Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

Być może na ten stan rzeczy ma fakt to, że 24 wrześnie rusza nowa odsłona extra klasyki i dlatego tych dwóch tytułów nie ma już w sklepach. Pewnie trafią one do tej serii, gdyż CD Projekt zapowiedział, że XK mają trafiać młodsze tytuły, zaś miejsce takich starszych tytułów, jak np. dwie pierwsze odsłony Broken Sword mają swoje miejsce na stronie gog.com. Póki co pozostaję allegro i kupno kluczy do tych pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, gdzieniegdzie jeszcze jakieś "resztki" są :). Sam niedawno w MM w moim mieście widziałam na półce kilka egzemplarzy RoC+TFT z "platyny".

A na WIII (i przy okazji Diablo II) w XK bym się raczej nie nastawiał - od bardzo długiego czasu CDP nie wypuścił nowego nakładu a przecież te tytuły to prawdziwa "żyła złota". Najwyraźniej jest coś na rzeczy (jakieś zawirowania licencyjne :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zassałem sobie ze strony Blizzarda W3 z dodatkiem w oryginalnej wersji językowej. Odpaliłem, pograłem chwilę i... odinstalowałem.

Nie sądziłem, że kiedykolwiek to powiem. Uwaga:

Polska wersja W3 jest lepsza od oryginalnej. Przynajmniej pod względem doboru aktorów. To, co jest w oryginale nie ma żadnego polotu. Postaci mówią beznamiętnie, tak jakoś... drętwo i sucho. Thrall przypominał mi bardziej jakiegoś czarnoskórego koszykarza, niż wodza orków. O Arthasie nie będę się nawet wypowiadał, bo szkoda gadać. Jednak Jacek Kopczyński odstawił kawał dobrej roboty, odgrywając postać Arthasa i Illidana.

W sumie gdyby za polonizację SCII odpowiadała ta sama ekipa, co za W3 (Cd-Projekt) to pewnie posiliłbym się na ukończenie tej gry także w polskiej wersji językowej. Ech. Kiedyś to wiedziano, jak polonizować gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dołączenia do grona Uświadomionych :). Wiele razy o tym pisałem, ale się powtórzę - moim zdaniem wersja angielska WIII jakościowo nie dorasta do pięt WII, biorąc oczywiście poprawkę na przepaść technologiczną (8-bit, 22 kHz to raczej nawet nie jakość CD :)). Polskiej jednak też nie wychwalam, jest może minimalnie lepsza ale ma też pewne braki, których EN nie ma (głosy mało istotnych jednostek, np. najemników, podłożyła dość skromna liczebnie ekipa, są też babole takie, jak dwóch różnych aktorów podkładających głos Thrallowi - jeden w outrze orkowej kampanii, drugi przez całą resztę gry, że o różnych aktorach użyczających głosów w RoC i TFT wodzowi Hordy oraz Tyrande nie wspomnę ;)).

Nie zgodzę się, że kiedyś lepiej polonizowano gry. Raczej jest z tym huśtawka - raz jest lepiej, raz (częściej, niestety) - gorzej. Do tego mniej głośne tytuły są lokalizowane "po łebkach" (by jak najbardziej zjechać z budżetem), co też owocuje niską jakością, niekiedy na poziomie (nie)sławnych polonizacji Commandos czy Age of Empires w wykonaniu naszych sąsiadów ze wschodu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej... Polonizacja jest dobra, ale nie powala... A AoE z charakterystycznym lektorem też kiedyś słyszałem, tego nigdy nie zapomnę... Platynkę też chętnie znów bym zobaczył, czaiłem się na dodatek, ale podstawka tez juz nieźle zjechana (płyta), trzeba by zakupić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w DotA. Podpowiedziano mi, że Rikimaru to łatwa postać. Zna ktoś jeszcze łatwe postacie do grania (jak Master Yi lub Vladimir z League of Legends)? Wyjątek - Dragon Knight, którym już grałem i który mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah!

Dzisiaj wymieniam Starcrafta 1 (który nie działa mi pod Vistą :( :( :( ) na Warcrafta 3, w którego grałem dawno temu, jeszcze dzieckiem będąc. Liczę na genialną kompanię, super multi i mapy fanowskie które powalą na kolana.

Edytowano przez GUT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to raczej się nie zawiedziesz :) Chociaż z góry uprzedzę. Poziom rozgrywek RT we wszystkich formatach jakby spadł o kilka stopni w dół. Nie ma już tak wielu wyjadaczy Warcraftowych. Odniosłem takie wrażenie po tygodniowej sesji. Nie oznacza to że wróciliśmy do epoki banana łupanego w której ludzie nie mieli zielonego pojęcia o Build Orderach; makro; mikro itd. itp. Hmm a może odnoszę takie wrażenie po nadmiernym obcowaniu z nowym Starcraftem? :P

Mapki są, owszem. W większości przypadków DOTA. Czasem pojawią się jakieś Battle Tanki i Footy. Do tej pory działają różne serwisy oferujące tysiące map custom. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Stary Battle.net zdecydowanie zapewnia super multi:P Tysiąc razy lepszy od jego nowej odsłony która wprowadza więcej zamieszania i utrudnień niż dobrego. Uprzedzam, w W3 nadal gra dużo dzieciakuufff :P Trzeba czasem zacisnąć zęby żeby nie puścić wiązanki która pośle małego z płaczem do mamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest świetna. Ostatnio gram z kolegą w lidze 2v2. Nasze aktualne statystki to 13 wygranych na około 21 przegranych. Nieźle, szczególnie, że najpierw nam wyszukiwało graczy z 25lvl kiedy my mieliśmy 1. Szkoda, że jest mnóstwo Abuserów (gracz, który poddaje się natychmiast po rozpoczęciu, żeby zaczęło wyszukiwać mu nieogarniętych graczy i nabić sobie winy), strasznie psują rozgrywkę. 2 minuty szuka grę, a jak się wczyta to trzeba od nowa zacząć, bo przeciwnik wyszedł.

BTW - Mógłby mi ktoś doradzić jak grać w modzie DOTA Nerubian Assasinem, Lichem lub Visage? Bo grałem Lichem i Visage i mi się spodobali, ale w ogóle nie wiedziałem co kupować, co robić itp, a Nerubian Assasin spodobał mi się, podobno szybko eliminuje swój cel, ale nie chce mieć winów za to, że mój team daje rade 4v5 (siebie nie liczę, bo kiedy wszyscy mieli 25 to ja mialem 10 lvl), tylko chcę jakoś przyczynić się do wygranej. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w DotA. Podpowiedziano mi, że Rikimaru to łatwa postać. Zna ktoś jeszcze łatwe postacie do grania (jak Master Yi lub Vladimir z League of Legends)? Wyjątek - Dragon Knight, którym już grałem i który mi się podoba.

Nie ma łatwych postaci. Ale jeśli dobrze grało Ci się Rikim, to spróbuj innymi postaciami co posiadają niewidzialność. Np. : Slark albo Gondar. Ten pierwszy jest bardziej podobny do Rikiego.

Z tanków masz Balanara albo Barathruma.

eh... tutaj zależy co podłapiesz. Graj z noobami każdym z Hero po kolei, najlepiej z modem "ar". Jak mi wiadomo LoL ma chyba herosów podobnych do tych z DotA. Spróbuj nimi ;)

@Up. Zależy gdzie grasz :D Ludzie inaczej grają na battlenecie inaczej na garenie jeszcze inaczej na eurobattlenecie. I przeciwko jakimi herosami grasz.

Tak ogólnie. To Lich ma świetne ulti, puszczasz je gdy w pobliżu są tylko herosi przeciwnika (aby uniknąć aby nie trafić w creepy.) i 2x albo i nawet 3x kill wpada bez problemu. Ludzie kupują dla niego Scepter, ten przedmiot co zmienia w kurczaka. Meksam też może być przydatny.

Dla neruba Dagon, dla combo - stun, ulty, dagon i przeciwnik wykończony. Jeśli jesteś dobry w last hitach i dasz rade w 20 minut wyfarmić Radiance to możesz go brać ^^. A i pamiętaj, że jak kupisz jeszcze raz receptę dagona to wchodzi on na następny lvl.

Co do Visage to cóż nie grywam nim. Kumpel jak nim grywał to kupował dla niego Meksama.

Edytowano przez Blik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś, gdzie (poza serwisami aukcyjnymi) można zakupić jeszcze Warcrafta II (nieważne, czy z dodatkiem czy bez)? Ta gra jest genialna i, jak dla mnie, o kilka lig lepsza niż WarIII (co z tego, że cztery armie? W2 miał dwie, nawet mniej zróżnicowane, a mimo to grało się znacznie przyjemniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych gier (jak każda Blizzarda) - jestem MEGA fanem, można nawet powiedzieć "fanatykiem" - jeśli chodzi o liczbę spędzonych godzin przy Warcrafcie 3. Byly ich TYSIĄCE... Grałem baaaardzo dużo w latach 2002-2006, a potem co 1-1,5r. wracałem do Wc3 na kilka miesięcy. Obecnie - nadal w to gram, ale tylko w Dotę, hardkorowo, od kilku miechów (na zmianę z WoW'em ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem pierwszy raz kampanię RoC i przed graniem w TFT mam pewne pytanie do Państwa, ale to za chwilę.

Cóż mogę powiedzieć? Świetny RTS, wciągająca fabuła w kampanii pokazana z widoku różnych ras, dobry wątek RPG z ciekawymi bohaterami. Jednakże oceniam Warcrafta niżej niż Starcrafta, w którego grałem przed laty.

Pytanie do was: czy fabuła w kampanii TFT trzyma poziom tej z podstawki? Na razie przeszedłem dwie misje (

kampania Strażników, ścigam Illidana

) i trochę się zraziłem. Nagi jako przeciwniczki są dla mnie zbyt egzotyczne. Warto zostać i skończyć kampanię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz skończyć, według mnie najfajniejsza jest kampania nieumarłych, która jest, nieco złośliwie, na końcu.

IMO, kampania RoC jest lepsza pod każdym względem od TFT, ale ta druga również zasługuje na uznanie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na kampanię "Założenie Durotaru", która jest świetnym uzupełnieniem luki pomiędzy WC3, a WoW.

Pozdrawiam, jak będziesz chciał zacząć przygodę z multiplayer, to daj znać.

Edytowano przez Omas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto przejsc The Frozen Throne. Jest to rozwiniecie historii z Reign of Chaos, ale oczywiscie musisz pamietac, ze TFT to mimo wszystko tylko dodatek do RoC. Mimo to dodatek jest wazna czescia warcraftowego lore i przedstawia wydarzenia, ktore staly sie jedna z czesci bazowych fabuly World of Warcraft, zwlaszcza drugiego dodatku do tego MMO Blizzarda, zatytulowanego Wrath of the Lich King. Co do wyzszosci Starcrafta nad Warcraftem to bym polemizowal (wedlug mnie konflikt miedzy Horda i Sojuszem jest ciekawszy od walki z Zergami, tym bardziej ze nie da sie wskazac, ktora z tych dwoch frakcji jest ta "dobra" bo obie strony i nalezace do nich rasy maja swoje jak najbardziej racjonalne powody i prawo do zamieszkiwania Azeroth), no ale co kto lubi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...