Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Jest w Empiku w Krakowie, więc w Warszawie pewnie też...

Myślę, że jak już uruchomisz to nie wymaga połączenia z internetem, ale pewności nie mam.

W dół:

A to przepraszam za pomyłkę, nie wiedziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymaga połączenia do internetu do grania... i można ją mieć na kilku kompach - wystarczy po prostu ściągnąć na nowego kompa Steama, zalogować się i zainstalować.

Nie zauważyłem natomiast, by gra się domagała GfW Live. O ile w DoW2 na przykład się natychmiast po włączeniu zgłasza, o tyle w E:TW dopiero teraz zauważyłem, że GfW ma z tą grą cokolwiek wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej zadowala zmiana w dyplomacji. Tym razem nie zawiera się sojuszy, żeby tylko były na papierze, a jedyną związaną z nią funkcją było jej zerwanie. Teraz kraje ze sobą powiązane przez takowe umowy naprawdę siebie wspierają, a przynajmniej nie atakują siebie nawzajem bez wyraźnego powodu. Jedyną rzeczą jaka mnie boli w najnowszej części Total War to że walka wręcz jest słaba w skutkach, wiem że gra przedstawia epokę w której głównie używano broni palnej, ale jakoś tęsknię za tą jatką z Medievala II. Może dlatego posługuje się głównie konnicą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie najnowszej części Total War.

Jak tam optymalizacji kodu gry czy dobrze został zoptymalizowany czy tak sobie?

Ja już nie mogę się doczekać, kiedy zainstaluje Empire: Total War i poprowadzę Rzeczpospolitą Obojga Narodów do potęgi. Dopiero w środę dostane oryginalny egzemplarz cóż jeszcze dwa dni i zacznie się woja totalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja dziś byłem w Empiku w Wawie na Nowym Świecie i okazuje się, że E:TW rozeszło się w kilka godzin w dniu premiery. A do tej pory nie ściągnęli drugiej partii... Damn, ludzie, nie wykupujcie mi takich gier! I nasunęło mi się pytanie: ile czasu trzeba poświęcić na ogarnięcie tej gry jeśli do tej pory z serii TW grało się tylko w Shoguna i to dawno?;) No i czy nie robi jakichś głupich problemów technicznych?

Dzięki:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam optymalizacji kodu gry czy dobrze został zoptymalizowany czy tak sobie?

Gra działa mi na ustawieniach ultra ( Athlon X2 5200+ 2 Giga ram GF (600 GT 512 mb) i działa płynnie :). Jedyne na co można narzekać to bardzo rzadko występujące długie loadingi :)

ile czasu trzeba poświęcić na ogarnięcie tej gry jeśli do tej pory z serii TW grało się tylko w Shoguna i to dawno?;) No i czy nie robi jakichś głupich problemów technicznych?

Ja wcześniej grałem w medka2 i Rome i trochę mi zajęło opanowanie, bo jest kilka nowych funkcji,ale już po 3 turach można się przyzwyczaić i zacząć podbój :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam optymalizacji kodu gry czy dobrze został zoptymalizowany czy tak sobie?

Po kilku dniach (i nocach) rozgrywki podtrzymuję wcześniejsze zdanie. Żadnych długich loadingów, wywalania do pulpitu (co bywa podnoszone w recenzjach) nie uświadczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiloss tam nie podałeś jednej literki i nie wiem czy piszesz o 8600gt czy o 9600gt :tongue: ale skoro na ultra Ci smiga to raczej 9600gt musi być. Chciałbym wiedzieć jak śmiga ta gra na kartach 8600gt, bo zamierzam ją kupić i nie chcę pokazu slajdów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie Medieval 2 total war. I takie moje pytanie co możecie powiedzieć mi o tej grze ciekawego? Chciałbym poznać opinie starych wyjadaczy tej serii, ponieważ nie chce sugerować się tylko tym co pisze o tej grze producent. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :thanks:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiloss tam nie podałeś jednej literki i nie wiem czy piszesz o 8600gt czy o 9600gt :tongue: ale skoro na ultra Ci smiga to raczej 9600gt musi być. Chciałbym wiedzieć jak śmiga ta gra na kartach 8600gt, bo zamierzam ją kupić i nie chcę pokazu slajdów.

Ja mam 8600 Gt i nie wiedzieć czemu mogę maksymalnie detale ustawić na średnie. A wysokie i ultra są niedostępne :confused: Czemu ?

A na 8600 Gt z Athlonem X2 4800 i 3GB ramu właśnie na średnich chodzi wyśmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medieval II to najlepsza strategia jeśli chodzi o średniowiecze, minusem jest jednak przygłupawe AI, które już po paru turach można łatwo rozszyfrować jej poczynania. A propos grafiki, jest ona nawet ładnie zrobiona, nie oczekuj że będziesz mógł ją napawać się nią godzinami, a jeśli grafika nie jest dla ciebie najważniejsza to spokojnie powinieneś tą grę zakupić. Różnorodność jednostek jest ogromna. Niestety nie da się od początku grać Polską w głównej kampanii.

Ps. A gdzie chcesz kupić tego medievala II, bo ją w empiku ani w Mediamarkcie w swojej miejscowości nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie Medieval 2 total war. I takie moje pytanie co możecie powiedzieć mi o tej grze ciekawego? Chciałbym poznać opinie starych wyjadaczy tej serii, ponieważ nie chce sugerować się tylko tym co pisze o tej grze producent. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :thanks:

Bierz gre w ciemno. Ale nastaw sie na sciaganie patchy i modow bo bez tych drugich gra jest przynudnawa troche. Polecam Stainless Steel 4.1, wszystko masz pieknie zrobione, nic tylko grac. Potem jak Ci sie spodoba w co niewatpie to zakup Krolestwa i sciagnij Third Age xD

Na Twoim miejscu nawet bym sie nie zastanawial i bral(kupowal). Polecam tutaj allegro, na ktorym M:TW mozna za 35-40zl nowego kupic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie Medieval 2 total war. I takie moje pytanie co możecie powiedzieć mi o tej grze ciekawego? Chciałbym poznać opinie starych wyjadaczy tej serii, ponieważ nie chce sugerować się tylko tym co pisze o tej grze producent. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :thanks:

bierz bo naprawdę warto ale polecam też dodatek Królestwa ,bo jeśli masz kogoś by grać w trybie hot seat to daje on b.dużo frajdy

a co do tego ściągania modów to prawda pewnie ich sporo ściągniesz ,ale dopiero po kilkudziesięciu godzinach gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medieval II super gierka można śmiało kupować:) Polska można grać po malutkiej zmianie w jednym z plików;)

Co do Empire to optymalizacja jest w porządku jednak żeby grać na najwyższych detalach trzeba mieć pro pc! więc proszę darujcie sobie teksty typu chodzi mi płynnie na ultra na 9600 czy 4850 ;] Fajne w nowym empire jest rozbicie gospodarki na prowincje. Więcej opcji gospodarczych, i faktycznie sojusze nie są już tutaj papierowe :D

Czy można ustawić podatki dla każdego regionu oddzielne? widzę tylko opcję zwolnienia z podatków. Trochę to kijowo zrobili, jeśli takowej opcji nie ma;| Czy to możliwe, że kraj nie będący w stanie wojny ze mną blokuje mi linię handlową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawić oddzielne do każdego teatru działań - czyli dla Ameryki inne, dla Europy inne, dla Indii inne. Poszczególne prowincje możesz najwyżej zwolnić z podatków na czas zaprowadzenia pokoju.

Co do optymalizacji - mi chodzi płynnie, i to przy bardzo wysokich ustawieniach, choć z drugiej strony potrafi się nieco przydługo ładować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykłe... Mnie Crysis śmigał śmiało na średnich (fajna aliteracja :P) ustawieniach, a Empire mi się teni na niskich (jak deszcz pada, albo zbliżę na zbyt dużo jednostek) :/ Co to za życie? Kupię sobie nową kartę graficzną i będzie mi śmigał. (Mam nadzieję).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...