Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Ogólnie o kolekcjach gier

Polecane posty

Ja specjalnej listy gier nie mam ale pare rzeczy około komputerowych chce kupić:

Klawa: SideWinder x4

Podkładka pod myszy: jeszcze na wiem jaka

Dragon age: Przebudzenie

Dragon Age 2

Heroes 6 może kolekcjonerka poczekam z 2 miesiące od premiery może stanieje jak Shogun 2 Ek

A że prawdopodobnie będe wykonywał najbardziej dochodową prace jaką można wykonywać w moim wieku tj. rozność ulotki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nice idea! To sprawi, że jeszcze więcej forumowiczów będzie wrzucało tutaj zdjęcia swoich kolekcji i wtedy naprawdę będzie co oglądać ;)

@Reminded

Nie Test Drive coś tam, tylko Unlimited - trzecia najlepsza (zaraz po Gran Turismo i Forzie) gra samochodowa XXI wieku :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę jakbym miała zrobić listę gier których mi brakuje w kolekcji to byłaby na prawdę dłuuuga :D

Najbardziej zależy mi na:

Gray Matter

Still Life 2

Prince of Persia 2008

Niestety na razie cierpię na przykry brak funduszy :(

Za to w ciągu miesiąca uzupełnię swoją kolekcję o te tytuły:

Chaos Legion

Gulity Gear 1 i 2

Frater

Nosferatu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w mojej kolekcji brakuje wielu tytułów, które figurują na liście gier do kupienia. Tutaj wymienię tylko tylko te, które IMO zdobyć najtrudniej (no i kosztują najwięcej):

Aliens Vs Predator 2

American McGee's Alice

Black Dahlia

Blade Runner

Drakan

Duke Nukem 3D

FIFA 98: Road To world Cup

NFS Porsche

System Shock 2

Z bardziej współczesnych tytułów chciałbym kupić Wiedźmina drugiego, Borderlands, no i Fallout New Vegas, koniecznie w wersji GOTY (czyli jeszcze sobie poczekam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że brakuje mi około 60 tytułów wymienię pierwsze 15 jakie planuję kupić:

1. Drakensang: Dragon Edition (Almanach Klasyki)

2. Sega Mega Drive Ultimate Collection

3. Realms of the Haunting (tu by się przydał BIG BOX ale jak nie da rady to trudno)

4. Oblivion (Game of the Year Edition)

5. Pył

6. Crime Cities

7. Polanie

8. Chrome

9. Call of Juarez: Revolver Edition (Almanach Klasyki)

10. Tekken 3 (PSX)

11. Soul Blade (PSX)

12. Crash Team Racing (PSX)

13. X - Wing Alliance

14. Amerzone

15. Resident Evil 1 (bez różnicy czy PC czy PSX)

Kolejność w kupowaniu może ulec delikatnym zmianom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej na mnie. Poluje na wszystkie tytuły jakie są wymienione w temacie kupna gier z sygnatury a także na gry że ZŁOTEJ KOLEKCJI. Seria urzekła mnie swoim pięknem. Na razie mam nwn 2 a w drodze jest Warhammer 40.000 Dawn of War 1 Uniwersum oraz być moze zamówie Unreal i Titan Quest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przepadam za grami z gazet. Wyjątkiem jest cda, w którym często pogram w pełniaka, jednak samo pismo kupuję do poczytania nie dla gier.

Innych czasopism z grami nie kupuję nawet jak dają świetną grę. Wolę tą kasę, którą zainwestowałbym w pismo przeznaczyć na gry lub książki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, CDA dało dużo uberniszczycieli, które trudno znaleźć w innej wersji: Dark Colony, Total Annihilation, Soldier of Fortune, DX Fighter Turbo, Duke Nukem 3D. Czasem nie za bardzo jest inne wyjście niż wersja gazetowa. Zwłaszcza że wieki temu, za czasów CD, płytki z pełniakami w CDA wyglądały praktycznie jak te z premierówek, tylko miały mały znaczek CD Action. Te dzisiejsze nie wyglądają ładnie, ale jestem im wdzieczny za pare dobrych tytułów, które warto mieć, ale w sklepie nigdy bym ich nie kupił, albo bym kupił później....Znacznie później (np. Barrow Hill, Red Faction).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reminded

Nie Test Drive coś tam, tylko Unlimited - trzecia najlepsza (zaraz po Gran Turismo i Forzie) gra samochodowa XXI wieku :wub:

Wiesz, nie chciałem przekręcać, bo nie byłem pewny jak to się pisze, a słyszałem, że gra przednia. Co do gier z gazet to są spoko, mam ponad dwieście i dużo kultowych gier. A kiedyś

w CDA były okładki do wycięcia i można było sobie zrobić premierówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grami z gazet nie gardzę, choć to nie to samo, co odfoliowywanie pudełka itp

A ja się dziś miło zaskoczyłem kupując STALKER Czyste Niebo - w pudełku była instrukcja, mapa Zony, naklejki, karta rejestracji i płyta z patchami. Pudełko było ciężkie,ale myślałem, że to tylko instrukcja :)

Nieco gorzej z grą. Po banalnych nawalankach typu CoD i BF muszę się przyzwyczaić do wysokiego poziomu trudności :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gry, które chcę kupić.

Ostatnio za pomocą Moby Games + Metacritic, zrobiłem sobie listę gier, w które chcę zagrać na PC/PSX/PS2, i w przyszłości na PS3. Lista zapewne niekompletna, bo brałem pod uwagę tylko gry ze średnią minimum 70%.

http://www.mobygames.com/user/sheet/view/h...SheetId,186654/

Jest na tej liście wiele gier, w które w przeszłości grałem, ale że było to w czasach, kiedy piraciłem (tutaj chodzi głównie o listę PC, bo moja czarnulka jest nieprzerabiana), to jest to dla mnie pozycja "do nadrobienia" (swoją drogą nie wiem czemu, ale dopiero od momentu, kiedy kupuję oryginały, mam chęć, żeby przejść grę do końca - może to kwestia myślenia w stylu "gram, żeby nie było, że pieniądze w błoto wyrzuciłem", ale bardziej chyba chodzi o to, że jak już się decyduję na zakup, to wcześniej bardzo mocno "obczajam", czy tytuł mi się spodoba, a nie na zasadzie, że "a ściągnę sobie i zerknę).

@Gry z gazet/czasopism.

Dla mnie gra ma zawsze tę samą wartość, niezależnie, czy to kupiona premierówka, reedycja, wersja z czasopisma, czy wersja kupiona za pomocą dystrybucji elektronicznej. Na grę nigdy nie patrzyłem pod względem "wartości kolekcjonerskiej", zawsze liczyła się sama zawartość, i pomimo, że mam na półce premierówkę STALKERA SoC (fakt, że kupiłem używaną), którą to grę bardzo lubię, to będę bardzo uszczęśliwiony, jeśli CDA doda kiedyś jako pełniaka którą z następnych części, i będę ją traktował tak samo, jakbym kupił nówkę na allegro, czy gdziekolwiek indziej.

A jeśli chodzi o sam poziom pełniaków dodawanych do czasopism - kiedyś było trochę lepiej, takie mam wrażenie. Ale nie chodzi o to, że kiedyś były lepsze pełniaki, tylko o to, że kiedyś było parę pism, którym udało się od czasu do czasu coś wrzucić ciekawego na cover - chociażby Click. Teraz nasze ukochane CDA większość wykosiło lewym sierpowym, albo zepchnęło na nic nie znaczący margines (może jestem nie na bieżąco, ale chyba jeszcze gdzieś tam się pałęta jakieś KŚ Gry, czy inny Play, ale nie pamiętam w okresie ostatnich 5 lat momentu, żeby naszła mnie chociażby myśl "o ten, czy tamten wrzucił fajnego pełniaka; może by go sobie kupić"). Ale nie ukrywam - przy poziomie prezentowanym przez CDA, jakoś mi konkurencji nie brakuje zbytnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up jak bym ściągnął tego STALKERa, co w niego zainwestowałem, to już by dawno wyleział z dysku. ;)

Po trosze dłuższym czasie obczaiłem sobie jak grać (taktyka z CoDa - leć, i bij, jak ktoś sie nawinie) tu w ogóle się nie sprawdza. I gra mi się przyjemnie, choć z bólem przyznaję, że włączyłem najłatwiejszy poziom, choć zacząłem grać na tym powyżej normalnego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie gry chciałbym powiększyć swoją kolekcję? Uwierzcie, że jest tego spoooro, a nawet trochę więcej! Nie wymienię zatem nadchodzących premier, bo prawie każdą nową grę chciałbym posiadać, tylko ograniczę się do tych prawdziwych rarytasów z przeszłości, o które naprawdę trudno, a są to głównie edycjie kolekcjonerskie.

Gears of War Edycja Kolekcjonerska PC

Mass Effect Edycja Kolekcjonerska

Age of Empires III Edycja Kolekcjonerska

Fallout 3 Edycja Kolekcjonerska

Battle Chesty wielkiej trójki Blizza: Starcraft, Warcraft 3, Diablo 2

Ostatnio zrealizowałem jedno ze swoich marzeń i udało mi się zdobyć kompletną premierówkę 'Worms World Party' - gra niebawem do mnie dotrze <happy>. Poza tym mam na oku EK Fallouta 3, zatem i Vault Boy będzie na mnie potulnie patrzył z półeczki z grami :) Ale byłem głupi, że tego nie kupiłem, gdy było tego pełno w sklepach po wyprzedażowej cenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z czasopism? Zazwyczaj je komus oddaje lub wyrzucam. CDA potrafi dosc czesto zablysnac dajac swietnego pelniaka (np. oba Fallouty, Morrowind, Gothic, Mass Effect), ale w wiekszosci przypadkow nawet nie wkladam plyty do napedu. Kupujac od lat regularnie gry zazwyczaj mialem juz okazje grac we wszystkie wieksze tytuly i ich dolaczenie do pisma w formie pelniaka nie jest bezposrednio dla mnie czyms specjalnym. Z kolei te pelniaki, w ktore jeszcze nie gralem, sa zwykle slabszymi tytulami, ktore stale przegrywaja walke o moj wolny czas z nowszymi, zakupionymi w sklepie tytulami. Jesli mnie pamiec nie myli to ostatnimi pelniakami, ktore zainstalowalem, byly Ceville i Braid. Nie zmienia to jednak faktu, ze CDA kupuje nieprzerwanie od samego poczatku istnienia pisma, bo po prostu lubie je czytac. :) Pelniakow nie zaliczam tez do mojej kolekcji gier. Jak dla mnie, aby gra miala w niej miejsce, powinna byc tytulem, w ktory sie gralo i na ktorym w jakis sposob nam zalezy. Natomiast jesli chodzi o pelniaki z pism to nie dosc, ze jestesmy zdani na losowe tytuly wybrane i wynegocjowane przez redakcje, to jeszcze z tych 3 tytulow sporo osob zagra np. tylko w jeden, bo reszta nalezy do nielubianego gatunku/jest stara/trudna/tylko online. W takim wypadku chwalenie sie, ze ktos ma w swojej kolekcji np. 100 gier, z ktorych prawie wszystkie to pelniaki z pism, a polowa z nich nie byla nawet instalowana lub spedzila na twardym dysku gora godzine, jest bez sensu i zadna kolekcja bym tego nie nazwal. To troche jak chwalenie sie znajomym wysokoscia pensji brutto (czyli jeszcze przed zabraniem z niej podatku i skladek ubezpieczeniowych), tudziez podawaniem dlugosci czlonka wliczajac do niej kregoslup...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość często gram w jakiegoś pełniaka z coveru CDA, a to z dość prostego powodu - nie zawsze mam fundusze na nówki i z reguły skupiam się na reedycjach i na prawdę ważnych dla mnie premierówkach. Ponadto tą kolekcje z coverów traktuje też jako uzupełnienie kolekcji o tytuły w które kiedyś grałem, a nie zawsze kupiłem w jakiejś reedycji. Jednak coraz częściej zdarza się że płytka w ogóle nie ląduje w napędzie, czas trzeba gospodarować, a nie mam go za wiele na tytuły ze średniej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...