Skocz do zawartości

Watch Dogs


Polecane posty

Pograłem już chwilę w te produkcję i mogę powiedzieć, że spodziewałem się więcej po tak reklamowanej produkcji. Gra traci klatki przy jeździe samochodach na sprzęcie i5-4670k, GTX 770 i 8 GB RAMu - na ustawieniach wysokich. Nie sprawdzałem jak to chodzi na ultra, ale póki co psuje mi to całą przyjemność z gry, optymalizacja jak to zawsze w stylu Ubisoftu.

Pamiętam klimat w GTA V - humorystyczny, optymistyczny, napawający poczuciem siły, tego, że 3 protagonistów może zrobić praktycznie wszystko w mieście, które żyje. Saints Row the Third z kolei pozwalał na wszystko i nastawiony na rozpierduchę. Klimat Watch Dogs podchodzi troszkę pod ten z innych piesełów. Na razie w kwestii fabularnej nie będę się wypowiadał, ponieważ zrobiłem tylko kilka pierwszych misji i zleceń.

Czuję spory niedosyt po grze wyczekiwanej przez 2 lata, której premierę twórcy musieli przekładać o ponad pół roku, by ją doszlifować. Wypowiem się może jeszcze trochę bardziej gdy zobaczę już jakieś postępy w fabule, ale zdecydowanie - to nie jest to czego wyczekiwałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pograłem do tego momentu, od kiedy mogłem biegać po Chicago. Teraz tylko biegam, jeżdżę i bawię się w tej wielkiej piaskownicy. Wątek główny mam zamiar zacząć za jakieś trzy dni, żeby po prostu poćwiczyć sterowanie i całe poruszanie się po mieście. Wtedy dam znać, co i jak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na i7 4770k , Asus R9 290 i 8gb ram. Na ultra mam jakieś 25-50 fpsów i mogę powiedzieć, że gra nie jest zoptymalizowana.

Po drugie to nie jest to na co czekałem i na chwilę obecną żałuję wydanych pieniędzy, ale kto wie, może się rozkręci.

Plusy :

- Hakowanie, bardzo dobrze przemyślane i rozbudowanie

- Grafika nie jest rewelacyjna, ale jest na czym zawiesić oko

Minusy

- Prowadzenie pojazdów

- Optymalizacja (a nawet brak)

- Fabuła słabo dopracowana

Ogółem dla tych, którzy nie mają gry to radzę poczekać z kupnem, bo nie jest jeszcze gotowa do sprzedaży (moim zdaniem) i na to co wypuścili twórcy nie warto było (obecnie) czekać. Oczywiście po 8gb aktualizacjach gra powinna być o wiele ciekawsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReMake nie przeszedłem jeszcze, ale fabuła jest taka.

Chodzi gościem, który stracił córkę i szuka zemsty na wszystkich przeciwnikach, żeby znaleźć tego jednego, przez którego ona zginęła. Koniec fabuły smile_prosty.gif

Mogli to urozmaicić, ale żeby chociaż poprawili to co podałem w minusach i będzie się przyjemnie grało.

Radzę korzystać ze spoilerów jeżeli w przyszłości nie chcesz otrzymać ostrzeżenia - Black Shadow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyw zemsty jest dość mocno wyeksploatowany, więc ciężko jest wymyśleć coś nowego. W GTA 4 też ten wątek nie błyszczał. Watch Dogs ma dla mnie tą zaletę, że w odróżnieniu od GTA misje można wykonać na różne sposoby, tak jak w Deus ex, np. W jednej misji w nocy mierzy do nas snajper i jesteśmy otoczeni przez policję, to możemy spróbować strzelać do wrogów, ale fajniej jest gdy miast tego hakujemy system gazowy za snajperem wywołując eksplozje i eleminując snajpera, a potem shackować generatory prądu i wywołać egipskie ciemności, dzięki czemu można uciec bez strzału. Dla mnie to duży plus.

Do kierowania autkami można się przyzwyczaić, jak nie oczekuje się jakiegoś super realizmu. Do póki przez to sterowanie zawalimy misję jest w porządku.

Pochwalić muszę Ubi za fajne minigierki, a zwłaszcza tą gdy hackujemy systemy.

Mam nadzieje, że optymalizacja zostanie poprawiona, bo gra ma potencjał i to nawet dość spory.

Edytowano przez Scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Watch Dogs jest chyba najbardziej kontrowersyjną grą od czasów Mass Effect 3.

Gra jest 8 na 10, ale jeśli przestaniemy zwracać uwagę na to że obiecano lepszą grafikę, przyzwyczaimy się do sterowania autkiem (nie jest to trudne) i nie będą nam przeskadzać uproszczenia (strażnicy), to gra bardzo dużo zyskuje w oczach gracza.

Tylko niech zrobią dobrą optymalizacje i będzie gra na kilka mile spędzonych godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest taka zła za jaką ją wszyscy mają, znaczy trzeba przyznać że grafika jest tragiczna. Zwłaszcza jeśli dodasz do tego wysokie wymagania to wygląda to niewesoło. Na szczęście przyzwyczajony do spartańskich warunków jestem wstanie znieść te dropy fpsów, z drugiej strony nie ma nic gorszego niż schrzanić optymalizację w sandboksie. Po instalacji catalyst 14.6 jest trochę lepiej bo już tekstury mogę spokojnie ustawić na wysokie, przynajmniej nie jest wszystko tak ohydnie rozmyte.

Niektórzy narzekają na prowadzenie pojazdów, faktycznie samochody zachowują się trochę dziko, wystarczy lekko przycisnąć klawisz do przodu i samochód szarżuje jak wściekły. Trzeba się przyzwyczaić, zapobiega to wesołemu harcowaniu po ulicach miasta bez żadnych kraks.

Czy w tej grze jest jakiś garaż? Bo co bym nie postawił na tym parkingu przed kryjówką to po przespanej nocy z niego znika.

NIe ukrywam że narazie wolę się bawić na wolności, pojeździć, poznać miasto, porobić trochę pobocznych misji, uprzykrzać mieszkańcom życie dewastując światła czy inne duperele.

Na razie moje odczucie jest takie, że oczekiwania wobec gry chyba ją przerosły, ale gdyby pominąć tą medialną papkę i skupić się na samej grze to jest ok, niech tylko przy następnej części poprawią parę rzeczy, szczególnie niech pomyślą nad sensowną optymalizacją. Ja nie miałem żadnych oczekiwań, ani zbytnio nie napalałem się na Watch_Dogs i prawdopodobnie nie zagrałbym w nią tak szybko, gdyby nie kumpel. Który nie kryjąc zawodu i rozczarowania udostępnił mi grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie jest zła, a przynajmniej na taką nie wygląda, choć przyznam, że jak się patrzy na filmiki z zapisem rozgrywki, na których widać, że gra jest po prostu mniej rozwinięta niż staruszek GTA IV, to trochę ręce opadają. Jeśli kogoś rajcuje w otwartych grach sianie chaosu (a kogo nie?), to będzie pewnie wielokrotnie uśmiechać się pod nosem widząc takie sceny:

Animacja rozpadających się słupów to mój faworyt, choć bezkolizyjna kolej to też mocny zawodnik. No i nie zapominajmy o niewidzialnych ścianach, których nawet w najstarszych GTA nie było (scena z początku z podstawianiem ciężarówki). Trochę żal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i nie wierzę. Fizyka w Watch_Dogs to chyba jakaś Ubisoftowska jest. Ślizgające się po sobie obiekty (patrz samochód i płot), brak różnic w przypadku niektórych obiektów jeśli chodzi o ich "ciężkość" (patrz jak kobieta rozwaliła spory kawał płotu), dziwny model kolizji (patrz ogrodzenie od boiska do koszykówki i wspomniany płot wraz z momentem z motocyklem), z lekka głupie AI. No i fakt tego, że przy srogich dzwonach w pojazdach nie można wypaść z samochodu lub motocyklu.A końcówka to kwintesencja... Ubisoft musi się sporo nauczyć, jeśli chce z Watch_Dogs zrobić nowego tasiemca. Ale może będzie tak jak w przypadku Assassin's Creed? Pamiętajmy, że pierwsza część miała swój urok, a jak nadeszła dwójka, to naprawdę szczeny trzeba było zbierać, taki to był skok jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym więc nadzieja, że poprawią te rzeczy do czasu premiery "dwójki". Każdy się musi nauczyć, choć w sumie dziwne, że jak się małpuje serię mającą lat już prawie 20, wciąż popełnia się podstawowe byki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watch_Dogs, czyli jak narobic ludziom hajpa na tytul, mowic o nim i reklamowac go jako prawdziwy technologiczny next-gen na next-genowe konsole, a po premierze i odkryciu przez ludzi tachnologicznego zacofania gry, nie byc w stanie powaznie i konkretnie odpowiedziec na zarzuty, ze z W_G jest dokladnie taki sam next-gen jak z Nergala ortodoksyjny katolik.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment to jest problem, by w ogóle ją odpalić na pc, a co dopiero Direct x 9 :)

Watch Dogs to dla mnie lekkie rozczarowanie. Poczekam trochę czasu, aż ją połatają i lepiej zooptymalizują i kupię w promocji. Na grę można narzekać, ale gdybym kupił Ps 4 z WD w zestawie, to na pewno, bym w nią długo grał, ale płacić za samą grę nie ma sensu na ten moment, chyba że w promocji za 50 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś specjalnie się tą grą nie interesowałam, dopóki jakieś 2 mce temu nie zobaczyłam gameplayów. Jako że specjalnie się na nią nie napalałam, muszę powiedzieć że mnie nie zawiodła. Watch Dogs to... całkiem fajna gra. Przez te kilka godzin bawiłam się całkiem dobrze, nie ruszając misji z wątku głównego. Tu naprawdę jest co robić. Hakowanie super sprawa, jazda samochodem też daje frajdę (nie mam punktu zaczepienia co do innych gier, bo jestem erpegowcem, ale jak mi się spodobała, to nie wiem co się dzieje biggrin_prosty.gif). Bohater to taki typowy badass z fantastycznym głosem, do tego całkiem sympatyczny (dooooobra, wiem że morduje ludzi z zimną krwią, taaa). Zobaczę, jak gra się dalej rozwinie, bo ma wg mnie duży potencjał (ale w moim przypadku trzeba brać poprawkę na to, że nie gram w sandboxy, więc po prostu spodobał mi się "powiew świeżości" wśród mojej listy gier). Może i przehypowana, ale naprawdę dobrze mi się gra.

Do tego gra chodzi jak laleczka na 4GB RAMu na średnio-wysokich wymaganiach, więc nie mam się co czepiać icon_wink.gif

Edytowano przez Umcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak używać spojlerów na forum :)

Co do gry to fizyka jest fatalna, a to jak z łatwością można rozwalić mnóstwo rzeczy, które powinny zatrzymać lub bardzo uszkodzić pojazd ulegają niszczeniu. To tak jakby dmuchnąć w ścianę i ona momentalnie runie na ziemię. Miałem nagrywać gameplay z tej gry, ale teraz widzę, że warto poczekać, aż ją połatają chociaż jest to nowość i może łatwiej będzie mi się wybić, ale grać w coś bez chęci to nie będzie przyjemne do oglądania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...