Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

To,że Medieval to gra świetna to nikt chyba złudzeń nie ma. Mnie natomiast przeszkadza jedna rzecz - brak spolszczenia. W Shogunie było bardzo dobre,oddawało klimat. A ponieważ Medieval to gra złożona raczej,to polonizacja byłaby całkiem na miejscu. No,ale instrukcja w miare przyzoita jest...
No jak to nie ma jak jest :shock: Lem swojej polonizacji nie wydał (i tak marne robi LEM = sux :evil: ) fani sami zrobili spolszczenie: zobacz na przykład tutaj 6 od góry plik :|
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostki i budynki na pewno nie - byłoby to zupełnie bez sensu. Skąd np. Klasztor czy katoliccy kapłani w czasach, kiedy nikt nie wiedział, co to chrześcijaństwo. Co do bitew nocnych - nie mam pojęcia. Jednak kupiłem dziś BI i będę to sprawdzał. Tylko trzeba wziąść poprawkę na to, że BI instaluje się w oddzielnym katalogu więc nie wiem, czy aby pliki odpowiedzialne za bitwy nocne nie są w katalogu BI. Jeśli nie ma bitew nocnych w podstawce to pewnie modderzy znajdą sposób, aby je tam wstawić (chyba że są głęboko zakodowane w BI - wtedy są raczej nie do ruszenia). A bitew morskich w BI nie ma (tzn. nie ma "ręcznych", są tylko automatyczne) - na taki rarytas przyjdzie nam poczekać przynajmniej do następnej części serii.

No i po teście - niestety, podstawowe Rome dostalo tyle, ile wnosi patch 1.3 (jak ktoś nie ma BI to może go pobrać z sieci) i nic ponadto. Jednostki pływać dalej nie potrafią, bitew nocnych w kampanii nie ma, a w pojedynczym starciu sprowadzają siedo zmiany koloru nieba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Rome: Total War jest najlepszą strategią tego roku (I by może nastepnego).Powody dla których tak uważam są to.... :

-Ładna grafika,

-grywalnośc,

-fabuła,

-dlatego że uwielbiam tematykę Rzymu (Starożytnego)

-nocne bitwy i możliwośc pływania niektórych jednostek (Po zainstal. BI)

Ale też nie mówię że nie ma minusów.Jedynym minusem to:

-brak możliwości ręcznego prowadzenia bitwy morskiej :(

-upadek Rzymu (Po zainstalowaniu BI [Kampania])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy juz uwierzyli, że to screeny z gry. Po czym? Po niewielkich przekłamaniach graficznych typu kopia wnikająca w szyję konia - charakterystyczne dla silnika Rome. Te trójwymiarowe ciałą mnie interesują. Nie to, żeby w Rome ich nie bylo, ale może w MTW przestaną sie nienaturalnie układać lub wnikać w ziemię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie wymieniał wspaniałych oblężeń miast, te drabiny, wieże, katapulty.... tak miał wyglądać Medival:Total War :) Te krucjaty, ech.....było by super :) aa jedno co mogłoby zostać wprowadzone, to że jak przejmuję miasto np Galów, to mógłbym też produkować ich jednostki.... fajnie by wtedy było, taka różnorodność.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Rome Total War to jest wielkia gra. Pamiętam jak jakiś czas temu zagrywałem się w Medivala. Jednak Total War ze średniowiecza jest bez porównania słabszy od Rzymu. Wszystko co było dobre w Mediavalu zostało w Rome poprawione plus jeszcze wszystkie nowinki, które pojawiyły się w tej części. Może już teraz nie gram w Rme, ale wiele rzeczy mnie w niej uraczyły. Bardzo dobra muzyka, niezgorsza grafika, o wiele lepszy sposób przemieszczania się po mapie orraz te oblężenia. Cud, miód i malina :D. Zawsze podczas oblężenia najwiekszą radoś sprawiało mi obserwowaie jak moje wieże oblężnicze zdobywają mury, aby otworzyć bramy głównym wojsko. Ech to było doprawdy doskonałe :) . najwięcej czasu poświęciłem kampanii House of Julii. Muszę przyznac, że z dumą mogłem patrzeć jak moje królestwo rozpościerało się na terenie Europy i nie tylko. Takie gierki są godne polecenia. Spełnienie marzeń domorosłych strategów i osób, które lubią choć trochę historię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juli mają fajnie, bo podbijają Galów, Brytów, German itp... To trochę łatwiejsze..:) Pograj trochę House of Bruti.. Te walki z Grekami, Macedonią, Egiptem są super.... Ile się namęczyłem, żeby ich pokonać. Ale chyba najlepiej mi się grało właśnie Grekami i Kartaginą......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że House of Julii ma trochę łatwiej aczkolwiek też trzeba się namęczyć żeby wszystko podbić. Najwięcej trudności sprawiło mi podbicie Germanów. Mieli bardzo dobrą i liczną armię. Ciężko było pokonac tych "barbarzyńskich" :wink: wojowników. Grałem trochę kartaginą i trzeba przyznac, że ich słonie bojowe to coś niesamowitego jak tak runą na przeciwnika. Wtedy najbardziej lubiłem robić maksymalne zbliżenie na pierwszą linię wroga, na którą leciały słonie. Najlepszy był moment wbicia się elephantów w szyk mojego wroga. Ahh :D . Jedyny problem jaki miałem kiedy prowadziłem Kartagine to to, że Rzymianie bardzo szybko, pomimo mego oporu, zdobyli wszystkie moje miasta i została mi tylko mała wysepka na morzu śródziemnym. Jednak po wielu latach przygotowań powróciłem na północne wybrzeże Afryki i dalaej zdobywałem nowe prowincje. Jednak trzeba było się długo przygotowywać. Ale zostałem wynagrodzony za moje czekanie (krwawo :twisted: ). Poza tym ta gierka jest bardzo dobra i daje wiele radości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Kartaginą miałem na początku problem, jednak udało mi się podbić Scipii, teraz oblężam Rzym :) Fakt, ich słonie bojowe są niesamowite, szczególnie te opancerzone. Nie wie ktos w którym roku kończy się gra?? Jakoś nie dograłem jeszcze do końca. Tak jest jak się gra kilkoma nacjami naraz :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaryzykowąć stwierdzenie że Roma Total War jest jedną z najlepszych strategi w histori! :) Bardzo wciąga i naprawde przykówa do kompa na wiele godzin, dni, tygodni... sam tego doświadczyłem :P Moją ulubioną nacją są Rzymianianie a waszą? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie Ród Juliuszów! (czerwoni) ale grę przeszłem włąściwie Brutusami (zielonymi) :) Kartagina też jest super ale ma trudny początek. Grekami ostatnio grałem to też świetna nacja;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak poprawnie zainstalować Mod totalrealism 6.0???

Ja jak zainstaluje na rome (v.1.2) to niemogę włączyć prologu! bo wywala mnie do menu. a bez przejścia prologu niemgę zacząć grać kampani :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz normalnie - tzn. RTR 6.0 juzchyba mial swojego instalatora. Tyle że potem musisz wejść do pliku preferences.txt i zmienić First_time_play z TRUE na FALSE. Ostatecznie instalujesz Rome, instalujesz patcha 1.2, odpalasz Rome, włączasz prolog, wyłączas z grę, instalujesz RTR 6.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymysł twórców Rome. Zaraz po zainstalowaniu gry masz dostępne tylko rzymskie rodziny. Żeby odblokować pozostałe nacje musisz ukończyć którąkolwiek kampanię (moze być nawet krótka). Pokonanie danej nacji w pełnej kampanii też doprowadza do jej odblokowania (o ile jest taka możliwość, część nacji jest niegrywalnych). Oczywiscie to w teorii, w praktyce można łatwo i szybko odblokować wszystkie państwa. Trzeba wejść do data/World/Map/Campaign/Imperial Campaign i tam znaleźć plik descr_strat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...