Skocz do zawartości
Bethezer

Watch Dogs

Polecane posty

No a czym się Sterling wyróżnia w swoich tekstach?

Tym, że nie jest szeregowym pismakiem ;-)

ignorujesz właśnie te fragmenty o "dopracowaniu" i o tym, że gra wygląda w ruchu "bardzo ładnie".

lubro, wprowadźmy trochę logiki do naszej dyskusji. Jak powiedziałem na początku (i przy tym obstaję) - gra nie wygląda tak, jak miała wyglądać. Wciąż jest ładna, ok. Ale nie jest ani tak next-gen, ani tak zachwycająca, jak obiecywano. Ba, w wielu miejscach obrywa od GTA IV (nawet III, bo tam można było przez murki skakać ;-)). Czyli kłamliwy marketing jak krytykowałem, tak krytykuję. Cytaty, które podałem, odnoszą się właśnie do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra nie wygląda tak, jak miała wyglądać. Wciąż jest ładna, ok.

I tutaj się zgodzę... Gra miała być o wiele ładniejsza. Pierwsze trailery zaznaczały piękno graficzne tej gry. No ale cóż... Nie można mieć wszystkiego. Za grafikę dostaliśmy wielkie Chicago :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy ponoć super komputerów by uciągnąć grafikę jaką mieliśmy w zapowiedziach, Nie wiem ja nie grałem, bo nie kupiłem wtedy za 50zł gierki, jak była "promocja" na ubi.

Jaki problem zrobić ultra na super komputerach, kto ma , lub stać na modernizację kompa to sobie pogra, nawet jeśli ktoś da na medium, chyba nie będzie narzekać, że "buu mój komputer nie daje rady i taka brzydka grafika.. "

Ponoć w tej grze nawet HT jest wykorzystywane w procku i7. Zaś najwyższe ustawienia tekstur potrafią wyciągnąć 3GB na grafice, w końcu do czegoś się przydaje grafika z 3GB.

Jakby nextgeny nie dały rady uciągnąć gry, to jaki problem dla ps4 zmienić grafikę, przecież kompy są mocniejsze niż konsole.

Ale większość lubi narzekać, zresztą racja nie którzy wydali swoje oszczędności na gierkę, która jak się okazuje działa jak działa, wygląda i poziom samej gry może zastanawiać....

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafika jest tak paskudna w porównaniu z tym, co obiecywano

gra nie wygląda tak, jak miała wyglądać. Wciąż jest ładna, ok.

Przynajmniej widzę jakiś postęp względem tego co było w poniedziałek :3

Co w takim razie z tymi bugami? Sterling kłamał pisząc, że gra jest dopracowana? Jeśli nie jest "szeregowym" to czy jego opinia na temat gry ma jakąś większą wartość i nagle zacząłeś uważać podobnie jak on?

W drugą stronę nie ma co też przesadzać. Grałem koło 50h w zamkniętej becie (to nie był ostateczny build, bo niektórych tekstur, generowania wnętrz w budynkach czy dymu nie było), kilka sesji w sieci na PC (dopóki uPlay pozwalał) i koło 15h na PS4. Oprócz paru przenikających modeli (co już dyskwalifikuje imo użycie wobec gry słowa "dopracowana") doświadczyłem paru przypadków, w których model przechodnia po uderzeniu został w straszliwy sposób wykręcony i raz przeszedłem przez ścianę. Każda gra ma bugi. W GTAV można zrobić

. Czy taki "poziom żenady" oznacza, że fizyka jest do wywalenia i całą techniczną warstwę gry należy przekreślić.

Krytyka jest dobra, bo dobrze działa na medium. Wyśmiewanie to też coś normalnego, bo wyszukiwanie bugów w grach to coś co robi się od lat. Problem w tym, że jazda po WD weszła na nieracjonalny poziom i przy czepianiu się tego jak rozpada się słup po uderzeniu pomija się wszystko co gra robi dobrze.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wersje konsolowe, to one żadnych problemów nie sprawiają i czytając komentarze ludzi na zagranicznych serwisach, jakoś ciężko doszukać się wzmianki, że na konsolach "klatkuje" lub robi inne dziwne rzeczy. Developerzy mają w poważaniu wersje PC swoich gier, bo wiedzą, że największy zarobek jest na innych platformach i tamże się gry optymalizuje. Takie są realia.

Dlatego ja już zaprzestałem grać w tytuły "Triple A" ("AAA", jak kto woli) na komputerze, bo nie mam na to, ani chęci, ani czasu, aby użerać się z ciągłymi problemami technicznymi, czekać na łatki, na łatki do łatek i tak dalej.

Nie chce wszczynać niepotrzebnego flamewar'a, ale jakoś nietrudno mi pamięcią sięgnąć po gry, które też na konsolach w dniu #1 dostawały po kilka ładnych łatek albo były bardziej uszkodzone niż wersje PC (np. Thief 4 wersja na PS4, BF4 - w tego ostatniego mój kumpel dopiero od ok miesiąca spokojnie może grać na europejskich serwerach). To mam to czytać jako faworyzowanie PC, bo niektóre gry lepiej "wyszły" na konsolach? Poza tym gdyby te "realia" miały coś wspólnego z prawdą, to nikt by się nawet nie przejmował naprawianiem. A najogólniej to prędzej czy później gry na PC doprowadza się do stanu, który pozwala tak samo albo nawet bardziej cieszyć grą niż na konsolach.

Ale wracając do meritum - mam na ten temat zupełnie inne zdanie. Mi się wydaje, że dzisiaj developerzy + producenci w ogóle maja gdzieś porządne testowanie swoich produktów i kasę na testy wolą walnąć na marketing, co jak na razie okazuje się bardziej dochodowym sposobem produkowania gier (niestety), bo idioci (my) i tak kupią. I nie chodzi tu o to czy gra jest na PC czy konsole, bo po obu stronach gry zaliczają wtopy.

Zresztą co ja tu będę się rozpisywał - poczytajcie sobie to. Mi się wydaje, ze niektóre firmy mają nas za totalnych idiotów. PeCetowiec czy konsolowiec - wszyscy jedziemy na tym samym wózku.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paskudna w porównaniu

Tak samo jak paskudne było zagranie Ubi z rozbudzaniem nadziei na prawdziwy next-gen.

Co w takim razie z tymi bugami? Sterling kłamał pisząc, że gra jest dopracowana? Jeśli nie jest "szeregowym" to czy jego opinia na temat gry ma jakąś większą wartość i nagle zacząłeś uważać podobnie jak on?

Wait, what? Czy ja gdzieś napisałem, że uważam podobnie jak on? Nie przypominam sobie. Stwierdziłem dwie rzeczy: Sterling to nie jakiś sobie szeregowy dziennikarzyna, b) W_D jest zabugowane i posiada ograniczenia, których GTA IV nie posiadało. Do reszty twierdzeń Sterlinga się nie odnosiłem przecież...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że komentują tu tylko osoby, które w grę jeszcze nie grały.

Grafika jest świetna szczególnie na najwyższych ustawieniach i wbrew pozorom wcale nie potrzeba jakiegoś, super komputera żeby to odpalić na maksymalnych ustawieniach, początkowo gra się sypała ale po zainstalowaniu oficjalnych sterowników wszystkie problemy z optymalizacją znikły. Grę testowałem nawet na starszym kompie i odpaliłem ją w ustawieniach ultra prócz tekstur które zostawiłem na wysokie. Jak sprawa się ma na konsolach nie wiem ale z pewnością gra wyglądać będzie gorzej.

Co do gameplayu moim zdanie lepiej nawet niż w GTA V. Jest tu większa swoboda przeciwników można eliminować po cichu lub przejść misję jako duch nie zabijając nikogo, no chyba że gra tego wymaga, do tego wykorzystywanie hakowania, które jest niesamowicie przyjemne i efektowne. Pościgi również bardziej wymagające i rozbudowane niż u Rockstara.

Jeśli ktoś nie grał gorąco polecam bo to kawał świetnej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Nie wyobrażam sobie grania w stylu Rambo. Po prostu sposób eliminowania jak duch jest... piękny!

Mi akurat zabijanie przeciwników po cichu nie sprawiało zbyt wiele satysfakcji, głównie przez fakt, że przeciwnicy nie są zbyt rozgarnięci może to przez to, że grałem na średnim poziomie trudności.? Najlepiej bawiłem się gdy nie zabijałem nikogo było to dość sporo wyzwanie ale po sukcesie satysfakcja ogromna ;] O tym że da się zmienić poziom dowiedziałem się dopiero grzy przeszedłem grę ;/ Niedługo zacznę od nowa na wyższym. Szkoda jedna że nie ma opcji rozpoczęcie nowej gry ze zdobytym doświadczeniem.

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładuj na najwyższym, jak szlachta. A możliwość wyboru trudności być może zwiastuje taką możliwość w przyszłych częściach Assassin's Creed, wtedy seria znowu się do mnie przybliży. Przeszedł ktoś już wątek główny? Ile zajęło to przedsięwzięcie czasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przestaje być zabawne, program nVidii ma problemy z łączeniem z siecią, Uplay albo nie łączy się z nią wcale i muszę grać w trybie offline, albo po zakończonej sesji stwierdza, że nie może wysłać stanów zapisu do chmury. Do tego optymalizacja ssie kompletnie, gubiąc klatki na średnio-wysokich ustawieniach graficznych. Jeśli "next-gen" ma wyglądać jak GTA V na X360/PS3, a chodzić jakby obraz tańczył do muzyki Skrillex'a, to ja dziękuje, ale już wole pozostać przy starym. Bez porządnych łatek w to grać się nie da. Ostatnio widziałem wpisy na stronach poświęconych grom i tym, że Ubi ma naprawiać jakiś błąd nie pozwalający uruchomić gry wcale, ale nic związanego z fatalną grą która z 60 kl./s potrafi u mnie osiągać 15, albo tez złapać kompletnego freeze'a na 3 sekundy. Growe Maliny? Póki co, zasługuje bardziej niż jakakolwiek produkcja EA, na które tez studio spadł tak wielki hejt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika, grafiką, ale sterowanie w tej grze na klawiaturze jest kompletnie skopane. Próbowałem grać na padzie, ale wcale nie jest o wiele lepiej (+ nie jestem przyzwyczajony do padów, choć z GTA IV i V nie miałem problemów).

Grafika dla mnie nie jest wcale taka ważna jak grywalność i fabuła. Grywalność, jak już wspomniałem wyżej, leży, a o fabule nie chcę się za dużo wypowiadać, ale po 3 misjach głównych jakoś specjalnie nie wciąga. Możliwe, że później jest lepiej, ale nie chcę mi się walczyć ze sterowaniem i rozbijać setek samochodów, gdyż w tej grze nie da się normalnie prowadzić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przeszedł ktoś już wątek główny? Ile zajęło to przedsięwzięcie czasu?

Jakieś 12 godzin czyli całkiem ok jak na dzisiejsze standardy.

Jeśli "next-gen" ma wyglądać jak GTA V na X360/PS3, a chodzić jakby obraz tańczył do muzyki Skrillex'a, to ja dziękuje, ale już wole pozostać przy starym.

A niby jak miałby wyglądać next-gen przecież nic się nie zmienia, grafikę nadal ogranicza jedna rzecz, konsole. Skok graficzny zobaczysz może za 2-3 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Skoro na zapowiedziach i reklamach obiecuje mi się "pierwszy prawdziwy next-gen" to ja liczę na to, że zobaczę ten "pierwszy prawdziwy next-gen".

@Amasuke

Tu masz rację, sterowanie klawiaturą jest słabe, szczególnie przy jeździe samochodem. Mam wrażenie, że jadę po lodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@znajomi

W momencie, w którym musisz zagłuszyć sygnał policji Clara daje ci chyba 2-3 Jam Commy. Sprawdź w ekwipunku.

Tymczasem ja się nie mogę nadziwić niekompetencji Ubisoftu. Online nie działa sporej grupie ludzi, a komunikat o błędzie wskazuje na problem po stronie gracza (zły typ NAT). Niebywałe.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, uwielbiam czytać takie posty. Na forum CD-Action same "narzekania na optymalizację", "że wersja PC kuleje", "że oszukano nas", "że mam mocny sprzęt, a gra przycina", "że bla bla bla".

Prawda jest taka, że na oficjalnym blogu Ubisoftu jest już wzmianka o tym, że Watch Dogs (czy jak to się tam pisze), pobił wszelkie rekordy pierwszego dnia sprzedaży, jeżeli chodzi o produkt spod szyldu Ubisoft. Oto źródło: http://blog.ubi.com/...-sales-day-one/ .

Kiedy forum CDA stało się grupą reprezentatywną całego świata, bo chyba mnie jakoś ten moment ominął? Serio - wyjaśnij, w jaki sposób opinie o grze tutaj miałyby się przełożyć na ŚWIATOWĄ sprzedaż gry.

Developerzy mają w poważaniu wersje PC swoich gier, bo wiedzą, że największy zarobek jest na innych platformach i tamże się gry optymalizuje. Takie są realia.

A potem pecetowcy, słusznie, pokazują im środkowy palec, sprzedaż spada i koło się zamyka. Bo oczywiście Panowie Wydawcy nigdy nie widzą winy w sobie. Jak ktoś traktuje Graczy pecetowych z szacunkiem to zarabia i nie narzeka, jak ma ich w pewnej części ciała to oni mają jego. Proste.

Ja Watch Dogs olałem, kupiłem sobie świetne Age of Wonders 3 i nie mam problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fatalną optymalizację gra nie jest zła. Pograłem z 20godź i mogę śmiało stwierdzić, że gra się rozkręca i całkiem przyjemnie się gra, więc nie nastawiajcie się negatywnie tak jak ja na samym początku. Z czasem przestaniecie zwracać uwagę na wady i zaczniecie doceniać zalety :)

Jak dla mnie gra dostaje ocene 8/10 na PC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin w W_D i muszę stwierdzić, że gra sie naprawdę przyjemnie, kasa za ubrania momentalnie się zwraca trollface.gif , do modelu jazdy można się przyzwyczaić trzeba tylko pamiętać by nie przesadzać z gazem :P ale za to bardzo fajnie wchodzi się w zakręty na ręcznym, o niebo lepiej niż w GTA :) Na swoim lapku gram na średnich ustawianiach i niestety podczas jazdy autem autem gra gubi te FPSy :/ a tak to płynnie ^^ Ale Ubi miało coś z patchem pokombinować, wie ktoś coś może jak, co i kiedy ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo tyle że patch jest w drodze, będzie eliminował problemy związane optymalizacją, szczególnie te doczytywanie podczas jazdy z dużą prędkością. Gra chodzi w miarę płynnie na moim radeonie 6870 ale te doczytywanie to kaszana, także o ile faktycznie patch załatwi ten problem to można to uznać za świetną wiadomość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...