Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Soutys,

Mój komputer według obecnych charakterystyk jest raczej średni (E7200, Gigabyte P43, 2 GB RAM, GF9600 GT), a ustawienie grafiki na "Automatycznie" wybrało ustawienia gdzieś pomiędzy "Średnie" i "Wysokie". Najmniejszego zacięcia nie widziałem, ani na morzu, ani na lądzie.

Podobnie z pojawiającym się w recenzjach zarzutem, że bitwy wczytują się bardzo długo. Najdłużej było może kilkanaście sekund.

Może to rodzaj zabezpieczenia antypirackiego? Wydaje się grę spowolnioną i poprawia pierwszym (dostępnym tylko przez Steam'a) patchem? Producenci gier mają dziwne pomysły ostatnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nic nie tnie, przy ustawieniach na ultra i włączonych bajerach. Tyle, że gram na 4 rdzeniowcu, 3 GB Ramu i mocny GF z 1 GB Ramu.

Sama gra to skok dla serii jak z MTW 1 do Rome. Może nawet nieco większy, bo w Rome nie trzeba było się gry na mapie strategicznej uczyć na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest strzał w dziesiątkę Empire to najlepsza odsłona całej serii, jak długo trzeba było na to czekać, aby połączyć Europa Universalis z epickimi bitwami total war, ale w końcu jest. Gra się naprawdę bosko komputer awansował o kilkadziesiąt punktów IQ, w końcu przejrzysta dyplomacja i zarządzanie krajem. Co tu dużo gadać - prawdziwy rarytas. Jest to dla mnie kandydat na grę roku. Niech się wstydzi kto nie kupił, a potępiony niech będzie kto posiada nielegalnie.

Co do sprzętu; 4 GB ramu, Intel core 2 duo 8400, radeon 4850 512 MB i śmiga na najwyższych, tylko antyaliasing wyłączyłem bo się jakieś brzydkie niebieskie prostokąty z tego powodu na zabudowaniach zrobiły, ale to problem do rozwiązania na później najpierw trzeba podbić Prusy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam i się zastanawiam czy nie wybrać się do empiku;) Zwłaszcza, że jak do tej pory grałem tylko w Shoguna z tej serii i uważam, że to piękna gra była więc chyba warto nadrobić zaległości i umówić się na małe randez-vous z najnowszą odsłoną serii...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponowne uczenie się strategii bitewnej to jak na razie największy mój problem:D W poprzednich odsłonach było dość prosto: ostrzał łucznikami, później rzucenie do walki piechoty i oflankowanie zakończone dobiciem wroga. W Empire już tak prosto nie ma, z uwagi na to, że większość jednostek to jednostki strzelające. A nie jestem przyzwyczajony do tego, że moje oddziały stoją i jak gdyby nic nie robią, podczas gdy tak naprawdę walka strzelecka wre:D Będę musiał rozegrać przynajmniej kilkanaście walk żeby zrozumieć przynajmniej dostatecznie nowe zasady:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się cudeńko instaluje. Aż wrę z niecierpliwości. Dzięki za informacje o wymaganiach, myślę, że gra pociągnie na moim kompie i nie czekają mnie żadne nieprzyjemne przejścia.

A więc naprzód do chwały i inne duperele.

(Mała dygresja: wiecie jak w Shogunie oznaczony był milion koku? Dużo koku :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę najnowsza odsłona gry z serii Total War robi wrażenie bardzo pozytywne. Pewnie to zasługa, że w głównej kampanii można kierować Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Ale i nie tylko zapewne.

Mi cała seria przypadła do gustu jedynie co mnie zdenerwowało to ,że w Medieval 2 :Total War nie było Polski w głównej kampanii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi cała seria przypadła do gustu jedynie co mnie zdenerwowało to ,że w Medieval 2 :Total War nie było Polski w głównej kampanii.

Na początku nie było, ale potem po odblokowaniu jest. Swoją drogą to muszę więcej pograć w dodatek do tej częśći, zainstalowałem a pograłem w niego może z godzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz grać w dodatek to zacznij od kampani Krżyżowców albo Ameryk

denewuje was to ,że w podstawce nie ma na początku Polski ,to zobaczcie w dodatku kampanię o wojnie krzyżakacko-polskiej ,bo tam też Polski nie ma od początku ,a to już dno(no jak na złość)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje - grywalne nacje w Empire:

Wielka Brytania

Francja

Zjednoczone prowincje (Holandia się pod tym kryje)

Konfederacja Maratów

Rzeczpospolita Obojga Narodów

Rosja

Szwecja

Prusy

Austria

Imperium Osmańskie

Hiszpania

Dodatkowo w mini kampanii Droga do niepodległości można w pewnym momencie zagrać Stanami Zjednoczonymi.

W grze naturalnie państw mamy więcej, ale już niegrywalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denewuje was to ,że w podstawce nie ma na początku Polski ,to zobaczcie w dodatku kampanię o wojnie krzyżakacko-polskiej ,bo tam też Polski nie ma od początku ,a to już dno(no jak na złość)

Ale ogólnie to jest, trzeba odblokować. To mnie wkurzyło w recenzji CDA, Pepin (bodaj, nie pamiętam dobrze) napisal, że Polska w dodatku nie jest grywalną frakcją, co jest nieprawdą. Pewnie to z braku czasu i po prostu nie zdążył odblokować, ale i tak mnie ubodło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko,że jest Polska.Trzeba ją odblokować,czy wszystkie nacje są od razu grywalne?

Jak wygląda konnica w tej części?ma większe znaczenie niż muszkiety?

Już nie mogę doczekać się wakacji,żeby mieć czas żeby w to zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba napisać petycję do Creative, żeby zrobili dodatek do Empire - "Rozbiory i powstania Rzeczpospolitej" coś w rodzaju tej Drogi do Niepodległości, marzy mi się poprowadzenie kosynierów i oddziałów Kościuszki, albo utrzymanie powstania listopadowego szkoda tylko że Empire zamyka się w latach 1700 - 1799.

Jeśli chodzi o konnice to jak na mój gust jest zbyt silna oczywiście nie wygrywa się bitew samą jazdą, ale salwa z muszkietów w szarżującą jazdę była w tamtym okresie mordercza w z kolei Empire jakoś nie bardzo. Dobrze jednak że kartacze zdają egzamin celująco i tworzą dziury w regimentach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kwestia, kogo w jakiej sytuacji napadła konnica. Ja jej specjalnie nie używam, chyba że do zwalczania artylerii wroga. Znacznie bardziej wolę długi szereg piechoty i jedną wielgachną salwę z muszkietów. Aż miło patrzeć, co się z wrogiem dzieje po czymś takim.

Przy tym jest tu jeden mały zgrzyt. Zero krwi. Niby nic istotnego, ale... ech, może za dużo grałem w M2TW z modem na krew, błoto i inne fajne rzeczy. Po prostu żołnierze po bitwie nadal mają te swoje nieskazitelnie czyste mundury...

Inna sprawa, że gra jest nieco niestabilna. Co prawda śmiga bez większego przycinania, i to przy bardzo wysokich ustawieniach, ale już dwa razy mi się zdarzyło podczas bitwy, że normalnie na sztywno zawiesiła kompa i trzeba było twardo resetować. No i kwestia, że o ile widzę, to główna kampania jest przewidziana na 100 lat, czyli 200 tur... cóż, może pogrzebię nieco w plikach gry i znowu się uda zmienić tempo upływu czasu.

Teraz jeszcze pozostaje czekać na mody... ja chyba najchętniej bym zobaczył mod na "brudy" bojowe, czyli krew, błoto itp. I do tego mod na zróżnicowanie mundurów... żeby nie było, że większość armii różni się jedynie kolorem czapki i płaszcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, to z mundurami jest irytujące. Ja zaś dosyć często używam konnicy. Idealnie łamie szeregi strzelców wroga, jak się ich zwiąże walką strzelecką (trochę to głupio brzmi), to ich można potem pięknie wykończyć. Rzeczywiście wadą grania Polską jest mały dostęp do morza. Gram już od dobrych czterech godzin i jeszcze ani razu nie stoczyłem bitwy morskiej. Pozostają więc tylko wspomnienia z dema, ech...

Bardzo mnie ucieszyła jedna rzecz, mianowicie to, że w Angielskiej wersji polscy żołnierze mówią po Polsku. Odzywki na rozkazy u oddziałów i na mapie kampanii, bardzo przyjemne :)

Ostatnia sprawa, czy ktoś wie jak ustawić język? Bo nie mogłem tego nigdzie znaleźć, a wolałbym jednak grać w ojczystym języku.

W dół:

W instalacji sobie zmieniłem język, ale spróbuję w Steam, dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki w Empire są trudniejsze od tych w medku czy rome. Konnica straciła na znaczeniu, starcia odbywają się głównie na odległość. Zauważyłem że oblężenia są łatwiejsze. Gra na mapie kampanii przytłacza mnogością funkcji i usprawnień.

Dziwią mnie niektóre nacje - Irokezi czy 12 kolonii to rozumiem, ale Eskimosi ?! Co ciekawe grając Polską zaatakowała mnie kurlandia, której byłem protektorem. Oczywiście zająłem im państwo (jedna prowincja), ale nadal nie wiem czemu się zbuntowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, znowu potrzebuję pomocy :/

Jeszcze wczoraj gra działała cacy, a teraz, gdy próbuję uruchomić, to wchodzi do pierwszego ekranu (tego z logiem i copyrightami) a następnie mnie wywala. Ktoś pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soutys - podaj parametry sprzętu i napisz o tym w pomocnej dłoni na pewno Ci jakaś tęga głowa pomoże, bo to przecież ogromna szkoda nie móc w Empire zagrać.

No ostatecznie możesz zadzwonić do pomocy technicznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię, swoją drogą wpieniające są te mariaże gier z programami internetowymi. Nie dość, że ten durny Steam, to jeszcze Windows Live. Powinni zaprzestać tego procederu, bo człowiekowi się internet zadławi, a chciałby pograć, i co?

Jak na razie odinstalowałem i próbuję jeszcze raz zainstalować, może się uda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mało tego, gra zostaje przypisana do twojego konta Steam i nie można jej uruchomić na żadnym innym komputerze :/ Ponadto wymaga połączenia z internetem za każdym razem gdy ją uruchamiasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no, tym ludziom się we łbach poprzewracało... A czy już po włączeniu tego cuda gra dalej wymaga podłączonego internetu? I kupował może ktoś przypadkiem w Empiku w Warszawie albo orientuje się czy jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...