Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Zapomniałem napisać o motywach muzycznych w grze. Moim zdaniem są one obłędne - podniosła muzyka, gdy gramy katolikami, i moja olubiona - muzyka muzułmanów. Można zamknąć oczy, i słuchać...

Zacząłem grać Hiszpanami. Zaraz zajmę się robotą popieraną przez papieża - za pomocą systemu krucjat mam zamiar pokonać muzułmanów. Z Bożą pomocą uda nam się to, królu! - to słowa mojego doradcy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz => Widać Watykan ma jakieś alternatywne źródła dofinansowania i pomocy o których nam, świeckim nie jest dane wiedzieć. Wszak kto sprawuje funkcję religijną rządzi ludem i nawet całymi imperiami, tak było na świecie od zarania dziejów...

Mnie się nie zdarzyło ani razu mieć otwartego konfliktu z Państwem Kościelnym. Co najwyżej parę razy na mnie (grałem głównie Polską) papież nałożył ekskomunikę i krucjaty wysyłał, ale zawsze jakoś tak się toczyły koleje mych podbojów, że nigdy na półwysep Apeniński moje wojska nie wkroczyły, co może następnym razem się zmieni.

A muzyka przednia, owszem, tylko szkoda, że nie ma jej za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane są już wymagania minimalne Medievala 2 (za serwisem gry-online.pl ):

1. procesor główny: Celeron 1,8 GHz, Pentium 4 1,5 GHz lub ekwiwalent

2. pamięć operacyjna: 512 MB

3. karta graficzna: kompatybilna z DirectX 9.0c, obsługująca technologię pixel i vertex shader pierwszej generacji oraz wyposażona w 128 MB VRAM

4. wolna przestrzeń na dysku twardym: 11 GB

5. napęd: DVD-ROM 8x

Będę miał problem tylko z pamięcią karty... ale jedenaście giga? :shock: Tyle wolnego miejsca na dysku miałem ostatnio parę miesięcy temu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Saint, dla mnie te wymagania są zaskakująco niskie ponieważ na takim sprzęcie Rome Total War biegał, pewnie są to wymagania minimalne minimalnych :lol: Co do tych 11 GB, nie dziw się tak, wiesz jak ogromny jest ten świat, ile jednostek i różnych innych ? Za takie coś się płaci ;)

Pozdrawiam, Dipster

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane są już wymagania minimalne Medievala 2 (za serwisem gry-online.pl ):
1. procesor główny: Celeron 1,8 GHz, Pentium 4 1,5 GHz lub ekwiwalent

2. pamięć operacyjna: 512 MB

3. karta graficzna: kompatybilna z DirectX 9.0c, obsługująca technologię pixel i vertex shader pierwszej generacji oraz wyposażona w 128 MB VRAM

4. wolna przestrzeń na dysku twardym: 11 GB

5. napęd: DVD-ROM 8x

Będę miał problem tylko z pamięcią karty... ale jedenaście giga? :shock: Tyle wolnego miejsca na dysku miałem ostatnio parę miesięcy temu :P

O Boże :) I jak mówiłem wymagania są jak dla mnie ogromne :D Czas zacząć zaciskać pasa, a może uda mi się na nowego kompa uzbierać za jakiś czas :) A wtedy gra będzie pewnie już kosztować ok 20 zł xD LOL A 11 GB to niemalże cała jedna moja partycja (mam dysk 40 :D). A pewnie i tak będę grał w starego, dobrego Medka jedynkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 11 GB, nie dziw się tak, wiesz jak ogromny jest ten świat, ile jednostek i różnych innych ?

W dawnych czasach gry dogrywały sobie dane z płyty, nie wszystkie pliki były przenoszone na hdd :scratch: Nie wiem, co usprawiedliwia tyle GB potrzebnych na dysku... Może jakieś szybsze loadingi, na co nie liczę ;] Inna możliwość to to, że gra będzie nokautować ilością różnych rodzajów jednostek, mówionych dialogów, filmików...

Czas zacząć zaciskać pasa, a może uda mi się na nowego kompa uzbierać za jakiś czas :)

też

A 11 GB to niemalże cała jedna moja partycja (mam dysk 40 :D).

też

pewnie i tak będę grał w starego, dobrego Medka jedynkę :)

też

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu o Medival Total War II więc napisze to tu.

Można ściągnać już demko, które oferuje bitwę pod Hastings, która pełni rolę samouczka oraz bitwy pod Pavią i Azincourt. Demo zajmuje 488 mb a można je pobrać klikając TU.

Pozdrawiam i życzę miłej gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znów zachciało mi się grać w rome total war

Oczywiscie wszystkie sejwy byłe miałem zapisane (rozpoczęłem wojne z grecją... co nie okazało się latwe... grecy nie poddają sie szybko :D ale ktoś się wyniesie z bałkan)

I tu jest mój problem... właczam gre.. sejwy są... klikam wczytaj, gra się wczytuje po wczytaniu 100% i wyrzuca mnie spowrotem do menu i tak w kółko.. proszę o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... D'artagnan nie wiem jak Ci pomóc bo mi takie coś się nie robiło. Przed wakacjami musiałem zrobić formata kompa i skasowało mi się wszysto m.in. Rome Total War ale wcześniej skopiowałem na laptopa sejwy i pojechałem na działke (byłem na niej przez całe wakacje ;/) Po wakacjach zainstalowałem Rome Total War i wziołem sejwy z laptopa i wszystko dobrze hulało. Nie wiem co jest grane D'artagnan ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie napisać - tu czy tam - to pisze tu (ach, te konkrety). Mianowicie mam teraz rozterke moralną. Po przeczytaniu recki Medieval Total War II wzięla mnie chętka by zagrać w tego typu strategie. Ale ucząc sie na historie naczytałem się o Rzymie itp. Wiem, że obie gry (Medieval i Rome Total War) są do siebie podobne, ale którą by mi ktoś polecił? Naprawde nie wiem którą sobie kupić...Wiem, że to jest kwestia gustu, ale w sumie JA NIE WIEM KTóRą WOLę :(:(:( Może ktoś mnie zrozumi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ucząc sie na historie naczytałem się o Rzymie itp. Wiem, że obie gry (Medieval i Rome Total War) są do siebie podobne, ale którą by mi ktoś polecił? Naprawde nie wiem którą sobie kupić...Wiem, że to jest kwestia gustu, ale w sumie JA NIE WIEM KTóRą WOLę :(:(:( Może ktoś mnie zrozumi...

Procz drobnych roznic to obie sa bardzo podobne, wiec nie da sie jakos sensownie zareklamowac. Tym bardziej nie ma sensu mowic np. "wez medievala bo to sredniowiecze" :)

Jezeli masz taki dylemat to rzuc moneta. Nic nie stracisz wybierajac tylko jedna :) Przy obudwu czlowiek swietnie sie bawi. A Rome chyba tanszy jest sporo, wiec chyba postawilbym na nia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej podoba się Medieval, ale tylko ze względu na realia :D . W nim masz mapę strategiczną składającą się z pól, a w Romie czegoś takiego nie ma. Są tylko punkty ruchu jednostek i miasta, które trzeba zdobyć. Przypomina mi to trochę świetne Lords of the Realm II(ktoś to jeszcze pamięta?), w które gram do dzisiaj.

Ogólnie sprawa ma się do tego czy gustujesz w średniowieczu, czy w starożytności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ciekawa, gra się przyjemnie*, chociaż czasami człowiek by coś pogryzł, jak mu te buce sojusz zrywają i stolicę atakują, ale cóż, takie czasy...

W sumie nie jest to RTS jak, dajmy na to, Starcraft, więc tak czy inaczej jeżeli ktoś dotychczas nie miał styczności z serią, to będzie musiał się paru rzeczy nauczyć. Na szczęście jest całkiem przyjazny samouczek, więc z tym nie powinno być problemów.

*Zaznaczam, że jestem zagorzałym fanem gry, co się przekłada na moją ocenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy jest inkwizytor.Chodzi sobie tu i tami napierdziela wszystkich jakąś tam książką.Ciekawe że palą na stosie również księży i kardynałów.Krucjaty są spoko,choć trzeba ostro poganiać żeby dojść tam,aż do egiptu lub dawnej persjii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu Chryste. Na co wy tu narzekacie. 11 GB to owszem dużo, ale do zniesienia. Przecież dyski twarde nie są aż tak drogie dzisiaj. Nie rozumiem. Męczycie sie na 40 gb jak dzisiaj juz 200gb dyski chodza po 200zl a 160 gb juz po 150 zl. Lepiej zinswestowac w twardziela a nie liczyc każdy 1 kb więcej. Wtedy nie bedzie zadnego problemu. A po za tym to giera fajna. Wolałem rome, bo to sarozytnosc byla , ale tu tez jest fajnie i nie ma kosmicznych wymagan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jest potrzebne 7,5GB, reszta zostaje chyba na casha :P Przynajmniej dzięki temu gra chodzi sprawnie i nie miele nieustannie płytą :)

.Krucjaty są spoko,choć trzeba ostro poganiać żeby dojść tam,aż do egiptu lub dawnej persjii.
Heh, wszystko jest kwestią skali. W porównaniu do Medievala 1, krucjaty w dwójce są banalne :) Nie dość, że armie przemieszczają się dwa razy szybciej, gdy zmierzają do celu krucjaty, to jeszcze nie trzeba po drodze walczyć ze wszystkimi innymi muzułmanami. A odparcie sił Dżihadu jest śmiesznie proste nawet na najwyższym poziomie trudności, bo inne kraje islamskie wcale się nie kwapią, żeby odbijać tą Jerozolimę czy inne zdobyczne miasta :)
A muzyka przednia, owszem, tylko szkoda, że nie ma jej za dużo.
Jeden z motywów bitewnych jest fantastyczny - ten znany z poprzednich części, tylko z bardziej techniawkowym bitem. Miażdży.

A muzy jest i tak więcej, niż, dajmy na to, w takim Gothiku 3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu Chryste. Na co wy tu narzekacie. 11 GB to owszem dużo, ale do zniesienia. Przecież dyski twarde nie są aż tak drogie dzisiaj. Nie rozumiem. Męczycie sie na 40 gb jak dzisiaj juz 200gb dyski chodza po 200zl a 160 gb juz po 150 zl. Lepiej zinswestowac w twardziela a nie liczyc każdy 1 kb więcej.

Hm, ja tam narzekałem na całą konfigurację :) Każdy element mojego kompa nie odpowiada wymaganiom tej gierki. Muszę zainwestować w nowego kompa, bo mój GF2 już długo nie wydoli, bo już czasem grzeje się tak, że jajka na nim można smażyć :) A kaski brak...

Krucjaty są spoko,choć trzeba ostro poganiać żeby dojść tam,aż do egiptu lub dawnej persjii.

W jedynce starczyło dorze morza opanoać, a mogłeś robić desant na każdą prowincję.

Ciekawe, czy tak jak w pierwszym Medku krucjaty zwiększają swoją liczebność podczas przemierzania terenów katolickich... Fajne było też uciekanie ludzi z krucjaty długo stojącej w miejscu. I ogólnie w Medievalu Pierwszym kryły się TONY grywalności, boję się, że te wszystkie graficzne bajery zabiły ją w sequelu. Bo w Rome'a za długo nie grałem, ale wydawał mi się jakiś taki... letni. To samo może spotkać Medka Drugiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krucjaty co prawda automatycznie liczebności nie zwiększają, ale pozwalają za śmiesznie niskie ceny nająć całkiem dobrych najemników - ceny mają z zakresu 100-200 florenów, a jakość przednią. Natomiast jeżeli krucjata nie pójdzie w stosownym kierunku lub zbyt długo postoi w miejscu, faktycznie zaczną się dezercje. I to bardzo, ale to bardzo liczne jak masz pecha.

Z desantami trochę inaczej sprawa teraz wygląda, bo co prawda okręty przewożące krucjatę też poruszają się dwa razy szybciej (a w przypadku okrętów to daje naprawdę ogromny zasięg przy założeniu, że nie wiezie się przy okazji agentów czy artylerii), ale nadal muszą na miejsce najpierw dopłynąć, zanim będzie można wojsko wyładować. A flotami komputer potrafi całkiem skutecznie operować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako fan serii Total War zawiodłem na całej linii bo jeszcze nie kupiłem, ale jestem usprawiedliwiony gorszą jakością kompa. Może mi ktoś powiedzieć, czy Medieval II pójdzie na wymaganiach zbliżonych do Rome?

Jeśli nie to nie zamierzam wydawać 100 zł na coś co będzie mi co chwila zgrzytało. Z waszej dyskusji wynika, że "dwójka" jest całkiem ciekawa, ale przełomu tutaj nie ma. Jaka jest wasza opinia na temat grywalności tej gierki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka to taki Rome deluxe. Poprawiono co wkurzało, ulepszono co zgrzytało. Jak zagrywałeś się w Rome, to gładko przejdziesz do dwójki :) No i imho czasy ciekawsze. No i co najciekawsze, w średnich detalach pojedzie na sprzęcie, na którym Rome zdarzało się przycinać :)

Jak dla mnie produkt wart swej ceny, ale bez rewelacji. Ciągle uważam serię TW za najlepszy mariaż TBS i RTT w dziejach, a dwójeczka Medievala nie przynosi jej hańby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od wczoraj gram w Medievala II (dopiero parę godzin) i jak narazie jest to gra wg. mnie wybitna. Dlaczego?? Ano dlatego, że jest to pierwsza strategia przy której wytrzymałem tyle czasu!! Wcześniej grałem w Codname Panzers, D-Day. Wiem, że to różne tematycznie gry, ale mimo wszystko na tym etapie zaawanosowania :) MII: TW wydaje mi się grą świetną!! Resztę wrażeń napiszę po ukończeniu kampanii. Oczywiście jeżeli tego dokonam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEdług mnie w Medivalu troszkę za dużo podbojów ,a czasu też trochę mało.W romie w pierwszych 100 latach można było zrobić spoko imperium,obejmujące już prawie wszystko,tutaj natomiast jest o wiele więcej podbojów i bardziej trudnych,ale pomysł z zamienianiem miast w cytatedele jest wyrąbisty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEdług mnie w Medivalu troszkę za dużo podbojów ,a czasu też trochę mało.W romie w pierwszych 100 latach można było zrobić spoko imperium,obejmujące już prawie wszystko,tutaj natomiast jest o wiele więcej podbojów i bardziej trudnych,ale pomysł z zamienianiem miast w cytatedele jest wyrąbisty

W końcu wir haben eine średniowiecze - tak vielen podbojen i bardzo mało czasen. xD

W Medivala 2 nie grałem, ale po słowach Cardiego i ogólnym zaufaniu do serii, widzę że muszę pędzić teraz do sklepu niczym saracen uciekający przed bandą krzyżowców. :P

Mam tylko nadzieję,że M II dorówna moim oczekiwaniom, które są naprawdę wysokie.(w końcu czegoś po kolejnym tworze z TW w tytule oczekiwać trzeba :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...