Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Bobol

Warhammer: Dawn Of War/Dark Crusade/Soulstorm

Polecane posty

Po pierwsze - następnego patcha nie będzie...

A co do gry necronem - warto by było sie poradzić najlepszego necron playera w Polsce czyli McGr3g - bytuje on na dow.rox i civladzie.

Necronem opłaca się robić pojazdy - ale najlepiej jest mieć 2 monolity - spam Niszczycieli ze wsparciem NW i FO i z Solarem Lorda naprawdę trudno powstrzymać.

Możesz sie też uczyć z powtórek innych graczy - na dows jest ich mnóstwo (www.dowsanctuary.com).

<zaciska zęby>

Drogi Panie NIemczyk.

Jeżeli nie przestanie Pan tak uciążliwie reklamowac stron

internetowych, będe musiał Pana odwiedzic (niekoniecznie w pozytywnym

nastawieniem) Napisz chociaż jeden post bez reklamy, to się lekko uśmiechnę. Ale w to wątpie...

Grasz chcociaż w DoW?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Niemczyk czy jak Ci tam... Po pierwsze to nie jest żaden Civland ani jakiś inny portal a Forum Actionum i my tutaj żadnych rozgrywek zawodowych nie prowadzimy... Każdy już miał okazję poczytać, jaki to Civland jest wspaniały, więc nie musisz nas spamować tymi linkami... Jeśli chcesz pogadać na temat taktyk, ok... Ale z tekstami"obejrzyjcie parę powtórek" to gdzie indziej prosimy...

Xantor- jeśli chodzi o Necronów to Destroyery są podstawą twojej armii, jeśli już do niej dojdziesz... Oczywiście wiele potyczek można skończyć nie wchodząc nawet na T2.5 ale jeśli już tylko masz okazję tworzyć destroyery-nie żałuj na nich energii. Tym bardziej, że powinieneś jej w tym momencie gry mieć pod dostatkiem... Nie zapominaj również o pariasah. Ta piechota ma moc i potraafi sama rozniesć dużo większą liczbe wrogów niż jakiekolwiek inne jednostki... Poza tym szybko się regenerują więc to podstawa każdej necrońskiej armii. Dlatego radzę zostawiać 4 sloty w piechocie właśnie na nich... Jeśli chodzi o scaraby to są one efektowne na piechotę, ale osobiście nie lubię ich używać... A jeśli już, to żadnych ulepszeń im nie robię, gdyż u mnie mają atakować piechotę, a raczej zajmować ją walką wręcz. Niemczyk wspomniał o monolitach. Jeśli wróg zalewa Cie masą przeciwników, to przydaje się mieć drugi monolit do produkcji dodatkowego wojska... Dostajesz wtedy także bonus kolejnych 4 wieżyczek do budowy(a są one super). Musisz pamiętać aby zawsze je ulepszać, a jest to już możliwe na Tier2. Koszt ulepszenia to tylko 50 energii,a pomoc w obronie nieoceniona...

Poza tym to dobrze trafiłeś, bo jestem miłym graczem i mogę Ci pomóc w treningu... Musisz się do mnie odezwać tylko:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to chłopaki, ze dbacie o kulture i czystość waszego kąta. Ogolnie taka rada dla wszystkich którzy lubią linkować: wrzucenie pare linków w trakcie dysput jest ok, wrzucenie kolekcji linków mających pomóc początkującym także jest spoko, promocja swoich stronek jest już be. Pal licho jeśli ktoś pochwali sie stronka tematyczną RAZ - nie ma problemu, ale jesli ktos usilnie prowadzi malym nakladem sil kampanie reklamowa poprzez wklejanie linka gdzie popadnie - sypią się ostrzezenia. Ale przede wszystkim to subforum ma na celu umawianie sie na rozgrywki, od szczegolowych dysput opiniotwórczych są 'Komentarze'. Tak więc przerywanie rozmow na temat toczonych rozgrywek poprzez wtracanie co chwile rzeczy nie na temat takze nie jest mile widziane, a recydywa jest karana ostrzezeniami.

Celowo pisalem to bezosobowo, by kazdy piszac posta mial to na uwadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaist :arrow: Jesteś ponadto dobry, więc nie katuj nowych podczas treningów :)

Lesotho :arrow: Rada: jeśli grasz SP z myślą że to treing przed MP, to jak poczujesz się dobry graj na ustawieniach - surowce standard, dodatkowe zdobądź i utrzymaj, SI...? Standard na początek.

slee :arrow: thx za interwencję ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o reklamę... (linki są w podpisie :D) Gość szukał porady jak grać Necronami - więc lepiej żaby się poradził kogoś co wie jak bardzo dobrze grać Cronem... Tak gram w DoW - IG i obecnie Marinsem - choć auto mi się znudziło to gram....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o reklamę... (linki są w podpisie :D) Gość szukał porady jak grać Necronami - więc lepiej żaby się poradził kogoś co wie jak bardzo dobrze grać Cronem... Tak gram w DoW - IG i obecnie Marinsem - choć auto mi się znudziło to gram....

Hmmm... Więc, aby sobie wynagrodzic moje zniszczone nerwy z powodu tych reklam: co powiesz na 1v1 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh przyszło co do czego i trzeba się jakos wykręcić co nie???

Lesotho :arrow: Jaka rasą grasz?? I taka moja mała rada- w sp nigdy nie nauczysz się dobrze grać... Komputer gra przewidywalnie i łatwo go wyczuć... Ja do czasu aż nie zmierzyłem się z żywym przeciwnikiem(a pierwszym był Holy) byłem utwierdzony, że gram dobrze Tau Empire. Po dwóch potyczkach z Holym szybko zmieniłem zdanie i presiadłem się na Necronów... I nie powiem, przy multi trochę skilla nabrałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką rasą grasz?? Cóż - od miesiąca nie grałem - więc mój skill szału nie robi....

Tym lepiej :D A tak na poważnie: podczas DoW i WA grałem MS, a

teraz, podczas DC gram Tau, ale znowu się przesiadam na SM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabela po drugiej kolejce:

1. Face 2 - 0 6 pkt

2. VooV 1 - 0 3 pkt (1 mecz pauzował)

3. Gojira 1 - 1 3 pkt

3. Holy 1 - 1 3 pkt

5. Raaistlin 1 - 1 2 pkt

6. Jason 0 - 2 1 pkt

7. Adisko 0 - 1 0 pkt (1 mecz pauzował)

3. kolejka

VooV - Face(oj :) )

Holy - Gojira

JasonBourne - Adisko

Raaistlin pauzuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Ork to dość egzotyczna rasa - ja tam jako znam podstawy gry tą rasą :/ Fakt że tylko potrafię w miarę dobrz robić chamskie banner BO :/ W Polsce jest tylko 2 dobrych graczy :/ (Wunz (obecny mistrz polski 1 vs 1) i Hellscream (który to ostatnio odszedł od gry :/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady:) Pariasów zawsze rekrutuję, ale dobija mnie ich HP- 1000- to tyle ile NW z polem lvl2. Nekronami stosuję zazwyczaj dwie taktyki: FO Rush i Tech do Immortali(Wg mnie, to najlepsza piechota Nekro, zarówno z bliska, jak i na odległość, radzi sobie równie dobrze z piechotą i pojazdami, ich wadą jest mała liczebność) i wsparcie destroyerami. Szkoda tylko, ż ew części ras kilka jednostek jest nieprzydatnych, np. obserwatorzy u Tau, czy Destroyer Lord u Nekro- właściwie to on powinien być jeden, bez limitu popa, z HP podwyższonym do 3250, dmg do 120-150[kontakt] i 75-100[odległość], zwiększonym zasiegiem przejęcia pojazdu, no i on by wtedy nie znikał. po prostu traciłby sporo wytrzymałości. Zastanawialiście się kiedyś, który z pojazdów Nekro robi za czołg? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemczyk

A ja Cię zapewniam, że dobrych orkowych graczy w Polsce jest o wiele więcej, tylko ty po prostu wszystkich nie znasz... Na Civlandzie Warhammer się nie kończy kolego... I po co takie texty w stylu"w Polsce tylko ten i ten jest dobry tą rasą". Jakby nas to naprawdę interesowało...

Xantor

Pariasi mają tyle samo życia, ale to wcale nie przeszkadza... Przy odpowiednim wsparciu NW są po prostu nie do pokonania, gdyż szybko się uzupełniają... Co do Immortals(Nieśmiertelni) to nie zgodzę się z tobą... Owszem są mocni ale jednak w starciu na odległość z inną piechotą(przykładowo SM z bolterami) wymiękają... Jeśli dochodzi do walki wręcz, to tu się zgodzę... Posiadają oni bardzo mocny atak melee. Lord Destroyer ma bardzo przydatną umiejętność unieruchamiania jednostek. I uwierzcie mi- to się przydaje np. jak atakuje Cie Baneblade... Poza tym mogłoby go nie być, nie zauważyłbym różnicy... Jeśli chodzi o odpowiedniki czołgów to wydaje mi się, że Heavy Destroyer pełni takową rolę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ż ew części ras kilka jednostek jest nieprzydatnych, np. obserwatorzy u Tau,

No, niewiem, niewiem... Obserwatorzy mają dużą widocznośc.

Jeśli masz ulepszony zasięg Tau, są niezbędni (jak masz Mont'Ka)

Poza tym namierzanie celów potrafi zrobic naprawdę spore straty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaistlin- Jak widzę jak Immortals nawalają w "prawie-rasę" jaką jest gwardia to mi sie śmiać chce:) 2-3 strzały i nie ma gwardzisty:) i 5 na komisarza:) Z generałem jest troche gorzej- zdąży bydlak bodbiec, skubaniec jeden;)

Tiaa...

Problem w tym, że zazwyczaj gwardzistów

są setki, a za nimi kolumny pancerne, więc wiesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką rasą grasz?? Cóż - od miesiąca nie grałem - więc mój skill szału nie robi....

Dla mnie to bez znaczenia - chętnie zobaczę jak grasz.

w sumie to nie mam jakiejś upodobanej rasy, myśle że Chaos albo Eldarowie to mocniejsze punkty.

Eldarowie? Ciekawie by było móc się kiedyś zewrzeć z Eldarem, bo jak dotąd mieliśmy tu; Space Marines, Chaos, Tau, Necronów i Imperialną Gwardię. Orkowie byli naprawdę okazjonalnie, bo żaden z nas nie ma specjalizacji w grze tą rasą.

Tech do Immortali(Wg mnie, to najlepsza piechota Nekro, zarówno z bliska, jak i na odległość, radzi sobie równie dobrze z piechotą i pojazdami, ich wadą jest mała liczebność)

Ja zarejestrowałem, że o ile mogą sobie poradzić z pojazdami, ale na dystans zostaną zmiecieni, ich szansa z piechotą przeciwnika to ucieczka - Necronami? Awykonalne - lub walka wręcz. Nawet zwykli Gwardziści z ulepszoną plazmą i wsparciem komisarza mogą odepchnąć piechotę Necronów. Przynajmniej mnie się to udawało z raaistlinem.

Jak widzę jak Immortals nawalają w "prawie-rasę" jaką jest gwardia to mi sie śmiać chce:) 2-3 strzały i nie ma gwardzisty:) i 5 na komisarza:)

Chyba nie wiesz, o czym mówisz. Gwardzistów jest 13 plus oddzielny dowódca i sierżant. Jak masz 5 oddziałów po 15 ludzi, z czego żaden nie ma morale (komisarz) i co piąty z nich ma plazmę to wychodzi 75 piechurów z 15 karabinami plazmowymi. Żeby ich wszystkich zabić musisz oddać 225 strzałów. Powodzenia. Będzie ci potrzebne. Nie liczę tu czołgów.

Gwardziści są tylko po to aby wkurzać innych i brać na siebie ostrzał

Ulepszeni Gwardziści potrafią z powodzeniem stawić czoła każdej innej piechocie, a dodam że są to podstawowi żołnierze Imperium, więc może być ich niezwykle dużo.

Grałem kiedyś Imperialną Gwardią, ale działanie Kosmicznych Marines bardziej mi odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz, o czym mówisz. Gwardzistów jest 13 plus oddzielny dowódca i sierżant. Jak masz 5 oddziałów po 15 ludzi, z czego żaden nie ma morale (komisarz) i co piąty z nich ma plazmę to wychodzi 75 piechurów z 15 karabinami plazmowymi. Żeby ich wszystkich zabić musisz oddać 225 strzałów. Powodzenia. Będzie ci potrzebne. Nie liczę tu czołgów

Wiesz, masz rację, trochę to czasu zajmie, nie mówiąc ile czasu zajmie immortalom rozwalenie orków, których może być w sumie 17 w teamie(mowa o Rebaczach). Na taką pancerna gwardie FO + lord z zasłoną są niezwykle skuteczni(byleby tylko, skubańcy nie mieli psioników). Jednak najwiekszym IMBA w DC, jakie się dopatrzyłem, jest idiotyczny system obrażeń/ pancerza u Orków- Rzeziblacha przed patchem miała większy armor od drednota, Megapancerni burszuje mają wszystkie staty wieksze od Pariasów(z wyjątkiem czasu uzupełniania), Gadżeciaże zadaja wiecej obrażeń od monola, podobnie Land Rider... Gram Nekro od początku, bo się przyzwyczaiłem, a zacząłem, bo we wszystkich reckach/poradach/opisach fabularnych czytałem, że mają najsilniejsze jednostki. A takto, to co? NW nic nie da się dokupić(chodzi o ciężkie uzbrojenie), Pariasi są najsłabszą(oprócz pająków spaczni) super jednostką piechoty, Władca Upiorów nawala więcej i ma więcej HP od dowolnego pojazdu Nekro(poza monolem), podczas, gdy eldarowie polegają na szybkosci, a Nekro powinno iść jak walec, teraz ten idiotyczny patch, ograniczający skuteczność orba. Szkoda po prostu gadać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xantor ---> Grałem Nekronami przeciwko Space Marines Holy'ego i robiłem bardzo dużo immortali(3 oddziały po 5) wychodząc z założenia, że go rozwalą zanim podejdzie. Oni sięnie nadają do walki z piechotą, skupiłem ogień na Grey Knightach to nie zadawali im prawie żadnych obrażeń. Wydaje mi się, że zostali przekształceni w jednostkę antyczołgową, a na piechotę lepiej robić rozdzieraczy.

Zamierzam teraz popróbować grę orkami więc wszelka pomoc byłaby mile widziana. Poszukuję repów graczy, którzy dobrze sobie radzą grając orkami. Mam nadzieję, że uda się tym pobić Holy'ego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Immortali:

Kiedyś, za czasów wesołego NooB'owania w DoW Dominium Tau (uczyłem się nimi grac) grałem na sieci z kumplami.

2V2: Ja i mój kumpel (nekroni) i dwóch kolesi (gwardia i eldar).

Mój kumpel robił TYLKO nieśmiertelnych, potem dorzucił monol i pojazdy.

Zaatakowała go Gwardia. Ludzie! Immortale padały jak muchy!

I zginął, pomimo, że wróg nie miał BaneBlade.

Potem mnie zmiażdżyli w dwóch. Wniosek: nieśmiertelni się nie przydają jako podstawa wojsk, tylko jako jednostka wsparcia....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pariasi są najsłabszą(oprócz pająków spaczni) super jednostką piechoty,

Grzeszysz kolego... Pariasów można z powodzeniem wysłać na Krootoxów i to oni wyjdą z tego pojedynku cało... Może i mają słabe staty, ale za to NW mają o wiele większe, jak na podstawową piechotę... Wysyłając razem i to i to można osiągnąć dużo...

I chciałbym Ci powiedzić, że patch miał na myśli jeszcze bardziej zrównoważyć wszystkie rasy... Dlatego Necronom dostało się po dupie...

Nie ma co narzekać, trzeba grać. Necroni to i tak najlepsza rasa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...