Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

Cóż ja znam jedna całkiem skuteczną strategie. (grałem tylko w Warcrafta bez dodatku więc nie wiem jak się sprawuje z dodatkiem) Hero z wampiryczną aurą + na początek mass ghule później powoli kilka pajączków i drugi hero (ten co leczył nieumarłych) następnie kilka ghuli (jako mięso armatnie chroniące hero) i ile tylko możesz gargulców, idealne na jednostki latające (wampiryczna aura i są prawie nie do zabicia w Air vs Air).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak nieumarłymi - moja technika na nich to wbijać na "dzika" masami "zombie" i niszczenie wszystkiego co popadnie.Orkami i elfami też szło mi jakoś tak średnio - najlepiej grało mi się ludźmi - są dobrzy w ataku ( robię czołgi - na wieżyczki, a na piechotę tworze rycerzy lub piechotę z tarczą+strzelcy, a na latające sami strzelcy ) ;) najczęściej moim bohaterem był krasnolud ( z powodu avatara ). :turned: I tak wszystko opierało się nie tyle na jakiejś wielkiej taktyce wojennej - ja po prostu ulepszałem do maxa jednostki szturmowe, .-> czekałem na atak wroga,->obrona,->zbieranie wojsk,->kontra,-> i przysłowiowe "wbijanie do bazy na dzika".Jednostki wroga dopiero się odradzały a garnizon w mieście rzadko dawał radę najeźdźcom :starwars::)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko grałem nieumarłymi, ale w tej rasie jak dla mnie liczy się spryt. Przecież bardzo dobre są ataki z zaskoczenia, tego wielkiego skarabeusza, chyba nazywał się Crypt Lord, tworzysz małą lub ciutek większą armię i chowasz się pod ziemią, wróg leci na Ciebie, masz przygotowaną armię na tak zwany czajnik, a tu nagle za ich plecami wyskakuje cościk i atak zdeklasowany ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontratak to wg. mnie najlepszy sposób na udany atak. Nawet jeśli nie uda się rozwalić całej armii, bo hero użyje zwoju miejskiego portalu, to zawsze można być pierwszym z jednostkami. Niekiedy zdarzało się, że był atak -> kontratak -> obrona -> kontratak :happy: . I tak się nawzajem kontry robiło. Wygrywał zwykle ten kto miał więcej kopalni xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Studnia jest zrodlem ich (elfow) mistycznej energii. To jej elfy zawdzieczaja swe niesmiertelne moce" powiedzialbym raczej, ze po zniszczeniu Studni stracili dar niesmiertelnosci, a ich moce zostaly mocno ograniczone. Wykorzystywali magie w zyciu codziennym zapewne nie czujac zmeczenia, czerpiac potrzebna energie ze Studni, nie zas z wlasnych zapasow. W koncu Kirin Tor byli odcieci od Quel'Danas, a mimo to potrafili rzucac zaklecia :) Wszystkim magom, warlockom etc. umozliwia poslugiwanie sie magia niewidoczny, niekonczacy sie deszcz wod ze Studni Wiecznosci po jej zniszczeniu.

Edytowano przez Ventas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :) i mam cicha nadzieje, ze kiedys blizzard zrobi remake W1,2,3 wzbogacajac je o wiadomosci z WoWa np. dodanie Anasteriana Sunstridera, mozliwosc gry Lotharem (chociaz z tego co wiem w W1 byl dostepny, ale gdzie mozna toto teraz dostac...) albo pomysli nad przygodowka hehe ;P 1 probe juz kiedys podjal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze uwazalem, ze ta gra byla bardzo dobra bo przeciez zrobil ja Blizzard. Do czasu az kumpel pewnego dnia przyniosl to do liceum.:) Na kazdej przerwie katowalismy na LANie ile tylko sie dalo. Sam uwierzyc nie moglem jak latwo zorientowac sie w tej grze. Zostalem rzucony na potyczki 4 osob kazdy na kazdego i... nie przegralem! W kazdym razie nie pierwszy... Mimo, ze byl to pierwszy raz gdy gralem w ta gre to mniej wiecej wiedzialem co powinienem robic. Ta gra jest po prostu niesamowita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gra (choć nawiasem mówiąc, dodatek nieco gorszy), warta uwagi ze względu na świetną fabułę, klimat i ogromną grywalność. No i na uznanie zasługuje wyśmienita polska wersja językowa, zrealizowana z dowcipem i zawierająca nawiązania do polskich (i nie tylko) filmów. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagrać w tą przygodówke. Ta gra została wydana czy porzucona? Bo kiedyś coś o niej słyszałem że to był nieudany projekt :/

I tak samo jak Ventas chciałbym nowego Warcrafta zawierającego wydarzenia od Azshary poprzez kolejne ważne wydarzenia takie jak zniszczenie Stormwind, pokonanie Mediva przez Khadgara i Lothara

aż po na przykład historie Wrynna, ukazaną w jednym z komiksów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem przygodowka nigdy nie zostala ukonczona:/ misja zabicia Medivha przez Lothara pojawia sie w W1, ale j/w watpie czy uda mi sie w nia kiedys zagrac:/ Blizzard dlugo nie zdradza swoich planow, wiec kto wie ;) moze trwaja juz prace nad WIV :) watpie, zeby porzucili poprzednie historie hmmm chyba,ze 1 z nast. dodatkow do WoWa bedzie odnosic sie do skorumpowania Nozdormu i gracze otrzymaja nowy "stary" kontynent Azeroth z czasow pierwszego Przymierza. Swoja droga to bylby ciekawy pomysl ;) instancje: pomoc Utherowi w ujeciu zdrajcow w Alterac typu (Culling of Stratholme), oblezenie starego SW, lub Stromgarde czy wojna starozytnych ;] w bazie WoWa znajduje sie model Jaroda Shadowsong, wiec kto wie ;] chociaz blizsze sa pewnie dodatki z podwodnym swiatem Azshary (zapewnie nowym miastem dla Ally z dostepem do morza bedzie Kul'Tiras) i z Emerald Dream Ysery :) Malfurion wciaz w nim przebywa. Pozyjemy zobaczymy;P

edit: a propos WoWa...to prawda,ze w Cataclism maja zabic Cairne Bloodhoofa o_O?!

Edytowano przez Ventas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mają zabić Cairne'a. Naprawdę bardzo dołująca dla mnie informacja. Ale w końcu historia musi się toczyć. Cairne był już stary i swoje przeżył. Ale o Thrallu nie słyszałem o_O. Szczerze mówiąc to już lekka przesada. Kto zostanie przywódcą hordy?! Bo jakoś nie wyobrażam sobie Hordy bez Thrall'a, Cairne'a i ogólnie "starych" bohaterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiloren

WA został skasowany, ponieważ (podobno) nie spełniał wysokich standardów Blizzarda. Gra ponoć była już w zaawansowanej fazie beta (wg. doniesień SS można było ją przejść, potrzebne były tylko ostatnie szlify), ale jak było naprawdę - nigdy się nie dowiemy. Słyszałem plotki, że gdzieś w Internecie krąży ta beta, ale uważam, że to mit :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał ChosenOne

Ale o Thrallu nie słyszałem blink_prosty.gif. Szczerze mówiąc to już lekka przesada. Kto zostanie przywódcą hordy?!

Zostanie nim Garrosh Hellscream i rozpocznie przebudowę Orgrimmaru upodobniając go do Warsong Hold

Edytowano przez Quel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam Garrosh który jest pachołkiem Thralla na Trial of Crusader? Grrrrr. Zdaje mi się, że raid do Orgrimmaru jest konieczny.....

EDIT: Ale widzę, że coś odbiegamy od tematu :P. Miał być W3 z dodatkiem a tu sie wkradł WoW i pozostałe części Warcrafta

Edytowano przez Hyronimaru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Ale widzę, że coś odbiegamy od tematu :P. Miał być W3 z dodatkiem a tu sie wkradł WoW i pozostałe części Warcrafta

Przyznaję ci rację! :huh: A więc do rzeczy:

Warcraft 3 FT - Jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) gra strategiczna w jaką grałem i o jakiej słyszałem. Genialna fabuła i atmosfera potrafią uzależnić nawet największych wrogów PC-etów. Dziwne tylko, że na tym poprzestali produkcję. Szkoda! :huh:

Edytowano przez ookamis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...