Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Pewnie ogarnęli to w takim stopniu jak kolega wyżej :) Gry nie są przedłużeniem książek (autor nawet palca do nich nie przyłożył, zresztą uznaje tylko siebie samego), mogli więc sobie wstawić i nakręcić jak chcieli.

Edytowano przez lech8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeszedłem w końcu wiedźmina 3 z dodatkami i powiem wam… że gra jest świetna. Dawno się tak dobrze nie bawiłem a po ukończeniu tytułu poczułem, że nie mam co ze swoim życiem zrobić. Ale nie ma co się rozpisywać, czas na konkrety.

Plusy:
1. Fabuła, misje, dialogi, postacie - cała otoczka historyczna wyszła studiu świetnie. Główne historie trzymają w napięciu, misje są dość różnorodne, dialogi chwilami genialne a postacie nie dają się nie lubić. Tutaj należą się wielkie brawa.

W podstawce i w dodatkach uzyskałem pozytywne zakończenia. To tak czysto informacyjnie mówię.

2. Lokacje - po pierwsze: w końcu mamy otwarty świat. Po drugie: lokacje ociekają niesamowitym klimatem i wyglądem. Nieraz zatrzymywałem się tylko po to, by podziwiać krajobrazy(widoki z Kaer Morhen czy z Toussaint zapierają w dech w piersiach).

3. Klimat - cała gra ocieka fantastycznym klimatem.

4. Grafika i dźwięk - Wiedźmin 3 wygląda i brzmi świetnie. Goście od grafiki jak i aktorzy głosowi oraz dźwiękowcy odwalili kawał dobrej roboty.

5. Rozwój postaci i inne technikalia - do rozwoju postaci jak i do innych rzeczy(np. craftowanie) nie mam zastrzeżeń.

Minusy:
1. Płotka - jakaś taka ciężka do sterowania, choć misja z jej udziałem nieco wyjaśnia czemu tak jest ;)

2. Okazjonalne bugi - w podstawce zdarzyły się dwa „niewystartowania skryptu” przez co w jednym przypadku istniała groźba nie skończenia misji, w drugim zaś z niezwykłą łatwością

zabiłem jednego z generałów Dzikiego Gonu

;)

Przez jakiś czas była też sytuacja, ze po użyciu szybkiej podróży, Geralt miał wyciągnięte pięści co nie wszystkim się podobało.

Podsumowując: trójeczka to najlepsza część Wiedźmina i godne zakończenie całej serii. Brawo Redzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które przeszły już "Krew i Wino". Po raz trzeci przechodzę podstawkę i zastanawiam się, w którym momencie najlepiej rozpocząć dodatek. Czy postacie z "Dzikiego Gonu" (w zależności od postępu w głównej "kampanii") pojawiają się w dodatku i czy jakieś pomniejsze wątki są w nim wspominane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 200 godzinach, jakie naliczył mi Steam wreszcie ukończyłem trzeciego Wieśka wraz z dodatkami. Oto elementy, które mi się spodobały:

- znakomita oprawa graficzna na ustawieniach ultra, kołyszące przez wiatr drzewa oraz piasek unoszący się nad plażą robią wrażenie plus dobra optymalizacja,

- bardzo rozbudowania zadania główne oraz poboczne, ciekawy pomysł z dochodzenia w stylu serii Batman 
Arkham podczas poolowaniana potwory

- gra ma ogromną masę zawartości, warto sprawdzić znaki zapytania, bo mogą nam się opłacić, np. znajdując miejsce mocy i skorzystając z niego po raz pierwszy otrzymamy jeden punkt doświadczenia

- do dodatku serca z Kamienia mam takie zastrzeżenie, że za mało w nim zadań pobocznych, główna oś fabuły trzyma poziom, najbardziej spodobał mi się etap na weselu

-  Krew i Wino wygląda przepięknie, jeśli chodzi o księstwo Toussaint, twórcy odwalili kawał dobrej roboty

- główny wątek fabularny Krew i Wina  jest trochę dla mnie za krótki,

- można się targować za zlecania na potwory, co bardzo mnie ucieszyło,

- muzyka to maestria w tej odsłonie, zapada w pamieć niczym audio w Gothic 3,

- tutaj nawet zadanie poboczne mają swoje konsekwencje,

- spodobało mi się również to, że bardzo często dana sprawa ma drugie dno, np. w pewnej miejscowości miałem odszukać pewną kobietę w lasach, w pewnej chwili podszedła do mnie jej szwagierka i zaproponowała zapłatę za powiedzenie zleceniodawcy, że jego żona nie żyje, ja odmówiłem czując, że coś się za tym kryje i miałem rację, takich sytuacji jest w grze sporo

- sporo ekwipunku do wyboru, sprzęt trzeba co jakiś czas naprawiać u kowala lub płatnerza, można też u nich rozebrać dany przedmiot na części, jeśli potrzebujemy jakiegoś składnika.

Dla mnie bezsprzecznie tytuł jest warty oceny 10/10 i jest to póki co najlepsza i najbardziej rozbudowana gra w jaką grałem. Prędko nie doczekamy się pozycji godnej trzeciego Wiesława.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koziol404 Mogę ci polecić FCR mod. Jest to modyfikacja walki w grze dzięki której gra się trudniej, walka jest bardziej realistyczna Geralt szybko likwiduje przeciwników,sam też morze szybko zaliczyć zgon. Oraz alchemia się przydaje zwłaszcza oleje, Po instalacji moda najlepiej zacząć grę od początku. Link do moda http://www.gamewatcher.com/games/the-witcher/downloads/last?key=ZYwV8bsgEZ475jXmIwMtTH0nQq-AKxqpbCy5j5ZOcsGXNOM9PaJomy3kmF5I PLJu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnośnie pewnego znacznika. Chodzi mi o ten na wyspie obok Kaer Trolde na Skellige. Czy ktoś wie co to jest i jak się tam dostać? Nie ma sensu pytać o który konkretnie chodzi bo tam jest tylko 1 znacznik. Udało mi się wejść na tą górę, ale pokazuje mi przy tym znaku zapytania strzałkę w dół. Próbowałem przez laboratorium Myszowora, ale tam nic takiego nie ma. Planuję odkryć wszystkie znaczniki na mapach. Udałol mi się to w Białym Sadzie, Velen i Novigradzie. W poprzedniej grze odkryłem całe jeszcze Toussaint.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem teraz wiedźmina 2 i...

Spoiler

Pierwszy raz Henselta zabiłem.W tej chwili obroniłem go przed Vernonem... . Teraz nie wiem jakie wybory dać do wieśka 3 :p. Wg. mnie Henselt był gnojkiem ale jednak bez niego północ znacznie się osłabi ,a gdy go zabijesz to tylko z własnych niechęci do niego.

 

Co o tym sądzisz?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest (z mojej strony) największa bolączka Wiedźmina 3 czyli wybory, które dokonaliśmy w poprzednich częściach gry.

Tylko wybrane przez twórców wybory, których można było dokonać w W1/W2 są przeniesione do W3 ale i tak nie te najważniejsze dla wielu graczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...