Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Ogólnie o kolekcjach gier

Polecane posty

Rankin czy jestem ślepy czy z twojego profilu usunąłeś zdjęcia własnej kolekcji? Bo z tego co kojarzę była zarąbista?

Musisz mnie z kimś mylić, jedyne zdjęcia swojej "kolekcji" (bo to trochę przymałe jest :P), jakie dawałem, są w temacie. I nie ma tam nic aż tak powalającego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie, ze ja rankingu nie zrobie. I nie dlatego, ze na siebie glosowac nie moge, ;) ale dlatego ze ciezko mi okreslic jakiekolwiek kryteria. Pod uwage na pewno nie wezme ilosci tytulow, bo co z tego, ze ktos po dodaniu do siebie premierowek, reedycji i gier z gazet itp. ma np. 500 tytulow jak w czesc z tych gier nawet nie gral. Wychodze z zalozenia, ze kazda kolekcja gier jest wyjatkowa i ma indywidualny charakter pod warunkiem, ze jej wlasciciel stworzyl ja pod wlasne gusta i kupil takie tytuly w jakie chcial zagrac i w jakie gral. Zakladam, ze wiekszosc z Was tak wlasnie zrobila i dlatego nie zamierzam wybierac tej najlepszej kolekcji. Niewazne, czy ktos ma tytulow 10, 50 czy 100, wazne zeby to byly gry, w ktore sie gralo i ktorych posiadanie sprawia nam przyjemnosc i jest zrodlem wspomnien. Kupowanie gier tylko dlatego, ze sa tanie i ze mozna sie nimi tutaj pochwalic jest jak zabawa w "kto ma wiecej". Kazda kolekcja jest rownie dobra o ile naprawde komus zalezalo na kupieniu wlasnie takich, a nie innych tytulow.

EDIT:

Dziekuje za nominacje, chociaz ambicji bycia #1 nie mam. Wielkosc kolekcji i znajdujacych sie w niej tytulow wynika tylko i wylacznie z mojego stazu jako gracza. Po prostu przez te wszystkie lata grania troche gier mi sie nazbieralo. Zreszta gry znajdujace sie w moim profilu wciaz nie obejmuja calosci kolekcji - wciaz brakuje tam zdjec okolo 20 big boxow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tak patrzę na wszystkie kolekcje to aż się miło na sercu robi. Człowiek widzi że są inni zapaleńcy, którzy gry kochają, gry zbierają, zachowują dla przyszłych pokoleń. Ciekawe jak długo wytrzymają. Kiedyś słyszałem bajki że CD - R wypalany wytrzyma max. 2 lata. Miałem w domu płytę ponad 10 letnią i działała bez problemu (potem dałem kumplowi). A jako że te oryginałki jakie mamy sa tłoczone więc ich żywotność powinna przy odpowiednim użytkowaniu wynieść nawet 100 lat. Na jakiejś stronie przeczytałem kiedyś 1000 lat ale to raczej przesada:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam moje gry zamierzam przekazac nastepnemu pokoleniu, jak sie juz jakiegos doczekam. Zreszta fajnie bedzie pokazac w co tata kiedys gral... :P Dotrwanie kolekcji do tego czasu problemu stanowic raczej nie powinno w moim przypadku. Tak jak pisalem juz wczesniej, gry sa obecnie dobrze zabezpieczone, pozniej beda jeszcze lepiej, a miejsce na nie tez mam i koniecznosci naglego sie ich pozbywanie nie przewiduje. W standardowych warunkach ich stan nie powinien ulec drastycznemu pogorszeniu tudziez biodegradacji. Sadze, ze gry ktore wytrzymaly juz te 15 czy nawet 20 lat w dobrym stanie, nie powinny miec wiekszego problemu z przetrwaniem przynajmniej jeszcze jednej dekady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej kolekcji nikomu nie oddam. Zabiore ją ze soba do grobu :D A tak na poważnie to zastanawia mnie czy ktoś za 10-15 lat zechciałby zagrać w te tytuły, grafika jeszcze bardziej się zestarzeje (choć oczywiście to nie ona jest najważniejsza), ale pozostaje pytanie czy pójdą na nowszym sprzęcie. W swojej kolekcji mam kilka gier które działają tylko na XP, w związku z czym już sobie w nie, nie pogram (Mój stary komp wyzionął ducha :P Uczcijmy go minutą ciszy :laugh: )

Dzieki za nominację ;) Ja nie wybiorę niczyjej kolekcji, bo uważam że każda jest na swój sposób wspaniła, a najważniejsze jest żeby zapewniła właścicielowi jak najwięcej radochy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy ktoś z was robi kopie zapasowe swoich gier? Domyślam się, że Tesu i Crix nie robią, gdyż o płytki dbają, i zniszczenie oryginalnego nośnika to dla nich abstrakcja. Ale czy ktoś z was robi sobie kopię może nie każdego tytułu w kolekcji, ale przynajmniej części ulubionych, żeby nie eksploatować zbytnio oryginalnego nośnika? Ja sam raczej nie robię, bo nie widzę powodu. A jak u was?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przyznam, że robię, jak komuś gre pożyczam (ofc pożyczam oryginał, a zostawiam kopie), ale normalnie, to nie, bo o gry dbam, i jeśli płytka nie rozwali się mi z rana w napędzie (NFS: Underground 2 :dry:), to nie, bo i po co - zamiast kopii wole zrobić obraz, i napęd wirtualny żeby nie żonglować płytkami :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie robię. Sam dbam o płyty, współczesne napędy raczej też nie rysują płyt. Tylko na jednej płycie mam pare gier abandnware + rózne patche do działania starych gier na nowszym sprzęcie, polonizacje wszelakie itp. (zapraszam na mój profil, może coś się komu przyda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kopie zapasowe, to backupów gier raczej nie robię. Wyjątkiem jest Dragon Age: Origins - Digital Deluxe Edition, które zakupiłem w dzień premiery na EA Store w postaci cyfrowej, a bardzo chciałem mieć wersję pudełkową (potem i tak dokupiłem - gdy ceny spadły - "podstawkę" i dodatek Awakening, dlatego bo bardzo cenię tę pozycję).

Zastanawiam się jedynie nad zrobieniem kopii zapasowej Windowsa XP, bo moje ostatnie, częste reinstalacje napełniają mnie obawami, że ten (oryginalny) nośnik może w końcu paść w najmniej oczekiwanym momencie :sleep: .

P.S. Dzięki za umieszczenie mojej kolekcji w rankingach :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dbasz należycie o swoje płyty, to nie powinieneś mieć problemu z ich funkcjonalnością. Wiem po sobie, moja pierwsza gra 'FIFA 98' nadal wygląda jakby niedawno wyszła z tłoczni. Co innego używki, tutaj nie zawsze dostaję grę w stanie idealnym, ale jeśli nadal jest bezawaryjna, to w mojej ręki nie dozna większego uszczerbku.

Ostatnio myślę nad nagraniem sobie plików instalacyjnych z gier Blizzarda, czy z platformy Origin. Kilka GB mniej ściągania w razie ewentualnego formatu. Jeśli ktoś ma specjalną partycję, to takie nagranie jest niekonieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przewidywaniami wh1sky kopii zapasowych gier nie robie. Zakupione kiedys nosniki wciaz sa w dobrym stanie i nie widze powodu, dla ktorego mialbym dodatkowo inwestowac czas, pieniadze i miejsce w kopie bezpieczenstwa gier. Oczywiscie jakies tam ryzyko sie z tym wiaze, ale jak dla mnie i zgodnie z tym co juz napisal Andromeda, chyba wieksze klopoty sprawi zmuszenie gry do dzialania pod nowszym systemem niz ten, pod ktory byla tworzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Empiku, i MM, ale niestety Nail'd nadal kosztuje 60-70zł.

Zastanawiałem się nad wzięciem tych gier z the best of..., ale nie ma tam dla mnie niczego interesującego, choć poważnie zastanawiałem się nad DiRT2 + GRID, ale zrezygnowałem. Potem wziąłem na celownik STALKER, ale strasznie brzydkie są te pudełka, i też zrezygnowałem. Chyba dopłacę 10zł i kupie nowszą część w TS ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas szukam Traffic Giant oraz Książę i Tchórz w edycjach premierowych, w miarę dobrym stanie i jakiś rozsądnych cenach. Oprócz tego rozglądam się za premierowym TD:Unlimited w jak najniższej cenie i kompletnej Świątyni Pierwotnego Zła. No i czekam na najnowszego Drivera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesiecy na serwisach aukcyjnych szukam wydan premierowych kilku tytulow, ktore kiedys mialem, ale ktore dawno temu pozyczylem komus i juz do mnie nie wrocily wcale lub wrocily zniszczone. Sa to nastepujace big boxy:

  • One Must Fall 2097

Kyrandia 2: Hand of Fate PL

Panzer General

Runaway: A Road Adventure PL

Big Red Adventure

Jagged Alliance

Heretic

Jesli uda mi sie ktoras z tych gier znalezc w dobrym stanie i akceptowalnej cenie, to bez wahania ja kupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...