Skocz do zawartości
Bethezer

GTA V

Polecane posty

Do mnie kurier zawitał już o 10:00. Właśnie bawię się w żonglowanie płytkami. Sądziłem, że pójdzie szybciej, a już docierają do mnie wieści, że po instalacji czeka mnie pobieranie 5GB łatki...mam obawy, że pogram dopiero po 23.

Swoją drogą, ta kasa bonusowa dla pojedynczego gracza to przykry obowiązek? Czy mogę z niej jakoś podziękować? Bo w kampanii wolałbym grać od zera, a nie być traktowany jak gracz, który już przeszedł raz grę i dostaje dodatkową forsę, żeby mógł szybciej ukończyć grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kurier zawitał już o 10:00. Właśnie bawię się w żonglowanie płytkami. Sądziłem, że pójdzie szybciej, a już docierają do mnie wieści, że po instalacji czeka mnie pobieranie 5GB łatki...mam obawy, że pogram dopiero po 23.

Swoją drogą, ta kasa bonusowa dla pojedynczego gracza to przykry obowiązek? Czy mogę z niej jakoś podziękować? Bo w kampanii wolałbym grać od zera, a nie być traktowany jak gracz, który już przeszedł raz grę i dostaje dodatkową forsę, żeby mógł szybciej ukończyć grę.

Jest tego chyba 500k do singla. Kup sobie furę za taką kwotę (chyba możliwe od początku, chwilę przeglądałem dostepne, ale nie zmawiałem) i problem z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pobieraniem po instalacji płyt to prawda? Aż 5GB? No do jasnej ciasnej nie dość, że nawalili 7 płyt do pudełka to jeszcze trzeba ściągać kupę danych z neta po instalacji? Przecież przy moim łączu to jutro dopiero zagram, jak dobrze pójdzie oczywiście bo domownicy pewnie mnie zlinczują za zajmowanie całego łącza... Co za czasy...

A jak z optymalizacją? Ktoś z już grających mógłby się wypowiedzieć?

EDIT:

Okej, pierwsze pytanie o łatkę nieaktualne. Całe 5GB do pobrania. Paranoja...

Edytowano przez michi92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tragedia. :/

Pobiera chociaż z normalną prędkością, czy serwery są zapchane?

Ja przed chwilą odebrałem paczkę od kuriera i zaczynam instalację. Trzeba przyznać, że gra jest bardzo fajnie wydana. Jak za starych dobrych czasów. Grube pudełko, mapa świata gry i wszystko bardzo dobrze wykonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie pobiera się ta łatka ogromną prędkością 6-9kb/s? Poważnie? Myślałem, że uniknę pobierania czegokolwiek jak wszystko manualnie zainstaluję z płyt. Przecież ja tego przed 2 dni nawet nie pobiorę. Jeszcze co chwilę tracę połączenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkładam póki co instalację, bo nie mam czasu na pierdzielenie się z płytkami i ściąganiem łatki. Z tego co wyczytałem w necie serwery R* oczywiście klękają, stąd pewnie te niskie prędkości pobierania. Podobno też są problemy z logowaniem do Social Club. Ehhh, zostawię to na jutro, na odstresowanie po rozmowie kwalifikacyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitrox, no to mamy podobną zagwozdkę ;) Sam posiadam Radeona R7 260X 1GB i zastanawiam się czy jakoś sensownie to poleci. U mnie na dodatek jeszcze występuje problem z leciwym prockiem. Core2Quad Q6600 to już przecież dziadek :/ Po cichu liczę jednak, że w miarę komfortowo pogram. W Dying Light mój kompek dawał radę, więc w GTA też powinien :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi92

U Ciebie, to podejrzewam, że spokojnie na średnio-wysokich, bo kartę masz całkiem ok, tylko przeszkodą może być ten 1GB RAM. Tam na PCLabie widzę wszystkie karty z 2GB RAM. U mnie taka sytuacja, że mam Xeona E3-1230V3, 8GB RAM i tego nieszczęsnego HD7770. Ostatnio takie dziadostwo wychodzi, że stwierdziłem, że nie ma sensu wymieniać karty dla tej jednej gry wartej ogrania. Albo pójdzie na tym, co jest, albo trudno się mówi. Zwłaszcza, że wszystkie gry, w które warto było pograć ostatnimi czasy (wg mnie), czyli np. Divinity, Pillars of Eternity, StarCraft II: HotS czy chociażby Guild Wars 2 - hula mi to wszystko bez problemu. Jak GTA V będzie protestować, to najwyżej poczekam, aż się tego troszkę nazbiera, tj. GTA V, Mass Effect 4, Deus Ex: MD, Wiedźmin 3 i wtedy się wymieni na coś lepszego, ale tak ostatnio nie lubię inwestować w kompa, to jest taki ból... bo za każdym razem mam takie nieodparte wrażenie, że wyrzucam kasę w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie pluję sobie w brodę, że nie dołożyłem tych kilkudziesięciu złotych do R7 260X z 2GB pamięci na pokładzie. Wyszedłem z wtedy założenia, że przy tym procu i tak karta skrzydeł nie rozwinie, a widzę, że po OC nie jest jednak tak źle i mogłem zaryzykować. Teraz nie miałbym żadnych wątpliwości. Ale człowiek głupi bywa czasem, cóż zrobić? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze pojdzie mi w 2560x1440 na wysokich, chociaz wiecej jak 25 klatek na sekunde raczej nie wyciagne. W najgorszym razie obnizy sie rozdzialke albo wylaczy co bardziej wymagajace opcje typu AA i powinno byc git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R9 280x, 8gb ramu i5 4670k, liczę przynajmniej na Full hd high/v.high ~40/50 fps. Po żmudnym przemienianiu płyt oczekuję na wolne łącze w serwerze Rockstara aby dociągnąć te 5gb. Ponoć jest to GTA Online (jeśli tak czemu nie dali jednej płytki więcej ;/?), albo jakiś Day One Patch. Transfery rzędem 5 kb/s, czasami wskoczy na 500 kb/s, przy internecie 10 mbitów. Ale pierwsze 100 mega udało mi się ściągnąć z zawrotną prędkością megabajta na sekundę :D Też macie taki problem że musicie odświeżać ręcznie update, bo samoczynnie nie wraca do pobierania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas muszę pilnować tego durnego pobierania i ręcznie je aktywować. Powaga, nie mogli dorzucić już tego ósmego dysku i byłby problem z głowy, tylko wpadli na pomysł, że wezmą serwer z biedronki i każą światu pobierać z niego 5GB? Pierwszy i ostatni raz będę w ten sposób instalować GTAV. Jak dorwę już komplet plików to wrzucę go na swój przenośny dysk, aby w przyszłości nie męczyć się 24 godzinną instalacją. A tak ogarnia mnie frustracja, nie po to człowiek specjalnie bierze wolne od pracy, żeby męczyć się z brakiem profesjonalizmu wielkiej firmy, bo wymyślają sobie takie akcje jak ta. Chcę, żeby wróciły lata 90, instaluję grę i gram, koniec kropka.

Swoją drogą, pobrałem już prawie 1 z 5 GB.

Co gorsza, przewiduje, że po 15 będzie jeszcze gorzej, bo wrócą ludzie ze swoich zakładów pracy i też będą próbować zainstalować grę.

Edytowano przez Osioł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem. Zacząłem instalację ale czytając ostatnie posty... Uschnę przy tym kompie z nudów czekając aż szanowne serwery R* umożliwią mi ściągnięcie łatki, co przy moim szalonym internecie od Pomarańczowych potrwa wieki. Mam nadzieje, że gra jest warta czekania, bo inaczej się bardzo ale to bardzo zdenerwuję :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Osiol

Podejrzewam, ze Rockstar decydujac sie na taka forme instalacji chcial uniknac przedpremierowego wycieku gry na torrenty. Znane sa przeciez przypadki, w ktorych jakis sklep zaczal sprzedaz gry na dzien czy chocby kilka godzin przed jej oficjalna premiera, albo ze ludzie dostali swoje pre-ordery szybciej niz powinni. A w ten sposob sa spokojni, ze nikt nie bedzie mial pelnej gry przed jej oficjalnym startem. Troche to upierdliwe i na pewno frustrujace dla osob ze slabym laczem, ale z tego co widze, to moi znajomi juz od kilku godzin graja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, @Tesu, dołączyliśmy tego samego dnia biggrin_prosty.gif

@Osioł, po 15 nic się nie zmieni, problemy zaczeły się 9 ponoć godzin temu, w Ameryce. Ogólnie cały świat zaczął ściągać patcha więc trzeba czekać aż technicy z R* wleją więcej internetów do serwera. przez 2h ściągnąłem 800 mb, czuję że z takim tępem jutro będe musiał zostać w domu biggrin_prosty.gif Aha, gra jest już na torentach, a crack ma wyjść w przeciągu paru godzin według Skidrowa.

Edytowano przez Andrzej753
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej753

Rzeczywiscie. Dziwne, bo nie pamietam, zebym Cie widzial w kolejce do nowych profili na CDA te 5,5 roku temu. :P

Ja odpale zasysanie dopiero wieczorem na kompie, nie spieszy mi sie az tak bardzo, bo Pillars of Eternity zapewni mi rozrywke na lapku. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przebrnąć przez instalację. Zajęło mi to godzinę i czterdzieści minut...

Następnie nie mogłem nawet rozpocząć pobierania łatki, bo social club zatrzymywał się na wczytywaniu. Dopiero po stworzeniu nowego użytkownika na komputerze o nazwie bez polskich znaków program rozpoczął pobieranie. Na prawdę trzeba mieć cierpliwość do tej gry. Nie dość, że trzeba było czekać tyle czasu, cena bardzo wysoka, to jeszcze mam już grę, ale od kilku godzin mogę sobie tylko pudełko obejrzeć. Jedyny plus, że z pobieraniem jak do tej pory nie ma problemu. Jak już ruszyło, to cały czas leci z maksymalną prędkością łącza. Więc teoretycznie za godzinę powinienem już grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie najglosniejsze premiery ostatnich dwoch dni, GTA V i MK X, powinny teoretycznie konkurowac ze soba o najwieksza popularnosc wsrod graczy. Bazujac na statsach Steam wyglada na to, ze Trevor zaczyna wlasnie krecic Fatality na Skorpionie... Na chwile obecna w GTA V gra ponad 255 000 uzytkownikow Steam, a w najnowszego Mortala... 1580.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, na "Gryonline" ktoś podał fajną radę dla mozolnego pobierania.

http://www.download.net.pl/jak-zmienic-serwery-dns-na-serwery-od-google/n/2161/

Zmieniłem swoje ustawienia, włączyłem kompa ponownie i teraz trzyma mi bez przerwy w okolicach 550Kb/s. Chyba, że R* coś naprawił, no ale wolę podrzucić, bo może komuś pomoże.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...