Skocz do zawartości
Bethezer

Watch Dogs

Polecane posty

Maszyn, co do fatalnej fizyki to wątpie żeby udało się to połatać. Może za miesiąc wiele z pomniejszych błędów zostanie naprawionych, jednak samo SI, fizyka, czy chociażby fatalny styl prowadzenia fabuły uratować się już nie da. Naiwny ja, dałem się nabrać i uwierzyłem, ze Ubisoft wreszcie stworzy grę dobrą fabularnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie, technicznie, gracze zostali oszukani. Widział ktoś może (co ja gadam? Każdy widział!) fragment z E3? Tam widać było istnego next-gena, piękna grafika, ogrom możliwości. Miał byś potężny kandydat do gry roku, a nie wiem, czy nie znajdzie się w Growych Złotych Malinach 2014...

Graficznie, technicznie, gracze zostali oszukani. Widział ktoś może (co ja gadam? Każdy widział!) fragment z E3? Tam widać było istnego next-gena, piękna grafika, ogrom możliwości. Miał byś potężny kandydat do gry roku, a nie wiem, czy nie znajdzie się w Growych Złotych Malinach 2014...

Graficznie, technicznie, gracze zostali oszukani. Widział ktoś może (co ja gadam? Każdy widział!) fragment z E3? Tam widać było istnego next-gena, piękna grafika, ogrom możliwości. Miał byś potężny kandydat do gry roku, a nie wiem, czy nie znajdzie się w Growych Złotych Malinach 2014...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crottor, poczytaj Digital Foundry. Tam Ci powiedzą, że wygląda co najmniej tak dobrze, jak nie lepiej :->. Z Malinami bym nie przesadzał, bo mimo kłamliwego marketingu to nadal kawał fajnej gry jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic szkoda wydanych pieniędzy, ale skoro już posiadam tą grę to nagram gameplay'a z całej gry i może twórcy czymś jeszcze zaskoczą. Wiem jedno, że nie będzie to gra roku i na pewno cena długo się nie utrzyma :)

Battlefield 4 z masą bugów spadł ze 130zł do 50/60zł w niecałe pół roku i tutaj będzie podobnie :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, uwielbiam czytać takie posty. Na forum CD-Action same "narzekania na optymalizację", "że wersja PC kuleje", "że oszukano nas", "że mam mocny sprzęt, a gra przycina", "że bla bla bla".

Prawda jest taka, że na oficjalnym blogu Ubisoftu jest już wzmianka o tym, że Watch Dogs (czy jak to się tam pisze), pobił wszelkie rekordy pierwszego dnia sprzedaży, jeżeli chodzi o produkt spod szyldu Ubisoft. Oto źródło: http://blog.ubi.com/watch-dogs-record-breaking-sales-day-one/ .

Jeżeli chodzi o wersje konsolowe, to one żadnych problemów nie sprawiają i czytając komentarze ludzi na zagranicznych serwisach, jakoś ciężko doszukać się wzmianki, że na konsolach "klatkuje" lub robi inne dziwne rzeczy. Developerzy mają w poważaniu wersje PC swoich gier, bo wiedzą, że największy zarobek jest na innych platformach i tamże się gry optymalizuje. Takie są realia.

Dlatego ja już zaprzestałem grać w tytuły "Triple A" ("AAA", jak kto woli) na komputerze, bo nie mam na to, ani chęci, ani czasu, aby użerać się z ciągłymi problemami technicznymi, czekać na łatki, na łatki do łatek i tak dalej. Jeszcze tylko Diablo III mnie trzyma przy kompie, ale tylko do 19 sierpnia, gdy wyjdzie zbiorcze wydanie na PlayStation 4...

I żeby nie było - Watch Dogs mnie, ani ziębi, ani grzeje - po prostu chciałem się odnieść do wcześniejszych komentarzy.

Ot, taka moja mała dygresja :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś po zagraniu w tą grę dalej twierdzi że gra jest dobra to:

a) jest ślepy

b) nigdy nie grał w dobrą grę

Od razu mówię, że nie chodzi mi o grafikę. Nie raz już pierwsze pokazy gry odbiegaly znacząco od tego co dostawaliśmy. Grafika w WD jest ładna, bez rewolucji, jednak do przyjemnej rozgrywki wystarczy. To co widać na filmiku wyżej to jest próbka tego co spotkamy w grze. Przyjemność z gry zabija fatalna fizyka i letnia fabuła. Hakowanie częsciej wprowadza więcej zamentu niż pomaga. Feeling gry psuje karetka rozbijająca się o co 2 auto, pancerne samochody które scigamy i wiele innych dziwactw. Gra w wielu elementach przypomina tanią budżetówkę, a nie tytuł AAA.

Edytowano przez eXgames
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Do póki nie zapoznam się z jakąkolwiek recenzją to trudno mi traktować opinie graczy poważnie. Są tak rozbieżne, że wyglądają jak przesadny hejt lub miłość.

Jedni piszą, że gra jest super inni, że to [beeep] pierwszych lotów. Od czystego hejtu po czystą miłość. I komu tu teraz wierzyć? Wygląda to jak przy każdej wielkiej produkcji. Pojawiają się dwa obozy - miłośników i hejterów. Tak więc trudno jest obecnie cokolwiek traktować poważnie. Ja czekam, żeby zagrać bo nie mogę wierzyć NIKOMU.

Szczególnie, że większość opinii na temat gry jest oparta na "widziałem na filmie" a nie na "zagrałem". I tak jest od pierwszych zapowiedzi gry...

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście Watch Dogs podoba dużo misji pobocznych jest, a także minigry. O fabule za dużo nie powiem, bo najpierw chce się dobrze zapoznać z grą i porobić misje poboczne. Jak na razie gra na duży plus, chociaż model jazdy mógłby być lepszy. No i ja mam problemy z grafiką o dziwo te problemy pokazują się po dłuższym okresie grania. A mianowicie cienie drzew budynków migają. Ktoś też tak ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucciver opinia recenzentów jest tak samo subiektywna jak opinia graczy. Zobacz fragment gameplayu, wyciągnij wnioski, czy gra Ci się podoba czy nie. Daleko mi do hejtu, po prostu to co dostałem jest bardzo rozczarowujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, uwielbiam czytać takie posty. Na forum CD-Action same "narzekania na optymalizację", "że wersja PC kuleje", "że oszukano nas", "że mam mocny sprzęt, a gra przycina", "że bla bla bla".

Prawda jest taka, że na oficjalnym blogu Ubisoftu jest już wzmianka o tym, że Watch Dogs (czy jak to się tam pisze), pobił wszelkie rekordy pierwszego dnia sprzedaży, jeżeli chodzi o produkt spod szyldu Ubisoft. Oto źródło: http://blog.ubi.com/...-sales-day-one/ .

Jedno drugiego nie wyklucza? W końcu narzekać na optymalizację i podobne mogą tylko ci, którzy już grali...

Do póki nie zapoznam się z jakąkolwiek recenzją to trudno mi traktować opinie graczy poważnie. Są tak rozbieżne, że wyglądają jak przesadny hejt lub miłość.

Dopóki*

A na recenzji wyjdziesz lepiej? Przecież te często są kupowane, albo dla odmiany wychodzą dziwaczne kwiatki typu 3 dla Ego Draconis. Opinia recenzenta to nic więcej jak gloryfikowana opinia gracza...

Szczególnie, że większość opinii na temat gry jest oparta na "widziałem na filmie" a nie na "zagrałem".

A filmiki z gry są w jakiś sposób oderwane od rzeczywistości, że nie mogą wpłynąć na czyjąś opinię? Widziałem już tyle komicznych webm, że WD wydaje mi się być jakąś satyrą na AAA, a nie pełnoprawnym tytułem. Ot, chociażby most zwodzony przechodzący na wylot przez tramwaj, czy samochody seryjnie wpadające w glitch-dziurę w moście.

Edytowano przez Rankin
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin

Pamiętajmy, że glitche są wyjętym z szerszej części rozgrywki małym kawałeczkiem. Nie sposób ocenić ich częstotliwości, natężenia i ogólnego poziomu przeszkadzania w rozgrywce na podstawie filmiku z kompilacjami. Bo na 10 h rozgrywki 2-3 glitche to w sumie niewiele.

Z drugiej strony, jeśli prezentują poziom żenady i totalnej nieporadności programistycznej to naprawdę każe się zastanowić...

Umcyk, umcyk, osiemsetny post <3.

Edytowano przez Quetz
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin

Pamiętajmy, że glitche są wyjętym z szerszej części rozgrywki małym kawałeczkiem. Nie sposób ocenić ich częstotliwości, natężenia i ogólnego poziomu przeszkadzania w rozgrywce na podstawie filmiku z kompilacjami. Bo na 10 h rozgrywki 2-3 glitche to w sumie niewiele.

Z drugiej strony, jeśli prezentują poziom żenady i totalnej nieporadności programistycznej to naprawdę każe się zastanowić...

Jeżeli latarnia rozpada się jakby byłą zbudowana z kolcków lego, to nie jest to mały glitch, tylko problem z fizyką i konstrukcją gry. Takich problemów z fizyką jest cała masa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to jest?

Że niby o co Ci codzi? O ostateczną opinię? Gra jest bardzo dobra (oczywiście wg mnie).

Edit:

Dobra, podkreśliłeś tego "erpegowca". W zasadzie co to zmienia w odbiorze gry? Um, nic.

Edytowano przez Umcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to jest?

Jak jest? To zależy czego oczekiwałeś po Watch Dogs, jeśli chciałeś przeżyć niesamowitą i bezbłędną przygodę w opakowaniu nowej generacji, to się chyba zawiedziesz. (pytanie czy to w ogóle jest jakaś nowa generacja)

A jeśli podejdziesz do tego tak jak ja, a jestem jednym z tych którzy nie oczekiwali po grze jakichś rewolucyjnych zmian to sobie pograsz. Nie ma tu ani rewolucyjnych rozwiązań, ani ładnej oprawy graficznej i właściwie gra się zbytnio niczym nie wyróżnia.

Ktoś wcześniej zachwalał mokre powierzchnie, panowie nie dajcie się zwieść, takie rzeczy mieliśmy już w mafii 2, tylko brakowało kałuż przy krawędzi chodnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic szkoda wydanych pieniędzy, ale skoro już posiadam tą grę to nagram gameplay'a z całej gry i może twórcy czymś jeszcze zaskoczą. Wiem jedno, że nie będzie to gra roku i na pewno cena długo się nie utrzyma smile_prosty.gif

Battlefield 4 z masą bugów spadł ze 130zł do 50/60zł w niecałe pół roku i tutaj będzie podobnie smile_prosty.gif

To, że gra ma bugi, nie zmienia faktu, iż może ona być grą roku. Co, jak co, ale innowacyjna jest. A poza tym nigdy nie marzyłeś, żeby mieć sandboxa o hackingu? Proszę Cię. Nawet przy graniu w GTA? Żeby ingerować w świat gry?

Według mnie jest to dobra gra, co więcej, jest to pierwsza dobra gra Ubisoftu od Rayman'a Legends. A poza tym bugi można spatchować :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że glitche są wyjętym z szerszej części rozgrywki małym kawałeczkiem.

Nie rozpędzaj się tak z tą obroną Watch_Dogs, bo pomyślę, że w końcu zagrałeś. ; )

@game

Ktoś znalazł zastosowanie dla reputacji? Mam pełny paseczek w "dobrą" stronę i nie odczułem żadnych korzyści. To wpływa tylko na to jak mieszkańcy Czikago zachowują się wobec bohatera?

Also gra strasznie cierpi na złe tempo prowadzenia tej swojej historii. Fabuła jest w miarę zjadliwa i przyjemna, ale rozkręca się strasznie wolno. Gra budowała pieczołowicie tło przez pierwsze trzy akty, żeby się w międzyczasie wyłożyć na paru głupich manewrach. Teraz w akcie czwartym wszystko w końcu nabiera rumieńców, ale to trochę późno, bo wygląda na to, że się zaraz to kończy. Akt 4 jest krótki, a akt 5 to jedna misja. Wszystkie Assassin's Creedy prowadziły fabułę w lepszym tempie.

Ogólnie chyba "having fun". Multi to dalej najlepsza część gry, choć i w single jest fajnie, bo żadna miejska gra do tej pory nie oferowała takiej interaktywności. Z tego też względu nie porównywałbym bezpośrednio WD do GTA, które jest raczej "symulatorem chaosu", w którym miasto jest tylko tłem. GTAV bez wątpienia jest lepszą grą niż WD, ale oferuje też coś trochę innego.

Solid 6/10 imo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpędzaj się tak z tą obroną Watch_Dogs, bo pomyślę, że w końcu zagrałeś. ; )

lubro, pls. Oceniam to, co mogę ocenić bez grania (czyt. grafikę i przezabawne bugi), a o rozgrywce nie wypowiedziałem ani słowa (przynajmniej nie świadomie ;-)), bo w niej pokładam duże nadzieje.

Also (zapomniałem wcześniej), a'propos shitpostingu:

>"To wszystko recenzje szeregowych pismaków"

>Jim Sterling

I did lol.

Solid 6/10 imo

A taki był ładny, amerykancki.

Gdzie moje przeceny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lubro

Tak jak powiedziałeś GTA tp "generator chaosu". Kto w GTA zajmuje się fabułą? Tam się wszystko roz******dala. Fabuła Watch_Dogs jest jej mocniejszą stroną. Oczywiście to moja opinia.

Edytowano przez Allesandro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że ingerowanie w świat gry jest to tylko iluzja. Samochody na światłach zachowują się zawsze tak samo, npc w autkach nie mają za grosz instynktu samozachowawczego, po hakowaniu świateł na skrzyżowaniu zachowują się jak stado spłoszonych koni. Z pozoru to są fajne bajery, zabawa kamerami żeby odblokować przejścia, zamykanie drogi ucieczki czy też blokowanie radiowozów, wyłączenie świateł w całym mieście, okradanie w białych rękawiczkach przechodniów i tak dalej... po czasie robi się to nudne. Do GTA nie będę nic porównywał bo dla mnie to taki sam średniak jak watch_dogs, jednak pod niektórymi względami GTA jest bardziej dopracowane. Dla mnie fajnym sandboxem byłaby mafia 2, gdyby czesi do freeplayu podeszli bardziej poważnie niż robienie z tego licznika na punkty siejąc demolkę, jakieś misje poboczne, zmiana czasu, pory roku, pogody. Może w trzeciej odsłonie będzie to lepiej zrobione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie GTA kompletnie nie ma sensu, ponieważ nikt nie zajmuje się w tej grze fabułą, a z tego wychodzi, że fabuła jest nudna... To, że gra jest trochę niedopracowana... Trudno się mówi. Moim zdaniem Ubisoft zrobił jedną z lepszych gier i za to można studio chwalić. A co do świateł i innych, w GTA nie można hackować świateł, a w assasin's creed też okradasz ludzi w "białych rękawiczkach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I did lol.

No a czym się Sterling wyróżnia w swoich tekstach? Cenię go raczej za wyśmiewanie na twitterze niż recenzje, bo za często daje się ponieść emocjom. W dodatku imo dał WD mocne fory, bo zachwalał rzeczy, których w grze nie ma ("polish" np.). Dać 9/10 WD to za dużo. W dodatku to zabawne, że przywołujesz (raz przywołałeś, wcześniej) z jego recenzji jedno zdanie o tym, że gra nie wygląda na PS4 tak jak na E3 2012, a ignorujesz właśnie te fragmenty o "dopracowaniu" i o tym, że gra wygląda w ruchu "bardzo ładnie".

A taki był ładny, amerykancki.

Od początku (kiedy mi wygasło NDA na stuff z bety) pisałem, żeby się nie napalać na single. : )

No i po zasługującym na jakieś 0/10 Wolfie:TNO zagranie w coś "dobrego" jest miłą odmianą.

Sęk w tym że ingerowanie w świat gry jest to tylko iluzja.

Co nie zmienia faktu, że WD jest bardziej interaktywne niż chyba wszystkie miejsce "sandboxy".

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...