Skocz do zawartości
Bethezer

GTA V

Polecane posty

Wg Steam Spy GTA V rozeszło się tylko na Steamie w ponad milionie egzemplarzy, a warto dodać, że ta informacja ta była podana zaledwie 12 godzin temu. Patrząc na opinie to konwersja chłopakom z Rockstara bardzo się udała.

I to by było na tyle na temat tych złych graczy (piratów) pecetowych : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz laptopa, a w nim combo Intel+AMD to nie pograsz. Gra strasznie się nie lubi z takim sprzętem i nie potrafi obsłużyć karty graficznej na ostatnich sterownikach. Można się bawić z odpalaniem na zintegrowanej i dopiero potem odpalenie Radrona ale nie zawsze działa, a zmiana ustawień grafiki/wyjście z gry resetuje ten trik. Brawo R*, najpierw 6h pobierania, teraz to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zagrałem! Instalacja trwała od 14 do 2 w nocy (sic!), brawa dla Rockstar za przygotowanie serwerów. Czuję się oskubany i tyle, bo zapłaciłem 170zł za takie cyrki z instalacją. Grrr... Aha, no i jeszcze teraz nie mogę odpalić gry bo nie łączy mnie z serwerem. Ja się już powoli przestaje ludziom dziwić, że ściągają gry z neta. Ja uczciwie kupiłem i pograć nie mogę. Brawo R*, dziękuję za jawne plucie graczom w twarze :3

@Nitrox

Prosiłeś abym napisał jak to u mnie działa. No więc, nie jest kolorowo. Niestety confused_prosty.gif Na wstępie musiałem odpalić grę na DX10 bo na 11 gra tak się krztusiła, że nie byłem w stanie ukończyć nawet prologu. Na DX 10 w rozdzielczości 1920x1080 i ustawieniach średnich osiągam jakieś 30-40FPS, chociaż przy jeździe dowolnej w bardziej ruchliwych częściach miasta framerate potrafi spaść poniżej 30 FPS. Zatem dosyć mało komfortowa rozrywka, niestety. Myślę, że zdołam tak jednak ukończyć grę...

2 pytania do wszystkich:

1. Wiecie jak ustawić niektóre opcje na "Niskie"? Bo chciałbym obniżyć kilka detali, a najniższa wartość to "Średnia".

2. Czy ktoś z Radeonem na pokładzie próbował instalować nowe sterowniki od AMD, które niby zoptymalizowane są pod GTA V? Jeśli tak, to czy robią one jakąś różnicę?

Edytowano przez michi92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko:

Jak celować przez optykę naszej broni w pierwszej osobie?

Na strzelnicy postać robiła to przy każdej broni, ale podczas późniejszej gry po przycelowaniu wciąż celuję białą kropką, zamiast optyką.

Udało mi się wczoraj spędzić z GTA kilka godzin. Moje największe zastrzeżenia:

- wspomniane już celowanie, ale chyba da się to poprawić jakąś opcją lub klawiszem

- średnio podobają mi się dostępne stacje radiowe

- w pierwszej osobie, w niektórych samochodach kamera umieszczona jest zbyt nisko

- trochę średnie panienki w strip klubie :P

Wygląda ładnie, działa płynnie. Żadnych bugów czy zwisów. Sterowanie wygodne.

Szybko wciąga i trudno się oderwać. Z całego serca polecam grę w trybie z pierwszej osoby, bo to zupełnie inne doznania. Na 3 osobę przełączyłem się tylko kilka razy: podczas holowania pojazdu, bo nie mogłem hakiem trafić i raz gdy samochód utknął mi na śmietniku, a nie wiedziałem co się dzieje.

Zrobiłem 2 fotki, ale nie trafiły jeszcze na Social Klub. Pewnie mają zapchane łącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tak, ze "resetuje" sie wam to, co zostalo sciagniete po zerwaniu polaczenia? Mam do pobrania jeszcze 2.84 gb, mialem na liczniku okolo 800 mb, po czym polaczenie sie zerwalo i znowu pokazuje 0/2.84 gb. Czy to znaczy ze patch sie pobierze dopiero gdy nie bedzie przerwy w polaczeniu?

Mam tak, że ściągnęło mi się to co pozostało (jakieś 2 GB) i zaczęło to samo ściągać od nowa. Po prostu wspaniale.

Edytowano przez Kisiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne ostrzeżenie dla osób planujących zakup przez steam - 65GB wymagane przez grę, podczas wypakowywania zamienia się tymczasowo w 130GB (po udanej instalacji dodatkowe 65GB jest uwalniane). Dlatego upewnijcie się, że dysk z instalacjami steama ma co najmniej 130 GB wolnego miejsca zanim zabierzecie się za kończenie instalacji po pre-loadzie.

Nie miałem jeszcze czasu dłużej pograć, ale wszystko wygląda i zapowiada się dobrze jak zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi92

Właśnie miałem Ci zasugerować instalację bety Catalyst 15.4. Nie mam ani gry, ani tych driverów, ale skoro Ty masz grę, to mógłbyś sprawdzić, zwłaszcza, że są oznaczone jako 'GTA V optimized'. Tylko najpierw usuń poprzednie, najlepiej za pomocą Display Driver Uninstallera, oczywiście w trybie awaryjnym. Ten programik świetnie robi swoją robotę. U Ciebie dodatkowo problem może być w procesorze, który pomimo tego, że ma 4 rdzenie, jednak najnowszy już nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wczoraj podczas instalacji nadzialem na ten motyw z zapotrzebowaniem na 130GB miejsca. A ze pre-load GTA V zrobilem na dysku SSD o pojemnosci 120GB, to byl problem. Z lekkim zalem usunalem juz zrobiony pre-load i kliknalem na ponowne sciaganie wybierajac inny dysk z wystarczajacym zapasem wolnego miejsca. Dwie godziny pozniej Steam mial juz pobrane ponad 40GB, a dzis dokoncze zasysanie gry i mam nadzieje, ze obedzie sie bez dalszych perypetii...

Czuję się oskubany i tyle, bo zapłaciłem 170zł za takie cyrki z instalacją. Grrr... Aha, no i jeszcze teraz nie mogę odpalić gry bo nie łączy mnie z serwerem. Ja się już powoli przestaje ludziom dziwić, że ściągają gry z neta. Ja uczciwie kupiłem i pograć nie mogę. Brawo R*, dziękuję za jawne plucie graczom w twarze :3

Oczywiscie zdajesz sobie sprawe, ze ta wypowiedz wyglada, jakby napisal ja zaslepiony hajpem nolajf? Z czego oskubal Cie Rockstar? Dal Ci gre bez Trevora? Wycial polowe mapy? Rockstar pluje graczom w twarze? Prosze Cie... Moze jeszcze zaraz rzucisz sie na podloge rozdzierajac drac koszule niczym Rejtan albo w gescie protestu dokonasz aktu samospalenia jak jakis tybetanski mnich? Naprawde spodziewales sie, ze premiera najbardziej oczekiwanej w tym roku gry na PC, premiera kolejnego i najwiekszego do tej pory GTA w wersji na blaszaki obedzie sie bez problemow technicznych zwiazanych z przeciazeniem serwerow? Ludzie napalili sie na ten tytul jak szczerbaty na suchary, na samym Steamie bylo wczoraj ponad 300 tysiecy ludzi grajacych w GTA V, a przeciez przynajmniej drugie tyle kupilo gre w wersji pudelkowej, ktora Steama nie wymaga.Przy takim zainteresowaniu i setkach tysiecy ludzi sciagajacych gre nic dziwnego, ze serwery nie wytrzymaly. Przypomne Ci, ze nawet Blizzard mial ostatnio problemy przy premierze Warlords of Draenor, a przeciez jest to firma, ktora ma ponad 10 lat doswiadczenia w obslugiwania ruchu na swoich serwerach. Ubi tez poleglo przy ostatnim Asasynie, a i w dniu premiery nowego Call of Duty zazwyczaj ciezko jest o komfortowa gre z powodu niewyrabiajacych serwerow. Gdyby ludzie nie byli tak podatni na hajp i nie rzucali sie na gre na zasadzie "musze zagrac juz i natychmiast" to by mieli mniej nerwow. Czy zagranie dzien, dwa albo nawet i tydzien po premierze gry sprawi, ze nagle bedziesz czul sie gorszy...?

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu, a jak R* odpłaci stracony dzień walki z instalacją? Blizzard przynajmniej był świadom, przepraszał i dał 3 dodatkowe dni za darmo. Plus użytkownicy nie mieli problemu z pobraniem gry, tylko wbiciem na serwer (chociaż mnie się tam udawało i pomimo ogromnych problemów z płynnością przez ruch, zdobyłem 100 poziom). Mnie na przykład bardzo nie na rękę problemy, bo specjalnie brałem wolny dzień od pracy i męczyłem się tyle samo, jakbym siedział w firmie, w której robię, czyli 8 godzin. Jakby byli ogarnięci to umożliwili pobranie gry w tle i dali opcje odpalenia już kampanii.

A dalej, im gram dłużej, tym więcej wad dostrzegam.

Model jazdy był lepszy w GTAIV, tak jak fizyka oraz system zniszczeń aut. Tutaj można porównać kierowanie do "Saints Row III", bo jest wręcz bardzo podobne, chociaż we wspominanym tytule to ciężkie wozy wolniej się rozpędzają, a tutaj nawet ciężarówka jedzie niczym wóz sportowy.

Oraz piesi, a raczej ich brak. Mam ustawiony maksymalny ruch, a często spotykają mnie widoki gdzie w centrum miasta zobaczę góra dwóch ludzi. Tylko na plaży coś niby się dzieje. Miałem nie raz sytuacje, że czułem się jakbym grał na pustym serwerze.

Mam nadzieje, że mody to poprawią.

No i dziwna sytuacja mi się zdarzyła. Jechałem sobie według prawa i stałem na światłach przed autobusem. Bawiłem się ręcznym i kamerą, oczywiście stałem w miejscu. Nagle wybiegł z autokaru kierowca, wyrzucił mnie z mojego pojazdu i zaczął okładać. Kurde z Harranu ("Dying light") on się urwał czy sztuczna inteligencja zwariowała, czy ludzie nie lubią jak się stoi za nimi?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jedyne co denerwuje, mam nadzieję, że przez moją niewiedzę, jest dołączanie do akcji. Chciałbym wyszukiwać akcji jako ekipa, a nie jako pojedyncza osoba, a potem zapraszać znajomych i mieć nadzieję, że host nie wystartuje akcji. Zakładanie samemu też jest słabe, bo trzeba sporo czasu czekać aż ktokolwiek inny dołączy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu, a jak R* odpłaci stracony dzień walki z instalacją? Blizzard przynajmniej był świadom, przepraszał i dał 3 dodatkowe dni za darmo.

Cos Ci sie chyba troche pomylilo. Blizz mial za co przepraszac, bo ich MMO oparte jest na modelu P2P i gracze kupujac subskrypcje placa za czas, przez ktory moga grac w World of Warcraft. A skoro byly problemy techniczne i Blizzard nie byl w stanie dostarczyc im oplaconej uslugi, to nie mial innego wyjscia i musial zaoferowac jakas rekompensate. Gdyby tego nie zrobil to odnioslby porazke wizerunkowa, a i pewnie kilka pozwow by zostalo skierowanych do sadu o odszkodowanie za "oszustwo" popelnione przez Blizzard. Natomiast w przypadku Rockstara i GTA V mamy do czynienia z modelem Buy-2-Play, gre kupujesz raz, nie masz zadnej subskrypcji, mozesz sobie grac w ich tytul nawet 24 godziny na dobe przez kolejne 5 lat i nikt od Ciebie nie bedzie chcial za to dodatkowych pieniedzy. A ze w dniu premiery byly problemy? Mowi sie trudno, w EULA nigdzie nie bylo napisane, ze Rockstar zobowiazuje sie zapewnic komfortowa rozgrywke w dniu premiery.

Mnie na przykład bardzo nie na rękę problemy, bo specjalnie brałem wolny dzień od pracy i męczyłem się tyle samo, jakbym siedział w firmie, w której robię, czyli 8 godzin.

Za wziecie dnia wolnego w pracy mozesz miec pretensje tylko i wylacznie do siebie. Nie do mnie, nie do GTA V, nie do Rockstara i nie do setek tysiecy graczy, ktorzy podobnie jak Ty postanowili odpalic gre juz pierwszego dnia i kompletnie zatkali serwery. Przeciez nie jestes graczem od wczoraj i musiales zdawac sobie sprawe z tego, ze w dniu premiery czesto zdarzaja sie problemy natury technicznej, zwlaszcza jesli chodzi o cieszace sie wielkim zainteresowaniem tytuly. Nastepnym razem moze nie zmarnujesz dnia wolnego na launch day, tylko wezmiesz sobie np. wolny piatek, co by ogrywac tytul przez wydluzony weekend, kiedy juz wiekszosc premierowego kurzu opadnie.

A dalej, im gram dłużej, tym więcej wad dostrzegam.

Poczekaj, bo sie troche pogubilem... Czy te wady Rockstar tez powinien w jakis sposob ludziom zrekompensowac? A moze byloby lepiej, gdybys poczekal na kilka wiekszych recenzji GTA V na PC, obejrzal jakies gameplaye, poczytal fora i dopiero wtedy podjal decyzje o ewentualnym zakupie gry? Bo na chwile obecna wyglada to tak, ze kupiles gre w dniu premiery i masz pretensje do tworcow, ze cos jest nie takie jak oczekiwales, ze bedzie. Kupno gry w dniu premiery to zawsze kupowanie kota w worku i chociaz nikt nikogo nie zmusza, zeby to robic, to i tak podazajacy za hype gracze to robia... Wiem, znowu wina Rockstara. ;)

Model jazdy był lepszy w GTAIV

Pamietam jak po premierze GTA IV ludzie narzekali na model jazdy w tej grze i pisali, ze w San Andreas, Vice City i GTA 3 byl o wiele lepszy...

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Tesu,

dziwne problemy @Osioł

Kupiłeś w dniu premiery (pecetowej) grę i narzekasz, że jest tak a nie inaczej, ale opisujesz jakby Rockstar musiałby Ci to jakoś wynagrodzić.

Sama gra na innych platfromach była dostępna już od jakiegoś czasu, więc ogromnych zaskoczeń nie ma (jak dla mnie).

Ja jestem bardzo zadowolony, nie napalałem się, że zagram w dniu premiery, ze względu na ściąganie updatów, spokojnie na noc zostawiłem ściąganie, rano mogłem już sobie spokojnie odpalić i jak na razie (2h gry) jestem jak najbardziej zadowolony.

Nie mam żadnych problemów z płynną grą, czego o GTA IV w dniu premiery powiedzieć nie mogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Nie jestem hejterskim półgłówkiem, jak sugerujesz... Wkurzyłem się i zamiast ochłonąć to wlazłem na forum. Wywaliłem kupę hajsu, napaliłem się, a tu problemy z serwami i jakoś tak wyszło. Wstyd mi za to, szczerze. Chociaż i tak myślę, że Rockstar mógł lepiej wybrnąć z sytuacji, bo ten szturm na serwery był do przewidzenia i mieli czas na znalezienie lepszego i efektywniejszego rozwiązania. Nie ma co jednak dyskutować, mea culpa.

@Nitrox

Po instalacji tych sterowników jest nieco lepiej. Przyrost klatek ok. 10 więc względna płynność jest zachowana, nawet w trybie DX11. Spadki oczywiście się zdarzają, ale nie są już tak drastyczne i uciążliwe jak wcześniej. Da sie komfortowo pograć, nawet na starym procku i średniej karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moja wina, że twórcy wymyślają sobie jakieś Internetowe zabezpieczenia do gry dla pojedynczego gracza. Kupiłem grę legalnie i chcę w nią pograć wtedy kiedy ja chcę. Bo wybacz, ale już piraci mają komfort większy niż uczciwi gracze. Jak wielkie firmy chcą robić głupie zabezpieczenia, które wymagają dodatkowych pobrań w postaci 5GB w ogóle nieprzygotowanego serwera kobyły to jest ICH całkowita wina. Opóźniali 3 razy premierę, więc mieli czas się ogarnąć na dzień zero. A Blizzard też równie dobrze mógłby nie brać uwag do siebie i tylko napisać przeprosiny niż dawać trzy dodatkowe dni (co im się zdarzało).

A dwa, czepiasz się mnie, że dostrzegam wady w grze (poza tym to był już inny wątek, którym chciałem wspomnieć, więc nie wiem po co łączysz problemy z serwerami R* z samą grą). Czekałem na tą część GTA bardzo długo, nigdzie nie napisałem, że gra w ogóle mi się nie podoba i wywaliłem kasę w błoto. Po prostu zauważam rzeczy, które mnie się nie podobają. Bo jeżeli każdy kupiony tytuł uważasz za ideał bez błędów, to spoko, szanuję Twoją filozofie, ale ja jej nie wyznaję. Gra jest bardzo dobra, sprawia mi frajdę i co chwilę coś odkrywam, ale razi jak patrzę na chodnik i widzę strasznie biedną ilość pieszych oraz gorszy model zniszczeń i prowadzenia aut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos mial problem z zassaniem tych 5 gb, to znalazlem tego patcha na innym forum.

http://gta-five.pl/w...gta-v-patch-5gb

sciaga sie miodnie z pelnym transferem. Za chwilke bede grac smile_prosty.gif #hype biggrin_prosty.gif

@down

ja zainstalowalem i wszystko jest git

///

nie musisz nic sciagac z torrentow. Gosc napisal ze patcha mozna tez zassac z torrentow

Edytowano przez Sunset
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Można to bezpiecznie instalować?

Edit: Przeczytałem na tamtym forum, że trzeba coś ściągać z torrentów, żeby to uruchomić. Chyba podziękuję, wolę już się pomęczyć z serwerami Rockstara :)

Edytowano przez Ex95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Osiol

Toc przeciez skoro kupiles gre legalnie, to mozesz sobie w nia pograc kiedy chcesz, tylko oczywiscie musisz ja sobie najpierw zainstalowac. Tak jak pisalem wczesniej, Rockstar nie bedzie kontrolowal i nakladal na Ciebie jakichkolwiek oplat niezaleznie od tego kiedy i ile bedziesz grac. Mnie chodzilo raczej o Twoje podejscie do sprawy, ze nalezy Ci sie jakies zadoscuczynienie, co najmniej jakby Rockstar cokolwiek Ci zabral. Podejrzewam, ze o stopniu przygotowania i przepustowosci serwerow nie masz dokladnych informacji, wiec zamiast pisac o "w ogole nieprzygotowanym serwerze" mozesz uznac, ze zainteresowanie gra w wersji PC przewyzszylo oczekiwania Rockstara. Nie wiem jak dla Ciebie, ale w sumie to jest dobra wiadomosc, bo dzieki temu moze przy premierze GTA VI nie bedziemy musieli czekac tak dlugo na wersje PC. I nie, nie myl modelu sprzedazy WoWa i GTA V bo to sa z punktu widzenia prawa handlowego dwie zupelnie rozne kwestie.

Nie czepiam sie Ciebie, ze dostrzegasz wady w GTA V, tylko myslalem, ze to dalszy ciag Twojej tyrady odnosnie rozczarowania, jakie Cie spotkalo i obowiazku Rockstara do wynagrodzenia poniesionych przez Ciebie strat moralnych. Jesli kontekst byl inny to ok, ja w grach ktore mi sie podobaja tez potrafie zauwazyc wady i nie pamietam, by w ostatniej dekadzie trafila mi sie gra idealna, choc przy wielu z nich bawilem sie swietnie. Co do ilosci pieszych i systemu zniszczen nie ma co dramatyzowac, jestem pewien, ze dosc szybko pojawia sie fanowskie mody, ktore odpowiednio podkreca GTA V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę coś od siebie, grę mam od 14.04 z samego rana kupiłem w MM, o dziwo pani obsługująca dział z grami od razu widziała co chcę podała mi gta5 ;). Instalacja jak większość osób piszę przebiega bardzo długo ale nie ma co się dziwić, to jednak 7 płyt i 60 gb danych. Co do patcha to w nim jest ten nowy edytor filmów więc dlatego tyle zajmuje. Osobiści miałem spadki transferu z Social Club ale sporadyczne.

Sama gra jest świetna. Im dłużej się gra tym lepiej. Wielkość świata i mnogość rzeczy które możemy robić przytłacza. Misje fabularne są ciekawe i mają fajne dialogi, w szczególność pomiędzy głównymi postaciami.

Co do grafiki i trzeba trochę się pobawić z ustawieniami, czasem na niektórych działa jak komiks a wystarczy zmienić jedną rzecz na średnie i już jest ok. W szczególności odbicia i refleksy. Mam HD 7870, działa płynnie po zmniejszeniu odbić. NIE POLECAM wyłączania ograniczenia odnośnie pamięci VRAM. Wystarczy (w moim przypadku) przekroczyć o jakieś 100 mb i gra się poprostu zacina.

Polecam każdemu kto lubi gry z serii GTA.

Aby celować z przyrządów optycznych w trybie FPP, trzeba użyć scrolla, przybliżyć i kółko w dół (albo w górę nie pamiętam;)).

Nie rozumiem pretensji co do modelu jazdy. IMO lepszy niż w GTA 4 w którym samochody zachowywały się jakby jeździły po księżycu. Co do pieszych to czasem mam ich za dużo, podobnie jak samochodów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki i trzeba trochę się pobawić z ustawieniami, czasem na niektórych działa jak komiks a wystarczy zmienić jedną rzecz na średnie i już jest ok. W szczególności odbicia i refleksy. Mam HD 7870, działa płynnie po zmniejszeniu odbić. NIE POLECAM wyłączania ograniczenia odnośnie pamięci VRAM. Wystarczy (w moim przypadku) przekroczyć o jakieś 100 mb i gra się poprostu zacina.

A ja polecam, mam GTX 770 2GB i w grze przekroczone mam o 610mb czyli 2610mb + MSSAx2. A to dlatego, że ustawiłem tekstury na wysokie i nie mam problemu z płynnością, nic się nie tnie.

Edytowano przez Fear87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...