Skocz do zawartości

Dark Souls (seria)


Gość Razomak

Polecane posty

o abyss aka wikipedia dark souls 2 :D to ja zapytam jak zdobyc reke piromancji ? :D

pogralem juz chwilke i moge powiedizec ze poki co nie trafilem jeszcze na wymagajacego bossa... chyba moby mi daja bardziej w kosc ;) najdziwniejsze w nowych souslach jest to, ze postawi sie znak na ziemi i moment jest przywolanie, albo jak widze znak i nie nacisne po sekundzie to nie ma szans na przywolanie kogos hehehe, ta edycja jest bardzo dopracowana, system walki po prostu kocham, granie halabarda w tej edycji ma sens, w poprzedniej byla dobra tylko na moby ;) dziwne jest to ze levelowanie tylko przy jednym ognisku oraz ze nie zbieramy humanitek, a zeby stac sie czlowiekiem wystarczy postawic znak przyzwania malym rysikiem i wytrzymac te pare minut w czyims swiecie ;) dodam jeszcze ze najezdzcy to narazie banda dzikusów, w poprzedniej czesci pelna kulturka, przywitanie, walka na poziomie, a tutaj narazie kazdy lata jak powalony hehehehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zecik

Rękę piromancji możesz zdobyć w No-man's Wharf po zabiciu bossa. Jest zaraz w następnym pomieszczeniu. Uważaj, żeby nie nacisnąć przedmiotu, który wysyła Cię do kolejnego zone'u zanim otworzysz skrzynię z ręką.

Humanity zbierasz normalnie, tylko tym razem nazywa się Human Effigy.

Edytowano przez Arthas023
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze nie ma licznika humanitek ;) i bardzo latwo aktualnie byc czlowiekiem, w porownaniu z poprzednia edycja w ktorej wieksozsc bylem hollowem xD

reke piromancji juz mam :) i szczerze te animacje nowe sa srednie...

ok jeszcze jedno, zabilem 3 babki na poczatku, co one daja w pozniejszym etapie gry ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kawalorn

Tak się liczy. Modyfikacje tekstur mogą zostać wychwycone przez VAC, bo jest to edycja .dll.

PS. Abyss przestań spoilerować(ty zły modzie tongue_prosty.gif), co trzeba zrobić bez zakrywania tekstu. Backseatgaming pełną parą w tym temacie widzę(u części osób). Spoilery to nie tylko fabuła. Może przesadzam, ale nie chciałbym wchodząc do tematu dowiedzieć się, gdzie i co jak zrobić(jakbym dopiero zabierał się za Dark Souls). Więcej w tym względzie już nie powiem, by nie ocierać się o syndrom moderatora ;]

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaker

Ostatnio ludzie zdecydowanie przesadzają z tą wrażliwością na spoilery, chyba od tego są takie tematy na forach żeby ewentualnie komuś napisać co może zrobić, bo DkS jest miejscami tak totalnie nielogiczne, że człowiek po prostu sam nie wpadnie na wiele rzeczy (chociaż ja w sumie po premierze i tak posługiwałem się dosyć szczątkowymi informacjami).

Dobra, będę zakrywał, ale moim zdaniem takie przeczulenie na punkcie ''spoilerów" jest mocno przesadzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam beczkę dziegciu, żeby zbyt słodko w tym temacie nie było.

Przede wszystkim zawodzi sterowanie. Nie chodzi mi nawet o to, że kombinacja klawiatura + mysz jest zła. Nawet bym ją preferował gdyby nie to, że gra najwyraźniej nie wykrywa kombinacji shift/ctrl + left click/right click. Skutkuje tym, że postać korzysta tylko ze zwykłego ataku, a silne ataki też są ważne.

Związku z tym przerzuciłem się na pada. Przecież w Dark Souls 1 nie było z tym problemów, prawda? Okazało się, że z jakiegoś powodu nie działa drążek odpowiedzialny za obracanie kamery... Na tym etapie byłem już wściekły. Na szczęście jakaś dobra dusza podała rozwiązanie i już da się grać. Kombinacje klawiszy na padzie w większości kojarzę, a zmiany nie są jakieś straszne (choć do skoków używam klawiatury i myszki, bo na padzie ciężko biec w określonym kierunku i jeszcze wcisnąć ten sam drążek). Byłoby gorzej, gdybym musiał zmieniać ustawienia klawiszy, ponieważ... gra nie pozwala na konfigurację pada. Musiałbym "na czuja" ustawiać wszystko poza grą, a to jest bardzo mało intuicyjne. Widocznie From nie ma pojęcia, że pod PC da się podłączyć pada.

Kto daje grze oceny z rzędu 9 i 10, skoro ma tyle oczywistych bugów?

Kto chce grafikę z trailerów?

Dzięki za cynk. Będę się z tym grzebać jak tylko dorwę się do głównego komputera. Mam jasność obniżoną na maksa, a i tak jest strasznie jasno.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Holy.Death

Bez urazy, ale... "Tyle oczywistych bugów"? Wymieniłeś tylko problemy ze sterowaniem (których, nawiasem mówiąc, ja nie uświadczyłem). Jeśli wymienisz inne błędy i będziesz miał sensowne argumenty - zwrócę honor.

Nie wiem, czy jestem tak słaby, czy po prostu czegoś nie zauważam... Ale dotarłem do tej Kniei Upadłych Olbrzymów i poszedłem dalej, za to drugie ognisko w lokacji. Ginę kilkadziesiąt razy, a przejść nie mogę. Głównie na tym wielkim skurczybyku, którego zrzuca jakieś ptaszysko. Odnoszę jednak wrażenie, że na tak wczesnym etapie gry tylko tam jest sens iść. Chyba że się mylę.

I takie pytanie: czy broń z magicznymi lub ognistymi obrażeniami w jakiś sposób się "rozładowuje"? Czy wystarczy naprawa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dobra trasa, a boss jest łatwy, jeśli się czlowiek trzyma go blisko. Moglbys tez w Majuli pójść do tunelu, tam pociągnąć niezbyt dobrze widoczny przełącznik otwierający kratę i iść do wieży ognia Heide, gdzie tez jakoś trudno nie jest. Po niej jest jeszcze jedna dość upierdliwa lokacja i ostatecznie ląduje się i tak w tym samym miejscu, co po pokonaniu bossa, z którym masz problem. Tylko z innej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie The Pursuer -

czy jest to jakoś logicznie wyjaśnione, że najpierw zrzuca go to ptaszysko w jednym miejscu, a po zabiciu mnie walczyłem z nim później w drugim miejscu (tam gdzie balisty)? Czy to po prostu takie widzimisię twórców?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale... "Tyle oczywistych bugów"? Wymieniłeś tylko problemy ze sterowaniem (których, nawiasem mówiąc, ja nie uświadczyłem). Jeśli wymienisz inne błędy i będziesz miał sensowne argumenty - zwrócę honor.

Wymieniłem problemy ze sterowaniem, bo lwią część czasu musiałem spędzić na naprawianiu czyjegoś partactwa i dopiero niedawno mogłem spędzić kilkadziesiąt minut skupiając się na graniu. Jeżeli dla ciebie spaprane kontrolki w grze, w której kontrola nad postacią jest najważniejsza - gra jest wszak nastawiona na walkę - to raczej nie mamy o czym rozmawiać. Tutaj jest to o tyle żenujące, że ponoć Dark Souls 2 na PC miało mieć wsparcie twórców. Na razie wygląda to tak, jakby ktoś zrobił fuszerkę. Pop upy w Dark Souls 2 mają ikony pada. Na kontroli klawiatura + mysz. W dodatku na PC nie da się komfortowo konfigurować pada wewnątrz gry (przynajmniej ja nie widziałem opcji przypisywania klawiszy do pada, a szukałem). W produkcji, gdzie wyskakują ci ikonki pod pada... Grałbym nawet na klawiaturze + myszy, gdyby nie to, że tam nie działa silny atak (Shit+Mysz), co każe mi się zastanawiać nad tym, czy ktoś w ogóle testował wersję PC. O ile w ogóle była wersja PC.

Jeżeli nadal nie widzisz w tym niczego niewłaściwego to już nie moja wina i raczej nic cię nie przekona, więc nie będę sobie tym zawracał głowy, ale chcę, żeby inni ludzie wiedzieli, co może ich spotkać jak będą chcieli grę uruchomić. Gra jest nie bez wad, więc dawanie jej not bliskich ideałowi uważam za niewłaściwe. Rome 2 też dostał maksymalne i prawie maksymalne noty, a wielu na temat jego błędów nawet się nie zająknęło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie The Pursuer -

czy jest to jakoś logicznie wyjaśnione, że najpierw zrzuca go to ptaszysko w jednym miejscu, a po zabiciu mnie walczyłem z nim później w drugim miejscu (tam gdzie balisty)? Czy to po prostu takie widzimisię twórców?"

Dla mnie to po prostu fajny zabieg "nastraszenia" cie bossem kiedy zdecydowanie nie jesteś jeszcze gotowy, żeby zwiększyć emocje jak dochodzisz do "właściwej" walki z nim. Na mnie podziałało. tongue_prosty.gif

@Holy Ale to nadal jest tylko jeden problem i o tym tu mowa. Aczkolwiek nadal jest karygodny. Całe szczęście, że chwila szukania i znalazłem trochę fixów i obejść + przestawiłem sterowane na to z DS1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik steamowy pokazuje 22 godziny... a ja poczułem jakby to były max 3 tongue_prosty.gif

Mam wrażenie że Dark Souls 2 to takie Dark Souls 1 v2.0 - większość problemów została poprawiona (za wyjątkiem sterowania, któremu musiałem chwilę poświęcić, i opóźnienia myszy, które rozwiązało przebindowanie ataków na cztery pierwsze cyferki), grafika ulepszona, mechaniki usprawnione.

W sumie jedyne co zawodzi jak na razie to gracze, którzy nie znają jednej niepisanej zasady Dark Soulsów - że z czerwonego soapstone'a przywołuje się na pojedynek... raz nie zdzierżyłem, porzuciłem wszystkie szlachetne idee i z pomocą mobów w No Man's Wharf zabiłem i hosta, i ducha. Ale na 8 przywołań 4 były walkami 3v1 albo 2v1...

W ogóle zdarzyło Wam się zostać przywołanym jako Blue Sentinel? Ja latałem chyba z 15 minut z tym pierścionkiem i nie miałem żadnej inwazji...

@Szybki edit: Jak tak chwilę pomyślę to jest jeszcze jedna rzecz, która mi się nie podoba specjalnie - konieczność przywoływania enpeców żeby kontynuować ich questa. W ten sposób straciłem już Lucatiel i Pate'a, nie wiem czy nie też Benharta, chociaż jego znak znalazłem w Trassowej Zatoce (tak się to nazywało?

Edytowano przez BrokenAss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do znaków - potrzeba je znaleźć lub kupić, jak w jedynce, czy jest jakaś możliwość ich pozostawienia, o której mi nic nie wiadomo? Widzę pełno tekstu od innych graczy, widziałem jeden znak przyzwania, ale poza tym nic i trochę mnie to zastanawia, bo jeszcze nie odblokowałem kowala (który może to mieć na stanie, jak w jedynce, a może nie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Holy wygląda to tak: wiadomości możesz stawiać od samego początku (genialne rozwiązanie moim zdaniem), resztę musisz znaleźć albo kupić. Lokacje idą tak: biały soapstone dostajesz od Pate'a po wpadnięciu w pułapkę i opuszczeniu jej; możesz zginąć, mały biały soapstone jest w skrzyni nad drugim ogniskiem w Kniei, czerwony kupujesz od szefa covenantu Bractwo Krwi.

Edytowano przez BrokenAss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kaplica, utknąłem :< Ani w jedną ani w drugą... w tej twierdzy probuje walczyć z tymi trzema wielkimi strażniczkami... nawet z przyzwanym kolesiem nie mogę ich pokonać. Najgorsza jest ta pierwsza. Znarnuje na nią 3-4 buteleczki a potem i tak są jeszcze dwie. Mogę także iść do tego szkieleta na rydwanie ale przed wejściem do niego czeka na mnie czerwony koleś i zbija mnie. Dostać się tam mogę tylko na dzida i do przodu bo i tak za dużo mam tych szybkich szkieletów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką Ty postacią grasz? Jeśli ma się stosunkowo dobrą tarczę (wystarczy przyzwoita ze 100% powstrzymywaniem obrażeń), to wystarczy mieć ją cały czas uniesioną (no powiedzmy z przerwami na zupełnie bezpieczne sytuacje, żeby wytrzymałość się szybciej regenerowała), kręcić się wokół bossa i czekać, aż reszta go ubije smile_prosty.gif Ja pomagałem 4 razy na tych bossach i tylko raz nie udało się go pokonać. Sam na razie uparłem się na solo smile_prosty.gif Jak nie pójdzie tak, jak poprzednio (teraz mam ze 20 poziomów mocniejszą postać i lepsze uzbrojenie), to wtedy kogoś przyzwę.

Edytowano przez R1P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odzyskiwać człowieczeństwo? Przypomnijcie mi, jakie w DS2 są skutki pozostawania pustym?

BTW, a propos "trojaczków" - zbliżyłem się, zacząłem uciekać, a ten z największym mieczem spadł z mostu idąc za mną tongue_prosty.gif Kiedy tylko można wykorzystuję też łuk. To trochę oszukiwanie, ale co zrobić. Nie jestem pro i pomagam sobie jak mogę. A zdarza się, że się potwór zatnie na czymś, albo zacznie wracać - to ja mu wtedy strzałę w plecy.

Mam nadzieję, że znajdę niedługo jakiś lepszy łuk.

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy sprawy drodzy państwo:

1) czy jeśli zabiłem już Grzesznicę i oczyściłem w miarę dokładnie twierdzę i las to znaczy że to rozgałęzienie mam zaliczone całkowicie i nie mam tam po co wracać? Czy będzie jeszcze później potrzeba udania się tam?

2) gdzie mogę dorwać materiały do ulepszania itemów? Wykupiłem wszystkie shardy u kowala, jakieś tam znalazłem, ulepszyłem set elity do +1, dwa miecze do +2 i tyle. Tytanitki się skończyły. Gdzie mogę jeszcze jakieś znaleźć albo kupić?

3) można gdzieś sprzedawać itemy? W jedynce wiadomo kiedy można było, w dwójce też się da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bert

1) tak, ta odnoga już dla ciebie zakończona, ewentualnie w Lost Bastille możesz czegoś jeszcze szukać, bo to miejsce pełne sekretów. Do lasu i tak będziesz musiał wrócić w późniejszym etapie gry.

2) Kowal w Lost Bastille (zagionona twierdza) ma chyba nieograniczoną ilość zwykłego tytanitu do sprzedania, znajduje się on za nadkruszoną ścianą niedaleko pierwszego ogniska, trzeba ją wysadzić beczką. Ewentualnie możesz spróbować znaleźć jedną uroczą panią w Harvest Valley (za Huntsman Copse), po dłuższej rozmowie wróci do Majuli i specjalizuje się ona właśnie we fragmentach tytanitu różnego rodzaju

Chyba najlepszy sposób na zdobywanie grudek tytanitu (rzadka odmiana) to działanie dla strażników dzwonu, bo w tym przymierzu za każde zabójstwo dostajesz jedną grudkę tytanitu

3) Gavlan wheel, Gavlan deal śmieci możesz sprzedawać u Gavlana, jego pierwsza lokacja to jeden z domów w zatoce niczyjej (no man's wharf). Później będzie on do znalezienia w Harvest Valley

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) gdzie mogę dorwać materiały do ulepszania itemów? Wykupiłem wszystkie shardy u kowala, jakieś tam znalazłem, ulepszyłem set elity do +1, dwa miecze do +2 i tyle. Tytanitki się skończyły. Gdzie mogę jeszcze jakieś znaleźć albo kupić?

3) można gdzieś sprzedawać itemy? W jedynce wiadomo kiedy można było, w dwójce też się da?

2) Za jakiś czas spotkasz kowala, który będzie miał nieskończoność tytanitów.

3) Sprzedawać przedmioty możesz Vogelowi. Pojawia się on w kilku miejscach, na początku w No Man's Wharf.

Kurde za późno :D

Edytowano przez Postrach22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...