Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

omg masta.. lamerskie noobawte pytanie.. proszę się nie śmiać :D

Jak zdobęde miasto generałem albo wejdew nim do jakiegoś mojego to wychodzi on z miasta bez armi ;/ dlaczemu? :) armia zostaje w mieście jak zrobić zeby wrócili pod jego rozkazy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg masta.. lamerskie noobawte pytanie.. proszę się nie śmiać :D

Jak zdobęde miasto generałem albo wejdew nim do jakiegoś mojego to wychodzi on z miasta bez armi ;/ dlaczemu? :) armia zostaje w mieście jak zrobić zeby wrócili pod jego rozkazy?

Jeżeli dobrze pamiętam to powineneś zrobić nastepujące rzeczy:

jak twój generał wyjdzie z miasta sam bez armii to zaznacz miasto i tam na dole bedziesz miałkilka zakładek takie jak budynki, armia i coś jeszcze. Naciśnij na armię i i tam będziesz miał pokazanych wszystkich żołnierzy, którzy stacjonują w mieście. Teraz musisz po prostu zaznaczyć interesujące Cię jednostki i przeciągnąć je na figurę generała i kiedy generał się podświetli to wtedy odpuść przycisk mysz (którym trzymasz swoje wojsko) i żołnierze powinni dołączyć do twojego dowódcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam Ci szanse do 200 setnego posta :) ok pomagaj mi :D zdobyłem jakies wielkie miasto od kartagińczyków.. ale kurde.. to mi tyle zrzera kasy ze co jedno ture moze mi o 100denarów kasa podskocz.. a jak wyjde z tamdtad z jakim kolwiek wojskiem to sie buntują zaraz. mozesz mi ktoś pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam Ci szanse do 200 setnego posta :) ok pomagaj mi :D

:D

zdobyłem jakies wielkie miasto od kartagińczyków.. ale kurde.. to mi tyle zrzera kasy ze co jedno ture moze mi o 100denarów kasa podskocz.. a jak wyjde z tamdtad z jakim kolwiek wojskiem to sie buntują zaraz. mozesz mi ktoś pomoc?

No dobra moja propozycja jest nastepująca:

Jeżeli masz trochę funduszy to w tym mieście stwórz nie za wielką armię (za duża armia, która stacjonuje w mieście i się nie rusza to tylko marnotrawienie pieniędzy) po to, żeby mieszkańcy tego miasta się nie buntowali. Jednak zanim stworzysz tą armię to ustaw podatki na najniższy poziom i wyjdź większością (ale nie wszystkimi!) armii poza granice miasta, ale w jego obrębie(żeby na wszelki wypadek asekurować jakikolwiek bunt). Kiedy stworzą Ci się jednostki potrzebne do pilnowania porządku wtedy resztę tej armii co pozostała w mieście przeżuć do macierzystaej jednostki, a tamtych nowo wyprodukawanuch zostaw aby pilnowali porządku. Przez jakiś czas możesz tracić trochę kasy na najniższych podatkach, ale jak bedziesz miał wystarczające siły do pilnowania miasta to wtedy podnoś podatki do jak najwyższego poziomu (jeżeli zajdzie taka porzeba to wyprodukuj jeszcze z dwie jdnostki). To powinno zadziałać.

Mój 200 post. Jupii :!: :!: :!: :D:):P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nielubie bawic sie w ekonomie...lepiej wyjsc armia z miasta poczekac az sie zbuntuja potem wszystkich wyciac w pien (rebelianci nigdy niewygraja nawet losowo z srednia armia rzymska)-zebrac pieniazki-co prawda odbudowa ludnosci troche trwa ale przez ten zcas cieszymy sie dodatnim budzetem. I bez przerwy podbijac i podbijac...inaczej w koncu bedziesz na minusie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nielubie bawic sie w ekonomie...lepiej wyjsc armia z miasta poczekac az sie zbuntuja potem wszystkich wyciac w pien (rebelianci nigdy niewygraja nawet losowo z srednia armia rzymska)-zebrac pieniazki-co prawda odbudowa ludnosci troche trwa ale przez ten zcas cieszymy sie dodatnim budzetem. I bez przerwy podbijac i podbijac...inaczej w koncu bedziesz na minusie :P

No tak też mozna :) W sumie jest to trochę bardziej makabryczny sposób na podbijanie świata starożytnego, ale w sumie taka gra sprawia dużo przyjemności. Jednak ja preferuję grać biorąc pod uwage politykę, czy w mieście się zbuntują itp. Wtedy dokładnie spełniam się jako władsca swego Imperium :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja gra sie juz skonczyla... po sciagnieciu patcha na wszystkie nacje.. nie moglem w ogole zaczac grac na imperial campaign... proboje reinstalke gra sie nie da odinstalować klikam restart.. probje zainstlowac jeszcze raz.. nie ma opcji "zainstaluj gre" tylko "graj ..." no i [beeep] a czesci plikow juz nie ma.. wiec.. po prostu żegnam.. grałem w tą miodną gierke półtora dnia.. mi się już nie pomożee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D zdobyłem jakies wielkie miasto od kartagińczyków.. ale kurde.. to mi tyle zrzera kasy ze co jedno ture moze mi o 100denarów kasa podskocz.. a jak wyjde z tamdtad z jakim kolwiek wojskiem to sie buntują zaraz. mozesz mi ktoś pomoc?
Moze troche za późno, ale zawsze :) Moje rady: - obniż podatki - wyprodukować wojsko - przeczekać ( czasem po paru turach miasto zaczyna wreszcie zarabiać) - jakiś członek rodu pomaga - zdobądź inne miasto ( często tak jest, że jak miasto dużo traci i jak zdobęde nowe to to co przynosiło straty wreszcie odbija sie od dna:) - jak już ktoś wspomniał dać buntownikom zdobyć miasto a potem wybić ich i zgarnąć kase
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja gra sie juz skonczyla... po sciagnieciu patcha na wszystkie nacje.. nie moglem w ogole zaczac grac na imperial campaign... proboje reinstalke gra sie nie da odinstalować klikam restart.. probje zainstlowac jeszcze raz.. nie ma opcji "zainstaluj gre" tylko "graj ..." no i pupcia a czesci plikow juz nie ma.. wiec.. po prostu żegnam.. grałem w tą miodną gierke półtora dnia.. mi się już nie pomożee

Phi, nie ma tak, żeby się nie dało już zainstalować. Zawsze się da. Najwyżej trzeba przekonać system, że gra jest skasowana. Robisz tak - wywalasz katalog gry. otem dajesz start->uruchom i wpisujesz regedit. Potem idziesz do: HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/current version/Uninstall. Tam szukasz wpisu Rome i wywalasz. Możesz też po właczeniu regedit dać edycja->znajdź i wpisać Rome. Tyle że wtedy poznajduje wszystkie wpisy dotyczące Rome, więc trochę tego będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie :D skąd się bierze słonie bojowe? ob kurde sobie myśle kupie je tam gdzie jest słonik na mapie.. podjeżdzam generałem.. i normalni najemnicy do wykupienia żadnych słoni proszę o pomoc!

aha padł mi przywódca... i mam problem z generałami za mało ich.. zwykle staram sie miec jednego wychodnego i dla każdego po mieście.. a teraz [beeep]

Towarzyszu demilisz pomogło!! chwała Ci!! Niech Światło będzie z Tobą xD zaczęłem grać od nowa zajęłem się galami :* buzi kotq

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonie bojowe jako najemnicy występują losowo. Tzn. najpierw musi być prowincja z ikoną słonia, ale to jeszcze nie oznacza, że najemnicy tam będą. Ci akurat dość rzadko występują. Jak ktoś chce się pobawić słoniami to powinien grać Kartaginą lub Seleucydami - oni mogą je szkolić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie losowo. Np kawaleria pustynna jako najemnicy dostępna jest tylko w rejonie Egiptu. Barbarzyńcy w okolicy Galii, a jak chcesz trafić na słopnie bojowe to pokręć się w okolicy prowincji Kartaginy i stolicy Egiptu, niestety dostępne będą chyba tylko te podstawowe słonie tzn nieopancerzone.Tak przynajmniej mi się wydaje. Polecam grę Imperium Seldżuckim--- niedoceniałem ich, ale jak dostałem łomot w custom battle, to czuję do nich ogromny respekt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam grę Imperium Seldżuckim--- niedoceniałem ich, ale jak dostałem łomot w custom battle, to czuję do nich ogromny respekt :)
Że jakim? :P Nie ta epoka ;] Z Seldżukami się europejczycy naparzali podczas krucjat, a imperium to oni sobie wywojowali w XI wieku. Chodzi ci o Seleucydów, jedno z państw powstałych po upadku imperium Aleksandra Wielkiego :)

Odrobinkę pogrywałem ostatnio grekami i wszystko co mam do powiedzenia to: Falanga rządzi. Spartańscy hoplici to najlepsze jednostki piechoty w grze, w walce twarzą w twarz nikt im się nie oprze. Jedyna szansa to wysłać słonie, lub zaszarżować z boku, przedtem zmiękczając ich jak się da - inaczej zwycięstwo nie jest możliwe :) W połączeniu z kreteńskimi łucznikami i lekką grecką kawalerią tworzą armię nie do zatrzymania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam grę Imperium Seldżuckim--- niedoceniałem ich, ale jak dostałem łomot w custom battle, to czuję do nich ogromny respekt :)
Że jakim? :P Nie ta epoka ;] Z Seldżukami się europejczycy naparzali podczas krucjat, a imperium to oni sobie wywojowali w XI wieku. Chodzi ci o Seleucydów, jedno z państw powstałych po upadku imperium Aleksandra Wielkiego :)
Sorry literówka :) Rzeczywiście Seldżucy to byli Turcy... A co do greków to mają najlepszą piechotę, co nie znaczy nie do pokonania, ale za to najgorszą kawalerie. Wiele razy wnerwiałem się jak nie mogli dać rady zwykłym łucznikom. Tylko przydałoby się trochę więcej odmian tych hoplitów, ale i tak jest ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoplici powinni mieć pomalowane tarcze :D hehehe :D fajnie by to wyglądało.. i jak się ustawiają w falanzde.. tarcza jednego powinna bardziej chronić "towarzysza" obok :D no hoplici są nieźli ;) chodź powiem wam szczerze tworzenie "żółwia bojowego" z tych rzymianków :D nie jest głupie żeby podejść do zamku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D'Artagnan, kasuję twoje posty, bo ten temat nie ma służyć jako blog, w którym opisujemy jak to dzisiaj sobie graliśmy w Rome, tylko do dyskusji. Pomijam już zupełnie oftopiczne wkręty o CoD2.

no nie wiem.. czy to był nudny post.. bo stwierdziłem pare rzeczy.. ale no ok.. mam nadzieję że się po prostu na mnie nie uwzięłeś :) ale no dobrze... prawdę mówiąc widziałem gorsze rzeczy... które nie były kasowane ale ok... przepraszam moja wina ;D

No dzisiaj wracam do Rome total wara :D biorę się za Hiszpanów potem dobijam kartagine :D zielony dom Brutii czy jakoś tak strasznie dużo podbija ;D jak graliście house of julii też tak mieliście?? Tych łuczników na koniahc nie widziałęm co prawda mogę chyba tam jakichś robić :) ale wole tą kase przeznaczać na zwykła kawalerię :D a łucznicy zwykli znaczy sie Auexila czy jakoś tak :D zawsze stoją i naparzają... więc tymi na koniach też bym raczej zbytnio nie biegał.. a chyba do tego mają konie :P no żółw bojowy jest dobry ale w normalnych starciach się nie sprawdza najlepszy jest w obronie lub ataku na miasto np. żeby zbliżyć się do miasta :) grałem tymi słoniami bojowym :D tymi najlepszymi w potycze strasznie drogie ;D ale się pobawiłem nimi stwierdzam że dobre są tylko jak się rozpędzą :D i lepiej ich nie zatrzymywać :) fajną jednostką są ci w rydwanach.. dobre to na piechotę nie wiem jak się dokładnie ta jednostka nazywa ale mają ją Seul.. wypadła mi ta nazwa ;)

co trzeba zrobić żeby grać przez internet? :D jaki patch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zacieram rączki bo brat mi zrobił nie lada niespodziankę i zakupił Złotą edycję Rome Total War :D

Dotychczas grałem w Medieval i bardzo mi się podobało, jednak szkarłatne legiony dużo bardziej mi odpowiadają, a do tego dochodzi Hannibal ze swoimi Fenicjanami..mniam :P

Słyszałem ponadto, że bardzo rozwinięto techniki oblężnicze co jest kolejnym powodem do zadowolenia :wink:

Jednym słowem skończyła sie sielanka dla dumnych Galów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wam powiem to wam powiem :) podbiłem już cały gibraltar ;) hispzan.ow nie ma, itd.. z brytami zacząłem wojnę.. ale główny generał dla którego bryci do bułka z masłem :P to nie ebdzie si etu bawił i otworzyłem drrugi front u greków.. zdobyłem miasto... poszło szybko.. ale przysłali tkai posiłki 3 generałow 2 ma po 500 ludzi 3 ma 1200 ludzi sami praktycznie hoplici.. a wiemiy jak hoplici dają w kość.. i siedze pd oblężeniem.. nie wiem co zrobić oddziały aprawione w walce ale z takim wrogiem to zawsze będzie ciężko xD chodź już mam mały plan jak ich rozwalić ;D łucznic na murach siekaja asz sie nei skończą strzały potem wrzuce na murry zwykłych piechórów którzy mają dzidy :) rozkarze im zarzucać hopliót jak ich tak osłabie otworze im brame ;P będa wchodzić wchodzić.... a tu nagle ma konnica od tyłu hoplitów ;) mam nadzieje, że się uda...

edit:

już prawie wygrałem ale zabrakło mi czasu, czy zna ktoś jkakeigoś patcha który umożliwia bitwy bez limitu czasowego? bardzo byłbym wdzięczny... i żeby trzeba było przeinstalowywać całej gry bo już raz mi się tak zdarzyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...