Jump to content

noniewiem

Forumowicze
 • Content Count

  673
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Neutralna

About noniewiem

 • Rank
  Elf
 • Birthday 10/05/1988

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array
 1. Steamowa wersja nie posiada spolszczenia. Spolszczenie posiadała jedynie wersja pudełkowa, która nie wiązała gry ze Steamem.
 2. Powiem szczerze nie widzę sensu kupowania DLCeków osobno. Na Steamie Ultimate Edition w zniżce był tańszy niż wszystkie DLCeki do kupy razem wzięte (też w przecenie). Jeśli interesuje cię kilka wybranych DLC to śmiało, ale jak chcesz kupić wszystkie to Ultimate Edition wyjdzie ci taniej niż kupno wszystkich DLC.
 3. Znalazłem rozwiązanie. Okazało się, że Ubi koduje sejwy kluczem ze Steama. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest fakt, że musiałem się trochę naszukać 'AC3SaveGameTool', który potrafi odkodować dowolny sejw i zaszyfrować go ponownie przy użyciu własnego klucza seryjnego. Nie będę wrzucał linka do tego programu, bo jeszcze puryści oskarżą mnie o piractwo, łamanie licencji gry oraz o zmniejszanie zysków ze sprzedaży wspaniałomyślnym wydawcom gier komputerowych, którzy swoją ciężką pracą dbają o to bym się dobrze bawił. W każdym bądź razie - temat do zamknięcia.
 4. Opis problemu: W sekwencji 11 komputer zrestartował mi się zaraz po zapisie gry (Asus i jego Anti Surge... To tak jakby wyłączało prąd w całym mieszkaniu gdy ktoś włącza czajnik, by zapobiec skokom napięcia -_-'). Efekt tego jest taki, że lokalne sejwy się skaszaniły, a te w chmurze zostały nadpisane przy próbie ogarnięcia tego całego bajzlu (po prostu nie ma profilu w menu z grą, a same sejwy, choć pliki istnieją, są puste). Nie mam ochoty grać od początku, bo ukończyłem grę na 93%, a zależało mi na 100% i achivach. Jednakże jakiekolwiek próby wrzucenia czyiś sejwów kończą się komunikatem "Broken game save". Jest jakiś sposób na wgranie save'a z 90, albo 100% progresem? Zaznaczam, że mam wersję Steam+UPlay (regularnie update'owaną), Deluxe Edition (czyli wszystkie DLCki). Windows 7 SP1.
 5. noniewiem

  Raz sierpem...

  "Raz sierpem, raz młotem, bo jak argument nie trafia, trzeba przywalić komuś w mordę." Poza tym... Korwin nie został wybrany z tego względu, że oplata go sieć skrzętnie uknutych manipulacji i praw, które go skutecznie eliminowały od 20 lat (Krajowa Komisja Wyborcza, 5% próg wyborczy, media). Więc, przykro mi cię rozczarować, ale nie. KNP nie wejdzie do Sejmu. Nie w "demokratycznych" wyborach.
 6. @Soaps Ja znowuż polecam analizę tekstu pod kątem przemyśleń autora i jego spojrzenia na świat, bo cytować to każdy pożyteczny idiota potrafi.
 7. Ludzie są w więzieniu, bo są głupi. Złodzieje kradną batoniki Lyon wpuszczając kosę pod żebro. Menel zostaje żulem, bo mu się nie chce. Kibole to banda socjopatów. Gangusy szukają atrakcji. Każdy jest kowalem własnego losu, każdy zarabia 1000 euro, kolejne 5k ma w banku, a w terenie czeka uśmiechnięty pracodawca, który opłaca NFZ i ZUS. Kilo szynki kosztuje 10 zł. Dokładnie tyle zrozumiałem z tego wpisu.
 8. "Historycy z Gimnazjum". Co do tego pana to całkowita racja, ale History to stacja amerykańska, dla ciemnogrodu szczycącego się 250 letnią historią, zainteresowanego piramidami pod kątem UFO. Co do wpisu... jeśli to takie niewiarygodne to proponuję poczytać trochę więcej o upadku komunizmu w Polsce, obejrzeć parę relacji dziennikarskich, a wszystko samo ułoży się w jedną całość.
 9. Ja czegoś takiego też nie miałem, chociaż w czystym Gothicu już raz sobie dwa sloty na raz rozwaliłem. Dlatego zapisuję na trzech slotach NAPRZEMIENNIE (jeśli zapiszesz od razu na trzech na raz, to najprawdopodobniej wysypią ci się wszystkie). Przerzuć sejwy, usuń grę i katalog (ustawienia), przeinstaluj od nowa z modem i wgraj stare sejwy. Ale wielkiej nadziei sobie nie rób.
 10. Mody, tyle. Jeśli NV na czystej instalce (bez kombinowania w .ini) wywala ci do pulpitu po każdym wczytaniu, to problem jest w systemie. A to już może być wszystko.
 11. Bo nie kończy się śmiercią. Biorąc pod uwagę dzisiejszy sposób walki (ogień zaporowy, strzelanie nie w przeciwnika, ale w kierunku, w którym może się wychylić) oraz rozwój taktyki walki w miejskich warunkach, to muszą być tak niskie statystyki. Nie strzelasz w organy, precyzyjnie celując by zabić - nie ma na to czasu. W tym momencie przeciwnik wystawi lufę za "winkiel" i pośle w twoim bliżej nie zidentyfikowanym kierunku przynajmniej 10 kul na sekundę. Ponadto należy wspomnieć o rozwoju taktyk wojskowych: nie tylko o tzw. "czarnej taktyce", ale również o "czerwonej taktyce", czyli o tym, jak najszybciej wyciągnąć postrzelonego spod ostrzału, jak go opatrzyć i jak najszybciej ewakuować dalej, do szpitala. Każdy z żołnierzy ma prowizoryczny opatrunek, którego założenie zajmuje chwilę. Sorry, ale czasy Somalii, A.D. 1993, minęły, dziś żaden medyk nie będzie opatrywał kumpla na środku skrzyżowania
 12. Ponadto strzały w głowę nie są na tyle skuteczne, za jakie chciałyby uchodzić. Kiedyś dorwałem się do artykułu, który cytował raport amerykańskich lekarzy służących na froncie w Afganistanie i okazało się, że jedynie 25% postrzałów było śmiertelnych, a jedynie połowa osób, która przeżyła postrzał w głowę musiała borykać się z poważniejszymi powikłaniami! Słyszałem nawet, że co starsi myśliwi polujący w Ameryce, zaczynają ostatnio narzekać na "gimbazję", która się nagrała w gry komputerowe i zaczyna strzelać do zwierzyny w głowę. Niejednokrotnie myśliwi napotykali zwierzynę, która miała otwartą ranę czaszki i od kilku-kilkunastu dni cierpi niewypowiedziane katusze. Jak to mówią w Stanach: reality is unrealistic. A co do Barrettów: to karabin 0.5cala, stworzony z myślą o niszczeniu celów lekko opancerzonych. Podobnie jest z Browningiem M2, wkm, stosowanym już w II wojnie światowej jako broń przeciwlotnicza, montowana na okrętach i w samolotach (B-17). Także ostatnia scena batalistyczna z Johna Rambo jest bliższa rzeczywistości niż wam się wydaje. Zresztą, nawet my podczas kampanii wrześniowej mieliśmy własnego Barretta, a zwał się Karabin przeciwpancerny wz. 35. To cudo było w stanie przebić 34 mm pancerz czołgu z odległości 100 metrów! Kaliber? 7,92mm.
 13. 11 000 to było na całą grę, jak już. Ja sam grając w TSE na normalnym to miałem prawie 7tys. Wersje HD mają ten problem, że nie ma tam grawitacji wektorowej (tak to określam, nie wiem jak to się fachowo nazywa). W TSE był chociażby ten tunel, w którym się poruszaliśmy po jego ścianach. W wersji HD tego nie ma, bo silnik fizyczny jest wykupiony i nie ma takich bajerów.
×
×
 • Create New...