Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Bobol

Warhammer: Dawn Of War/Dark Crusade/Soulstorm

Polecane posty

zaciekawil mnie ten topic i przeczytalem go calego, znalazlem tu pare wskazowek jak grac, dzieki za nie ;) w warhammera gram od niedawna (narazie winter assault, dark crusade musze dopiero zdobyc) i przydaloby mi sie kilka wskazowek, zazwyczaj gram SM, najpierw robie 3 druzyny skautow i zajmuje 3-4 najblizsze punkty, w miedzyczasie juz buduja sie baraki, w kolejce generator i armory, drugi servitor zabudowuje punkty, scouci dostaja plazmy i infiltracje, mam juz ze 2 gołe druzyny marines i tu pojawia sie problem, bo zazwyczaj na skirmish na wyzszym poziomie wpada wieksza grupka wroga i mnie kosi, tu pojawia sie tez moje pytanie, jak zwiekszyc sile ognia? nie robic zaraz na poczatku armory i generatora tylko inwestowac w kolejnych marines? czy tez zrobic jedna pelna druzyne dac im odrazu boltery lub plazmy i dolaczyc commandera? jesli ktos podpowie bede mu wdzieczny, jak zdobede dark crusade to moze nawet jakis sparing :) w wakacje czasu az za duzo :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wyjdę z taką trochę dziwną prośbą - czy jest ktoś chętny do zagrania ze mną i/lub przeanalizowania powtórki z rozgrywki i powiedzenia mi, jakie błędy popełniam? Byłbym bardzo wdzięczny! :D

EDIT: Mój mikrotrening zacząłby się od soboty przyszłego tygodnia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawil mnie ten topic i przeczytalem go calego, znalazlem tu pare wskazowek jak grac, dzieki za nie ;) w warhammera gram od niedawna (narazie winter assault, dark crusade musze dopiero zdobyc) i przydaloby mi sie kilka wskazowek, zazwyczaj gram SM, najpierw robie 3 druzyny skautow i zajmuje 3-4 najblizsze punkty, w miedzyczasie juz buduja sie baraki, w kolejce generator i armory, drugi servitor zabudowuje punkty, scouci dostaja plazmy i infiltracje, mam juz ze 2 gołe druzyny marines i tu pojawia sie problem, bo zazwyczaj na skirmish na wyzszym poziomie wpada wieksza grupka wroga i mnie kosi, tu pojawia sie tez moje pytanie, jak zwiekszyc sile ognia?:

On wparowuje do bazy i cię kosi, tak?

Więc:

-ty skoś jego,

-więcej grupek marines! Infiltracja tak wcześnie się nie przyda!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś uber pro to ja nie jestem, ale moja rada jest taka - tylu zwiadowców jest ci zupełnie zbędnych! Na początku powinieneś wyszkolić jedną ich drużynę i dać se spokój na jkiś czas - ważniejsza jest siła ognia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wyjdę z taką trochę dziwną prośbą - czy jest ktoś chętny do zagrania ze mną i/lub przeanalizowania powtórki z rozgrywki i powiedzenia mi, jakie błędy popełniam? Byłbym bardzo wdzięczny!

Mnie zawsze możesz wysłać swoje powtórki na maila, ja je obejrzę i powiem ci co robiłeś nie tak, jeśli rzeczywiście mogłeś zrobić coś o wiele lepiej. Łatwiej jest mi dawać porady, gdy widzę czyjąś grę na własne oczy. Czytać opis, a zobaczyć, to jednak dwa zupełnie różne doświadczenia. Mail mam w profilu, ale lepiej zrobisz, jeśli wyślesz przesyłkę na holy-death@o2.pl.

jesli ktos podpowie bede mu wdzieczny, jak zdobede dark crusade to moze nawet jakis sparing w wakacje czasu az za duzo

Gdy jestem na dostępnym, to zawsze można się mnie zapytać, czy nie chciałbym zagrać. Nieczęsto odrzucam kuszącą propozycję połamania sobie nawzajem kręgosłupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli to prawda to Bobol masz obowiązek aktualizować stronę internetową, która już drugi tydzień ma starą kolejkę. Niedługo dojdzie nowa i będzie jeszcze większy bałagan i się w tym wszystkim nie połapiesz... Albo daj mi administratora to się tym zajmę...

Co do walki Jason-Adisko to chyba można przyznać 3 punkty Adisko, choć podejrzewam, że ten gracz też się już nie pojawi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli to prawda to Bobol masz obowiązek aktualizować stronę internetową, która już drugi tydzień ma starą kolejkę. Niedługo dojdzie nowa i będzie jeszcze większy bałagan i się w tym wszystkim nie połapiesz... Albo daj mi administratora to się tym zajmę...

Co do walki Jason-Adisko to chyba można przyznać 3 punkty Adisko, choć podejrzewam, że ten gracz też się już nie pojawi...

Jedna kolejka do aktualizacji. Dam mi wyniki na GG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Napiszę krótką notkę dla wszystkich, żeby nie musieć słuchać po walce pewnych rzeczy. Jeśli któryś z was po przegranej ma zamiar mnie - lub kogokolwiek innego - obrazić, bo coś mu nie wyszło; drzwi są tam. Bądźmy dorośli. Oczekuję zazwyczaj pewnej minimalnej kultury przy grze i nie chcę grać z kimś, kto potrafi mnie zbluzgać za sam fakt wygrania z nim.

Jak Face.

Zagram z nim trzy gry wyłącznie w ramach ligi - żadnych gier drużynowych i solowych poza tym. Niech nauczy się przegrywać, to może zastanowię się nad zmianą zdania. Ale w tym stuleciu raczej tego nie zrobi, więc mogę spać spokojnie. Jest to ogłoszenie publiczne i jednocześnie porada dla innych chętnych do gry.

Jeśli po przegranej obrażasz lepszego od siebie przeciwnika - nie graj. Nie umiesz przegrywać - nie graj. Nie tylko ja miałem tego rodzaju przejścia, ale ja jeden powiem głośno, że nie będę więcej tego tolerował. To wszystko. Ta kwestia jest zamknięta z mojej strony i więcej się tu tego tematu nie podejmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czemu napisał tego posta? To rodzaj jego zemsty. Po prostu nie dałem mu przekopiować mojej powtórki, w której przegrałem z SM. On się oczywiście chciał na tym podszkolić. No bo czemu pisałby to tak nagle teraz, skoro ostatnio grałem z nim, chyba z 10 dni temu? Teraz w złości za to, że mu zabrałem MP3 (nomen omen moje) i pokasowałem repy, które też były z moich gier wylewa wszystkie swoje żale na mnie.

PS Do Holy'ego - Dobrze wiedziałeś, że przygotowuje się specjalnie do walki z tobą. Będzie decydowała o tym kto zdobędzie drugie miejsce i moge obiecać, że zniosę porażkę z godnością. Tylko stosuj tą samą miarę do siebie. Ja nie podglądałem twoich treningów, ani nie brałem twoich repów. Ty nie dość, że oglądałeś kilka gier, to teraz jeszcze chciałeś sobie ściągnąć powtóki.

Tyle z mojej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy wygłosił swoje zdanie, pod którym i ja się podpisuję. Nie raz i nie dwa miałem przejścia i zatarczki z Facem, tylko dlatego, że wygrałem. Praktycznie zgoda po grze między nami była tylko wtedy, kiedy Face ze mna wygrywał. Niestety były to mecze ligowe, ale ja jakoś potrafiłem znieść przegraną, choć nie powiem, byłem zły. I trochę o stylu obrażania Face'a. Nie stosuje on jakiś wymyślnych obelg i oszczerstw(jeśli takowe w ogóle istnieją), a wali prosto z grubej rury: ty c***,p*** itp. Tłumaczenie, że nie możesz nad sobą zapanować, że taki jesteś jest po prostu śmieszne. Nie umiesz nad sobą panować?? Nie graj, proste.

I nie mam pojecia w jakim celu umieszczasz tutaj fakty z domowej kłutni z Holym, że zabrałeś mu mp3, że wykasowałeś powtórki itp. Wątpie, żeby to kogoś interesowało poza tobą, no i może Holy'm, który w tą sprawę jest zamieszany. Panowie, takie sprzeczki to sobie w realu prowadźcie, a nie za pomocą forum, bo nas to nie interesuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Face :arrow: krótko: jeśli po każdej przegranej grze będziesz wpadał w szał i bluzgał to nikt nie będzie z tobą grał, proste. Zacznij panować nad sobą i nikt nie będzie miał do ciebie pretensji. Bo jak na razie skutecznie zniechęcasz do grania z tobą.

_____________________________________________________________

5. kolejka

VooV vs. Gojira

Holy Death vs. Jason Bourne

LeftJack vs. Raaistlin

Face Dancer nie walczy

6. kolejka

VooV vs. Jason Bourne

Holy Death vs. Raaistlin

Face Dancer vs. LeftJack

Gojira nie walczy

7. kolejka

Raaistlin vs. Bobol

Holy Death vs. Face Dancer

VooV vs. LeftJack

Jason Bourne nie walczy

Tak wyglądają ostatnie 3 kolejki ligi. Na czerwono zaznaczyłem mecze które, sądząc na dzień dzisiejszy, się nie odbędą. I co wychodzi? 1 mecz w 5 i 6 kolejce, 2 w 7. Jak na mój gust - bez sensu. A biorąc pod uwagę to, że do ligi chce wejść kilku nowych graczy proponuję żeby wszystkie pozostałe mecze rozegrać w ciągu najbliższych dwóch tygodni (albo i szybciej). Oczywiście zakładam, że nasi dwaj brakujący gracze się nie pojawią, ale wszystko na to wskazuje. Cóż, czekam na wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Małe ogłoszenie - założyłem nową sieć, bo na obecnej (Jasona) jest masa ludzi, których pierwszy raz na oczy widzę. Nowa została stworzona dla osób WYŁĄCZNIE z Forum Actionum, bo miejsc jest tylko piętnaście, a i tak połowa tych ludzi, gdzie gramy obecnie, to osoby spoza forum.

Jeśli chcecie grać, to podam wam hasło i nazwę przez Gadu-Gadu. Numer macie w profilu, a w internecie jestem prawie zawsze. I nigdy się nie ukrywam, jak dorwę się do komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to różnica jest taka, że sobie bez DC z nami nie pograsz. A więc, jeśli chcesz grać w lidze to musisz załatwić sobie DC.

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie...

eh szkoda, bo bym chętnie dołączył aby sprawdzić swoje umiejętności.. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś uber pro to ja nie jestem' date=' ale moja rada jest taka - tylu zwiadowców jest ci zupełnie zbędnych! Na początku powinieneś wyszkolić jedną ich drużynę i dać se spokój na jkiś czas - ważniejsza jest siła ognia.[/quote']

Grając SM - 3 x Scout to jest standard - jednym squadem to on nic nie zdąży zająć.... Ja robię 3 x scout - pierwszy squad leci na harras (wyjątek jeśli gram na mapie gdzie jest naprawdę dużo punktów). A pozostałem 2 drużyny zajmują... Potem dorabiasz w koszarach dowódcę lub takty i dopiero jak zabudujesz punkty i odegnasz przeciwnika stawiasz geny.. A zbrojownię robi się podczas t2...

Face arrow krótko: jeśli po każdej przegranej grze będziesz wpadał w szał i bluzgał to nikt nie będzie z tobą grał' date=' proste. Zacznij panować nad sobą i nikt nie będzie miał do ciebie pretensji. Bo jak na razie skutecznie zniechęcasz do grania z tobą. [/quote']

trochę przesadzacie... Każdemu może się zdarzyć coś takiego... Może ktoś ma taki styl bycia i tyle (ja tam Face nawet lubię). Osądzacie go a sami nie wykazujecie sie wyrozumiałością... (p.s. powinniście się trochę odstresować -

ja aby sie pośmiać patrzę na strony polskich clanów co przyjmują 10-latków z auto 1000 (0 ;)

JA wyjdę z taką trochę dziwną prośbą - czy jest ktoś chętny do zagrania ze mną i/lub przeanalizowania powtórki z rozgrywki i powiedzenia mi' date=' jakie błędy popełniam? Byłbym bardzo wdzięczny![/quote']

napisz do mnie na gg - powtórkę z chęcią zobaczę i powiem co i jak - jeśli znam nawet dobrze BO i takty wszystkich ras - ale z wyjątkiem crona - więc jeśli grasz czymś z pozostałych 6 ras to dobrze (jeśli grasz IG lub SM to tym lepiej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę przesadzacie... Każdemu może się zdarzyć coś takiego... Może ktoś ma taki styl bycia i tyle (ja tam Face nawet lubię). Osądzacie go a sami nie wykazujecie sie wyrozumiałością... (p.s. powinniście się trochę odstresować -

ja aby sie pośmiać patrzę na strony polskich clanów co przyjmują 10-latków z auto 1000 (0 ;)

Każdemu może się coś takiego zdarzyć' date=' ale nie notorycznie. Poza tym nie widzę powodu, dla którego właśnie ty masz uczestniczyć w tej dyskusji, sprawa Cię nie dotyczy. Mnie polskie klany i 10-latki nie interesują, tym bardziej nie śmieszą, co najwyżej żenują. Ach, poza tym Face nie ma 10 lat, więc dlaczego mamy wyluzowywać???

napisz do mnie na gg - powtórkę z chęcią zobaczę i powiem co i jak - jeśli znam nawet dobrze BO i takty wszystkich ras - ale z wyjątkiem crona - więc jeśli grasz czymś z pozostałych 6 ras to dobrze (jeśli grasz IG lub SM to tym lepiej).

Jeśli oczywiście się doczekasz, Niemczyk zdaje się mieć słomiany zapał. Bynajmniej dobrze się później z tego tłumaczy. Żeby nie być gołosłownym- umówiłem się z Niemczykiem na pojedynek kilka tygodni temu. Dwa dni później dostałem informacje, że "niestety" jest zajęty i pojedynek musimy odłożyć na potem. Te "potem" nie nastąpiło do tej pory, a ja nadal chcę sprawdzić twoją "cudowną" taktykę na crona(pisałeś przecież, że żadnej walki z cronem nie przegrałeś)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cudowna takty na crona to tech pałę z t1 do t2 do gk i plazmy.... Powiedziałem Ci dlaczego nie mogłem grać... A po za tym tylko przedstawiłem swój punkt widzenia na temat Facea (flaemować też trzeba umieć ;) Więc nie wiem czemu na mnie naskakujesz... Z cronem jako sm grałem 5 razy więc to żadengo wyczyn (a poza tym SM to imba). Mógłbym zagrać ale nie chcę bo i tak przegram - nienawidzę walk cron - ig... A poza tym obecnie mam zrąbane 1vs1 bo trenujemy z kumplem do turnieju 2vs2 - to by było na tyle - ale trochę się wyluzować to byś mógł... (i napisałem że ocenię jego repka i mu podpowiem czy poradzę a nie że z nim zagram - więc z nikim ślubu nie brałem.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zagrać ale nie chcę bo i tak przegram - nienawidzę walk cron - ig...

Czy tak zachowuje się prawdziwy gracz? Nie bój się, statystyk Ci nie popsuję, ani nie będę drwił, bo wcale nie uważam, żebym był lepszy od Ciebie

A poza tym obecnie mam zrąbane 1vs1 bo trenujemy z kumplem do turnieju 2vs2

Czy wspominałem już, że Niemczyk świetnie się tłumaczy???

ale trochę się wyluzować to byś mógł...

Akurat tego to nie musisz mnie uczyć. Nie masz pojęcia ile razy Face'owi wybaczyłem i nadal z nim gadam, nawet w tym momencie, a więc chyba nie jest ze mną aż tak źle, jak myślisz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ja dodam coś od siebie : Z Face Dancer'em grałem kilka razy i zawsze przegrywałem bo długo w warhammera nie gram. Mimo iż ciągle przegrywam to jeszcze nikogo nie wyzywałem , bo uważam ze to tylko gra i traktuje to jako dobrą zabawę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...