Skocz do zawartości
niziołka

Forumowicze o Sobie X

Polecane posty

FA może by jakoś jeszcze funkcjonowało, gdyby było ono bardziej promowane przez redakcję. Redaktorzy utrzymują kontakt z czytelnikami głównie przez fejsa i stronę główną, więc to tam odbywa się większy ruch dyskusyjny; no i forum powoli zdycha.

Niemniej, tragedii i tak nie ma, bo ludzie jednak wciąż tu piszą, mimo że przez ostatnie lata gwałtownie zmienił się trend w drogach komunikacji internetowej.

Kurcze tak wpadłem na forum po dłuższym czasie nieobecności i aż się przykro zrobiło, że tak popularny kiedyś temat - świeci pustkami. Niestety nowe media zniszczyły tradycyjne fora, to trochę przykre, bo na takim forum można było kogoś ciekawego poznać, anonimowo pogadać, a w nowych social mediach nie stawia się na anonimowość, a zbyt daleko idącą otwartość.

Może kiedyś, kiedy FB padnie, mam taką nadzieję, to fora wrócą do łask :)

22 godziny temu, qwerton napisał:

Kurcze tak wpadłem na forum po dłuższym czasie nieobecności i aż się przykro zrobiło, że tak popularny kiedyś temat - świeci pustkami. Niestety nowe media zniszczyły tradycyjne fora, to trochę przykre, bo na takim forum można było kogoś ciekawego poznać, anonimowo pogadać, a w nowych social mediach nie stawia się na anonimowość, a zbyt daleko idącą otwartość.

Może kiedyś, kiedy FB padnie, mam taką nadzieję, to fora wrócą do łask :)

Nic dodać, nic ująć po prostu.. Eh, to były lata, kiedy różnego rodzaju Forum było czymś wyjątkowym, skupiało rzeszę ludzi związanych z danym tematem i naprawdę spędzało się na nich masę czasu. Odkąd weszły te FB i innego rodzaju social media, wiele forum, w których byłem uczestnikiem, po prostu stopniowo zamierały. Wszystko poszło dosłownie lawinowo więc też mam nadzieję, że fora wrócą do łask, bo te wszystkie portale są o kant.. rozbić. 

• Like 1

Cóż, cieszę się na każdą klęskę facebooka, mam szczerą nadzieję, że nic z niego nie zostanie, a ludzie sami stamtąd odejdą, bo to zaprzeczenie tego czym (przynajmniej moim zdaniem) powinien być internet.

Forum ma tę wyższość nad FB, że dyskusje na nim są trwałe. Jak coś napiszę w danym temacie, to nawet jak ktoś mi odpisze z kilkutygodniowym opóźnieniem, to wciąż można łatwo kontynuować.

Na FB "tematy" są chwilowe. Ktoś nie odpisze kilka godzin lub dni i dyskusja umiera, a potem jej znalezienie graniczy z cudem, a nawet jeśli się uda, to całej reszcie gdzieś to utonęło w gąszczu powiadomień. Poza tym formatowanie tekstu wypowiedzi, a raczej jego brak oraz umieszczanie go w wąskich, długich kolumnach raczej nie sprzyja przyjemnemu czytaniu. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.