Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Honor

My Little Pony Friendship is Magic (2010-)

Polecane posty

[LoyaltyModeON]Jako wierny poddany Celestii nie mogę cicho patrzeć na te herezje które tu się wygłasza!mad.gif [LoyaltyModeOff]

A na poważnie:

1. Jeśli chodzi o NM to faktycznie, nieobecność księżniczki jest dziwna i niezrozumiała.

2. Nie wiemy co czyniła Celestia (i jej siostra) podczas wybryków Discorda. Coś tam jednak robiła, przecież listy Twi same się nie wysyłały do Spike'a. Po za tym musiała skądś wiedzieć, że na coś się one przydadzą. No i pamiętajmy, że Discord mógł został pokonany tylko (chyba) przez Elementy Harmonii więc Celestia na niewiele by się tu zdała.

3. Chrysalis: Żeby ją uwięzić Celestia musiałaby najpierw wiedzieć że stanowi zagrożenie. Jedynie Twilight zorientowała się, że z Cadance jest coś nie tak. Nikt po za nią niczego nie podejżewał. I przypominam, w walce Królowa zmiennokształtnych korzystała z miłości SA, bez tego wsparcia prawdopodobnie by przegrała (tak, tak, wiem "magia miłości"...).

@Najlepsze zwroty akcji

Nie za wiele ich było. Może spotkanie prawdziwej Cadance przez Twi (do tego momentu myślałem, że tamta jest po prostu zła) czy też pokonanie Celestii przez Chrysalis (tego chyba mało kto się spodziewał, choć gdy doszło do walki zerknąłem na czas i przeczuwałem, że to nie będzie takie prostewink_prosty2.gif ). Tylko tyle na chwilę obecną pamiętam.

@Orionfotl

Chyba się skuszę i sięgnę po The Wind Beneath Her Wings który jest tu przez Ciebie ciągle reklamowany.smile_prosty2.gif Nie pokoi mnie tylko jedno, ten znaczek Mature przy opowiadaniu. Jakbyś mógł wysłać mi informacje (może być na PW) które rozdziały zawierają sceny dla dorosłych to byłbym wdzięczny. Nie chcę czytać o... wiadomo o czym.confused_prosty2.gif

Miałem tego nie robić ale co mi tam. Rzucam wam konserwatystów i "katoli" na pożarciewink_prosty2.gif :

O tym, że ?przyjaźń to magia", opowiada bajka na kanale dla najmłodszych MiniMini. Kucyki z ?My Little Pony" często jednak bardziej przerażają, niż bawią. Pełno tu magii, rzucania klątw i złowrogich czarów. W tej chwili, w okresie wakacyjnym, bajka emitowana jest w prime time ? ok. godz. 19. Do tego dodajmy popkulturowe hity, takie jak ?Harry Potter" czy ?Zmierzch", w których zło staje się synonimem dobra. Protestujący katolicy nie są przeciwnikami przedstawiania wizerunku demona w mediach. Jeśli pokazywany jest on prawdziwie ? jako byt realny i groźny. Protesty wywołują próby przedstawiania go jako obiektu pożądania.

Fragment z tego artykułu.

P.S. Leń powoli odchodzi więc istnieje jakaś szansa, że coś jutro wrzucę. Ale nie obiecuję.biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić spojlerów osobom, które nie oglądały zapowiedzi 3 sezonu (piosenek), więc...

Mnie najbardziej zastanawia, o co chodziło z tym testem Twilight... To może być to zaskoczenie, o którym piszecie. Wiem... Na pewno ten temat był już tutaj wałkowany, ale to może być coś na prawdę ciekawego...

Komiksik (nie związany ze spoilerem tongue_prosty.gif )

Badum tss.pinkies_new_combo_by_coltsteelstallion-d5737wd.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jako najlepsze zwroty akcji wymieniacie takie błahostki jak sklonowanie Kredensa? Największym twistem była przemiana Pinkie w Party of One. O ile zachowanie Twi w Najlepszym Epizodzie było, uznajmy to, w pewnych aspektach do przewidzenia, to schizy Pinkameny były czymś zupełnie nowym i niepowtarzalnym. Oby...

Okazuję się,że Molestia nie jest nie pokonana

Jako śledzący bloga Jedynej Słusznej Władczyni muszę Ci przyznać rację, ale ma wiele innych "niezwykłych zdolności".

Niby jest to zrozumiałe, fabuła ma być skupiona na szóstce głównych bohaterek. Ale Celestia, jak na najpotężniejszego alicorna, w sytuacjach zagrożenia wydaje się... bezradna

Oh you, Ona po prostu zbiera wtedy materiały na bloga.

Albo...

tumblr_lzu6pgLl8u1r3xauuo1_r1_1280.png

(No I strażnicy w złotych zbrojach... czy kiedykolwiek widzieliście żeby kogoś złapali? wink_prosty.gif

Ja obstawiam, że są oni raczej tylko do ozdoby, jak w Anglii przed Pałacem. To nie jest ruska mafia, gdzie ochrona robi gościom betonowe buciki i trzecie kolano.

Mnie najbardziej wkurza niezamierzony (jaaasne) trolling Hasbro odnośnie Luny. Na początku serii dali nam do zrozumienia, że w Equestrii mamy jedną księżniczkę, ale druga wróciła z wygnania i teraz będzie tak słodko jak dawniej. Później z ich polityki mogliśmy wywnioskować, że strzelają oni księżniczkami jak popadnie. No może przesadziłem, ale przez dwa ostatnie sezony zobaczyliśmy, że pojawiały się one w zasadzie tylko po to, aby Hasbro mogło wprowadzić z nimi zabawki. Trollestia jest i tak, jak słusznie to podsumowaliście, jak obecnie Królowa w Anglii. Każdy ją zna i szanuje, ale ona tak na prawdę nic nie robi. Tak więc

princess_celestia_obey_soviet_style_by_grumbeerkopp-d4nnbno.png

Jak nie przepadam za CMC, tak to jest świetne:

School+Daze+by+Blackgryph0n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym twistem była przemiana Pinkie w Party of One. O ile zachowanie Twi w Najlepszym Epizodzie było, uznajmy to, w pewnych aspektach do przewidzenia, to schizy Pinkameny były czymś zupełnie nowym i niepowtarzalnym. Oby...

Ooo taaak, ten odcinek zawsze pozostanie w mojej osobistej czołówce. Jest wypełniony momentami które warto oglądać w nieskończoność (chwila w której do Pinkie dociera jej własne przekonanie o odrzuceniu jej przez przyjaciółki, i sposób w jaki jej włosy "tracą powietrze", jej tiki oraz zez podczas rozmowy z Workiem Mąki, Kłębkiem Kurzu i Mr. Kamieniem, przesłuchanie Spike'a...

Oh you, Ona po prostu zbiera wtedy materiały na bloga.

Czy myślimy o tym samym blogu...? wink.png

EDIT: Wieeeedziałem że chodzi o AskPrincessMolestia! biggrin_prosty.gif

Później z ich polityki mogliśmy wywnioskować, że strzelają oni księżniczkami jak popadnie.

No dokładnie. Z Luną jest okej, bo tak czy siak pojawiła się już w pierwszym odcinku, ale Kredens wcisnęli trochę na siłę. Bez żadnego wprowadzenia, prosto z mostu dowiadujemy się o trzeciej księżniczce nie wiadomo skąd, która na dodatek ma brać ślub z również nigdy wcześniej nie wspominanym bratem Twi.

Trollestia jest i tak, jak słusznie to podsumowaliście, jak obecnie Królowa w Anglii. Każdy ją zna i szanuje, ale ona tak na prawdę nic nie robi.

Zacznij się przyzwyczajać do Księżyca :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw, co by się stało, gdyby Mane6 przywaliły Chrysalis z tęczy... Początkowo taki był plan, ale nie udało się go wprowadzić w życie. Czyżby zrealizowano ten gorszy plan, zamiast pewnego rodzaju uwięzienia/pozbawienia mocy(?) królową podmieńców?

@Apostoł: Z jednej strony brzmi to trochę jak jakiś egzamin w szkole magicznej, czy coś, ale zero szczegółów, poza pytaniem Spike'a o ocenę, jeśli dobrze zapamiętałem piosenkę. Ciężko mi zgadnąć, szczególnie po tym, co Hasbro zrobiło przy "odcinku z Derpy", więc można spodziewać się nawet najoczywistszego rozwiązania...

No i pamiętajmy, że Discord mógł został pokonany tylko (chyba) przez Elementy Harmonii więc Celestia na niewiele by się tu zdała.

Próbowałem znaleźć komiks, który dawno dawno temu posiadałem, lub też po prostu dobrze go zapamiętałem, lecz nic z tego nie wyszło. W każdym razie w serialu jest to jakoś wytłumaczone, dlaczego Celestia nie może już bawić się Elementami? Ja się strasznie zagłębiłem w twórczość fanów, więc mam ciągle w głowie ich wytłumaczenie "Strzeliłaś tęczą w siostrę, to nie będzie więcej zabawy."

Każdy ją zna i szanuje, ale ona tak na prawdę nic nie robi. Tak więc

Tak więc Kaboom.

Ja obstawiam, że są oni raczej tylko do ozdoby, jak w Anglii przed Pałacem. To nie jest ruska mafia, gdzie ochrona robi gościom betonowe buciki i trzecie kolano.

Może ci złoci tak nie robią, ale czarni (nie mam na myśli raczej nieznanych dla mieszkańców Equestrii Afroamerykanów, cholerni rasiści) kryją się po kątach, kroczą za Tobą w cieniu, dowiadują się o Tobie wszystkiego, gdy Ty nawet nie wiesz o ich istnieniu, czy chociaż zainteresowaniu Twoją osobą i wtedy czekają na wystąpienie przeciwko "The Only True Queen of Equestria"!

Oh you, Ona po prostu zbiera wtedy materiały na bloga.

Materiały do tego stopnia porąbane i nienormalne, że do dnia dzisiejszego pamiętam "materiał" dotyczący tego, co Molestia robiła będąc uwięziona w kokonie Chrysalis... Nie, nie zapisałem tego, więc Ty możesz się podzielić z zebranymi. tongue_prosty.gif

...sklonowanie Kredensa

Still not as funny as "CANdance".

Bez żadnego wprowadzenia, prosto z mostu dowiadujemy się o trzeciej księżniczce nie wiadomo skąd, która na dodatek ma brać ślub z również nigdy wcześniej nie wspominanym bratem Twi.

Fleur De Lis na królową! Albo chociaż czwartą księżniczkę. Może przy okazji powstanie z nią więcej artów, bo na razie jest tego tyle, co Angel napłakał.

EDIT:

Zacznij się przyzwyczajać do Księżyca

Jak myślisz? Ciężej przyzwyczaić się do Księżyca, czy Słońca? Zgadniesz kto, gdzie wysyła? :trollface:

@Down: Good shot comrade!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały do tego stopnia porąbane i nienormalne, że do dnia dzisiejszego pamiętam "materiał" dotyczący tego, co Molestia robiła będąc uwięziona w kokonie Chrysalis... Nie, nie zapisałem tego, więc Ty możesz się podzielić z zebranymi. tongue_prosty.gif

Służę obrazem szanownemu towarzyszowi! I ja przejrzałem wszystkie wpisy na tym blogu, co do jednego :P

bg9Y6.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij się przyzwyczajać do Księżyca

131594432358.gif?1316804965

Jest Wi-Fi, zostaję z Wami w kontakcie.

Jestem tylko ciekaw, co by się stało, gdyby Mane6 przywaliły Chrysalis z tęczy...

Nic. Tęcza przeszłaby przez dziury.

nie mam na myśli raczej nieznanych dla mieszkańców Equestrii Afroamerykanów,

Gdzie w Equestrii Ameryka, a tym bardziej Afryka? O Afroamerykanach nie wspomnę. smile_prosty.gif

do dnia dzisiejszego pamiętam "materiał" dotyczący tego, co Molestia robiła będąc uwięziona w kokonie Chrysalis.

Phe, to akurat było takie proste i oczywiste. Księżniczka ma znacznie bardziej wyszukane i ciekawsze pomysły.

Jak myślisz? Ciężej przyzwyczaić się do Księżyca, czy Słońca? Zgadniesz kto, gdzie wysyła?

Tja, a jak trafisz na dyżur Kredensa to wyśle Cię do domu publicznego, by nauczyć miłości. Gdzieś tak czytałem...

Trochę fantasy na dobranoc:

the_lord_of_the_ponies__the_crack_of_doom_by_mrfulp-d564cg4.jpg

Just EPIC

EDIT: Czwartek, środek wakacji, brak odcinków przez ponad miesiąc a po 23 w temacie jest 17 osób. Yay!

Zbierzemy się na ten maraton?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecho włączył tryb "Mam odpowiedź na wszystko, drżyj przed mą mocą, jaką obdarowała mnie (chcąc, nie chcąc) Molestio-Trollestio-Celestia". Take Cover!

@Komiks: Pierścień pewnie wytworem Discora, albo co gorsza, Lyry... W drugim wypadku należy zabarykadować się i nauczyć się jakiś spelli ofensywnych, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

po 23 w temacie jest 17 osób. Yay!

Mi się po 22 najlepiej pisze posty, no i chciałbym zauważyć, że część z tej siedemnastki to szpiedzy z "FaceBuck'a". Im nie można ufać!

Phe, to akurat było takie proste i oczywiste. Księżniczka ma znacznie bardziej wyszukane i ciekawsze pomysły.

Zanim dojdzie do czegoś, czego bym nie chciał... "Dobra! Dawać tu tą Dildę!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat rozmowy raczej nie jest specjalnie ukierunkowany, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebym napisał o tym.

Że też siedzę sporo w filach gmod'owych, znalazłem coś takiego http://youtu.be/51uOfM7Zmc4?t=5m01s (przestawcie na 5 minut, to automatyczne przestawienie coś szwnakuje)

Hmm... biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trollestia jest i tak, jak słusznie to podsumowaliście, jak obecnie Królowa w Anglii. Każdy ją zna i szanuje, ale ona tak na prawdę nic nie robi. Tak więc

<Patrzy i obserwuje> Sebastianie (każdy lokaj powinien mieć na imię Sebastian!), przynieś moją armatę! Ktoś tu ma ochotę na księżycowe wakacje!

A tak na serio: jak na boginię to Celestyna coś za bardzo się leni... Ale może to dlatego, że jest boginią? No wiecie, nie ingerować etc. ;)

A teraz śmieszno-gorzka historyjka. Dziewczyna mojego dobrego kumpla ma siostrzenicę, która fazuje się kucykami. Pewnego dnia ktoś zostawił ją przed komputerem by mogła sobie poprzeglądać arty. Wszystko byłoby spoko gdyby nie jej brat, który naprowadził ją na Youtube i fanfilmy po czym zostawił ją niepilnowaną. Po paru minutach wybiegła z krzykiem i płaczem. Wszyscy poszli zobaczyć o co chodzi. Zgadnijcie co leciało...

Odpowiedź pod spoilerem!

SHED.MOV

Do dziś ta biedna duszyczka boi się Fluttershy :trollface:

@Zwroty akcji

A dajcie spokój! Kto ogląda kucyki dla zwrotów akcji? Wszystkie do tej pory zdołałem przewidzieć i żaden mnie nie zaskoczył :P

@Strim

Jestem za, ale potrzeba jakiegoś hosta. No i ja mogę mieć problem z obecnością, jednakże postaram się chociaż wpaść i przywitać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piecho3

Też sądzę, że te pegazy w zbrojach mają jedynie znaczenie reprezentacyjne. Ale to nie znaczy, że Equestria nie posiada jakiejś tam armii, po prostu na razie nie widzieliśmy jej jeszcze w akcji.chytry_prosty.gif

O ile pojawianie się Cadance z "nikąd" można jeszcze darować, to brak nawet wspomnienia o bracie Twilight jest sporym utrudnieniem (uważa go za kogoś ważnego dla siebie a nawet nie wspomina o nim swym przyjaciółką?). Taki problem zawsze się pojawia gdy twórcy próbują wrzucić nowe postaci, które mają mieć jakieś relacje z już istniejącymi.

@Przemiana Pinkie w Party of One

Gdy przyjaciółki kolejno odmawiały jej udziału w imprezie już wiedziałem jak to się skończy. Wmówi sobie, że już jej nie lubią i tak dalej. Jej załamanie psychiczne było "tylko" wzmocnieniem efektu.

Jestem tylko ciekaw, co by się stało, gdyby Mane6 przywaliły Chrysalis z tęczy

A ja tam podejrzewam, że skończyło by się pokonaniem Chrysalis (a nie tylko wygnaniem). Ta magia jest dość radykalna, NM wysłana na 1000 lat na księżyc, Discord zamieniony w kamień (też na 1000 lat), więc pewnie z królową podmieńców było by podobnie, tzn. spokój na kolejne tysiąclecie.

I widzę, że ktoś tu nie docenia Magii Przyjaźni. Chcesz z tęczy? (Tak, do Ciebie mówię Piecho.wink_prosty2.gif)

W każdym razie w serialu jest to jakoś wytłumaczone, dlaczego Celestia nie może już bawić się Elementami?

Z tego co pamiętam jest. Nie może korzystać z elementów właśnie dlatego, że użyła tej magii na swej siostrze, która też była z nimi związana. Poza tym elementy są powiązane teraz z mane 6. Ta zmiana właścicieli po części odpowiada też za uwolnienie Discorda, magia poprzedniczek przestała działać (przynajmniej ja tak to rozumiem).

Gdzie w Equestrii Ameryka, a tym bardziej Afryka? O Afroamerykanach nie wspomnę.

No coś na wzór Afryki musi tam być. W końcu ta Zecora skądś się musiała wziąć.

I możemy już zejść z tej Molle... eee... to znaczy dać jej spokój?

.

Jak będziecie grzeczni to dostaniecie marchewkęwink_prosty2.gif (trochę artów i może komiksów).

@maraton

Ja chętnie bym się przyłączył, ale jestem w tych tematach kompletnie zielony.sad_prosty2.gif Musiał by mnie ktoś poinstruować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klekot: Dlaczego akurat Sebastian? Może mi się źle kojarzy, bo miałem kolegę Sebastiana, dosyć słabo rozwiniętego i wolałbym, by się nie dotykał do moich własności... Poza tym w głowie siedzi mi ciągle "Gerwazy z Gwintówką". Przynajmniej nie byłoby, że ktoś uciekł...

@Historia siostrzenicy dziewczyny kumpla Klekota: Tak mi szkoda bidulki, że aż dam dziś paczkę 100% Fluttershy.

@Celestia i moc Elementów: Tak trochę przerąbane, przy Wieczności, jaką Celestia musi przeżyć, jest zmuszona co tysiąc lat użerać się z tym, komu akurat skończy się moc więzienia.

ArtZ:

I've been surrounded by... Bunnies (feat. AngelFace)

another Fluttershy with Bunny

Steampunk

Socks N' googles

Wing-Umbrella

Alucard Shy

HUUUGE WALLPAPER!

My Little Warning

Dragonshy

Dragonshy #2

Fluttershy on cloud

Cuteness Overload!

In teh Sky

Fluttershy In The Box

A co do Pinmkameny...

Another Warning

Stuck on Tree

Dobrze, tak więc oficjalnie ogłaszam iż...

Na zakończenie Cuteness Overload

Lecz wciąż trzeba pamiętać..., a jeśli zapomnimy, Fluttershy nas znajdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Patrzy i obserwuje> Sebastianie (każdy lokaj powinien mieć na imię Sebastian!), przynieś moją armatę!

A ja myślałem, że każdy lokaj ma na imię Jan. < Janie, podaj herbatę...>

EDIT: Przez przyzwoitość postanowiłem usunąć ten akapit. W ramach rekompensaty- jeszcze jedno pmv.

Jeszcze ode mnie krótkie, ale dobre PMV

[media=]

Przypominam, że rozmowy o streamach są niezbyt pożądane w tym temacie, więc lepiej umawiajcie się przez drogi prywatne - Aiden

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Patrzy i obserwuje> Sebastianie (każdy lokaj powinien mieć na imię Sebastian!), przynieś moją armatę! Ktoś tu ma ochotę na księżycowe wakacje!

Jan raczej lepiej pasuje smile_prosty.gif Janie, potrzymaj kandelabr. Janie, pochowaj hrabinę.

Brzmi dystyngowanie smile_prosty.gif (Sebatian trochę za długie dla lokaja)

@zwroty akcji

Jeden z przeminą w Pinkaminę, drugi z pojawieniem się prawdziwej Cadance. Akurat tego, ze Celestynę pobiją można było się spodziewać smile_prosty.gif (Jak to tak, Celestia pokonuje changelinigi? tak samodzielnie? Ona jest tylko boginią...)

@Airshipping is Magic

Padłem. Dwa razy.

@Maraton

When and where. Ode mnie tyle smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GMod & Ponies: Łapcie!

http://www.youtube.com/watch?v=IOA5wVwXcaU

@Zwroty akcji: Oczywiście prawdziwa Cadence, pokonanie Celestyny, bla, bla, bla... Klasyka.

@Lokaj Trollestii: Lepiej "Jakub". Wiecie, Tabaluga, te klimaty... No i to imię też jest takie... Dystyngowane.

Jakoś tak w zeszły piątek wybrałam się z przyja...

Nie. Nie będę ukrywać.

Z chłopakiem.

Generalnie wybraliśmy się na maraton LoTR w pobliskim Heliosie (12 godzin, trzy filmy w wersji reżyserskiej). Zanim tam seans zaczął się o tej 21, zdążyliśmy zajrzeć do Smyka (kino mieści się w centrum handlowym) w poszukiwaniu blind-bagów. Wiecie, bo kumpel kiedyś sobie kupił (Twilight i Pinkie Pie, o ile mój "misiu" dobrze pamięta).

BB nie było, ale znalazłam za to sporych rozmiarów zabawkową Cadence. Na oko 30x25 cm, z jakimiś tam bajerami typu dźwięk czy inne ciuszki. Nie wiem, ile kosztowała, ponieważ na pudełku zabrakło ceny, a w pobliżu nie było żadnego czytnika kodów kreskowych - moja chorobliwa nieśmiałość zaś uniemożliwia mi podejście do sprzedawcy i spytanie, ile to maleństwo kosztuje.

Misiu skomentował ów "Kredens" takimi słowy: "Jeśli to kupisz, uznam cię za nerda kompletnego."

Zresztą i tak nie miałam przy sobie dość kasy, a moja torebka jest zbyt mała (zapchana zresztą była składaną parasolką, arafatką, czterema płytami*, nowym CDA i paroma innymi drobiazgami typu telefon), by zabawkę pomieścić. Wiecie, rodzice nie wiedzą o moim "bronizmie"... i lepiej, żeby tak zostało, dziękuję.

Ale blind-baga kupię, przysięgam! Choćby po to, żeby nie być gorsza od tamtego kumpla, który jakoby nie ma czasu na oglądanie MLP. Ot, taka ambicja mała.

*dla ciekawych: "Through The Ashes Of Empires" i "The Blackening" Machine Head oraz "Th1rt3n" i "Rust In Peace" (to ostatnie pożyczone) Megadeth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ylthin

U nas w nawet BB nie ma? Przysięgam, że kiedyś widziałem coś "kucowatego" w alfianym Smyku smile_prosty.gif Ale takie spore kiedyś.

Znając życie za takiego pluszaka by ściągali do 60 do 150 złociszy sad_prosty.gif

@Lokaj Jakub z Tabalugi. To imię jest spalone tongue_prosty.gif

@GMod& Ponies (up) początek jest *ekhm* ciekawy smile_prosty.gif

@down

Ściągam i zaczynam czytać :) Napiszę coś jak wejdę głębiej w fabułę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy robię dobrze, udostępniając fanfica tak "szybko", robiąc to jednocześnie tak późno, bo gdybym pisał go ciągle, bez większych przerw, można by było przeczytać go już przed wakacjami.

Zanim się rozgadam link do folderu na google docs: Uśpiony Płomień. Liczba stron: 119 (według oryginalnych plików na dysku, tutaj wyjdzie więcej jedynie przez złe przechodzenie części tekstu do następnej strony)

Krótki opis: Główną bohaterką jest moje OC - Sheya'trith stworzona na potrzeby naszej sesji RPG. Prolog pozostał ten sam, choć zmieniony stylistycznie, by lepiej wyglądał (m.in. usunąłem tony wielokropków), jednak dalsze wydarzenia nie pokrywają się w żadnym stopniu ze wspomnianą sesją, ani nie występują OC innych użytkowników forum.

Sheya'trith będąc pół-demonem zamiast wychowywać się wśród przedstawicieli własnej rasy, zostaje wysłana do Equestrii, bez wiedzy o rodzicach i swoim prawdziwym pochodzeniu. Po kilku latach wędrówki po Krainie na Powierzchni trafia do Ponyville, gdzie zaczynają dopadać ją dziwne sny, a czyny są częściowo kontrolowane przez kogoś innego. Przy okazji jej nowo zdobyta moc przykuwa uwagę odwiecznych wrogów rasy demonicznej, którzy nie ośmielili się do tej pory wychylić łbów z kryjówki. Bezpieczeństwo może zapewnić podziemna ojczyzna wypełniona ogniem i lawą.

Sprawdzałem pliki po uploadzie na różnych przeglądarkach i wygląda na to, że Chrome i Opera (nie wiem jak IE) inaczej odczytują moją zabawę enterami i część formatowania tekstu. Ja pracuje na Firefoxie, z tą przeglądarką nie powinno być większych problemów, lecz nie zauważyłem niczego, przez co tekst stałby się nieczytelny. Po prostu pewna część tekstu w złym miejscu przejdzie na następną stronę, psując kawałek mojej pracy, ale tego już nie mam jak pogodzić. sad_prosty.gif

Gdyby wystąpiły białe, puste strony, przejść dalej.

Jeśli ktoś znajdzie jakiś krytyczny błąd, przez co coś by się nie trzymało kupy, miło by było zobaczyć zgłoszenie tego błędu. Błędy interpunkcyjne można spokojnie znaleźć, tego nie ukrywam. Literówki raczej nie powinny się zdarzyć, dzięki mojemu pomocnikowi Mr. Czerwone Podkreślenie.

Nie, fanfic nie jest grimdarkiem, clopem, shippingiem, ani niczym takim.

Nie, obok Inferno nie pojawiła się Przystań, Nekropolis, ani Elfy. Nie ma także ludzi (mimo, że w Prologu można znaleźć Lyrę).

Gadać szczerze jak mi poszło na pierwszy raz. tongue_prosty.gif

Poza tym, myślę nad dopisanie krótkiego Epilogu, jednak tego nie można się spodziewać przed następną sobotą. Nie będzie on niczym ważnym, jeśli w ogóle powstanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dojdzie do czegoś, czego bym nie chciał... "Dobra! Dawać tu tą Dildę!"

W tym temacie musisz rozmawiać z Ylthin, koleżanka miała opracować jakiś fajny art z forumową maskotką.

Że też siedzę sporo w filach gmod'owych

Oh no no no no. Jakoś zawsze wydawało mi się to za sztuczne i zupełnie mi jakoś nie pasowało do MLP. Tak jak wspomniany melanż.

A teraz śmieszno-gorzka historyjka. Dziewczyna mojego dobrego kumpla ma siostrzenicę, która fazuje się kucykami. Pewnego dnia ktoś zostawił ją przed komputerem by mogła sobie poprzeglądać arty. Wszystko byłoby spoko gdyby nie jej brat, który naprowadził ją na Youtube i fanfilmy po czym zostawił ją niepilnowaną. Po paru minutach wybiegła z krzykiem i płaczem. Wszyscy poszli zobaczyć o co chodzi. Zgadnijcie co leciało...

Fakt, nieciekawie. Z dwojga złego lepiej to niż Equestria Po Zmroku. :)

Też sądzę, że te pegazy w zbrojach mają jedynie znaczenie reprezentacyjne. Ale to nie znaczy, że Equestria nie posiada jakiejś tam armii, po prostu na razie nie widzieliśmy jej jeszcze w akcji.

Zupełnie jak Czeska flota łodzi podwodnych.

Jak dla mnie Trolestia tnie koszty i postawiła całość na mane6. W przeciwnym wypadku przy ataku changelingów ktoś coś by tam robił.

Przypominam, że rozmowy o streamach są niezbyt pożądane w tym temacie, więc lepiej umawiajcie się przez drogi prywatne - Aiden

Ja nie miałem na myśli steama z Hub`owską animacją, ale fanowskimi filmami jak np Friendship is Witchcraft czy filmami od Poniatora. Te są objęte standardową licencję Youtube. Żeby jednak nie stąpać po tej cienkiej linii regulaminu proponuję przenieść dyskusję na bloga.

Klekot, założysz u siebie wątek?

Sebatian trochę za długie dla lokaja

Oh, nie psujcie mu dzieciństwa :) Tak wszyscy na raz?

Mi też w sumie bardziej pasuje Jan albo Jakub. Tak, oglądałem Tabalugę.

Znając życie za takiego pluszaka by ściągali do 60 do 150 złociszy sad_prosty.gif

Żeby to pluszak jeszcze był. Zwykły Kredens z taniego plastiku. Za Celestię wołali ponad 100zł. Nawet nie potrafiła powiedzieć "On the Mooooon!"

Arg, postaram się przejrzeć tekst i jutro co nieco napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay, właśnie zdałem sobię sprawę jak bardzo zaniedbałem kuce.... Cholerny real czasu brakuje.... Nie przegądałem dokładnie forum od 3 dni a tu ściana textu. A więc, była mowa o kucykowym stuffie w realu. Posiadam więc 2 figurki, to już wiadomo, do tego słownie kilkanaście artów. Jestem baaaardzo wybredny co do nich ( tak przyznam się, że wybieram tylko najlepsze z najlepszych artów Argarisa). Oczywiście do tego dochodzą, różnorakie arty, remixy kucykowych songów oraz tapety na urządzeniach przenośnych służące do wiadomego celu (infekowanie kucami wszystkich znajomych). W planach brakuje mi tylko kucowej koszulki i jeśli takową kupię, bdzie to na 100% Fluttershy z odpowiednim atrybutem (dobra dobra, tak na serio moim kucowym marzeniem jest to).

@Argaris. Wreszcie będzie co poczytać, tak jak powiedziałem Twój fanfic będzie pierwszym przeczytanym przez moje oczęta kucykowym arcydziełem. Oczywiście plus za niego.

@Apostoł. Ankiety są zaiste ciekawe i zawsze to jakaś odskocznia od artów. Dobra robota

@Ylthin. Nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę, ale po BB zapraszam do.... Siedlec. Ten stuff jest u mnie cały czas uzupełniany, tylko funduszy brak.... Tak swoją drogą to nie zazdroszczę ukrywania się z "bronizmem" ja bym nie wytrzymał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ylthin Jeszcze nie obejrzałem tego gmodowego filmu do końca a już nie mogę się pozbierać ze śmiechu... biggrin_prosty.gif

@Uśpiony Płomień już dodaję do zakładek. Na pierwszy rzut oka widać, że fabuła jest zakręcona i skomplikowana. Zobaczymy, może przeczytam, wydaje mi się, że warto! smile_prosty2.gif

@Kevaxus Thx mate!

Ankieta#2 "Czy poprzez wpływ My Little Pony na Ciebie:" - wyniki:

Wnioski do wyciągnięcia samodzielnie :]

twmm.png

Nadal możecie głosować tutaj - http://poll.fm/3u9lq

Ankieta#1 "Jakie masz odczucia co do ship'ow pomiedzy main6?" - http://poll.fm/3u3v1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion, przeczytałem zaproponowany przez Ciebie rozdział The Wind Beneath Her Wings.

Spodziewałem się innej zawartości, jeśli miał być to shipping. Jeśli w tekście dobra połowa poświęcona jest "zabawie dwóch przyjaciółek" to jest to już raczej Clopping. Fakt, czytało się lekko (szczególnie tą pierwszą połowę, później za dużo razy musiałem zadawać sobie pytanie - Co ja czytam?!), język jest bogaty w przeróżne określenia. Jak reszta fanfica jest skupiona na wątkach wokoło takich wydarzeń a nie na nich samych, to może będę dalej czytał.

Like here

VOLUME+SEVEN.jpg

Jak miałbyś coś lżejszego, bardziej comedy niż shipping to tez byłbym wdzięczny. Wiem, że w sieci jest tego masa, ale czasem ciężko znaleźć jest coś na prawdę dobrego. Szukanie po omacku jest trudne, zwłaszcza, że w porównaniu z innymi "dziełami" ten tekst jest pewnie delikatny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra smile_prosty.gif

Ostatnio przeczytałem Sunny Skies All Day Long. Celestia jest znudzona jej statusem i ciągłym stresem. Dlatego jednego dnia "transformuje" się w normalnie wyglądającego kucyka, żeby odetchnąć od ciągłych ukłonów w jej stronę gdziekolwiek pójdzie, itd. Wykorzystuje to aby spotkać się z Twilight i jej koleżankami (oczywiście nie ujawniając się). Bardzo lekko się czyta i myślę że Ci się spodoba. Nie ma absolutnie żadnego shippingu, ale tak całkiem "Comedy" to też nie jest. Najciekawsze oppowiadanie wśród tych trzech wg mnie.

Jeśli chcesz coś śmieszniejszego: An Egghead's Guide to Pick-Up-Lines tongue_prosty.gif Twilight znajduje książkę z "sucharowymi" tekstami na podryw i "zapodaje" je swoim przyjaciółkom. Można się pośmiać biggrin_prosty.gif Nie przeczytałem jeszcze do końca, ale rating jest Teen, więc nie ma żadnego clopu (ani nawet Romance, Twi tylko powtarza książkę bez większych zamiarów).

No i jeszcze króciutkie Twilight Sparkle Goes to Bed. Nie zacząłem jeszcze czytać, ale z komentarzy wynika że jeśli jeśli chcesz czegoś krótkiego i relaksującego to to jest akurat. Rating "Everyone", więc także żadnego clopu (jak od biedy mógłbyś wywnioskować z tytułu)

Może coś z tych Cię zainteresuje wink_prosty.gif

@The Wind Beneath Her Wings: No właśnie w pierwszym rozdziale TAW skupił się na tych scenach, aby jakoś to wszystko zacząć. W kolejnych rozdziałach fabuła w tle zaczyna się powoli rozkręcać, czyli np. między Twi a Dash zaczynają się problemy, Twilight dostaje kolejne zlecenia, Rainbow Dash z resztą wybierają się do Cloudsdale na organizowany przez Wonderboltów "nabór", na którym RD ma pierwszy kryzys (piszę trochę naokoło, aby nie spoilować). Im dalszy rozdział, tym bardziej corozdziałowy fragment clopowy staje się tylko małą częścią całości, a nie głównym elementem jak to jest w pierwszym i drugim rozdziale. (A w niektórych rozdziałach w ogóle tego nie ma, ze względu na kryzys ich związku). W około 3/4 powieści następuje coś co mnie strasznie zaskoczyło, a w 11 rozdziale wszystko tak się namieszało (w złym znaczeniu) że ciężko będzie to odkręcić.

Ogólnie mówiąc, im dalej w las tym bardziej jest to poważna powieść Romance, a nie zwykły, prosty clop.

Przepraszam za trochę chaotyczne pisanie, ale taki mam dziś dzień smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadziab. I oto wróciłam. Ze Stargardu Szczecińskiego. Kurczę, tam w ogóle nie ma BB.

@Kucykowa kolekcja

Jak już mówiłam kilka stron wcześniej, mam trzy figurki z BB. Pinkie Pie i Rarity z jednej edycji oraz błyszcząca Fluttershy z innej. Mam też spinki. Tak, spinki. Z Mane 6. Nie są złe, chociaż Rarity nie jest biała, tylko niebieska. W najbliższym czasie planuję zakup blindbagowych Twilight i Fluttershy i koszulki.

@Królewskie dziecko

Oby nie. Oby się nie pojawiło w trzecim sezonie, a nawet jeśli, to żeby nie było takie obrzydliwe.

@Biedna siostrzenica

Ów film nie jest tak zły jak dla mnie... Hmm.

@Imię dla lokaja

Dla mnie lokaj jest albo Sebastianem, albo Janem. Wśród różnych wymyślonych przeze mnie osobliwości lokaj był jeden. Właśnie Sebastian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...