś tak w CDA, mimo definiującego recenzję subiektywizmu, udaje się upchnąć dość obiektywne spojrzenie na grę (co prawda, także dzięki GW i minirecenzjom, ale zawsze).

@EDIT

O metakrytyku był artykuł w CDA, było też sporo o tworzeniu się średniej z magazynów i portali recenzenckich: a to zawyżają/zaniżają wartość oceny, biorąc dane z czterech liter (np. na sztywno fixując wartości ze skali literowej w konwersji na x/100 ), a to opierają się na zbyt małej liczbie ocen do obiektywnej średniej... Do tego należy pamiętać, że ci, co dostali grę na wyłączność jako pierwsi na świecie (szczególnie na konsole) mają tendencje do zawyżania oceny (też było), a zaniżają głównie pseudorecenzenci, którym fryz bohatera nie pasi.

A wbrew pozorom zakończenie ma ogromny wpływ na ocenę, bo nie ma to jak klepać kilkadziesiąt godzin w RPG (nawet uproszczone), żeby potem oglądać kretyńskie outro, więc jeśli zakończenie ME3 jest skopane, hejting w mojej opinii jest częściowo uzasadniony. Ale, tak jak mówiłem, czekam na reckę w CDA i ewentualny zakup...

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo przesadą jest 93 od prasy (za co? Chyba tylko za tytuł, developera i chęci).

Tak, za tytuł... a raczej za to, że ME3 to zasadniczo więcej tego samego ME2, które przez zachodnią branżę i wielkie rzesze fanów na całym świecie jest uważane za grę wybitną.

Ja na user score nigdy nie patrzę. Krzykacze i pieniacze kontra bałwochwalcze barany. Zajrzałem sobie w oceny użytkowników - prawie same zera i dziesiątki. Słowo daję, mogliby to zmienić na "podoba mi się/nie podoba mi się"...

Natomiast recenzencka średnia jest imho dość istotna (choć nierzadko się z nią nie zgadzam - ot, przereklamowanie gier Bethesdy czy niedocenianie produkcji Obsidianu). Naturalnie trzeba pamiętać o tym, że zazwyczaj oceny pokroju 7/10 wskazują już na konkretnego crapa, a od 9/10 zaczynają się naprawdę dobre produkcje... Niemniej na recenzjach można przynajmniej o tyle polegać, że wiadomo, że w grę zagrali i cośtam o gamingu wiedzą. I zazwyczaj nie są hejterami.

Recki wskazują, że ME3 się udało utrzymać poziom serii - a jak kto sobie to tłumaczy, to już jego sprawa. Ja się nie mogę doczekać momentu, gdy odpalę grę.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się, dwa dni przed ale mam i macam swoją Edycję Kolekcjonerską ME3 :D

Pierwsze co przedarłem się przez wielkie pudło Gram.pl a potem ładne pudło główne ale środek miodzio. Zawartość bardzo fajna, najbardziej spodobała mi się naszywka N7 która dostanie miano i zawita na mojej kamizelce podczas walk ASG (tylko na pokaz przed ruszeniem w bój będę chował bo szkoda :P), pudełko metalowe jest dobrze wykonane, rysunki na pudełku męskiego i żeńskiego Sheparda wyszły znakomicie. Teraz czekać aż będę mógł odpalić grę, tylko gdzie zapodziałem swego głównego sejwa xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba EA nie ma żadnych podstaw aby wymierzać jakieś bany za zabawy z tym Koreańskim IP? Nie mam ochoty czekać do piątku i pluje na te dziwne daty premier.

Z resztą, skoro temat o tym był na oficjalnym forum Bioware to chyba nie ma to żadnego znaczenia.

A oceny graczy z metacritic można o kant tyłka rozbić. Tam jest więcej trolli i hejterów niż na 4chanie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolkcjonerka łądnie wydana, jakość wszystkiego bardzo wysoka. Mam ogólnie jednak zastrzeżenia do EA Polska - naprawdę nie chcę się wam wydawać tytułów w Polsce w bardziej Polski sposób. EA się pewnie kąpie w pieniądzach, a nie można wydać głupiej książeczki po polsku???? Te parę zdań, które się znajduje w artbooku to mógłbym im przetłumaczyć w mnie niż godzinkę. Rozmiar tej książeczki woła o pomstę do nieba. Do tego podoba mi się hasło o ekskluzywnym komiksie Dark Horse. Przecież Invasion zostało już wydane wcześniej i to w o wiele lepszej formie niż to dziadostwo. Do Kolekcjonerki rodzimego Witchera 2 to bida z nędzą.

Ale mam i się cieszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam na pewną ofertę. Coś przeczuwałam, że gdy zabraknie edycji kolekcjonerskiej na Allegro pojawi się jakaś oferta o wiele droższa. Produkt już niedostępny - teraz rozchwytywany. Z ciekawości zajrzyjcie sobie :Dhttp://allegro.pl/mass-effect-3-edycja-kol...2187441246.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...