Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Zgodzę się, ale niektóre z krótszych mów też są fajne. "Popatrzcie tylko na tę zgraję po drugiej stronie. Szatana zapewne boli d***a od wysrawania takich wypierdków" lub "Na wroga! Mordować ludzie! Dziś będą rozpaczać wszystkie zwierzęta w zagrodach!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio? To i to :twisted: Ramu przynajmniej do 1gb, z kartą różnie, ale generalnie Medieval 2 jest bardzo dobrze zoptymalizowany - ja z P 2k, Radkiem 9800 i 1,5gb RAM na pokładzie po wgraniu patchy mogłem ustawić wszystko na max i gra wciąż wyrabiała 25-30 klatek, a nawet w największej zawierusze nie spadało poniżej 20.

Grał już ktoś w dodatek? Opłaca się w toto inwestować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie jakie słyszałem o dodatku świadczą mówią że nie jest on niczym niewiarygodnie odkrywczym (nie ma żadnych wielkich rewolucji jak w dodatku do rome) ale wart pogrania i daje radochę (można skopać tyłki krzyżakom ;) [nie mam nic przeciwko ludziom z Malborka ^^]). Poza tym nie jest zbyt drogi (59 złotych w empiku a na stronie cdp 55,ileśtam po zapłaceniu 15 wpln za kuriera) i dlatego JA zamówiłem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Tym razem kurier się postarał ;) 24 godziny (dokładnie!) po złożeniu zamówienia mam już grę ^^ właśnie instaluję i mam nadzieję że wszystko będzie ok.

Na razie opinie o pudełku: Wygląda niemal identycznie jak to w którym była podstawka, z tą różnicą że napisy są inne i z boku (co mnie zainteresowało) nie ma logo "total war"... dziwne.

edit: no i nie ma tego kretyńskiego rzepu :)

Za kilka godzinek rozwinę swoją wypowiedź, w tej chwili zastanawiam się nad tym którą kampanię zacząć.

EDIT: Co mogę powiedzieć... O ooooo...

Instalacja przerwała się bo gra nie może się zaktualizować :/ jak ja lubię tego typu problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugh... szykuje się nieprzespany weekend :)

Od czego by tu zacząć.

Miałem pewnie problemy z instalacją, "Królestwa" do poprawnej instalacji wymagały wersji 1.2.1 Medievala troszkę mnie to zirytowało ale niemalże niczym nie zrażony wchodzę na gram.pl, wystukuję "medieval" patrzę na patche... i uśmiech momentalnie znikł z mojej twarzy... 500 mega :(... ech, trzeba to zainstalować, nie ma bata :P.

Tak więc zaczynam ściąganie i jednocześnie piszę do CDP raport z tego "zajścia" na wypadek gdyby o tym nie wiedzieli. Włączam PS2 i pykam sobie (nie bez znudzenia) przez 2 godzinki, ok ściągnęło się.

Dla pewności wcześniej reinstalowałem medievala więc teraz bezstresowo rozpakowałem i zainstalowałem aktualizację. (5 minut później) Jupii skończyło, zaczynam instalację "Królestw".

Program dowala jakieś aktualizacje od siebie (do wersji 1.3) i zaczyna właściwą instalację. Warto wspomnieć o możliwości osobnego instalowania kampanii zależnie od życzenia (bo przecież nie każdy ma dość miejsca na dysku żeby pomieścić dodatkowe 5 giga danych, chociaż jeżeli ma tam upakowanego Medievala to te 5 giga nie wydaje się być takim problemem) , ja wybrałem wszystkie kampanie (w końcu od czegoś się ma te 300 giga na dysku :)) i czekałem właśnie na koniec długotrwałego procesu... Po jakichś 20 minutach (tak mi się wydaje, nie siedziałem ze stoperem w ręku) w okienku pojawił się dumny napis "Instalacja zakończona".

Wiecie co jest najzabawniejsze? To że w chwilę po zakończeniu instalacji zajrzałem na swoją skrzynkę mailową a tam widniał nagłówek "RE: Problem bla bla bla CDP" :o. Jak by tego było mało:

Proszę najpierw zainstalować patch 1.02 znajdujący się bezpośrednio na płycie dodatku w katalogu Update2 następnie po instalacji patcha proszę rozpocząć instalację gry.
ARRRRRRR! Skąd ja miałem o tym wiedzieć?! W okienku instalacji ani w instrukcji nie ma o tym nawet wzmianki! ARRRRR! (niemniej podziękowałem)

[Później]

Pojawił się największy problem... Co wybrać? Aż 4 kampanie i każda ponoć równie rozbudowana. A co mi tam, wybieram pierwszą lepszą.

Ameryka:

Z oczywistych powodów (?) wybrałem "nową Hiszpanię" gra jest dość podobna do tej ze "starego" (podstawowego) medievala z tą różnicą że wyraźnie (powtarzam WYRAŹNIE) przyśpieszono prędkość z jaką postaci (szpiedzy, generałowie, handlarze, księża a także jednostki na polu bitwy) zdobywają doświadczenie, dla przykładu szpieg który dopiero co wyszedł z miasta został wysłany do zbadania Azteka (WIEEEEELKA armia) z szansą 95%, no i zbadał. Ładnie, pięknie, nowe umiejętności (przynajmniej po stronie "indian") Zamykam okienko na co pojawiają się dwa nowe "wzrost umiejętności" :o (SZOK!) 2 poziomy na raz :o(!!!)

To samo tyczy się jednostek na polu bitwy, ale nie wiem czy to przez przyśpieszenie czy przez to że Azteków, Majów i innych na polu bitwy jest od cholery i jeszcze więcej. Z kolei Hiszpanów jest bardzo mało (duży oddział składa się z 30 żołnierzy) co prawda oni mają pancerze i nowoczesną broń a tamci nie... Ale jednak liczby w dużej mierze stoją po stronie "indian". Co nie zmienia faktu że na średnim poziomie trudności (wiem wiem, to prawie żadne wyzwanie) 30 "spiesznych konkwistadorów" jest w stanie pokonać kilka oddziałów "indian" tracąc 4-5 ludzi.

Poza tym na dobry początek otrzymujemy postać "Bohatera" (w tym przypadku Herman Cortez[czy jakoś tak]- słynny konkwistador) który jest pewną nowością w grze. Ma maksymalne możliwe "umiejętności przywódcze" i w ogóle jest super :P nie wiem czy może się zestarzeć i umrzeć (chyba tak) ale nie ma go w drzewie genealogicznym.

Apropo drzewa genealogicznego... amerykańskie powietrze chyba bardzo się Hiszpanom spodobało bo mnożą się jak króliki (jeśli nie szybciej).

O czym jeszcze można wspomnieć... hmmmm... nowe jednostki... nowe umiejętności... hmmmm... fajny "Gameplaj"... o jeszcze jedna nowość. Nie można budować wszystkich wymarzonych budynków od nowa (?szok?) nie chodzi mi o podnoszenie poziomu muru, o nie, chodzi o to, że na samym początku gry możemy zakładać zaledwie małe kolonie, (Wiadomo: farmy pierwszego poziomu, dom publiczny i kilka innych "niezbędnych" rzeczy). Nowe budynki można budować po "awansie" społecznym, czyli kiedy król uzna że "jesteś godzien" zostać baronem, hrabią itp. itd. na każdy poziom dostajesz: zastrzyk gotówki, nowe jednostki do zrekrutowania, nowe budowle do zbudowania itp.

Zastrzyk gotówki przydaje się mimo iż w większości przypadków problemów z gotówką nie będzie, co prawda kosztowni są najemnicy (których chcąc nie chcąc TRZEBA wynająć bo są w stanie liczebnie zrównać się z "indianami" [w związku z faktem że sami nimi są] i zawsze można ich wysłać jako mięso armatnie które troszeczkę osłabi wroga) ale generalnie złoto nie stanowi problemu, w razie czego wystarczy złupić jakieś miasto i już mamy zastrzyk 15-20 tysięcy.

Kolejną ciekawostką której niestety nie jestem w stanie pojąć (nic jej nie tłumaczy) jest to że w pewnym momencie gdy wysyłamy wojska do walki ich flaga zaczyna się "mrygać" na żółto... nie mam zielonego pojęcia co to robi ale podejrzewam że to jakiś "szał bitewny" czy coś w tym guście...

Hmmmm... to chyba wszystko co mogę powiedzieć o tej grze (w tej chwili)... a! Jeszcze jedno, mapa ameryki jest początkowo "nieodkryta" (kto by zgadł? ;)) więc trzeba wysyłać łodzie, odkrywców (odpowiednik dyplomaty), przewodników (odpowiednik szpiega) misjonarzy (odpowiednik kapłana) i kupców (odpowiednik... czy to nie oczywiste?) żeby odkryć "hu is hu" i "hu is where".

To tyle, narazie dodatkowi daję 8+/10 bo wszystko mi się podoba ale mogło by być troszkę więcej nowości (jak w dodatku do rome).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie pograłem. Multum różnych opcji i determinantów przyciągał uwagę. Trójwymiarowe jednostki, poprawiona grafika (przedtem grałem tylko w Shoguna) dość dobrze się prezentowały. Zabawa maszynami oblężniczymi dawała dużą satysfakcję. Wszelkie balisty, katapulty, bombardy, trybeusze efektywnie się sprawdzały podczas zdobywania miasta jak i zwykłej potyczki.

Jednak po pewnym czasie poczułem monotonię rozgrywki i musiałem odpalić sobie jakiegoś RTSa (stary C&C 95 mnie uratował).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi nieźle :) Ale jak to jest w kampanii z Krzyżakami? Sterujemy mniszkami czy raczej robimy im z tyłków jesień średniowiecza?

Można tak i tak. Ale jeżeli chce się grać "krzyżykami" to trzeba ustawić poziom trudności bitew/kampanii na trudny lub b.trudny , bo wczesnej jest po prostu ZA ŁATWO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak i tak. Ale jeżeli chce się grać "krzyżykami" to trzeba ustawić poziom trudności bitew/kampanii na trudny lub b.trudny , bo wczesnej jest po prostu ZA ŁATWO.

Medieval to świetna gra ale z czasem się nudzi dlatego polecam patcha którego adres był w modulatorze w cdaction.Daje kilkadziesiąt nowych krajów,szkoda że po angielsku ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odpowiedni temat, żeby się wyżalić.

ehm, ehm:

Czemu zrobili remake Medievala, a nie Shoguna =(

Dziękuję.

No ale cóż. I tak gra jest przednia. Nie jestem fanem gier bitewnych, ale każda część Total War pochłania mnie bez reszty. Wiążę duże nadzieje z kolejną odsłoną (chociaż wolałbym żeby odnowili Shoguna xP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medieval 2 to dobra gra, ale prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po zainstalowaniu modów. Z mojej strony polecam Stainless Steel. Mod dodaje nowe frakcje, jednostki (np. ciężką husarię dla Polski), budynki, miasta; poprawia sztuczną inteligencję i mapę kampanii oraz mnóstwo drobnostek, które wpływają na gameplay. Naprawdę, gra staje się o wiele lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medieval 2 to dobra gra, ale prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po zainstalowaniu modów. Z mojej strony polecam Stainless Steel. Mod dodaje nowe frakcje, jednostki (np. ciężką husarię dla Polski), budynki, miasta; poprawia sztuczną inteligencję i mapę kampanii oraz mnóstwo drobnostek, które wpływają na gameplay. Naprawdę, gra staje się o wiele lepsza.

A działa ten mod z naszą lokalną wersją Medka 2? Bo mnie coś kusi, by spróbować, ale... cóż, jak się będzie gryźć z wersją PL, to wolę nie próbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam polską wersję i działa. Tylko oczywiście mod jest po angielsku, podstawka została po polsku (mod nie zmienia żadnych plików medievala, instaluje wszystkie potrzebne do własnego folderu). Aha, tylko że nie wspomniałem że ten mod tak jak i większość innych wymaga też dodatku Królestwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten mod, fajny... tylko czy jego twórcy nie mogli po ludzku na swoim forum zrobić tematu "najnowsza wersja"? Pochlastać się czasami można, bo przez trzy wersje z patchami przeleciałem, zanim zaczęło działać. No i trochę irytuje to wywalanie do pulpitu z menu.

Ale poza tym faktycznie bardzo przyjemny mod... i na tyle obszerny, że tutaj przestawienie szybkości upływu czasu na 0.50 nawet ma sens.

To takie pytanie, jakby ktoś był obeznany z tym modem bardziej niż ja... Jako że gram Templariuszami w kampanię "bazową", chciałbym wiedzieć, czy i kiedy mi wyskoczy to Królestwo Jerozolimy, bo wolałbym uninkąć dodatkowej konkurencji w tym regionie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie pytanie, jakby ktoś był obeznany z tym modem bardziej niż ja... Jako że gram Templariuszami w kampanię "bazową", chciałbym wiedzieć, czy i kiedy mi wyskoczy to Królestwo Jerozolimy, bo wolałbym uninkąć dodatkowej konkurencji w tym regionie...

Jerozolima chyba się nie pojawia we wczesnej kampanii (w pliku ze skryptami jest tylko pojawienie się Krzyżaków i Mongołów). Jest zamiast Templariuszy w late campaign.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spojrzy na rok podbicia przez ciebie całej mapy, ma się wrażenie, że trochę to wszystko idzie za łatwo (coś o tym wiem, szczególną frajdę miałem z podbijania świata Grekami i Seleucydami). Pewnie mod podnoszący AI rywali i zwiększona liczba prowincji załatwiłyby sprawę...

Co nasuwa mi pytanie, czemu w Barbarian Invasion zmniejszyli liczbę prowincji, podobnie jak w Medieval 2... przecież w miarę upływu czasu liczba miast wzrasta, a uproszczenie mapy raczej nie jest metodą na uatrakcyjnienie rozgrywki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprawdy swietna gra.

Ja narazie całej mapy nie podbiłem ale jestem na dobrej drodze:D Musiałem nawet zaczynać kamapanie od nowa bo moi przeciwnicy do objęcia Imperium Rzymskiego byli zbyt silni.

Jeśli chcecie możecie zobaczyć moja bitwe (wiem że każdy potrafi wygrac taką bitwe ale chciałem tu tylko pokazać jak walczyły legiony za czasów świeności Imperium Rzymskiego. Link jest poniżej)

Co do dodatku pare razy próbowałem w to grać jednak barbarzyńcy okazywali sie zbyt silni :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...