Skocz do zawartości

GTA V


Bethezer

Polecane posty

Do premiery wersji PC coraz bliżej, a w dalszym ciągu nie znamy wymagań sprzętowych. Może się okazać, że data 27 styczeń będzie nieaktualna, zwłaszcza że Steam zastąpił ten termin określeniem wczesny 2015. Niby pracownik Rockstara potwierdza wcześniej ustaloną datę premiery, ale wcale bym się nie zdziwił, gdy gra na blaszakach zaliczyła obsuwę. Warto dodać, że do tej pory nie można składać nawet preorderów na platformie Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej. Widocznie nie chca popelnic bledow, z ktorymi barykalo i bedzie sie borykac AC:U i FC4 - ostatnie gry od Ubi zostaly wydane w takim stanie, w jakim byly gotowe w dniu wydawania pre-orederow. Warto podkreslic, ze obie produkcje nadal nie sa zbyt grywalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do premiery wersji PC coraz bliżej, a w dalszym ciągu nie znamy wymagań sprzętowych.

Dlatego nie znamy, ponieważ Rockstar wraz z Take-Two Interactive nie chcą wywołać potężnego shitstormu w Internecie. To znaczy opóźniają to, jak tylko mogą. Gra wychodzi na dniach, kod już pewnie zamknięty i tylko myślą, jak by tu powiedzieć fanom, że "GeForce GTX 980 highly recommended" :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeżeli musieli mieć dodatkowe ok półtora roku, aby zrobić porządną wersję na PC to w tym momencie nie chcą być "zjedzeni" przez graczy PCtowych. Czekać tyle czasu na grę, która, powiedzmy szczerze, jest przeogromnym hitem i dostać grę niedorobioną, to to nie będzie fajny zabieg marketingowy dla Rockstara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety obawy się potwierdziły. Przesunęli premierę na 24 marca. confused_prosty.gif Może to i dobrze, bo teraz i tak czeka mnie sesja, ale niesmak pozostaje.

Przynajmniej podali wymagania sprzętowe:

Minimum specifications:

OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)

Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz

Memory: 4GB

Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

Sound Card: 100% DirectX 10 compatible

HDD Space: 65GB

DVD Drive

Recommended specifications:

OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)

Memory: 8GB

Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB

Sound Card: 100% DirectX 10 compatible

HDD Space: 65GB

DVD Drive

To chociaż jakaś pozytywna informacja, bo o ile nie skopią optymalizacji, to mi spokojnie odpali. smile_prosty.gif

Ciekawe, czy będzie dało się jakoś pograć na procesorach dwurdzeniowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem była przede wszystkim optymalizacja. Sam na początku nie mogłem grać nawet na minimalnych ustawieniach graficznych, bo miałem kilka klatek na sekundę. Dopiero po wprowadzeniu łatek gra zaczęła ładnie chodzić na średnim poziomie grafiki. Liczę więc na to, że wzięli sobie ten dodatkowy czas, żeby tego błędu nie powtórzyć, tylko od razu zadbać o optymalizację.

Z jednej strony szkoda, bo bardzo chciałbym już w końcu w to zagrać. Jednak z drugiej strony akurat wychodzi najnowszy Saints Row, więc już wiem, że mogę go śmiało zakupić. A tak to pewnie bym zrezygnował i kupił dopiero po ukończeniu GTA V. Więc nie ma tragedii. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na te wymagania... A trudno, że tyle waży, po sesji będzie jak znalazł, jest świetnie!!! No i będzie czas, żeby nadrobić wszystkie MGS'y...

Co do optymalizacji - już jest wiadome od dawna, ze wersją PC'tową zajmują się goście od MP3 (który był, jak dla mnie, acz nie tylko pod tym względem, grą roku 2013 na PC). Wierzę zatem mocno, że będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - wymagania na papierze są bardzo zadowalające. Sam mam gorszy sprzęt, ale akurat zdążę go na tyle ulepszyć, że spokojnie w HD pogram.

Secundo - Max Payne 3, czyli ostatnia gra R na pieca, nie miał skopanej optymalizacji, a na temat "czwórki" już tyle szpalt papieru zmarnowano, że może dotarło do nich, żeby sobie nie pozwalać na takie wtopy.

Poza tym - chodzi w FHD na Playstation4, jaki piec nie podoła? ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bedac przy Maksiu Bolu, to podczas cut-scenek, to zdarzaly scinki, ale to przy nakladaniu "filtrow" na obraz. Wiedzie - rozmycia, efekt fali i takie-tam. Jednak skoro GTA V wychodzi wcale nie tak na poczatku 2015, to moze jeszcze bardziej zaskarbi sobie sympatie graczy, ktorzy glosowac beda na gre roku. Az bola mnie resztki serduszka, gdy wyobrazam sobie GTA jaki Game of The Year trzeci raz z rzedu. OK, Rockstar zrobil swietna gre, ale ile mozna wydawac to samo? A za 2-3 lata wyjdzie pewnie na Android i iOS, a moze nawet i wczesniej, jesli sie branza postara o solidne podzespoly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwszy tytuł, który zamówiłem i już opłaciłem z góry 9 miesięcy przed jej premierą.

Mam ogromne obawy, że i tak dostaniemy bubel, który okaże się mieć o wiele gorszą wizualnie oprawę niż tą z Xpudełka jeden. Bo wierzyć mi się nie chcę, że mój komp uciągnąłby to na ultra. W szczególności, że moja obecna maszyna miała zostać złożona pod GTAV.

Poza tym...specjalnie w robocie zarezerwowałem sobie 27 stycznia wolne, teraz będę chciał to odkręcić, bo będę wolał iść do pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Coś czuję, że GTA V zagramy w okolicach wakacji.

Obojętnie kiedy wyjdzie, to i tak czekam z niecierpliwością na nowe GTA.

Przesunięcie terminu jest mi nawet na rękę, bo kompa planuję kupić w okolicach kwietnia/maja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, jak śmią dopracowywać port i próbować wydać dobry produkt, nie? Jeszcze chcą za to naszych ciężko zarobionych pieniędzy? Hańba!

Robią sobie jaja z graczy pecetowych, nie widzisz tego? Gra na konsole wcześniejszej generacji ukazała się 13 września 2013!! roku. Jedyny Twój argument to taki: NIE BĘDZIE BUGÓW! GRA BĘDZIE SUPER ZOPTYMALIZOWANA!!!!ONEONE!11

A co jeśli tak nie będzie? Co jeśli dostaniemy kaszanę typu GTA IV? Już nie chodzi o moje czy o czyjeś pieniądze, bo preorder złożony dawno temu, więc fizycznie i tak tych pieniędzy w tym momencie nie mam. A to czy wydam je na r* czy na Gabena to różnica mała. U Gabena będę miał COŚ od razu, a tu? Ile jeszcze razy przesuną premierę, aby DOPRACOWAĆ grę, którą robią od 2 lat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, oni nie grzebią już w silniku, tylko niby ogarniają ten głupi tryb dla wielu graczy. Jakby go nie mogli wydać później w jakiejś większej łatce.

Bo też mnie to irytuję, specjalnie w styczniu w pracy zarezerwowałem sobie wolny dzień i lipa, teraz miałem 24 i 25 marca wolne i też niepotrzebnie. Pewnie na początku wiosny powiedzą, że gra wyjdzie we wrześniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...