Skocz do zawartości
Bethezer

GTA V

Polecane posty

Czy to aż takie ważne? Jeśli mają przekładać regularność nad dopracowanie gry, między innymi optymalizację na komputerach to chyba jednak wolę to drugie. Chociaż jeszcze nic nie mówię bo nie wiem jak ma zamiar chodzić piąta część GTA. Widzę że cena pre orderu zaporowa, 160 zł... Rockstar zawsze cenił swoje gry a ich ceny długo nie maleją ;0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Doskonale rozumiem, że dla ciebie i wielu innych samo GTAV jest rzeczą nową, ale musisz zdać sobie sprawę, że to jest gra sprzed 9 miesięcy, której obiecano stały support. Zdecydowana większość zainteresowanych (bo wątpię, że ponad 30 milionów osób czekało na te 3 wersje) już w GTAV grała. Tak jak Rockstar ma obowiązek dostarczyć grywalne wersje na PC, PS4 i X1, tak samo powinni zaoferować coś świeżego. Nie ważne czy to nowa zawartość w single czy lifting GTA: Online.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście cieszę się, że GTA V na pc i next-geny wyjdzie, ale nie napalam się za mocno, bo może być różnie. Pół internetu śmieje się z optymalizacji W_D (chociaż w sumie "narzeka" lepiej brzmi), a nie wiadomo jak będzie z GTA na PC. O konsole się średnio martwię bo nie mam i mieć nie chcę. R* już raz dał popis z optymalizacją, która IMO jest gorsza niż w W_D ale mniejsza o to. Oby wszystko poszło dobrze i faktycznie pogramy tej jesieni a nie następnej, po terabajtach patchy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV było portem z konsol, z konsol w których wnętrzności znacznie się różnią od tego co mamy w PC. Teraz na 80% GTA V było robione równolegle na wszystkie platformy.

Wskazują na to logi błędów wersji PC, które wyciekły zaraz po premierze wersji na PS3/X360 (http://www.pcgamer.c...ctx-11-effects/).

Drugą rzeczą, dającą trochę mniejszą nadzieję, jest Steam, gra wpisana do bazy była 6 miesięcy temu (http://www.steamdb.info/app/271590/history/). Nie jest to może najlepszy dowód, niektóre gry siedzą tam nawet więcej niż rok przed ich ogłoszeniem ale to zawsze coś...

Poza tym, Rockstar to nie EA, Ubisoft czy Activision i raczej nie pozwoli sobie na kolejną wpadkę.

Edytowano przez Skreedi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dzisiaj GTA V po dość długiej przerwie i znowu się całkowicie wciągnąłem. Dawno nie grałem bo w pewnym momencie zaczęło mnie to już nudzić, ale trochę przerwy i gra znowu daję masę frajdy!

W tym poście chcę pochwalić "Rockstar" za wydawanie darmowych dodatków z nową zawartością, do tego duży plus za to, że działają również w singlu.

Ostatnie dodatki zawierają naprawdę fajne pojazdy, a szczególnie ta najnowsza na 4 lipca, ten Monster Truck "Liberator" jest boski do jazdy po górskich terenach! Do tego jest jeszcze nowy motocykl w stylu Harleya, który idealnie pasuje na Route 68. :P

Od momentu premiery mam w grze nabite ponad 100 godzin, z czego większość spędziłem na jeżdżeniu/lataniu/pływaniu, i z całą pewnością mogę stwierdzić że obecnie to najlepszy sandbox. Liczę że R* dalej będzie wydawać nowe rozszerzenia, nawet mogą być płatne o ile będzie coś interesującego.

Gracze którzy nie posiadają konsoli naprawdę mogą się cieszyć, że ta gra pojawi się również na komputerach, a do tego dojdą jeszcze mody!!! Raczej nie planuję kupować gry jeszcze raz, wystarczy mi to co mam i nowa zawartość która zostanie dodana, ale być może za 2 lata na Summer Sale kupię sobie dla paru interesujących modów.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera na GTA V została ustalona na 18 listopada, jeśli chodzi o PS4 i X1, oraz na dopiero 27 stycznia 2015 w przypadku komputerów PC. Strasznie rozczarowująca data, tym bardziej, że wiele mówiło się o wrześniu, potem o listopadzie, a finalnie żadna z tych dat nie była nawet zbliżona. R* ewidentnie swoją polityką planuje zbić jak największy hajs na next genach, a dopiero potem ruszy szturmem w portfele użytkowników PC. Szkoda, ale czekaliśmy tyle, to i następne cztery miesiące też można.

Edytowano przez w1ndm4ker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam, że będziemy mieć takiego Driv3ra.

Wracam z pracy zadowolony, bo wolną sobotę i niedziele mam i tu taka nowina. Pewnie w grudniu dowiemy się, że gra jednak wyjdzie w kwietniu.

Z jednej strony, teraz spokojnie pogram sobie w nowy dodatek do "WoWa" (premiera 13 listopada), ale i tak czuję zażenowanie. Specjalnie długo odkładałem kupno nowego komputera, aby móc mieć pewność, że ten tytuł i ruszy. Teraz mam obawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba lepiej, że poczekamy dłużej, nie? Wolę poczekać te 3-4 miechy, ale dostać produkt o wiele bardziej dopracowany.

Oczywiście że tak. Jak było GTA IV na PC, to ludziom nie pasowała optymalizacja, że crap, że działa beznadziejnie na dobrych kompach, itd. Tutaj, jak chcą przesunąć datę, żeby stworzyć porządną wersję, to już wielki rage... A to co jest w komentarzach w newsie na stronie głównej o tej dacie, to już w ogóle patologia... Najlepsze jest to gadanie niektórych, że "na konsole gra będzie szybciej niż na PC, bo R* chce większej sprzedaży na owe konsole" - bullshit. Nawet jakby obie wersje byłyby wydane w tym samym czasie, to sprzedaż i tak byłaby taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać, jakieś głupie wojenki. Grunt, że giera zawita na PC. Sam bawię się teraz całkiem nieźle w edycji PS3, ale zastanawiam się czy gdy wyjdzie edycja komputerowa, to nie sprzedać mojej obecnej, a kupić dla modów edycję na kompa. Piątka to rzeczywiście super sandbox, niestety nie mam na niego tyle czasu ile bym chciał, ale model jazdy kosi wszelkie inne produkcje spod tego znaku (pomijaj ac może drugą Mafię, którą w tym względzie postawię na równi) - głównie spędzam więc tam czas po prostu na jeżdżeniu Franklinem po mapie :D Muszę wreszcie znaleźć chwilkę na nietknięte jeszcze przeze mnie GTA Online, ale brak możliwości komunikacji głosowej, uniemożliwia mi się zmówienie z kimś konkretniej, a na granie z randomami jakoś niespecjalnie mam ochotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego kompa planuję zakupić pod koniec roku, więc przynajmniej pierwszą grą na nowego piecyka będzie GTA, później FIFA, a później Wiedźmin,

Jeżeli premiera ma sprawić, że gra będzie dopracowana to nie mam nic przeciwko. Oby nie było problemów z optymalizacją, co jest bolączką serii GTA.

Edytowano przez grz
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Parę dni temu wyszło GTA V w wersji na konsole nowej generacji. Nie grałem tylko widziałem filmiki więc nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale moim zdaniem gra dalej zachowała wadę z PS3. Graficznie jest cudownie bo gra chodzi "ponoć" w Full HD i szkoda, że w 30 klatkach a nie 60. Tekstury są ostre jak brzytwa więc tak jak twórcy obiecali to zrobili. Tylko zawiodłem się na jednej rzeczy, chodzi mi o ruch w miastach i po za nimi. Kurczę przecież w Stanach Zjednoczonych jest masę ludzi, wszędzie korki każdy się gdzieś spieszy. Jadąc przez centrum częstą się stoi w długich na kilka kilometrów korkach a tutaj tego nie ma... Myślałem, że to bolączka starszej generacji ale na nowej dużej zmiany nie zauważyłem. Jeśli się mylę to mnie oczywiście poprawcie, i ostatnia rzecz czy jest sens grać w GTA V jeszcze raz jak ktoś dawno V część skończył? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zawiodłem się na jednej rzeczy, chodzi mi o ruch w miastach i po za nimi. Kurczę przecież w Stanach Zjednoczonych jest masę ludzi, wszędzie korki każdy się gdzieś spieszy. Jadąc przez centrum częstą się stoi w długich na kilka kilometrów korkach a tutaj tego nie ma... Myślałem, że to bolączka starszej generacji ale na nowej dużej zmiany nie zauważyłem. Jeśli się mylę to mnie oczywiście poprawcie, i ostatnia rzecz czy jest sens grać w GTA V jeszcze raz jak ktoś dawno V część skończył? smile_prosty.gif

GTA V przeszedłem na X360 i wczoraj grałem trochę u koleżanki na PS4 graficzne widać ogromną poprawę :D Z kolejnym przejściem wstrzymam się do pecetowej premiery . Co do ruchu to masz rację trochę pusto ale i tak źle nie jest gdyby były cały czas korki znacznie utrudniało by to grę, a na PC i tak pewnie będą opcje graficzne pozwalające zwiększyć liczbę detali wyświetlanych i ilość aut na ulicach tak jak było to możliwe w GTA IV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Rockstar wolał całą moc obliczeniową przerzucić na inne sprawy, niż korki w mieście. Uwierz mi - da się z tym żyć :) .

Zagrywam się od wczoraj (pomimo, że wcześniej grałem w wersji na konsolę Xbox 360) i... nadal jestem oczarowany. Tekstury są ostre, jak żyleta, a dbałość o szczegóły zachacza już o fetysz. Można przykładowo czytać grafiki pracowników na ścianach, czy inne ulotki. Jeżeli chodzi o grafikę, to Grand Theft Auto V w wersji na PlayStatio 4 to absolutny miazgun.

Już jestem myślami w Los Santos :trollface: .

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie zaobserwowałem kilka rzeczy, które zmieniono w stosunku do wersji PS3:

-więcej ludzi- głównie koło plaży przy molo

-na czerwonych światłach widuję więcej pojazdów, podobnie jak na autostradzie/większych drogach

-lepszy wygląd miasta nocą

-ładniejsze burze, oraz zachody/wschody słońca- te głownie, jeśli obserwujemy je ze wzgórz.

I ogólnie grafika jest jakby ostrzejsza

Edytowano przez TomcioM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...